Jimmy Markum a Sean Devine se jako kluci stali svědky únosu kamaráda Davea Boylea, kterého za bílého dne unesla dvojice pedofilů, vydávající se za policisty. Chlapci se tehdy podařilo po čtyřech dnech útrap a znásilňování uprchnout, prožité trauma ho však poznamenalo na celý život. Dnes žije s manželkou Celeste a synkem Michaelem, o něhož se láskyplně stará. Stále se přátelí se Seanem, detektivem v oddělení vražd, i Jimmym, který si odseděl dva roky za loupež a nyní vede malý obchod. Jedné noci se Dave vrátí domů rozrušený a zakrvácený a tvrdí, že byl přepaden. Další den upozorní chlapecký hlas policii na podezřelé auto, v jehož blízkosti je nalezena zavražděná Katie, Jimmyho devatenáctiletá dcera z prvního manželství. Přísahá, že vraha najde dřív než policie a pomstí se. Zatímco Sean a jeho parťák Whitey Powers zahájí vyšetřování, Jimmy pátrá s pomocí přátel z podsvětí. Zjistí, že se dívka chystala utéci s přítelem Brendanem a že mezi rodinami vládla nevraživost. Jedním z hlavních podezřelých se překvapivě stává také Dave. Zdá se, že podivínský muž skutečně něco tají, policisté však nemají dostatek důkazů. Nemá je ani Jimmy. I když je nalezena vražedná zbraň a pátrání nabere jasný směr, tragédii, která osudově zasáhne do přátelství Seana, Jimmyho a Davea, už zřejmě nic nezabrání. (TV Nova)

DHDV

2 promítnutí mě ujistilo, že si zaslouží 5 hvězd. Na první pohled se může zdát příběh neforemný. Ale po druhé zhlédnutí mě ujistilo, že je to dojem. Těžce stravitelný film, zanechá ve vás určité pocity. Hlavně je silná dějová linie Sean Penn vs. Tim Robbins! ()

Hapretor

Detektivka, která mě nijak nedostala. Penn hrál velmi dobře, ale výborně tedy pro mě ne. Ostatní se taky snažili. Vždyť od těchto herců se ani nečeká nic jiného - že to zahrajou minimálně na dvojku (jako ve škole). A co se týče žánru a podobných filmů, těch tady je takové množství, že se tento ani neztrácí, ale ani nevyniká. U mě dobrý průměr. ()

Majkak

První polovina skvěle rozjetá, pak už to se zamotává a končí rozporuplně. Není to ani přímočarý tah k závěru ani dotažené psychologické drama. Jako kdyby Eastwood nevěděl, co si má vybrat. Sean Penn je dokonale přesvědčivý jako zoufalý otec, méně jako mstitel. Vzít spravedlnost do vlastních rukou může být pochopitelné tam, kde úřady a policie nefungují. Tady se docela dost snaží. Závěr popírá morální hodnoty, smrt za smrt, no budiž, ale když náhodou omylem zabiju nevinného? On to byl stejně takový smolař, hlavně, že jsem se někomu pomstil. ()

Rockerman

Měl jsem možnost vidět krátce po sobě film "Krvavá stopa" a "Tajemná řeka". Musím říct, že ten druhý film poráží ten první o třídu. Ne, že by to byl nějaký filmový skvost. I tady to místy trochu drhne a některé scény jsou dost nevěrohodné. Ale vcelku jde o slušný film, který nepostrádá napětí a překvapivý závěr. Čili rozhodně jde o nadprůměrný film a viděl bych to tak na 70%. ()

Andronikos

Paradoxne ma na filme zaujal skôr jeho začiatok s nepríliš vzrušeným pohľadom na "epizódu" z detstva troch hlavných postáv a najmä pomalým, nenápadným, pre rodinu zabitej ale nakoniec nekompromisným spením k poznaniu tragédie, než prostredná časť, ponúkajúca "povinné" pátranie, ktoré ničím nevynikalo, ktoré však, pretože som o riešení prípadu nemal jasno, bolo istým spôsobom zaujímavé. Predovšetkým ale pre mňa v tejto druhej časti bolo na výsosť fascinujúce sledovať Pennovo stvárnenie otca, ktorý priznáva, že nevie pre svoje dievčatko ani plakať - so slzami v očiach. Robbinsove rozorvané a nie úplne "racionálne" reflexie vlastného činu z onej osudnej noci za tým trochu zaostávali (pri neznámej náplni toho činu tomu byť inak ani nemohlo; možno sa situácia zmení, ak budem niekedy film sledovať opakovane), pretože však bolo pomerne jasné, že vývoj speje k jeho konfrontácii s jedným alebo druhým nenastúpivším do auta falošných policajtov, konfrontácii oficiálnej alebo neformálnej, stupňovalo to prinajmenšom očakávania. V poslednej časti filmu jedna konfrontácia dopadla nevzrušivo, o to pozoruhodnejšia a nervydrásajúcejšia, hoci aj otváraná s epickým pokojom popíjania v putike, bola ale potom tá druhá. Režisér so svojím tímom si ale neodpustil v prvom zo svojich úžasných počinov jedno malé prekvapenie, keď k tejto druhej konfrontácii, ktorú Robbinsova postava podstúpila, pripravil ešte druhú, časovo paralelnú, v jadre nemenej výbušnú "hodinu pravdy" medzi dvoma osobami, spätými omnoho pevnejším zväzkom, než je dávne priateľstvo z detstva. - Po skončení týchto momentov bolo asi na mieste film vypnúť. Clint mohol dokonca podľa mňa dať pokýn kamerám, aby sa zastavili. Namiesto pocitu akéhosi znechuteného zúfalstva sa totiž po zostávajúcich Pennových replikách podfarbených alkoholom a "karnevalovom" sprievode ulicami mesta u mňa nakoniec dostavila zúfalá nespokojnosť. Heslo nových dní? Azda cherchez la femme? Po boku žien a s pripomienkou otcovskej roly zabúdajú muži na svoje povinosti a pochovávajú výčitky svedomia... - Nuž, je to komentár, ktorý poskytol niečo asi len mne: možnosť vypísať sa. Tomu, kto nevidel, možno priveľa napovie, možno naopak nič nezmätočného nenaznačí ani o deji, ani o náplni a ani o kvalitách filmu. Tomu, kto videl, moje podľa možnosti nespoilerujúce kecy za čítanie stáť po chvíli nebudú. - Celkovo v podstate jednoduchá, ale pútavá detektívka; ponurý obraz šedivého mesta, v ktorom niektoré postavy náhle žijú život neznesiteľný či neznesiteľnejší než obyčajne; pre mňa ale hlavne to najpútavejšie, čo mi film dokáže dať: psychologická dráma, ktorú dokážem aspoň sčasti spoluprežívať - a to nielen vo forme bolesti, ale hlavne konfliktu postáv. Akurát otázka viny (omylu) a trestu je tu v samotnom závere riešená pre mňa neuspokojivo. Neviem, či to možno pripísať na vrub scenáristovej snahe zapáčiť sa divákom alebo naopak rafinovanej snahe ukázať svet v jeho až odpornej zložitosti. V každom prípade ma oneskorené stretnutie s prvým z Eastwoodových režisérskych veľdiel prvého desaťročia 21. storočia nesklamalo, takže sa po krátkom váhaní prikloním k odpusteniu zaznamenaných a tušených nedostatkov a udeleniu hodnotenia najvyššieho. () (méně) (více)

owwidius

Vo vsetkych ohladoch velmi dobre krimi/thriller. Dobra atmoska, zaujimave postavy a putavy pribeh. Taky klasicky kvalitny Clint, ale po istej dobe mi to cele nejak vysumelo z hlavy, hmmmm... V kazdom pripade oplati sa vidiet. [#51/2012, rip] ()

rekkky

Po technické stránce velmi povedený film, ale umělecké zpracování pokulhává. Hlavní nedostatek je slabý příběh ačkoliv herecké výkony některých herců jsou perfektní (Penn, Bacon). ()

Krchy

Jak jsem viděl na začátku klukovskou partu a bloky domů, tak mi bylo jasné, že to zkrátka nemůže být špatné - hned mi to připomnělo Spáče, navíc oba filmy spojuje Bacon. Navíc Clint Eastwood je stejně dobrý režisér, jako byl dobrý představitel drsných ošlehaných týpků (raději nepíšu herec:) ). Občasné dírky či zkratky ve scénáři vynahrazuje takřka kingovská atmosféra, kdy tam snad není nikdo, kdo by neměl trauma z minulosti či kostlivce ve skříni. A o hereckých výkonech škoda mluvit, tohle je první liga. Na pět tomu něco málo schází, takže silné čtyři. ()

Páně

Najmě první polovina se Eastwoodovi zrovna kdovíjak nepovedla. Násilné přecházení mezi scénami, ale i v časové ose doslova ničí pocit jakéhokoliv kontinua. Nevím co tím chtěl vlastně Eastwood říci, jestli dával až tolik pomyslného prostoru divákovi pro jeho vlastní představivost, nebo prostě jen nezvládal narativní část svého příběhu. V postupném průběhu ale začne příběh příjemně eskalovat a pochyby se pomalu rozpouštějí jako pára nad hrncem. Jedná se bezpochyby o kvalitní dílo, ale přesto jsem místy cítil poměrně velké rozpaky. ()

Qeo

Postaveno na postavách. Děj táhlý jako lžíce medu a vlastně nijak moc napínavý, spíše předvídatelný. Za každého herce jednu hvězdu, ale jinak to nebylo nic moc. ()

Ombak▼Penari

Kriminálkou bych to v podstatě ani úplně nenazval, protože kriminální zápletka spíš slouží k rozehrání psychologie hlavních postav, k připomínce starých událostí a nakonec i tahaní kostlivců ze skříně. Případ samotný je celkem jednoduchý a ve své podstatě i nudný. Hlavní postavy a drama mezi nimi mi také ale nepřišly až tak brilantní a silné aby mě to odrovnalo. Za mě spíš průměr, nic, na co bych si za čas vzpomněl. ()

BeranSon

Excelentní detektivka stavící úspěch na parádní hře postav. Začátek bych označil jako výborný, nebo spíše fantastický vstup do filmu. Eastwood a jeho režie je cítit od první minuty. Jednoduchý střih, černobílé zabarvení, scény stavěné na napětí a hercích. Děj je skvělí. Jak jsem již řekl, tak charakterové možnosti v tomto případě mají plnou škálu pohybu, takže stavění děje na třech dávných kamarádech z dětství je v branži špičkové. Film od začátku do konce neztratí napětí, což v žánru je časté a nepoleví. Režisér prostě má čich na herce a obsazení Tima Robbinse a Seana Penna do svých rolí je jisté. Penn v roli zničeného milujícího otce, procházejícím největším lidským zármutkem si toho oscara za nejlepší výkon jednoznačně zaslouží. Veliká spokojenost. Můžu vřele doporučit. - 10/10 - ()

Shredo

Obsadenie jedna basen, scenar obstojny no z nevysvetlitelnych pricin mi v tom filme nieco chybalo. Mozno viac precitit Davove ponure myslienky viac sa v tom pitvat aby aj divak vedel do toho vlozit sam seba. Takto to bolo liznutie scenara bez emocii, co v konecnom dosledku hodnotim negativne. ()

Raziel_cz

Mix dramatu a detektivky, který mapuje v prvé řadě dopad zločinu na pozůstalé a v druhé řadě jeho vyšetřování. Oboje je super a oboje má nečekané zvraty. Zvláštní je, že to první je zpočátku trochu utahané a blokuje to zajímavější druhé, jen aby nakonec přineslo pointu s daleko větším dopadem. Vyšetřování se moc pěkně rozjede, skrz film můžete sledovat stopy a přemýšlet, jestli to udělala ta která postava, ale finále je sice překvapivé, jenže přijde v podstatě nezávisle na informacích, co máte. Takže do toho jděte spíš jako do thrilleru a ne detektivky a budete spokojeni. Lepší než Prisoners nebo Seven, horší než Zodiac a Blood Work. ()

GOREGASM

Clint je mistr svého řemesla a Mystic River je v jeho podání velmi osobitým thrillerem se sevřenou atmosférou a parádními hereckými výkony. Příběh nepřekypuje zvraty, ale drží diváka v maximálním napětí až do posledních minut. Velkým tahounem jsou motivace jednotlivých postav a vlastně celkově perfektně vybudované charaktery, což v důsledku vede k velmi otevřené interpretaci koncovky a je jen na vás, na které straně dobra, či zla film zakončíte. Právě tuto nejednoznačnost naprosto famózním způsobem vystihuje chytlavý ústřední motiv z pera samotného Clinta Eastwooda. Mrazivá detektivka se silnou psychologií od sakra drsného Harryho :-). 100% ()

plagjoklas

Velmi dobra drama. Zaciatok ma skvelu atmosferu, ktorá vás perfektne navodí na celý film. Potom uz dostávame kriminálku v tom najlepsom podaní za velmi dlhý cas. Eastwood sa ukázal ako velmi dobrý rezisér a to co predviedol v tomto filme sa le tak nevidí. Herci hrajú velmi dobre a uverite im hocico. Po druhom pozretí plný počet ()

Miki68

Příběh pomalu plynouc jako řeka s lesknoucí se hladinou, pod kterou se skrývá páchnoucí bahno, kterého se nejde zbavit celý život. Eastwood umí prokreslit postavy tak, že jsou opravdu živoucí, až se s nimi dokážete skoro ztotožnit, a chápete jejich pohnutky. Smutný a psychologicky hluboký film se skvělými herci. ()

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Affleck vytasí prohibici a samopaly

Affleck vytasí prohibici a samopaly

13.01.2013

Sice nebyl nominován na Oscara za režii, ale nemusí smutnit, my stejně víme, že za kamerou je na svém místě. Jaký bude jeho další projekt? Po nedávném odstoupení z hlavní role v krimi-romanci Focus … (více)

Leo a Marty si obstarali ostrov

Leo a Marty si obstarali ostrov

25.10.2007

Předevčírem jsme psali o honbě Hollywoodu za dalšími komiksy Stevea Nilese, odpovědného za předlohu pro víkendovou americkou jedničku 30 dní dlouhá noc. Něco podobného se strhlo i kolem kriminálky… (více)