Jimmy Markum a Sean Devine se jako kluci stali svědky únosu kamaráda Davea Boylea, kterého za bílého dne unesla dvojice pedofilů, vydávající se za policisty. Chlapci se tehdy podařilo po čtyřech dnech útrap a znásilňování uprchnout, prožité trauma ho však poznamenalo na celý život. Dnes žije s manželkou Celeste a synkem Michaelem, o něhož se láskyplně stará. Stále se přátelí se Seanem, detektivem v oddělení vražd, i Jimmym, který si odseděl dva roky za loupež a nyní vede malý obchod. Jedné noci se Dave vrátí domů rozrušený a zakrvácený a tvrdí, že byl přepaden. Další den upozorní chlapecký hlas policii na podezřelé auto, v jehož blízkosti je nalezena zavražděná Katie, Jimmyho devatenáctiletá dcera z prvního manželství. Přísahá, že vraha najde dřív než policie a pomstí se. Zatímco Sean a jeho parťák Whitey Powers zahájí vyšetřování, Jimmy pátrá s pomocí přátel z podsvětí. Zjistí, že se dívka chystala utéci s přítelem Brendanem a že mezi rodinami vládla nevraživost. Jedním z hlavních podezřelých se překvapivě stává také Dave. Zdá se, že podivínský muž skutečně něco tají, policisté však nemají dostatek důkazů. Nemá je ani Jimmy. I když je nalezena vražedná zbraň a pátrání nabere jasný směr, tragédii, která osudově zasáhne do přátelství Seana, Jimmyho a Davea, už zřejmě nic nezabrání. (TV Nova)

Pajky3

Vynikající drama, ve kterém je perfektní obsazení. Penn je dokonalej, stejně tak Robbins. A i dvojice policajtů se snaží co jim síly stačí. Příběh je to pořádně zamotanej a postupně vylejzají na svět věci, které byly už dávno zapomenuté. Navíc opravdu zajímavě udělaný konec. Po dlouhé době drama s kriminální zápletkou, které mě hodně bavilo. a vrah mě napadnul, když se prvně ukázal na plátně. ()

zette

Po delsi dobe jsem opet videl uzasne kriminalni drama, ktere me dokonale vtahlo do deje. Velmi zdarily scenar, ponura atmosfera a herecky koncert temer vsech zucastnenych dela z tohoto filmu skutecny zazitek! Z hercu me vedle tradicne vyborneho Penna nejvice zaujala dvojice kriminalistu, predevsim pak Kevin Bacon. Skoda jen tech nic nerikajicich telefonatu Seanovy manzelky. ()

necisty

Propletený a zajímavý příběh, kterému by pomohla skutečnost, že je to podle pravdy. Takhle je to jen moc překombinovaná sranda, kde SPOIL: jsem od začátku nevěřil, že by to byl Dave a je tím pádem jen schválně nastrčený. A nevím jestli tomu napomohl český dabing, ale už ten telefonát mi byl divný. Režijně i herecky naprosto zvládnuté, jinak jsem si ten film prostě užil. ()

Juto

Tajomná rieka je vzácny americký film, ktorý sa usiluje a dosahuje celej váhy a temnoty tragédie. Jednoducho je to ohromujúci. 9/10 ()

Ondatra

Slušná detektivka, která se nemá za co stydět. Temně ponurá atmosféra, minimalistická hudba, ale skvělí herci. Tenhle film mě nikdy neurazí, ale zároveň ani ničím extra nepřekvapí. Chtělo by to nějaký větší zvrat nebo aspoň wow moment. Ale aspoň za Seana Penna dávám 7/10 ()

emo

Tento film ma vynikajucich hercov, ale scenar je dost chaby. Hlavne ku koncu. Penna OSCARova nominacia neminie. Ako buduceho pravnika ma dost nastvalo moralne "posolstvo" filmu-ak ti niekto zabije dceru, aj ty niekoho zabi. Nevadi, ze on nezabil tvoju dceru, tebe to prejde - si predsa kral a hlava rodiny. Mna to teda neoslovilo... ()

DominikV

Mrazivá atmosféra, skvělé vyšetřování, nezáviděnihodná příhoda jednoho z hlavních hrdinů z dětství, která provází celým filmem a zajímavý konec. Clinta moc nemusím, ale tady u mě zabodoval. ()

campix

Clint Eastwood je skutečně skvělý řemeslník a po této stránce je Tajemná řeka ve svém žánru nadprůměrem, ale zase na druhou stranu mě film ničím moc nezaujal a připadal mi sice perfektně zpracovaný, ale tuctový. Ani jednoho z hlavních herců příliš nemusím a přestože si každý zahrál svůj standart a někdo i více (Penn), tak mi k srdci jejich osudy nepřirostly. Dějově to také není žádná sláva a finální rozuzlení velmi očekávané a poslední část filmu je jakoby zbytečně nastavená, utnul bych příběh daleko dříve. No co naplat, špatný film to není, ale čekal jsem rozhodně více, když to vše spunktoval Clint. ()

Riley

Výborný příběh, kdy pátráte spolu s ostatními po tom kdo je vrah. Miluju filmy, kdy nic nemusí být, tak jak se na první pohled zdá. 90%. A konečně super film. ()

BoXBe

Is there like any harmony in this world? Could be? Bez katarze, bez podbízení, film s chlapy a s tím, co ještě unesou. Clint dělá film. Obraz, zvuk, hudba, herci, scénář, kulisy, režie, nesleví na jediném detailu. Tomu se říká stará škola. 2021: Po 18 letech jen velmi málo konkurence v tomhle žánru a na tomhle poli. Jistota. Pozn. Monolog ženy Seana Penna na závěr filmu je ďábelský. ()

majo25

Eastwood sa znova pochlapil. Mysteriózna dráma ako má byť. Skvelá ponurá atmosféra, rozvinuté psychológie postáv, prepojené osudy a maličkosti, na ktorých sa dá stavať. Pokojne by si mohla hviezdna štvorica hlavné role vymeniť/prestriedať, aj tak by to celé dokopy fungovalo. Malou chuťovkou bola drobná epizódička Eliho Wallacha čoby obstarožného predavača. Akurát pár hluchčích miest sa mohlo vypilovať, predsalen stopáž bola pridlhá. ()

PADDY

Sean Penn je skvělý herec, to víme všichni ale tentokrát překonal i sám sebe.Clint nejen že se každým svým režijním počinem zlepšuje ale už si dokonce sám skládá hudbu.Úchvatné, originální krimi. ()

reky

!!!Obsahuje náznak SPOILERu!!! Výborné! Film začíná de facto jako "obyčejná" detektivka, aby se ve svém průběhu postupně přeměnil v psychologické drama až thriller. Divák dostane hned na začátku trošku "srknout", nicméně je jasné, že první nabízené rozřešení jistojistě nebude to správné. Navíc samotné vyústění není z mého pohledu tak důležité jako to, jakým způsobem se do něj postupně promítají dopady zážitků z dětství i dalších životních etap hlavních hrdinů. Snímkem prostupuje specifická ponurá atmosféra a herecké výkony jsou vynikající, většina tu pěje oprávněně ódy na Robbinse s Pennem, mně se však hodně líbil i Bacon a Marcia Gay Harden. K tomu Eastwood výborně zvládá gradaci, čert vem, že úplný konec trošku přetáhne - jsem totiž toho názoru, že to měl utnout v momentě, kdy mi na přehrávači svítil čas 2:00:00, tedy ihned po poslední konfrontaci Seana a Jimmyho na onom známém místě. Hodnocení ale z důvodu nadbytečného zejména monologu Jimmyho ženy snižovat nebudu. ()

Noviik

Elegantní detektivka dohnaná téměř k dokonalosti. Hudba. Napětí. Finále. Neuvěřitelně silné herecké výkony, kterým kralují Penn a Robbins. ()

panMartin

Jeden z těch filmů, na které začnete čumět a nechcete se od nich odtrhnout. Velmi dobrý a zajímavý film, ve kterém opravdu do poslední chvíle nevíte, co s vlastně stalo. Výborné herecké obsazení, výborný příběh, výborné překvapení. Ještě jsem neviděl film, kde by hrál Sean Penn špatně, takže Oskar pro něj je samozřejmě zasloužený. Clint Eastwood znova usedl na režisérskou stoličku a natočil tento skvělý temný kriminální thriller. ()

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Affleck vytasí prohibici a samopaly

Affleck vytasí prohibici a samopaly

13.01.2013

Sice nebyl nominován na Oscara za režii, ale nemusí smutnit, my stejně víme, že za kamerou je na svém místě. Jaký bude jeho další projekt? Po nedávném odstoupení z hlavní role v krimi-romanci Focus … (více)

Leo a Marty si obstarali ostrov

Leo a Marty si obstarali ostrov

25.10.2007

Předevčírem jsme psali o honbě Hollywoodu za dalšími komiksy Stevea Nilese, odpovědného za předlohu pro víkendovou americkou jedničku 30 dní dlouhá noc. Něco podobného se strhlo i kolem kriminálky… (více)