Jimmy Markum a Sean Devine se jako kluci stali svědky únosu kamaráda Davea Boylea, kterého za bílého dne unesla dvojice pedofilů, vydávající se za policisty. Chlapci se tehdy podařilo po čtyřech dnech útrap a znásilňování uprchnout, prožité trauma ho však poznamenalo na celý život. Dnes žije s manželkou Celeste a synkem Michaelem, o něhož se láskyplně stará. Stále se přátelí se Seanem, detektivem v oddělení vražd, i Jimmym, který si odseděl dva roky za loupež a nyní vede malý obchod. Jedné noci se Dave vrátí domů rozrušený a zakrvácený a tvrdí, že byl přepaden. Další den upozorní chlapecký hlas policii na podezřelé auto, v jehož blízkosti je nalezena zavražděná Katie, Jimmyho devatenáctiletá dcera z prvního manželství. Přísahá, že vraha najde dřív než policie a pomstí se. Zatímco Sean a jeho parťák Whitey Powers zahájí vyšetřování, Jimmy pátrá s pomocí přátel z podsvětí. Zjistí, že se dívka chystala utéci s přítelem Brendanem a že mezi rodinami vládla nevraživost. Jedním z hlavních podezřelých se překvapivě stává také Dave. Zdá se, že podivínský muž skutečně něco tají, policisté však nemají dostatek důkazů. Nemá je ani Jimmy. I když je nalezena vražedná zbraň a pátrání nabere jasný směr, tragédii, která osudově zasáhne do přátelství Seana, Jimmyho a Davea, už zřejmě nic nezabrání. (TV Nova)

subic

Ta délka jednoho zmůže... Skvělý Kevin Bacon a Laurence Fishburne, zato Sean Penn a Tim Robbins je průměr. Je to velmi dobré, ale příliš dlouhé, spousta až zbytečně natahovaných scén. A abych se na to nedíval zase hned někdy znovu, tak vrah dcery je ten hluchoněmý kluk, co si hrál s pistolí. 70% ()

Brano

Vydarený krimi s veľmi silným príbehom a skvelým hereckým obsadením. Eastwood, ako režiser opäť nesklamal. Film má napínavú atmosféru od začiatku do konca. Takisto skvelá hudobná stránka. Na kvalite mi trocha ubrali niektoré zdĺhavé scény, ktoré ma občas aj nudili. Ale určite by som zaradil tento film medzi tie, ktoré sa aspoň raz oplatí vidieť. ()

teba

11 let ten film míjím, to je hřích! Pamatuju si ho jako velkou oscarovou záležitost, ale že je to tak dobrý...?! Ano, scény se zneužíváním dětí budu asi vždycky rozdejchávat. Ovšem krimi příběh, jednotliví aktéři - to mě dostalo, pořád jsem se snažila přijít tomu na kloub, ale Clint se nedal a dávkoval informace tak, aby nebylo jasno až do posledních okamžiků... Herecký výkony výborný, jen Sean Penn se mi mnohem víc líbil na začátku jako milující otec než jako všehoschopný kápo v závěru. Stejně tak jsem si nejdřív říkala, že měl film skončit o 5 minut dřív - ale pak jsem to přehodnotila, ta závěrečná scéna byla správná tečka, uzavřela kruh. ()

Guran

Musím říct, že tenhleten film je dokonalej. Tim Robbins, Sean Penn, Kevin Bacon (překvapilo mě, že hrál klaďase). Takovýto herci a ještě ke všemu vynikající scénář a děj. Výborný krimi snámek, který doporučuji i odpůrcům kriminálek. Výborně zahraný a natočený zároveň, opravdu brilantní zážitek večera, Clinte, ty se tý kamery drž! ()

rezistence

Dřív jsem tenhle snímek nedokázal ocenit, nuda, plytkost? Spíš moje úzké vidění. Momentálně je to pro mě totální thrillerová špička, ostatně jako všechny filmy, které jsou podle předlohy Dennise Lehaneho a viděl jsem je. O obsazení nemusí být ani řeč. Nejspíš mám nějaké knižní resty, takže jdu pomalu na ně. ()

nK_!

Docela podařený snímek s dobrou atmosférou. Když se ale zpětně ohlédnu, skoro ničím mě nezaujal a marně hledám něco zapamatováníhodného. Z daného tématu se dalo určitě vykřesat mnohem více. Scénář se místy nemůže rozhodnout, co chce vlastně přesně vyprávět a žánrové přeskoky moc smysluplné nejsou. Psychologický thriller? Rodinné drama? Temná kriminálka? Nevím. Pokud sledujete děj pozorně, skoro od začátku víte, jak celý případ dopadne. Překvapivé odhalení na konci se tak stane vlastně jen potvrzením vašich závěrů. Herecké obsazení skvělé, Sean Penn tradičně vynikající. Spíše průměr, trochu horší tři. ()

XXXXXXXX

Už od mládí byli Jimmy, Sean a Dave nerozlučnými kamarády. Jednoho dne je ovšem zastavili "strážníci" a protože Dave nebyl tak pohotový jako jeho dva kamarádi, skončil na zadním sedadle "policejního" auta. O mnoho let později, se s trojicí opět setkáváme. Jimmy si mezitím odkroutil pár let ve vězení, Seanovi zatím utekla manželka a Dave se minulosti nikdy pořádně nevzpomatoval. Do toho je Jimmyho dcera brutálně zavražděna, Sean je pověřen vyšetřováním její vraždy a Jimmy se hodlá vrahovi pomstít ať to stojí, co to stojí. K tomu si přičtěte, že Dave přišel onoho osudného večera domů až nad ránem a jeho šaty byly od krve, že vražedná zbraň byly použita během přepadení otcem mladíka, se kterým chtěla Jimmyho dcera Katie uprchnout a zápletka se už pomalu začne rýsovat? Jak to celé dopadne? Kdo je skutečným vrahem nebo snad vrahy? Pro odpovědi na tyto otázky se budete muset podívat na film Tajemná řeka. ()

Pitryx

Zvláštní film, alespoň zpočátku. Tedy střih a kamera. Pak se to zvrhne v klasické krimi, tedy detektivové chodí a pátrají a to je vlastně vše. Mezitím spousta jiných odboček, ale většina je pro děj podstatná. Bohužel tempo vyprávění je na můj vkus dost pomalé. Chybí tomu občas náznak akčnosti. Stopáž je zbytečně dlouhá, závěr zbytečně protahovaný. Herci naprosto skvělí a za to dávám plusy. Jinak jsem se víceméně nudil a občas koukal, kdy už to skončí. Můj názor zní, že pan Clint měl zůstat u herectví. ()

PAVLIS

Škoda. Už dlouho jsem nebyl tak napnutý a vtažený do děje, jenže když dojde k odhalení vraha a jeho motivace, u mě osobně se dostavilo zklamání. Celou dobu se film tváří, že přijde mnohem sofistikovanější vyvrcholení. Kriminální složku částečně zachraňuje ta dramatická, líbil se mi pomalý způsob vyprávění, vedlejší linka Robbinse a hltal jsem každý dialog hvězdné trojice, ale na přemazání celkově neuspokojivého pocitu to stejně nestačí. ()

JosefTomas

Musím to vlnu chvály trochu srazit níž, přestože se chyby hledají velmi těžko. Hlavní problém tkví ale převážně v tom, že scénář je velmi nevyvážený a prvních 40 minut je místy utahaný. A nebýt špičkových herců a režie, výsledek by byl stěží poloviční. Po finále má ale málo kdo remcat, protože je tak psychologicky vyhrocené, že jen s těží se může člověk nudit. Bohužel to nedokáže zachránit zbytek filmu a já se nakonec přikláním k té vyšší číslovce. ()

0verseer

”I loved her so much. I'm never gonna feel that again. It doesn't happen twice.” “Doesn't happen once most times.” Rozhodne ide o dobrý krimi thriller, nominácia na Oscara za najlepší film mi však príde trochu prestrelená. Penn, Robbins, Bacon a Fishburne vo vedúcich úlohách síce skvelí, čakal som však predsalen nejaké sofistikovanejšie finále. Napríklad aj nejaké využitie postavy policajtovej manželky, ktorá sa ukazála ako úplne zbytočná. Atmosféra po celý čas správne ťaživá, chýbal však nejaký wau moment, ktorý dokázali ponúknuť napríklad Seven alebo Usual Suspects... ()

PlayEasy

Tak opět perfektní kriminálka, která by ale bez režiséra Eastwooda a bez perfektních výkonů ústřední trojice byla jen další z mnoha, ovšem nyní je to perfektní Thriller z velmi hutnou atmosférou, ale také se spoustou silných scének, které jenom podtrhují to, že tohle není obyčejný film. A opravdu to je herecký koncert především Seana Penna a Tima Robbinse, ti se opravdu předvedli, ale zase Oscar, to už je asi trochu moc... Ale i jinak většinou rutinný Kevin Bacon či Laurence Fishburne si zde našli své místo a silný předzávěr tento výborný film jenom dvakrát podtrhuje. Ale 5* nedáme, protože jsme čekali pořádné odhalení záporáka a alespoň rochu vychytralého vraha SPOILER: A ono jsou to nakonec jenom dvě malá děcka, která náhodně střelila do okna toho auta. KONEC SPOILERU Fakt to konečné odhalení je pro nás velkým zklamáním, protože my jsme čekali něco mnohem lepšího, ale překvapení se bere (i když spíše neradostné) a tímto je ten film také asi originální, tímto vybočuje z řady... 80% ()

MartinTerran

Za mě teda děsná nuda - pomalý, utahaný děj, který se nikam moc neposouvá. Dost se řeší psychika/osobní problémy postav, což také zde není nejzábavnější a tak jsem v podstatě celý film víceméně nudil. Pouze posledních 20 minut bylo dobrých, což je zatraceně málo. Hodnocení: 34/100. ()

Rooseman

No, zcela oproštěn od ocenění a hodnocení přikládám svůj pohled. Pozitivní nebude. Tajemná řeka plyne pomalým tempem, má tendenci gradovat převážně ve sféře emoční vypjatosti a z hlediska hereckých výkonů překvapuje. Tím ale nadstavba končí, dějově předvídatelná podívaná je místy prolínaná nešťastnými životy trojice ovlivněné traumatickou událostí. Závěr ve mně zanechává pocit, že jsem nepochopil něco velmi podpravého, co nebylo explicitně řečeno a upřímně bych za to byl rád, protože jinak bylo vše vysvětleno a vyřčeno maximálně explicitně tak, aby děj stíhal i velmi podprůměrný divák. Clint Eastwood dobře vykresluje postavu uneseného chlapce, s nímž se události jednoho běžného dětského dne táhnou celý život a deformovaly ho do stavu emočně vyčpělého podivína. Jinak se není čeho moc chytnout. Nic jiného ve mně prakticky nezůstalo a nic jiného pro mě ani nevystupuje z průměru podobných děl. ()

Tominni

Výborná kriminálka, ostatně, jak to je u Clinta Eastwooda standardem. Má své poklidného tempo a i přesto film utíká jako řeka. Setkání po letech tří kamarádů z dětství stojí za vidění. Špatná rozhodnutí, trocha psychologie, skvělí herci, ale taky tak nějak ne moc překvapivý závěr, takže nakonec jen těsně to plným hodnocením. ()

PlysovyMacko

Skvelá detektívna dráma. Traja kamaráti zažijú v detstve traumu a ich cesty sa rozidu. Spojí ich dospelosti vražda dcéry jedného z nich. Herci sú vynikajúci, atmosféra temná a nádherný hudobný podkres. Na môj vkus je film príliš dlhý, prestrihanie by mu prospelo. ()

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Affleck vytasí prohibici a samopaly

Affleck vytasí prohibici a samopaly

13.01.2013

Sice nebyl nominován na Oscara za režii, ale nemusí smutnit, my stejně víme, že za kamerou je na svém místě. Jaký bude jeho další projekt? Po nedávném odstoupení z hlavní role v krimi-romanci Focus … (více)

Leo a Marty si obstarali ostrov

Leo a Marty si obstarali ostrov

25.10.2007

Předevčírem jsme psali o honbě Hollywoodu za dalšími komiksy Stevea Nilese, odpovědného za předlohu pro víkendovou americkou jedničku 30 dní dlouhá noc. Něco podobného se strhlo i kolem kriminálky… (více)