Jimmy Markum a Sean Devine se jako kluci stali svědky únosu kamaráda Davea Boylea, kterého za bílého dne unesla dvojice pedofilů, vydávající se za policisty. Chlapci se tehdy podařilo po čtyřech dnech útrap a znásilňování uprchnout, prožité trauma ho však poznamenalo na celý život. Dnes žije s manželkou Celeste a synkem Michaelem, o něhož se láskyplně stará. Stále se přátelí se Seanem, detektivem v oddělení vražd, i Jimmym, který si odseděl dva roky za loupež a nyní vede malý obchod. Jedné noci se Dave vrátí domů rozrušený a zakrvácený a tvrdí, že byl přepaden. Další den upozorní chlapecký hlas policii na podezřelé auto, v jehož blízkosti je nalezena zavražděná Katie, Jimmyho devatenáctiletá dcera z prvního manželství. Přísahá, že vraha najde dřív než policie a pomstí se. Zatímco Sean a jeho parťák Whitey Powers zahájí vyšetřování, Jimmy pátrá s pomocí přátel z podsvětí. Zjistí, že se dívka chystala utéci s přítelem Brendanem a že mezi rodinami vládla nevraživost. Jedním z hlavních podezřelých se překvapivě stává také Dave. Zdá se, že podivínský muž skutečně něco tají, policisté však nemají dostatek důkazů. Nemá je ani Jimmy. I když je nalezena vražedná zbraň a pátrání nabere jasný směr, tragédii, která osudově zasáhne do přátelství Seana, Jimmyho a Davea, už zřejmě nic nezabrání. (TV Nova)

Plaque

Viac ako desať rokov potom, čo tento film uzrel svetlo sveta a Clint si to šinie stále po svojom. Od tej doby natočil množstvo filmov, ktoré získali nespočet ocenení, no jediné absolutórium patrí režisérovi. Strašne ma baví sledovať to, ako si Clint ide vlastnú linku, nič a nikto v Hollywoode ho nerozhádže a on ponúka divákovi raz za čas poriadnu dávku filmárskeho umenia. Jeho siahodlhé rozprávania s neuveriteľnou stopážou ma neskutočne bavia. To platí aj o Tajomnej rieke, ktorá zaujme aj po toľkých rokoch. Príbeh, hoc nie je nijako výnimočný, diváka úplne pohltí. Herecké výkony sú neskutočné a pri takýchto filmoch človek rozumie, za čo to vlastne berú tie hviezdy také prachy. Snáď len zopár detailov, ktoré filmu ubrali tú konečnú jednu hviezdu. Medzi nimi by som možno poukázal na menej prepracovaný záver, kde na jednej strane neuveriteľne nervy drásajúca scéna s Timom a Seanom bola na druhej strane pridusená trochu uleteným a za vlasy pritiahnutým motívom skutočných vrahov. Aj to ako sa k tomu hlavní aktéri dopracovali, mohlo byť trochu premyslenejšie. Áááále, čo tam potom, film to bol naozaj skvelý a je len škoda, že súčasná produkcia ponúka len minimum toho, čo by sa mu mohlo vo svojom žánri rovnať. ()

Lenka.Kosnov

Nejsem největší fanoušek kriminálního žánru, ale tento film mám moc ráda. Scénář Eastwood vytvořil do nádherného strhujícího, drsného i smutného příběhu. Rozhodně si Saen Penn i Tim Robbins za tohle ty Oscary zasloužili. Je zde i solidní zápletka, trauma z dětství, komplikované postavy, i konec byl velmi dobrý. Prostě pecka! ()

Skytavka

Film podle mého podhodnocen, takže dávám pět hvězd. Clint si vás tady vychutná od prvního okamžiku do téměř posledního. Alespoň já jsem pídila po pravdě celou tu dobu a byla až nedočkavá, kde teda vlastně je. A to mě asi bavilo nejvíc. Ke konci se to ještě muselo zašmodrchat, to je jasné, aby důvtipný divák neprokoukl podstatu celé téhle parády :) Bravo, bravo, stojí za shlédnutí. Ps: asi jsem řepačka, ale od člověka, který dostal oscara (Sean Penn), bych čekala více jednoznačný výkon. Občas mi prostě jeho mimika nesela do situace. Ale Tim jistí ten zbytek :) ()

Dejf4

Detektivka/drama, která toho moc nenabízí a film neví čím chce být. Scénář celý snímek táhne dolů a je až moc jednoduchý a chvílemi i předvídatelný. Clint Eastwood se sice snaží na diváka hodit nějaké emoce, ale též to v mnoha případech nefunguje. Herecké trio to díky svému výkonu tahá nahoru, ale na víc než průměr to není. 6/10 ()

a0001

Výborne zahrané, ale príšerný scenár a celkovo to nemalo vôbec žiadnu črtu detektívky. Vyšetrovanie bolo v úzadí, ale skôr vystupovala depresia a usoplené tempo. Herecký výkon nemôže byť to jediné na čom vo filme záleží, no v tomto filme je to jediným svetlým bodom, ak by vo filme boli horší herci hodnotil by som ho ako odpad a to úprimne. ()

Gortyna

Film měl skončit v momentě, kdy Penn odchází s láhví v ruce prázdnou ulicí. Jeho následný dialog s manželkou byl jak z jiného - kvalitativně - filmu. A taky ta vedlejší Baconova linka s manželkou tam byla navíc. Nebýt toho, dostal tenhle sugestivní, strhující film s vynikajícími hereckými výkony ode mě absolutorium. ()

Dikinsn

Pre mňa jeden z prvých thrillerov ktorý som videl asi pred desiatimi rokmi a zároveň jeden z najlepších ktorý som kedy videl. Stret osudov hlavných protagonistov bol podaný zmyselne-uveriteľne a páni to dali na jednotku (predovšetkým dvojka Sean Penn a Tim Robbins). V neposlednom rade treba spomenúť sprevádzajúcu hudbu Tajomnej rieky, ktorá do celej tej nešťastnej atmosféry sadla ako riť na šerbel! Rýchlych a zaslúžených 5* ()

Goodlooker

Velmi dobrý a napínavý thrillerse skvělým Seanem Pennem a pravým podivínem Timem Robbinsem. Bohužel je vrah skoro z poloviny filmu jasně předvídatelný a to nejsem žádný velký detektiv... EastWood je vážně machr, to Vám teda povídám, ale hlavně je to vynikající režisér a skládám mu velkou a hlubokou poklonu ()

Danielitto

Tento film má především výborné herecké obsazení, syrovou atmosféru a naprosto uvěřitelný a dramatický příběh. Nevím co k tomu říci víc, dívá se na to výborně. Také díky skvělému Pennovi a Robbinsovi. ()

sAreOn

Zajímavý krimi film, který dokáže překvapit i příběhem. Sean Penn si toho Oskara zasloužil, hraje výborně; a když tomu přídáte Tima Robbinse, tak tu máme skvělé herecké obsazení, které film prostě táhne nahoru. A musím uznat, že Eastwood točit prostě umí, ikdyž tohohle staříka moc nemusím. Ty 4* za to, že pár scén ten film brzdí - zejména telefonáty ženy detektiva Devina... 85% ()

nostromos

Hodne temne detektivka, casu je dost a dej proste plyne. Musim uznat ze me film chytil a celou dobu sem byl napnuty jak to cele skonci. Sean Penn hraje opravdu vyborne. ()

Ellush

Není to pro mě úplně typická "Clintovina". Řekla bych, že v případě tohoto snímku nestojí jeho síla v žádném velkém činu, sdělení či zobrazení, ale spíš v tom, jaký pocit si odnesete a uchováte. Hlavní pointa není v tom, co se ve filmu děje. Podstatné je, jak důležité je vnímat a cítit. To, že pravdu lze uchopit více způsoby a spravedlonst je relativní. Nic co se stalo už nejde smazat a člověk který křičí o pomoc, nemusí být slyšet. Díky právě takovýmto i jiným odkazům Tajemná řeka rozhodně stojí za shlédnutí, i přes stopáž, při které brní zadek :) ()

veverysiak

Nie je to žiadna klasika, na krimošku je to málo akčné, na psycho dosť rýchle, príbeh je zaujímavý, ale film stojí na réžii a hereckých koncertoch, nenápadná ale o to silnejšia vec, takže 90%. ()

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Affleck vytasí prohibici a samopaly

Affleck vytasí prohibici a samopaly

13.01.2013

Sice nebyl nominován na Oscara za režii, ale nemusí smutnit, my stejně víme, že za kamerou je na svém místě. Jaký bude jeho další projekt? Po nedávném odstoupení z hlavní role v krimi-romanci Focus … (více)

Leo a Marty si obstarali ostrov

Leo a Marty si obstarali ostrov

25.10.2007

Předevčírem jsme psali o honbě Hollywoodu za dalšími komiksy Stevea Nilese, odpovědného za předlohu pro víkendovou americkou jedničku 30 dní dlouhá noc. Něco podobného se strhlo i kolem kriminálky… (více)