Jimmy Markum a Sean Devine se jako kluci stali svědky únosu kamaráda Davea Boylea, kterého za bílého dne unesla dvojice pedofilů, vydávající se za policisty. Chlapci se tehdy podařilo po čtyřech dnech útrap a znásilňování uprchnout, prožité trauma ho však poznamenalo na celý život. Dnes žije s manželkou Celeste a synkem Michaelem, o něhož se láskyplně stará. Stále se přátelí se Seanem, detektivem v oddělení vražd, i Jimmym, který si odseděl dva roky za loupež a nyní vede malý obchod. Jedné noci se Dave vrátí domů rozrušený a zakrvácený a tvrdí, že byl přepaden. Další den upozorní chlapecký hlas policii na podezřelé auto, v jehož blízkosti je nalezena zavražděná Katie, Jimmyho devatenáctiletá dcera z prvního manželství. Přísahá, že vraha najde dřív než policie a pomstí se. Zatímco Sean a jeho parťák Whitey Powers zahájí vyšetřování, Jimmy pátrá s pomocí přátel z podsvětí. Zjistí, že se dívka chystala utéci s přítelem Brendanem a že mezi rodinami vládla nevraživost. Jedním z hlavních podezřelých se překvapivě stává také Dave. Zdá se, že podivínský muž skutečně něco tají, policisté však nemají dostatek důkazů. Nemá je ani Jimmy. I když je nalezena vražedná zbraň a pátrání nabere jasný směr, tragédii, která osudově zasáhne do přátelství Seana, Jimmyho a Davea, už zřejmě nic nezabrání. (TV Nova)

ostravak30

Tentokrát Clint Eastwood natočil táhnoucí se kriminálku s přesahem do psychologického dramatu. Tyto dvě linie se přes sebe překrývají a mají na sebe vzájemně vliv. Škoda, že je film tak dlouhý, protože chvílemi nastávala dlouhá nuda. Dojem trochu vylepšil závěr a velkým pomocníkem je též kvalitní herecké obsazení. Divák tak zůstává až do úplného konce v napětí, kdo byl vrahem a zda nedojde k nějakém výraznému zvratu. Trochu mě překvapilo, že zrovna tento námět tak moc Eastwooda zaujal, přesto styl vyprávění je jeho poznávací znak. Bohužel tento příběh sám o sobě není tak velká story, aby dokázal pokrýt více než dvě hodiny, tím spíše s tímto scénářem. ()

Frix

Asi jsem čekal příliš mnoho, ale vedle řady dokonalých hereckých výkonů (z nichž mi nejlepší přišel přehlížený Kevin Bacon) se Mystic River nemá zrovna čím chlubit. K uzoufání líné tempo, žánrová travestie, opravdu HODNĚ špatná hudba, sladkobolný konec zcela popírající dosavadní duch filmu... Oscary za herecké výkony Robbinse i Penna jsou zasloužené, ale obecně je tenhle Eastwoodův film velmi přeceňován. ()

ric

Poměrně slušné drama s krimi prvky, ale dost zbytečně natažené. Producent nebo možná režisér asi viděl ve scénáři velký potenciál a nechal obsadit zvučná herecká jména a to zřejmě přineslo i zmíněné oscarové nominace. ()

Marg

Tomuhle filmu dominují herecké výkony a Sean Penn je zde prostě boží. Nicméně pozadu nezůstávají ani další herci, například Tim Robbins. Jinak je to nadprůměrná psychologická podívaná. ()

Napoleon-B

Na to co se v tomto filmu děje je to příšerně dlouhé.... herecké výkony jsou sice svělé ale ten scénář mi přišel až příliž "Columbovský".. ()

Weirdman

7/10... Solidne zrezirovana old-school krimi drama, ktora je extremne taziva, skvelo zahrana, ale obcas az prilis zdlhava. ()

pasqviL

Nevím ale prostě nikdy mi Eastwood neseděl před kamerou, ale za ní to je jiná. Čím víc toho zvládne natočit tím líp hura do toho pane Eastwood :). Jinak samozřejmě užasné herecké vykony ale to zminovat u takových hvězd jako Penn nebo Robbins nemá smysl :) ()

pOne

Konzervativně natočené drama, kterých se tak moc dnes netočí. O to víc je můžu (když jsou natočeny tak dobře). Výborné herecké výkony - na kterých je film postaven - jsou podtrženy hezkým nasvícením. Posledních 10 minut se mi nepozdávalo. Úplně bych je vynechal. ()

BradleyT

Časově docela natažený příběh, dal by se jistě zkrátit, aniž bysme o něco přišli. Spousta dialogů mi připadá zbytečná a nezajímavá. Konec příběhu je ovšem naopak velmi zajímavý a poutavý. Rozhodně to není tuctová kriminálka. ()

Goodmen

Skvělá kriminálka s velmi hustou atmosférou na předměstí velkoměsta, ze kterého mám dodnes husí kůži. Na konci filmu jsem už skoro ani nedýchal. Sean Penn a Tim Robbins podávají vynikající výkony. 95% ()

Orhalmi

Už by se dalo říct "klasická Clintonovka". Film s gradujícím spádem a silným koncem. OPět atmosféra doladěna hudbou, kterou dělal taky Clin??Opět si všichni nesou nějakou stopu z minulosti. ()

me3x®

Trošku mi to pripadalo ako jedna časť nejakej detektívky, kde hlavní vyšetrovatelia sú Fishburne a Bacon a majú vyriešiť ďalší prípad. Priznám sa, že som čakal, že vrahom je ten tak okato ponúkaný a že ide o nejaký Dostojevskovský motív, totižto, že mám sledovať počínanie vraha... Ale možno to bolo preto tak, že som na toho vraha prísť ani nechcel... . V každom prípade, aj keď som nevidel nič nové 75%. ()

sirrgulo

Po shlédnutí filmu jsem měl ještě dlouho špatné sny. Říkal jsem si co kdyby se něco podobného přihodilo mé sestře. Vše je podtržené vynikajícími hereckými výkony, které neopomenula ani Akademie. Nejvíc na mě zapůsobil konec, při kterém sledujeme odhalení skutečného vraha a potrestání nepravého. To jsem dlouho rozdejchával. Přesto bych si po dlouhé době na film rád podíval znovu. ()

Paladin25

Najväčšou chybou tohto filmu je jeho režisér. Najväčšou výhodou tohto filmu je Clint Eastwood. Aby som to teda vysvetlil. Film ako taký funguje perfektne. Herecké obsadenie, scenár, kamera, réžia, hudba toto všetko sa približuje k dokonalosti. Jediným problémom pre mňa bolo že, keďže som vedel kto to režíruje tak som vedel, že mám čakať niečo nepredvídané a že nie všetko je také ako sa zdá. Takže som vraha uhádol trošku skôr ako by sa mi páčilo, i keď som neuhádol všetko čo by som považoval za pozitívum. Ale ak mám byť objektívny je to skvelý film, ktorý sa určite oplatí vidieť. ()

route60

Po pár horších filmech se Clint Eastwood vrátil tímto skvostem se skvělími herci mezi elitu, atmosféra se dá opravdu jak se říka krájet opravdu povedený film. ()

Aywes

Vynikající snímek v režii Clinta Eastwooda, který mne jako vždy nesklamal a přesvědčil, že je ne jen bravůrní herec, ale i dokonalý režisér. Užasně zpracovaný kriminální film za doprovodu pianového soundtracku jak je u Clinta zvykem. Herecké výkony jsou opět užasné ( především Tim Robbinson ). Na obrazovce jsem byl přilepen celé 2 hodiny a čtvrt aniž bych si řekl něco zákeřnýho o tomto snímku. Jediné možné vytknutí z mého pohledu je až podivné spletený styl. Povětšinou je to kriminálka jak řemen, avšak s občasnými náznaky psychologického dramatu. Clint točí výborná dramata a také u toho by měl zůstat. Soundtrackem prostě Clint jako vždy nezklamal a k snímku celkem padne. Možná by mohl být o něco málo důraznější, avšak lechce se to dá odpustit díky napětí, které je celým filmem naprosto protkané. Začátek se velmi vydařil bohužel postupem času to maličko ztrácí na takovém kouzlu dramatu a převrátí se na stranu kriminálního případu. Tyto malé chyby si najdou jen opravdoví hnidopichové, kteří nechtějí dávat 5*. Přesto mohu tento snímek vřele doporučit. ()

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Affleck vytasí prohibici a samopaly

Affleck vytasí prohibici a samopaly

13.01.2013

Sice nebyl nominován na Oscara za režii, ale nemusí smutnit, my stejně víme, že za kamerou je na svém místě. Jaký bude jeho další projekt? Po nedávném odstoupení z hlavní role v krimi-romanci Focus … (více)

Leo a Marty si obstarali ostrov

Leo a Marty si obstarali ostrov

25.10.2007

Předevčírem jsme psali o honbě Hollywoodu za dalšími komiksy Stevea Nilese, odpovědného za předlohu pro víkendovou americkou jedničku 30 dní dlouhá noc. Něco podobného se strhlo i kolem kriminálky… (více)