Jimmy Markum a Sean Devine se jako kluci stali svědky únosu kamaráda Davea Boylea, kterého za bílého dne unesla dvojice pedofilů, vydávající se za policisty. Chlapci se tehdy podařilo po čtyřech dnech útrap a znásilňování uprchnout, prožité trauma ho však poznamenalo na celý život. Dnes žije s manželkou Celeste a synkem Michaelem, o něhož se láskyplně stará. Stále se přátelí se Seanem, detektivem v oddělení vražd, i Jimmym, který si odseděl dva roky za loupež a nyní vede malý obchod. Jedné noci se Dave vrátí domů rozrušený a zakrvácený a tvrdí, že byl přepaden. Další den upozorní chlapecký hlas policii na podezřelé auto, v jehož blízkosti je nalezena zavražděná Katie, Jimmyho devatenáctiletá dcera z prvního manželství. Přísahá, že vraha najde dřív než policie a pomstí se. Zatímco Sean a jeho parťák Whitey Powers zahájí vyšetřování, Jimmy pátrá s pomocí přátel z podsvětí. Zjistí, že se dívka chystala utéci s přítelem Brendanem a že mezi rodinami vládla nevraživost. Jedním z hlavních podezřelých se překvapivě stává také Dave. Zdá se, že podivínský muž skutečně něco tají, policisté však nemají dostatek důkazů. Nemá je ani Jimmy. I když je nalezena vražedná zbraň a pátrání nabere jasný směr, tragédii, která osudově zasáhne do přátelství Seana, Jimmyho a Davea, už zřejmě nic nezabrání. (TV Nova)

MrOgilwy

Působivý děj plyne jako řeka, ve které nechcete smočit tělo, ale chlad od vody se vám pomalu dostává pod kůži jako za sychravého podzimního dne, kdy víte, že svítí slunce, a potřebujete se zahřát. ()

FIGO.K

Filmy od Eastwooda mám rád, a ještě víc je mám rád když ve filmu hraje i sám mistr. V tomhle filmu jsem si ho dokázal představit a trochu mě to mrzí, že se na scéně neobjevil. Film jsem ostudně shlédl až v roce 2017 a i s takovým odstupem se musím poklonit jak skvěle děj vtáhne. Film jsem si pustil večer a říkal jsem si jaká to bude oddychovka na spaní. No uběhl půl filmu a já skutečně usnul protože už byla 1 ráno :D . Druhý den jsem se probral a ihned si pustil zbytek. Celý film čekáte jak se to vyvrbí nevěříte ani jedné teorii kterou vám režisér nabídne, ale pořád přemýšlíte kdo by to sakra mohl být. Takové krimi prostě zbožňuji. Závěr už nějak čekáte co se nejspíš odehraje, ale to rozuzlení je strašně bleskové. Motiv vraždy divný. mohlo si to dovolit větší hloubku. A kdyby se tu zrychlil střih přeskakování z jednoho děje na druhý a zvednutí napětí ....tak už by to bylo za plných 5 hvězd. Hlavního vyšetřovatele si měl zahrát samotný mistr a to by byla herecká show. Když to shrnu, tak jsem viděl skvělou krimi. Určitě u mě bude patřit mezi ty nejlepší. ()

andydufrsn

Pěknej, pěkně propracovanej thriller se skvělými herci, škoda jen toho konce, tomu filmu by slušel jinej konec, takhle z toho vlastně vychází ten komu byse mělo fandit a kdo by měl být zdrojem pochopení jako největší sráč ()

peter.m

"Napadlo tě, že i sebemenší rozhodnutí změní celý život?" Neviem, mne týmto eastwoodovkám jednoducho niečo chýba. Neustále sa pohybujem v hodnotení troch hviezdičiek. Aj toto, dá sa povedať praobyčajné krimi je na môj vkus dosť nadcenené. Alebo len klamem ako takmer každá postava v Mystic River? Neprezradím! PS: názor mojej pani: "Nevyužité možnosti dejovej línie vzhľadom k pointe." ()

megacik

Davea zabila jeho vlastná žena, a to iba preto, lebo mu neverila(pre mňa nepochopiteľné). Jednoduché ako facka. Najprv ho svojím konaním zabije, a potom ho ešte ako šibnutá hladá...tak jej treba. Štve ma, že tak skvelý film som objavil až po šestnástich rokoch od jeho natočenia. ()

teekanee

Kamarád film hypoval a otravoval mě s ním tak dlouho, až se sem prostě musel podívat, aby mi ten tlučhuba dal konečně pokoj. Naštěstí se jeho vkus ukázal (v tomto případě) vytříbeným a film mě naprosto dostal. Clintovky mám opravdu rád a musím říct, že tenhle film obstojí i před takovými snímky jako je Gran Torino a Gone Baby Gone. Atmosféra je správně mrazivá, čemuž pomáhá lezavá hudba. Herci se předvádí, kdo líp zahraje a scénář nechává správně na pochybách. 88% ()

Sejkorka

Bylo by moc průhledné, kdyby vrahem byl Dave. Nakonec nevyhnutelně zemře. Ten omyl připomíná Americkou krásu. Vůbec ,řekl bych, celý film je podobný. Výborní herci (2x Oskar) , aspoň jeden hepyš (žena Seana se vrátí). Velice slušné dílo, 90%. ()

PORTER44

Myslím že se to Clintovi povedlo, nechybí napětí od začátku do konce,I když chybí akčnější scéna tím že se ve filmu pořád něco děje se to dalo odpustit ,samozřejmě konec kdo za co může skvělý. ()

MAKUON

Přál bych si, aby si Clint Eastwood jasně zvolil žánr a nudně nám neprezentoval pár stejných dialogů dokola a dokola.  Jinak Mystic River mohu označit za příjemně zpracovanou kriminálku. Prvně věříte ději, poté pochybujete a na konci nevíte, která vlastně bije. Tak nějak má vypadat dobrá kriminálka. 73% ()

mach333

Tenhle film mne zaujal už od prvních minut a tohle zaujetí mě vydrželo až do konce. Zcela uvěřitelné charaktery, navíc výborně zahrané, poutavý příběh. To vše v kulisách vcelku obyčejného města kdesi v Massachusetts. ()

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Affleck vytasí prohibici a samopaly

Affleck vytasí prohibici a samopaly

13.01.2013

Sice nebyl nominován na Oscara za režii, ale nemusí smutnit, my stejně víme, že za kamerou je na svém místě. Jaký bude jeho další projekt? Po nedávném odstoupení z hlavní role v krimi-romanci Focus … (více)

Leo a Marty si obstarali ostrov

Leo a Marty si obstarali ostrov

25.10.2007

Předevčírem jsme psali o honbě Hollywoodu za dalšími komiksy Stevea Nilese, odpovědného za předlohu pro víkendovou americkou jedničku 30 dní dlouhá noc. Něco podobného se strhlo i kolem kriminálky… (více)