Jimmy Markum a Sean Devine se jako kluci stali svědky únosu kamaráda Davea Boylea, kterého za bílého dne unesla dvojice pedofilů, vydávající se za policisty. Chlapci se tehdy podařilo po čtyřech dnech útrap a znásilňování uprchnout, prožité trauma ho však poznamenalo na celý život. Dnes žije s manželkou Celeste a synkem Michaelem, o něhož se láskyplně stará. Stále se přátelí se Seanem, detektivem v oddělení vražd, i Jimmym, který si odseděl dva roky za loupež a nyní vede malý obchod. Jedné noci se Dave vrátí domů rozrušený a zakrvácený a tvrdí, že byl přepaden. Další den upozorní chlapecký hlas policii na podezřelé auto, v jehož blízkosti je nalezena zavražděná Katie, Jimmyho devatenáctiletá dcera z prvního manželství. Přísahá, že vraha najde dřív než policie a pomstí se. Zatímco Sean a jeho parťák Whitey Powers zahájí vyšetřování, Jimmy pátrá s pomocí přátel z podsvětí. Zjistí, že se dívka chystala utéci s přítelem Brendanem a že mezi rodinami vládla nevraživost. Jedním z hlavních podezřelých se překvapivě stává také Dave. Zdá se, že podivínský muž skutečně něco tají, policisté však nemají dostatek důkazů. Nemá je ani Jimmy. I když je nalezena vražedná zbraň a pátrání nabere jasný směr, tragédii, která osudově zasáhne do přátelství Seana, Jimmyho a Davea, už zřejmě nic nezabrání. (TV Nova)

GILLWANDER

"Kto ju vlastne zabil?" Otázka, ktorú sme si od samého začiatku kládli, a na ktorú sme (ne)poznali odpoveď, no samotný zámer, 10-15 minút nám až ponúkol výsledný obrázok krimi pavučiny. Eastwood išiel na to pomaly, načrtol nám skvelú atmosféru, ponúkol nám herecké dobre obsadené role, výživný a komorný scenár a na záver svoju typickú réžiu, ktorá sa s nami často pohrávala. No nevedieť čo bude nasledovať v ďalšej scéne, nepoznať pohnútky len sa myšlienkovo upriamiť na jedinú osobu, ktorá konec koncov nič neznamená. Veľmi dobrá dráma, no vo finále poľavuje a do cieľa prichádza nedokončená. Priemerný Clint. 80% ()

OG_Swifty

Mno film byl samozřejmě prvotřídní, dvě hodiny se tam furt tak nějak něco děje a dost mi to připomínalo novější Prisoners, ale přesto tam zůstává taková ta pachuť nespravedlna... Sean Penn je mega mafián, Bacon k nepoznání a spolu s protřelým Fishburnem tvořili sympatickou detektivní dvojku. Jen ten Robbins... i on byl celkem k nepoznání, přesto to byl (filmově) ale úplnej mega chudák a celou dobu to víceméně kupoval a i dobrý skutek byl po zásluze potrestán úplně. Pennova stará mě srala, když na konci projevil Penn trochu lítosti a ona mu řekla, že je na něj pyšná a dala mu pussy.. biatch! Jo a smradi byli fakt mega hajzlové, too bad mafián couldn't get his hands on 'em! ()

ibeh

Takhle má vypadat napínavý krimi thriller. Temná atmosféra, psychologie, napětí neztrácí dech po celou dobu a herecké výkony jsou skvostné. Zejména vypíchnu Tima Robbinse, kterému věříte, že Dave je opravdu on.  Když jsem se navíc dozvěděla, že i hudbu stvořil Clint, neváhala jsem s nejvyšším hodnocením ani minutu. Vždy jsem ho měla radši jako režiséra než herce. Mladší tvůrci podobných žánrů by se od něj měli učit. Ale holt takové množství talentů všichni nemají... ()

sek

Dlouho velmi napínavý a zajímavě stavěný film, v němž vám snad jen trochu vadí, že Sean Penn si hraje na Roberta De Nira a že až příliš mnoho mužů příliš často pláče. Jenže pak přijde rozuzlení a nastavovaný konec, v němž se pronášejí neuvěřitelné věty a neuvěřitelná moudra. Škoda, Eastwood je jinak velmi šikovnej režisér. ()

SonG

Dalo by se říci,že tohle přesně je typický Clint Eastwood....a tím pádem je težké hodnotit jinak než pěti hvězdami....A Sean Penn se mi začíná líbit čím dál víc. ()

donvitoso

95% ...takovéhle filmy můžu. Americké město, všechno navenek v pořádku, "bezproblémové", ale pod povrchem naprosto jiné, někdy až hrůzu nahánějící. Sean Penn je v tomto filmu opravdu dokonalý, ale v ústraní nezůstává ani zbytek osazenstva. Clint prostě umí, o tom není pochyb! :) ()

maverick10

Komorny, dramaticky psychologicky krimi film s paradnim hereckym predstavenim a s myslenkou co by utahla cirkusovy stan. Clint je tak prirozene lidsky, ze se mi chce zajit zpatky na matriku a zmenit si zarazeni ze supermana zpatky na cloveka!! ()

/Pablo

Tak nevím. Eastwood natočil rozhodně nestandartní film na americké poměry. Obecně může vyvolat zmatek již svým obtížným žánrovým zařazením – Tajemná řeka není jen klasická detektivka, ale má i celou řadu prvků drama, psychologického snímku či krimi filmu. Clintovi se nedá upřít velmi zdárně navozenou atmosféru, režie pod jeho taktovkou je jako vždy takřka bezchybná, poslání příběhu je jasné. Děj plyne v poklidném tempu, což chápu, nemusí každému u tohoto typu filmu vyhovovat. Na druhé straně (a to považuji za zásadní problém) se ve scénáři objevují někdy až příliš okatě patetické nebo naopak prázdné dialogy (především na začátku filmu rozmluva Penna s Baconem a Fishburnem po návštěvě pitevny). Sean Penn působí dost nevyrovnaně a místy hodně přehrává (již výše zmíněný rozhovor). Oscara bych v jeho rukou viděl raději za 21 grammů, kde předvedl mnohem lepší výkon a právě bez zbytečného přehrávání. Naopak z mé strany určitě vysoce oceňuji Tima Robbinse a také možná zde poněkud nedoceněnou Marciu Gay Harden. Nezklamal ani civilní výkon Laurence Fishburna. Přes všechny výtky dávám za nečekaně šokující závěr a především za pointu čtyři hvězdičky. 75 %. Dodatek: druhá projekce by mi rozhodně neuškodila, ba naopak raději bych ji přivítal. ()

Nuala

Slušně zpracovaný thriller, který stojí hlavně na perfektních hereckých výkonech, z nichž asi nejvíce pozornosti upoutá postava Seana Penna. Celkově mě film docela zaujal, až na některá slabší místa, ale to už tak bývá :). ()

raffspIn

Mystic River mě nezaujala hnedka od začátku. Eastwoodův způsob budování atmosféry je neskutečně předvídatelný. Přesně tento přístup se mi nelíbí, od počátku se mi jasné co se tak asi stane a čekám, až se to stane, načeš jsem k smrti překvapen. Postavy jsou nevěrohodné, jejich chování mi vůbec nesedí (nabyl jsem dojmu, že se chovají tak, aby se děj co nejvíce zkomplikoval). Scénář je zkrátka neuvěřitelně chudý na komplexní děj. Je to zmatené, nepřesvědčivé a proto nudné. ()

Martin741

Opat kvalitna reziserska praca od stareho skuseneho barda Eastwooda. Film je ponury, temny, venuje sa nie prilis zaujimavym temam. Ale ma vyborne herecke obsadenie : Kevin Slanina, Robbins, HoriacaRyba, ....... Kvalita, ktora len tak lahko nevyfuci z hlavy a rozhodne zanecha hlbsiu stopu. Taketo filmy ma fascinuju. 89 % ()

Lischai

Román jsem nečetl, určitě mohl být super a metaforický a všechno, ale do filmu to podle mě teda neproteklo. Napůl je to detektivka a na půl psychologické drama, ale na detektivku je tam málo detektivování a na psychologické drama chybí 200 stránek knížky, které by ty psychologie prokreslily. Když padají literární hlášky o tom, jak hrdiny změnilo úvodní trauma a jak to vlastně spolu všechno v jejich životech souvisí, tak jako divák říkám "whaaat?", protože žádnou koincidenci nevidím a nechápu, jakou metaforu chtěl básník vyjádřit. Když na konci všichni dochází podivných životních epifanií, mám pocit, že to určitě měl někdo dobře vymyšlené, ale z těch kousků co ve filmu zbyly se to nedá složit. To stejné a líp dělají podle mě Prisoners. ()

rakovnik

Do tajemných zákoutí tohoto filmu jsem pronikal mnohokrát, protože jej dávají vždy pozdě, je dlouhý, není to můj oblíbený žánr, nedokázal mě vtáhnout do děje...silné téma, skvěle zahrané a natočené, s výbornou pointou. Ale u mě prostě neboduje. ()

Figu

Když jsem viděl prvně Tajemnou řeku, byl jsem z toho paf! Příběh tří kamarádů propracovanej do detailu, od dětství po současnost, se zamotaným dějem, kde o zvraty a závěrečný slušivý rozluštění není nouze. Trio Penn, Robbins, Bacon odvedli víc než skvělou práci! No a Clint Eastwood? Tak na rovinu, po tomhle kousku jsem si o něm udělal úplně jinej obrázek, vypadl mi ze škatulky "bourák z westernů" a za jeho režii společně s hudbou má moje uznání! 80% ()

marcek

Docela zajímavý film, ale na Oskara mi to zas až tak nepřipadalo. Ještě jsem neviděl film, kde by hrál Sean Penn špatně, takže Oskar pro něj je samozřejmě zasloužený a moc mu ho přeju. Tim Robbins byl takový tajemný, hraje vážně moc dobře. ()

Jino

Průměrný televizní thriller, jenž vyzdvihují o stupínek výš hollywoodské hvězdy. Příjemné na podívání. ()

cariada

Dlouho mě to doma leželo než jsem si to konečně pustil. Jeden z trojice kamarádů byl v dětství unesen a zneužit a odnesl si z toho zážitek na celý život. Po letech se z jednoho z nich stane policista a zostatních spíš ty na druhé straně zákona. Jednoho dne je nalezena mrtvá dívka ,která je dcera jednoho z nich a druhý to vyšetřuje.a do třetice ten poslední se vrací v noci domů zraněný a zakvácený a povídá že ho někdo napdl. Zdá se to být poměrně jasné ,ale vše směřuje k děsivému odhlení jenže nic není takové jak se zdá ,ale bude ještě čas to změnit? Nápad je to pěkný ,ale provedení je už slabší až příliš je jasný ,že něco není v pořádku. Ten konec mě přišel poněkud divný.Spoiler- Když polista nechá vraha na pokoji a ještě mu pokyne. ()

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Affleck vytasí prohibici a samopaly

Affleck vytasí prohibici a samopaly

13.01.2013

Sice nebyl nominován na Oscara za režii, ale nemusí smutnit, my stejně víme, že za kamerou je na svém místě. Jaký bude jeho další projekt? Po nedávném odstoupení z hlavní role v krimi-romanci Focus … (více)

Leo a Marty si obstarali ostrov

Leo a Marty si obstarali ostrov

25.10.2007

Předevčírem jsme psali o honbě Hollywoodu za dalšími komiksy Stevea Nilese, odpovědného za předlohu pro víkendovou americkou jedničku 30 dní dlouhá noc. Něco podobného se strhlo i kolem kriminálky… (více)