Film o deset let starší jak já, kterej jsem viděl poprvé před nedávnem ( při doplňování mezí ) a fakt se mi líbil, na dnešní poměry ( filmů plných počítačových triků a záběrů při kterých si myslíte, že jste v centru dění a prožíváte to možná víc jak ten herec )(17.11.2005)

Démonický Al Pacino jako zřejmě poslední spravedlivý polda ve zkorumpovaném New Yorku. V sedmatřicet let starém policejním thrilleru dokazuje, že po raketovém vzestupu zvládne utáhnout celý film i sám. Opět splynul s postavou, do které se hluboce ponořil. Tou je idealistický pochůzkář, rozčarovaný z policejních poměrů. Korupce sahá až do nejvyšších míst a jakákoliv revolta vůči systému jen ohrožuje jeho vlastního. Film čerpá ze skutečných událostí, realisticky tak vykresluje všednodennost policejní práce i s ní spojená nejrůznější lákadla. Legendární Sidney Lumet (*1924) v nejlepších letech..(10.10.2010)

Al Pacina začínám obdivovat čím dál tím víc. Nedávno Kmotr 3, teď Serpico a další úžasný do nejmenšího detailu uvěřitelný výkon. Obdivuju obrovskou morální sílu Franka Serpica a nejvyšší hodnocení uniklo tomuto filmu jen o kousek...(11.9.2005)

Al Pacino. Jedno jméno, které vystačí za tisíce slov. Opět předvádí své vysoké herectví, ale tentokrát mu chybí nejen partneři, ale také silnější snímek. Serpico je film o muži, který se postaví proti všem nečestným policistům. Je to sonda do jeho duše, do jeho života a na tom nic nezmění ani jeho extravagantní způsob života. Pravděpodobně změnil svou dobu, minimálně v pohledu lidí na policisty a zbavil policejní sbor mnoha špatných policistů, kteří si nebáli přivydělat nečestně úplatky. Film na délce více než dvou hodin rozehrává hru okolo jeho postavy, kterou sledujeme od počátku až do jejího konce. Chvílemi je to hra zajímavá, plná obvinění a zajímavých pasáží, ale většinu času se nic neděje a sledujeme jen jak dobře umí Al Pacino zahrát cokoliv a kdekoliv. jindy by mi asi takové herectví stačilo ke 4*, ale tentokrát ne.(31.12.2007)

Když se dívám na tenhle film, napadají mě slova z jedné krásné knihy: "v zakřiveném prostoru nejde dělat přímky a stejně tak nelze dělat správné věci ve společnosti, která správná není". Franco Serpico chtěl být rovný a zůstat tak. Jeho snaha jde dál než moje chápání, šlo mu o hodně a v tom "křivém prostoru", který mu začal být nebezpečný, bych mu malý poklesek i odpustila. Je otázka, jestli bych si ho pak vážila. Film, který tolik sváže s hlavním hrdinou a tolik přiměje přemýšlet o věcech sahajících daleko za příběh samotný, zaslouží uznání. Jeden z nejlepších Pacinovo výkonů. Nádhera!(19.7.2006)

• - Když se Frank Serpico jede hlásit na své první místo pochůzkáře v roce 1960, v pozadí jsou modely z poloviny 60. a počátku 70. let. (liquido26)

• - Natáčelo se ve všech čtvrtích New Yorku kromě Staten Islandu. (liquido26)

• - Frankov pes, Alfie, je bobtail. (Mireldis)