Jimmy Markum a Sean Devine se jako kluci stali svědky únosu kamaráda Davea Boylea, kterého za bílého dne unesla dvojice pedofilů, vydávající se za policisty. Chlapci se tehdy podařilo po čtyřech dnech útrap a znásilňování uprchnout, prožité trauma ho však poznamenalo na celý život. Dnes žije s manželkou Celeste a synkem Michaelem, o něhož se láskyplně stará. Stále se přátelí se Seanem, detektivem v oddělení vražd, i Jimmym, který si odseděl dva roky za loupež a nyní vede malý obchod. Jedné noci se Dave vrátí domů rozrušený a zakrvácený a tvrdí, že byl přepaden. Další den upozorní chlapecký hlas policii na podezřelé auto, v jehož blízkosti je nalezena zavražděná Katie, Jimmyho devatenáctiletá dcera z prvního manželství. Přísahá, že vraha najde dřív než policie a pomstí se. Zatímco Sean a jeho parťák Whitey Powers zahájí vyšetřování, Jimmy pátrá s pomocí přátel z podsvětí. Zjistí, že se dívka chystala utéci s přítelem Brendanem a že mezi rodinami vládla nevraživost. Jedním z hlavních podezřelých se překvapivě stává také Dave. Zdá se, že podivínský muž skutečně něco tají, policisté však nemají dostatek důkazů. Nemá je ani Jimmy. I když je nalezena vražedná zbraň a pátrání nabere jasný směr, tragédii, která osudově zasáhne do přátelství Seana, Jimmyho a Davea, už zřejmě nic nezabrání. (TV Nova)

Mat21

Když byli malý, spojovalo je nejenom přátelství, ale i jedna nepříjemná událost. Při společné hře byl Dave unesen, několik dní vězněn a zneužit pedofily. Nyní, o mnoho let později, se jejich osudy opět střetnou ve strhujícím dramatu. Jimmymu vzdorná a vůdcovská povaha již zůstala, stal se však z něj vzorný manžel a především milující otec svých dcer. Ta starší, dospívající Kate je však kýmsi zastřelena v parku a roztáčí se kolotoč vyšetřování. Případu se ujímá Sean, druhý z klukovské party. Dave si chmurné vzpomínky z mládí přináší do dospělosti, jeho narušená psychika ho předurčuje k podezření, že má s vraždou Kate něco společného. ● Film Tajemná řeka v sobě ukrývá mnoho tajemství a vyznačuje se perfektním střihem, který nás do něho jen velmi zvolna zasvěcuje. Je postaven na nepředvídatelnosti a nechává diváka smýkat se mezi hlavními postavami a jejich charaktery. Sean Penn opět nezklamal a přesvědčil mě o svých hereckých schopnostech. "Víš, že i sebemenší rozhodnutí může změnit život? Hitlerova matka chtěla jít na potrat. Na poslední chvíli si to rozmyslela." Děj je asociován s únosem, jenž se stal před mnoha lety, a do poslední chvílí není zřejmé, do jaké míry ovlivnil současné dění. ║31.12.2010║ ()

jarvis

z mého pohledu jako vždy neskutečně přeceněný Eastwood a tradičně hysterický Penn. film se navíc dost vleče. a nepochopila jsem závěrečnou scénu v ložnici (nebo možná pochopila, ale přišla mi hodně pitomá) ()

Dominol

Clint Eastwood je opravdu Pan režisér. Vytvořil jak skvělé krimi, tak ještě lepší triller. Film si po celou dobu drží velmi vysoké napětí (nenudil jsem se ani vteřinu) právě díky režii, střihu, povedenému příběhu, a také díky hereckým výkonům. Není zde herec, který by nezahrál skvěle (vyjímka Tim Robbins, ten zahrál přímo brilantně). Kdyby byl film ochuzen o posledních cca. 10 minut, bylo by to čistých 100%. ()

Dlaha

Ze začátku úžasný film, herecké výkony skvělé, příběh poutavý. Vlastně jsem tento pocit měl skoro celou dobu. Až konec byl pro mě obrovské zklamání. Finální zvrat sice neurazil, ale většinu z něj jsem stejně tak nějak tušil větší polovinu filmu. Navíc po závěrečných titulcích ve mně zůstal pocit, že některé další dějové linie příběhu zůstaly úplně nedokončené. Shrnuto podtrženo, velmi dobře vyprávěný film, kterému jsem až do jeho konce chtěl dát alespoň o hvězdičku víc. ()

jorgus

s kazdou dlasi minutou tohoto dlouheho filmu slo moje nadseni dolu..bohuzel se opravdu potrvrdilo, ze film stavi jen na vynikajicich hereckych vykonech..a to je vse..konec to opravdu potvrdil, ten vylozene zklamal..na tohle jsem celou dobu necekal:) ()

rgrohol

Zajímavá kriminálka z ponureho prostředí, bohužel chvílemi naprosto bez tempa. Za zmínku stojí i skvělé herecké výkony Seana Penna a Kevina Bacona. ()

jane1106

I díky mrtvolné paletě barev překvapivě depresivní, psychologická podívaná, kde spíše než vyšetřování vraždy mladé dívky stojí v popředí dávná traumata, hříchy minulosti a nedořečená přátelství. Eastwood nenabízí líbivá klišé či divácky uspokojivá rozuzlení a operuje s beznadějnou myšlenkou, že co řeka jednou schvátí, už nikdy nenavrátí. Jinak souhlas s Lima, Pennovi to místy ujíždí a Tim Robbins spolu s filmovou manželkou Marcií Gay Harden podávají suverénně nejpůsobivější výkony. ()

tradzedy

Bolo mi, pán Eastwood, veľkou cťou. Ostatne, ako vždy :) Neuveriteľný Tim Robbins so svojimi démonmi ma znovu presvedčil o svojej (ne)vine dnes, rovnako ako ma presvedčil pred rokmi, keď som tento film videla po prvýkrát. Znovu som sa uistila v tom, že Clint mi rozumie a presne vie, čo od neho očakávam - silnú emóciu :) ()

jandula00

Mám ráda Clintovy filmy, protože tak nějak sahají nad rámec svého žánru. Mystic River je kvalitní a napínavá detektivka, jejíž hlavní předností jsou bezesporu perfektně vybraní herci. Nejen hlavní trio, v čele se skvělým Seanem Pennem, ale i ostatní, vedlejší postavy, které pozvedají film na vyšší úroveň. Jediný problém mám se samotnou detektivní zápletkou, protože je v podstatě odhalena hned v úvodu filmu, malinko bystřejší divák si toho nemůže nevšimnout, a tak filmové zvraty nejsou neočekávané a zdrcující. ()

Petrus1

Já měla Tajemnou řeku vždycky zafixovanou jako napínavý thriller, ze kterýho si pamatuju hlavně ten začátek, který mi naháněl husí kůži a pak to, že najdou mrtvou holku. Zbytek mi za léta, co jsem to neviděla, nějak úplně zmizel z paměti. Teď jsem si na ten film vzpomněla a řekla si, že bych mohla zjistit, jak to s tím znásilněným klukem a zavražděnou holkou vlastně je. Docela mě zarazilo, že jsem ten film nikde neměla. V dnešní době už to naštěstí není problém a vše jsem rychle napravila a pustila se do toho. Po dokoukání musím říct, že jsem byla trochu zklamaná - čekala jsem od toho trochu víc. Vlastně ani nevím co, ale prostě jsem to měla spojený s lepším pocitem. Pennovi ta role sedla jak prdel na hrnec. Nemůžu si pomoct, ale na drobný vzteklý gangstery mi skvěle sedí. Nevím sice, jestli má italský předky, ale nedivila bych se... Bacon taky dobrý, ale Robbins mi trochu vadil. Nevím proč, ale prostě to tak je. A ta jeho manželka, s tím jejím unylým výrazem, už mě vyloženě srala. Co se týká konce, jsem taky docela na rozpacích. To, že mýliti se, je lidské a chybka se občas vloudí, mi přišlo docela dobré, avšak samotný důvod, proč ta holka umřela, mi přišel trochu nesmyslný - vývojem příběhu se zdálo, že ten důvod bude docela dobrý, ale nakonec se ukáže... a to vlastně asi bylo to překvapení. :-) Každopádně své hodnocení o hvězdu zvednu za ten první dojem, který jsem měla - asi jsem se v tom dřív tak nerejpala a nepřemýšlela o tom. Teď mě ale napadlo, jestli se mi nezamotaly dva filmy dohromady - tím druhým by mohli být každopádně Spáči. U mě je prostě možný všechno. Asi si ho budu muset taky připomenout... ()

adriane9

Famozní Sean Penn. Film už měl navrch kvůli němu to přiznávám, ale dějová zápletka, vynikající herci, film jen podtrhli a ja rozhodně doporučuji. Není nad pořádný thriller v čele s Eastwoodem. ()

Kesiak

Majstrovská filmárčina "starého" štýlu. To znamená pomalý rozbeh, dlhšie scény a inteligentný scenár nezameraný na efekt, ale na dej a tradičnú, poctivú kompozíciu. ()

Saur.us

Málokdo pochybuje o tom, že C. Eastwood je dobrý herec a určitě nikdo nemůže pochybovat, že je vynikající režisér. Tak dlouho jsem si tenhle temný a depresivní klenot nechal unikat, až se mrzím, o co jsem tak dlouho přicházel. Herecká extravaganza S. Penna a T. Robbinsona (sorry Kevine, byls do počtu), silný a spletitý příběh. Dokonalost sama. ()

derek007

Výborný konec filmu, který dráždí každého diváka. Eastwood se nebojí být nekompromisní a to ho dělá zajímavým režisérem, sviňskej hnusnohusokachňáku!! ()

kobliha

Ťahá sa to ako týždeň pred výplatou. Chabý scenár, ktorý stačí na 45 minutovú epizódku do TV spôsobil že som ku koncu bojoval s mikrospánkom. Nezachránili to ani herecké výkony a môj obľúbený Tim Robbins.. ()

sadlokan

Velmi temný film,možná se spíš měl jmenovat Temná řeka.Eastwoodovo oblíbené téma"spravedlnost do vlastních rukou".Tady se poněkud mine cílem..Tak od půlky jsem začínal chtít,aby se "jasný "pachatel stal opravdovým,možná by to bylo zajímavé!Každý si neseme svůj kříž,ale v případě Jimmyho to vypadá,že pouze vytetovaný na zádech,zas tak moc si ze svého"přehmatu"nedělá. ()

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Affleck vytasí prohibici a samopaly

Affleck vytasí prohibici a samopaly

13.01.2013

Sice nebyl nominován na Oscara za režii, ale nemusí smutnit, my stejně víme, že za kamerou je na svém místě. Jaký bude jeho další projekt? Po nedávném odstoupení z hlavní role v krimi-romanci Focus … (více)

Leo a Marty si obstarali ostrov

Leo a Marty si obstarali ostrov

25.10.2007

Předevčírem jsme psali o honbě Hollywoodu za dalšími komiksy Stevea Nilese, odpovědného za předlohu pro víkendovou americkou jedničku 30 dní dlouhá noc. Něco podobného se strhlo i kolem kriminálky… (více)