Strhující snímek s úžasným Al Pacinem v roli Franka Serpica, policajta, který se nebál postavit proti svým kolegům. Všichni se mu za to smáli, pohrdali jím, vyhrožovali mu a ještě ho chtěli zabít. Zničil si život pro boj za správnou věc a co za to dostával? Nic. Sidney Lumet skvěle zvládl korupcí prolezlou atmosféru filmu, uchovává napětí a drží vás v ději. Obzvláště si cením toho že ať je Serpico sebečestnější, má své chyby a rozhodně není dokonalým člověkem, ale spíš obyčejným chlápkem co chce správnou věc.(18.11.2006)

Jak bojovat se zkorumpovaným systémem, když jste jeho osamocenou poctivou součástí? Takového Al Pacina jsem zatím neviděl, je hrozně oháklý, zarostlý, bezradný, ublížený... Prostě nezvyk ho takto vidět, ale zahrál to opět výtečně. Jeho morálně zásadový policajtský exot Serpico ve mně vzbudil silný pocit bezpráví. Smutný, jak se něčí sen o vzorné práci může zvrhnout v takový svinský utrpení. Také je to film zajímavý k zamyšlení se nad korupcí obecně.(6.9.2011)

Jedna z kultovních kriminálek 70. let, v níž exceluje především Al Pacino. Kdysi to býval jeden z mých nejoblíbenějších detektivních filmů, dnes už ale ze Serpica trochu čpí těch skoro 40 let (třeba scéna prezentace marihuanových cigaret plénu policistů je dnes spíš úsměvná...a dá vzpomenout na Formanovo Taking Off...), co uplynulo od jeho natočení. Škoda, že ten film nebyl trochu víc syrovější a drsnější...newyorské policie je tu vypodobněna dost přesvědčivě, ale standard současnosti už je jinde...viz třeba tematicky hodně blízký vynikající seriál The Wire... Režisér Sidney Lumet ale uměl a natočil skutečně svojský film, jehož téma neztratilo svoji aktuálnost ani dnes...(16.8.2010)

[imdb: 7.7/10] | me: Výborný Al Pacino a veľmi uveriteľne reálny pohľad na prehnitú a špinavú políciu vtedajších rokov. Serpico je veľmi zaujímavá postava zahratá silne a presvedčivo,... Škoda, že Al Pacino je jediná výrazná postava, ktorá by si zaslúžila zaujímavejšie herecké okolie. Celkovo sa však jedná o presvedčivý a zaujímavý film, ktorý stojí za to.(2.11.2009)

[6,5/10] (Paramount, De Laurentis) (Technicolor /// Produkce: Martin Bregman /// Scénář: Waldo Salt, Norman Wexler podle knihy Petera Maase /// Kamera: Arthur J. Ornitz /// Hudba: Mikis Theodorakis /// Nominace na Oscara: Waldo Salt, Norman Wexler (scénář), Al Pacino (herec)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](26.1.2008)