24 hodin

Ukázka z filmu
USA, (2001–2010), 140 h 48 min (Minutáž: 44 min)

Hudba:

Sean Callery

Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Carlos Bernard, Elisha Cuthbert, James Morrison, Sarah Clarke, Leslie Hope, Sarah Wynter, Xander Berkeley (více)

Série(8) / Epizody(192)

Seriál 24 hodin se odehrává v reálném čase jednoho dne. Každá epizoda pokrývá časový úsek jedné hodiny, takže se celý příběh, rozdělený do čtyřiadvaceti dílů, odehraje během jednoho jediného dne. Za tuto dobu se protiteroristický agent Jack Bauer z losangeleského Protiteroristického oddělení (PTO, angl. CTU - Counter Terrorist Unit) vždy snaží předejít nějaké katastrofě s globálními politickými následky, osvobodit rukojmí a zachránit své nejbližší. (oficiální text distributora)

Luk Skywalker

Použití reálného času je originální nápad. Seriál je hodně akční a pořád se něco děje, i když se třeba jedná jen o sledování nějaké malé stopy. Tímto se stává neuvěřitelný a dosahuje tak na některé akční filmy, které jsou také neuvěřitelné. Americké politické klima je jiné než české, takže nemusí mnoha divákům sednout, ale kdo má rád konspirace, tak by se mu seriál mohl zalíbit. Viděl jsem 5.řad. Edit: Po shlédnutí 6.řady se nic moc nemění, jen tam tolik nemuseli plantat tu Čínu, ale asi by jim chyběli díly (hodiny). Pár nelogických chyb by se tu našlo, ale jako celek to působí dobře. 7.řada se mi velice líbila, i když je to víceméně pořád to samé. 8.řada - ta už tak povedená nebyla a ke konci byla dost přepálená, ale co už, když finále tak pořádné. ()

Sorry

Ideální seriál na odreagování. Zábava to docela je a musíte k němu přistupovat s náležitým očekáváním. Tedy pominout spoustu nelogičností (akce hned po srdeční zástavě, hrdina celých 24 hodin maká a přitom se ani jednou pořádně nenají). 24hodinová kompozice je sice originální, ale značne tvůrcům zavazuje ruce. Ve výsledky je spousta věcí buď natahovány nebo naopak uspěchány. Ale už jen kvůli nečekaným zvratům nemůžu dát méně než 85 %. ()

Jaa(c)

Prostě si nemůžu pomoct, ale Jack Bauer mi chybí. Tim, jak tu v současnosti neni žádnej akční seriál, s totálně drsnym a nekompromisnim hrdinou, tak musim občas aspoň nějakej starej díl 24ky pustit... ()

helloween93

Sledoval jsem první dvě řady a kus třetí, poté už seriál šel do kytek. Kouzlo úvodních dvou sérrií, kde bylo hodně zvratů bylo postupně fuč. A přitom to tak pěkně začalo.. ()

bacon

Geniálna myšlienka tvorcov natočiť jednu časť seriálu ako jednu hodinu reálneho dňa. Seriál s takou dynamikou som ešte nevidel. Videl som 4 série a každá bola strhujúca, nedalo sa odtrhnúť od telky. Jack Bauer americky dokonalý hrdina znovu a znovu zachraňuje svet. Tomuto seriálu nemám asi skutočne čo vytknúť. Od vzhliadnutia ďalších sérií ma odrádzajú titulky, no asi sa prekonám. Už sa teším aj na avizovaný "celovečerák". ()

Raaavenek

Neprislusi mi hodnotit, jelikoz jsem serial znechucene vypnul po patnacti minutach... Sutherland v hlavni roli agenta je presvedcivy jako herec z druhorade telenovely, idiotkse hrdinne hlasky typu: "Nemuzeme verit nikomu..." stupidni dej... jedina zajimava vec je prave in real postup, ale i ten je zpracovan tak priserne, ze ani nema cenu se mu dale venovat. ()

Pořez

Seriály fungujou tak, že i když je to sebevětší kravina, táhne vás to kouknout na další díl, "jak to bude pokračovat". Některý vás otrávěj hned druhým dílem, některý "táhnou" dál. Seriál 24 měl hned několik plus: originální zpracováním ("reálný" čas); dějem, nespornou akčností; "happyendem s tragickým koncem" (pro hlavního hrdinu) a taky vedením postav. Ano, jsou to postavičky, který tento seriál pro mne dělaly zajímavým. S vyjímkou absolutně kladnýho prezidenstkého kandidáta Davida Palmera a absolutně záporných padouchů, Drazen-family. Ale jinak dobrý, takovej gulášek si nechám líbit. Snad nevyprchá jako Akta X. ()

Johny M.

To, že je 24 nejlepší akční seriál (a můj nejoblíbenější), je ložený a nikdo mě nepřesvědčí o opaku. To, že tam Kiefer Sutherland pasuje, jak pr*el na hrnec je taky jasný. I ostatní herci a herečky jsou většinou vybráni skvěle: Carlos Bernard (Tony Almeida) šlape Bauerovi na paty; Mary Lynn Rajskub (Chloe O'Brian) - trochu uťáplá, ale úžasná; James Morrison (Bill Buchanan) je fakt frajer; Gregory Itzin (Charles Logan) - no coment :). Výbornej děj, kterej pořád graduje, jeden zvrat střídá druhej a skvěle zmáknutá režie (nejen) akčních scén. A zatim možná jedinej seriál, kterej je každou sérií lepší a lepší. Navíc je každá natolik jiná; pořád jde o terorismus, ale především díky častým výměnám postav se to jen tak neokouká. Škoda nevyužitý příležitosti, aby si 'starýho' Bauera zahrál 'starej' Sutherland, ale na druhou stranu - taky nevybrali špatně. 1S: 90%; 2S: 85%; 3S: 80%; 4S: 100%; 5S: 100%; 6S: 90%; 7S: 75%. ()

Fifipek

Svezi zmena oproti klasickym akcnim serialum! Mozna by se to nemuselo odehravat jen za celych 24 hodin, nechal bych Jacka taky v klidu vyspat! Co me na serialu trochu vadi je, ze kdyz uz se na nejakem miste konecne zacne neco dit, prejdeme na jine misto, kde se nedeje nic! Celkove velmi dobre zpracovany americky serial s vybornym Kieferem Sutherlandem. ()

plagjoklas

Po veľmi dlhom čase fakt bezchybný seriál. každý piatok po superstar sedím vo veľkom očakávaní pred Tv čo sa udeje v novej epizóde. Ešte nikdy ma žiadny seriál takto nebavil. Ak nepocitam Kung-Fu legenda pokračuje :) ()

Dimo

1., 2. i 3. série za 5*, protože spád děje je tu prudký, každý díl má náboj a vždycky se ukáže něco překvapivého a nečekaného. Pravda, obsah bývá krutý a zlý a taky proamerický, ale adrenalínu má film na rozdávání a rozhodně není proložen happyendy. Čtvrtá řada je zatím na 4*, nicméně je potěšující, že si seriál stále drží úroveň. EDIT duben 2010: Pátá série je za 5*, opravdu asi nejlepší série (prozatím), je to ještě více zlé a kruté, ale o to víc poutavější. EDIT prosinec 2010: 6. série už vzbuzuje otázky, zda-li je možné přivést do seriálu něco nového. Takže se tu ukazují témata, která už byla viděna napříč předchozímy díly, teroristé vyzkoušeli snad už všechny zbraně, ale hlavně tu dostává větší prostor prezidentská linka, různé konexe a spiknutí. Některé díly už jsou malinko udýchané a hodně šokujících momentů už přeci jen není až tak šokujících, některé nadcházející situace se dají odhadnout, ale přes to všechno seriál stále má energii a sílu připoutat k obrazovce a já mám po skončení "jedné hodiny" chuť vlítnout hned na tu druhou. Psychicky se připravuji na sedmou sérii, která mě po negativních zvěstech diváků z internetu docela straší, ale jsem rozhodnut se i do ní pustit. Jen jestli mi zabijí Chloe O´Brianovou, tak s celou čtyřiadvacítkou seknu. EDIT: 7. série nebyla vůbec špatná, každý volný večer jsem si dal jeden-dva díly. Je vidět snaha o změnu, pozměnila se hudba, pozměnila se kamera, drsnost zůstala, stejně jako nelítostné osudy. Do hloubky šly charaktery postav a prezidentka Alison Taylor hraná Chery Jones je excelentní. Připomíná mi Catryn Janeway ze StarTrek Voyager a to nejen vzhledem. No a konečně poslední, 8.série... Parádní. Už jako v posledních sériích nemá celý den jedinou hlavní příběhovou linku, ale dvě, která se rozjede zhruba v polovině v okamžiku, kdy první skončí. Zároveň ale jsou tyto dvě linie hodně propojené, takže o žádný skok nejde. A obsah? Nelítostný, krutý, zlý a smutný, možná že nejvíce z celé série. Asi nejvíce mi bylo líto prezidentky, která tu k většině průserů přišla jako slepý k houslím. Celý průběh této série se nedal odhadnout, vždy jsem jen bezeslovně zíral, co se to děje, až do samého závěru. Dojímavého, skvělého. Seriál "24" se mnou byl cca 8 let a můžu potvrdit, že se jedná o nejlepší, vážně se beroucí seriál. Poslední série za čistých 100% a celé série s neotřesitelným pětihvězdím. SMEKÁM! ()

Hovado

24 tak to je podle mě jeden z dalších vrcholů seriálové tvorby za velkou louží.Shlédnul jsem všech 5 sérií a pro mě jako pro filmového a seriálového fanouška a je to velice těžké hodnotit,která serie je lepší.Tak začneme u tý první.TV NOVA z toho udělala trhák roku,že vylepila všude na autobusy Kiefera,všude samej bilboard a hlášky seriál se odehrává v reálném čase.Přiznám,že toto,těch pouhých 43 minut čisté stopáže dílu bez reklam a bez všech dalších reklamních tahů,mě dovázelo k šílenství a k pocitu klamavé reklamy.Ale jak koukáte dál ono vás to přejde.:)První série byla super rozjezd to byl dobrej.Druhá série.Ta začala bezprostředně po sérii první a to byla asi chyba,protože někteří lidé mohli být tímto seriálem už přesyceni a mohla být pauza,ale nebyla bohužel.Další chyba seriál se začal ubírat do pozdních večerních hodin.Ale vydržel jsem.:)Druhá série mi přišla hodně našlapaná a zase se tu objevilo plno dalších zvratů.Snad jediný mínus týhle série bylo mučení Jacka.Proboha vždyť tohle by ani nevydržel Arnold a ni žádná iná akční hvězda,tohle by nepřežil žádnej smrtelník.Třetí série.Tu uř Nova totálně pohřbila do půlnočních hodin a ještě k tomu v neděli a aby se toho rychle zbavila tak dávala dva díly za sebou.Což už byl problém pač čučet na telku do dvou do rána a ráno v 6 vstávat to s enedalo.Pro mě osobně byla třetí série nejslabším článkem prozatímních 5 dnů Jacka Bauera.Postavy jsou nesympatické.Jack je tady strašný hrdina a už samotné téma virus je poněkud uhrané.A ještě ke všemu z Bauera udělali narkomana.A to finále to byl taky úděs.4 série to už bylo iné kafe.Bohužel už ani nedávala TV NOVASamotná myšlenka,kdy chtějí teroristé zabít v přímemé přenosu ministra obrany je dobrá a hlavně to je jen dámy a pánové začátek.Sérii také pomhla řada nových postav jako je Audrey Raines a nebo Arnoldo Vooslo a nebo islámská rodina.Seriál se suprově vygradoval a načnul zápletku 5 série.5 série to je vrchol.Tu už asi Nova dávat nebude,doufejme,že Prima.Naprosto nejlepší série,u které se nemůžete dočkat dalšího dílu.Nedá vám spát bojíte se o hrdiny,vyvolá perfektní city a emoce a nemilosrdnost autorů je sice těžká,ale příběhu to dodá jiskru.Už se nemůžu dočkat 6.série,která začíná v lednu roku 2007.Takže v celku je to jeden z nejlepších seriálů,který jako svoji křivkou úspěšnosti upadal a pak se náhle napřímil vstříc k dobrým zítřkům a tučným výdělkům.Doufejme,že 6.série bude stejně dobrá jako ta 5. ()

Pingu

Asi by se dalo řící totéž co u Ztracených. I když je to vlastně z úplně jiného soudku. Skvělé špionážní drama s perfektním Kieferem Sutherlandem je nabité vynikající akcí, napínavým příběhem a celé je to ještě navíc okořeněné krásnou Elishou Cuthbert. Někdy by se dalo vytknout scénáři pár zbytečných a někdy i nelogických dějových zvratů, ale to jsou jen drobnosti vzhledem k celkovému dojmu. Musím zde taky napsat, že mně nezklamala zatím žádná řada tohoto seriálu. ()

Melly.pro

Ačkoliv ne jeden z nejlepších, tak rozhodně jeden z nejoblibenejších. Co dodat, seriál na který koukáte 8 let se Vám prostě dostane pod kůži. A Jack Bauer, který se s nikým a ničím nesere je proste dobrá postava, která mě vždycky pobaví... ()

Fat'Fatal

Po dvou řadách dávám pět hvězdiček. Napínavý, svěží a hlavně originálně zpracovaný akční seriál s herecky nepřekonatelným Kiefer Sutherlandem. Že je to jeho životní role, o tom není pochyb. V zámoří běží již sedmá série, a tak mne čeká ještě spousta stráveného času s tímto agentem CTU. 1. série: ***** 2. série: ***** 3. série: ****// Sleduji v originálním znění s titulky. ()

Jeand´Boa

První série možná, ale pak už se mi to začalo přejídat a upadat to...vždyť oni z něj dělají nadčlověka. Reálnost časová byla jistě přínosem, ale co reálnost situací a lidských schopností?...vykonstruovanost tomuto seriálu vlastní se stala agentem zabijákem, který zlikvidoval moji oblíbenost tohoto počinu... ()

dainio

Jack Bauer jako vůdčí postava seriálu opravdu funguje perfektně -- táhne vás celým dějem a vy s ním bojujete proti terotistům v jeden jediný den. Musí se také nechat, že je to seriál velmi "promakaný"....dějová linie je nadmíru skvělá a v každém dílu se něco děje....k tomu si připočtěte množství zajímavých postav, které do té dějovité mozaiky neodmyslitelně patří - David Palmer, Nina Meyers, Teri a Kim Bauerovi a další a další....seriál je opravdu úchvatný a na dnešním seriálovém poli naprosto jednoznačně patří k naprosté špičce. ()

gp_one

Mé hodnocení se vztahuje pouze k první sérii. S každou další by šlo hodně dolů, ale nevydžel jsem se na ně dodívat. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

09.09.2021

Tento týden se objevily zprávy, že producenti, televize Fox a zřejmě i Kiefer Sutherland jednají o možnosti oživení dnes již kultovního akčního seriálu 24 hodin. Veškerá jednání jsou údajně teprve v… (více)

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

Jack Bauer konečně ve filmu?

Jack Bauer konečně ve filmu?

02.09.2014

O filmovém pokračování seriálu 24 hodin se mluví řadu let. Hodně se o něm spekulovalo především po osmé sérii, která v roce 2010 seriál zakončila, nakonec se ale nikdy nedostal z plánovacích fází.… (více)