Detektivové Will Dormer (Al Pacino) a Hap Eckhart (Martin Donovan) vyšetřují případ nedovoleného přistání, avšak jsou odvoláni, aby pomohli objasnit brutální vraždu středoškolské studentky, která se stala na Aljašce. Tam se setkají s místní mladou detektivkou Ellie (Hilary Swank), která podivínského Dormera obdivuje už od dob, kdy chodila na Policejní akademii. Má ještě schovanou školní práci, ve které analyzovala jeho geniální postupy.
Vypadá to, že rutinní metody budou k nalezení vraha stačit, ale hlavním podezřelým je chytrý a manipulativní spisovatel Walter Finch (Robin Williams), který Dormera deptá a stane se jeho noční můrou. A pak je Hap zastřelen... (Bontonfilm)

vyfuk

Co říci... na snímek mistra Nolana jsem se těšil. Jeho další tvorba je trochu odlišná od Mementa. Tento film k nám spíše poukazuje na větší krimi zápletku s prvky jeho oblíbené "pomatenosti" a psychologického újmu. Příjde mi, že tento snímek nás možná chtěl spíše odkázat na filmy jako Sedm, Fargo, Mlčení jehňátek a nebo Zodiac, a k tomu Nolan prskl ještě prvky Film-Noir. Memento jsem trochu odsoudil k nejhoršímu snímku od mistra Nolana, ale toto Memento trochu předčilo. Neříkám, že to je nějak hrozné, ale asi je to horší než Memento, či-li asi nejhorší Nolanův snímek. Nu, ale víte jak to se mnou je... jednou si najdu chvíli, kouknu na to znova a v klidu a máme tu pět hvězdiček. ()

s.e.p.p

Vydařený remake, který je ale přece jenom až moc věrným převyprávěním norského originálu. Navíc se drží nepříjemně zpátky v některých kontroverznějších aspektech předlohy. I tak se daří některé nedostatky vynahrazovat krásným snímáním šikovně vybraných lokací, ponurou atmosférou a hlubším prokreslením rozkladu Al Pacinovy postavy. Nutno také vyzdvihnout výborného Robina Williamse. ()

TheRoller

Trochu slabé na Nolana. Trochu slabé na Al Pacina. Trochu zbytočné. Trochu nuda. Každý by chcel byť taký slabý ako Nolan alebo Al Pacino tu, takže je to stále dobré. Veľmi sa mi páčilo, že to skončilo, kedy malo a nebol tam nejaký trápny a zbytočný epilóg. U mňa medzi 3 a 4 *, štvrtá len za trojku Pacino, Williams, Swank, aj to s ťažkým srdcom. P.S.: Neprehľadáva sa najskôr vždy celý byt, či je "clear" každá miestnosť a až potom sa robí ostatné? Takto tam mohol byť aj ten mladý a aj keď neprávom obvinený, mohol sa vypariť niekam, kde Slnko zapadá častejšie ako raz za pol roka. Na Nolana a jeho chytrosť až neodpustiteľne okatý kix... Najlepší moment: Al pod vodou. ()

Nepi

Christopher Nolan je fakt borec natočil teprve třetí celovečerní film a všechny tři stojí fakt za to...Po mrazivém MEMENTU je INSOMNIE skvělým kriminálním thrillerem o ospalém detektivovi,který pátrá po záhadném vrahovi v podání Robina Williamse...Al Pacino zde opět ukazuje své ,,herectví´´ hlavně když už šestý den trpí nespavostí...Rozhodně sem se u tohohle filmu nenudil...Vřele doporučuju!!!! ()

Pecival

Al Pacinuv koncert. Ne že by zbytek hrál špatně, ale tohle byla prostě one man show. Jinak zajímavá zápletka, skvělý provedení a ne úplně jednozačně rozdělené role. Film rozhodně hodný zkouknutní, stav mysli pomalu hraničící s kolapsem z důsledku neodstatku spánku je skvěle natočen (a zahrán). ()

P1tr

Na Nolana poměrně "normální" snímek, který ačkoliv vyčnívá nad konkurencí, nepatří k elitě režisérova portfoila. ()

jefff

Můj první film, kde jsem měl tu čest s hereckým mistrem Al Pacinem. Není to sice jeho Top role, přesto vysoký nadprůměr. Mě se film opravdu líbil a právě kvůli němu jsem začal schánět ostatní Pacinovi filmy a stát se tak mým oblíbeným hercem. ()

Almásy

excelentne odohrany a zrezirovany masterpiece, ktoremu zraza nohy scenar. williamsova rola posobi akoby si scenarista dennodenne pustal mlcanie jahniat, zaver tiez nie je taky ze by som po nom nevedel zaspat. vypnite to tak patnast minut pred koncom a o nic nepridete. ()

Richard_Ba

Film sa mi lúbil, lebo bol plný zvratov. Páčilo sa mi tiež, že priniesli nový pohľad na zločin ako taký, pričom sa zachovala morálka.Film má skvelú, temnú atmosféru, ktorá je v kontraste lokálnym podnebím, kde 24 hodín denne svieti Slnko. Z môjho pohľadu je film, Insomnia, o spravodlivosti, ktorá v rukách jednotlivcov stráca svoj cieľ, význam. Herecké výkony nebudem komentovať, keďže Al Pacino a Robin Williams sú moje "srdcovky". Bolo ale veľmi zaujímave vidieť Robina Williamsa v roli vraha...Práve tam bola asi chyba, že film strácal na dynamike, keď práve na plátne neboli Al alebo Robin. ()

IMPAIRED

Perfektní hudba, a Al Pacino. Bez něj by šly dvě hvězdy dolu, jedna je Al a ta druhá v jeho odznaku. Takže vlastně má film sám o sobě 2*. ()

BuryGol

Nechtěl bych tejden v kuse nespat, řešit vraždu jedný holky a ještě bejt v pořádnym průšvihu. Já mam v hrsti vraha, on má v hrsti mě. Budu čestnej polda a dostanu padáka nebo se nechám ukecat a pošlu do kriminálu jednoho mladýho culíka? Al Pacino jako detektiv z L.A. brázdí Aljašku a hledá vraha jedný 17ti letý slečny. Najde ho? Jinak musim říct, že jsem rád že jsem se dožil filmu, kde Robin Williams nehraje nějakýho pošahanýho komediálního rádobyvtipálka ale chladnokrevnýho vraha. Jinak už vim kam jednou pojedu...bude to Aljaška! ()

Wbcko

Trochu nestandardní a rozhodně vysoce nadprůměrné krimi s výborným Al Pacinem (který mimochodem vypadá úžasně jetě po těch několika probdělých nocích) v hlavní roli. Bohužel já jsem měl možná zbytečně vysoké nároky a čekal malinko víc. ()

latvar

Kvalitně natočená kriminálka v čele se skvělým Al Pacienem a neméně dobrou Hilary Swank. Will Dormer trpí nespavostí díky celodennímu světlu a začíná z toho šílet, navíc ho vydírá vrah mladé dívky, že ho přistihl při náhodné střelbě do svého kolegy, který zemřel. 80% ()

voleman

Velmi zábavně a výborně natočená kriminálka od vždy výborného Nolana. Opravdu vynikající Al Pacino, který do filmu perfektně zapadl a jako výborný protivník mu sekunduje skvělí Robin Williams. Také stojí za zmínku pro mě jedna z nejlepších hereček poslední doby, sympatická Hilary Swank. Inteligentní a skvěle zrežírovaný scénář dopadl v rukou Christophera Nolana velmi dobře, ikdyž je to zatím jeho asi nejslabší film, stejně stále stačí na 5*. 85% ()

milo_wade

Krásné temné a napínavé...Al Pacino super..atmosféra jakbysmet..opravdu jsem nevěděl co v příštích chvílích očekávat. ()

Oppenheimer bude nečekaně eRko

Oppenheimer bude nečekaně eRko

02.06.2023

Nový snímek režiséra Christophera Nolana (Temný rytíř, Počátek) Oppenheimer se oficiálně stává jeho prvním eRkem za posledních 21 let. Naposledy mu byl tento rating udělen u filmu Insomnie. Důvody… (více)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Renée a její „OKO“

Renée a její „OKO“

04.10.2005

Obliba v předělávání klasických hororů země vycházejícího slunce a jejího blízkého okolí neustala. Renée Zellweger si zahraje hlavní roli v připravovaném remaku úspěšného hong-kongského hororu Oko,… (více)