Měl jsem šílenou chuť vtrhnout do ulic a pomoci Serpicovi v boji s korupcí. Nebo s ním zajít alespoň na kafe. Policejní film, ve kterém se nestřílí a přesto má spád. Film s melancholickou atmosférou a Al Pacinem.(5.1.2008)

Když se dívám na tenhle film, napadají mě slova z jedné krásné knihy: "v zakřiveném prostoru nejde dělat přímky a stejně tak nelze dělat správné věci ve společnosti, která správná není". Franco Serpico chtěl být rovný a zůstat tak. Jeho snaha jde dál než moje chápání, šlo mu o hodně a v tom "křivém prostoru", který mu začal být nebezpečný, bych mu malý poklesek i odpustila. Je otázka, jestli bych si ho pak vážila. Film, který tolik sváže s hlavním hrdinou a tolik přiměje přemýšlet o věcech sahajících daleko za příběh samotný, zaslouží uznání. Jeden z nejlepších Pacinovo výkonů. Nádhera!(19.7.2006)

Bez Pacina a jeho podivínského neúplatného Serpica, milovníka žen a domácích mazlíčků, který se den za dnem stále vice přibližuje podobě cikánského loupežníka, byl by tento film pouze obyčejnou detektivkou.(8.3.2009)

Nádherný příběh čestného a neúplatného policisty v temném světě korupce a nepochopení. Al Pacino v jedné ze svých životních rolí a jeden z mých nejzamilovanějších filmů. Snad za to může ta nebývalá upřímnost výpovědi, která přímo čiší z každého záběru.(3.1.2008)

Démonický Al Pacino jako zřejmě poslední spravedlivý polda ve zkorumpovaném New Yorku. V sedmatřicet let starém policejním thrilleru dokazuje, že po raketovém vzestupu zvládne utáhnout celý film i sám. Opět splynul s postavou, do které se hluboce ponořil. Tou je idealistický pochůzkář, rozčarovaný z policejních poměrů. Korupce sahá až do nejvyšších míst a jakákoliv revolta vůči systému jen ohrožuje jeho vlastního. Film čerpá ze skutečných událostí, realisticky tak vykresluje všednodennost policejní práce i s ní spojená nejrůznější lákadla. Legendární Sidney Lumet (*1924) v nejlepších letech..(10.10.2010)

• - Když se Al Pacino rozhodl pro natáčení filmu, pozval k sobě skutečného Franka Serpico, aby s ním krátký čas bydlel a mohl ho zpovídat a pozorovat. (don corleone)

• - Muž, podle jehož života je film natočen Frank Serpico, se chtěl účastnit natáčení, ale producent Bregman si jeho přítomnost nepřál. Měl obavy, že by herce mohla rozrušovat. (don corleone)

• - Natáčelo se ve všech čtvrtích New Yorku kromě Staten Islandu. (liquido26)