Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy

• Francie Les Rivières pourpres 2 - Les anges de l'Apocalypse (více)

Komisař Niemans se vrací vyřešit mystické vraždy! Mrtvola muže zaživa zazděného v klášteře v Lotrinsku je pro komisaře Niemanse výzvou i posláním odhalit záhadu kruté a neobvyklé vraždy. Esoterické znaky vyryté kolem oběti naznačují zvláštní vražedný rituál. Komisař Niemans společně s policistou Redou (svým bývalým žákem) si musí k vyšetřování pozvat specialistku na náboženské rituály. Policista Reda objeví u kostela polomrtvého dvojníka Krista, který má apokalyptické vize o příchodu andělů, kteří zničí celý svět. Kdo jsou Andělé Apokalypsy? Vyšetřování komplikuje stále se zvyšující počet vražd. Vždy když dojde k záhadnému zmizení oběti, jsou stopy smazány podivuhodnou nadpřirozenou schopností mnichů kláštera, kteří jsou pod diktátem Otce Vincenta vázáni přísahou mlčení. Vyšetřování je pro komisaře Niemanse a policistu Redu naprosto záhadou až do chvíle, kdy zjistí, že jména i profese obětí se shodují se jmény apoštolů. Dojde opravdu ke dvanácti vraždám podle počtu apoštolů? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

pleassurew

Začátek vypadal hodně slibně, ovšem pokračování mi přišlo jak vystřižené z nepovedeného Indiana Jonese kde partička vostrejch nácku chce ovládnout svět.mohlo to být vážně sto násobně lepší! ()

gu-staff

Nastavovanou kaši jsem nikdy neměl rád. A ve filmu je dobrá jen zřídka. Bohužel to není případ tohoto snímku. Na trojku se snad nikdo nechystá, a to je dobře. Efektní kamera, snaha(zčásti marná) o atmosféru, do toho mysteriózní, a v tomhle případě pro mně nefungující náboženský plky, scénárista se při psaní asi staral sousedce o dítě, a dost k němu odbíhal, přičemž zapomněl, co napsal 30 min předtím, banda nesmrtelnejch mnichů, tohle ani Reno nezachrání. Ale nějaký prachy to asi vydělalo, už kvůli jménu, takže aspoň tenhle záměr se tvůrcům povedl ! 30% ()

Kada80

Opět se potvrdilo,že dvojky stojí za hovno(samozřejmě existuje pár výjimek).Uvedu jeden příklad - To jak tam ten mladej fízl nahání toho mnicha a ten skáče přes ploty,střechy,proskakuje okna ...... atd.Prostě hezká ukázka parkuru,ale ten fízl se za ním pohybuje mezi domy tak,že by ho v reálu dávno ztratil.V dalším záběru je zase 10 metrů za ním,NO DĚS A HRŮZA. A to byl jen jeden příklad z těch hrůz co na vás čekají.2* jen pro Rena,protože pro něj mám prostě slabost(nehrát tam Reno,bez rozmyšlení dám odpad). 30% ()

brasek

Sklamanie... skvelý trailer, ale samotný film balansuje na hrane sledovateľnosti. Miestami akčné s príslušným napätím a miestami nudné, bez nápadu... Koniec je podľa mňa dosť uletený... som mal pocit, že niekto nevedel kudy - kam. ()

kishi_SO

napinave a temne. Priznam sa, ze nevnimam nejak zvlast velke rozdiely medzi prvym a druhym dielom. Obe ponukaju spletite serie vrazd, ktore sa snazi vyriesit sympatak Reno. Iba vymenil partaka a uz nema strach z psov. ()

jjjerry

Škoda, že to museli zkazit tím přehnáním síly a neprůstřelnosti mnichů. Stačil by jen náznak. (asi nějaký producent tam chtěl mít efekty "ála" Matrix=( Samozřejmě tam nic tak nového není, zase dva policajti co se náhodou potkaj. První půlka má skvělý nádech a rytmus, pak to zase už ztrácí šmrnc. Ale čekal jsem, že to bude horší dvojka =) ()

Delmondo

Zajímalo by mě kdo měl ten kravskej nápad natočit brilantním Purpurovým řekám takhle debilní pokračování. Že do toho Besson vůbec strkal rypák, jako jeho scénáře většinou mám rád ale tohle je hodně velkej průser. Jako ty nadopovaný ninjo-mniši byly jen první v řadě nesmyslů kterými nás Luc obšťastnil. Apokalypsou pro mě bylo tenhle film dokoukat do konce, ale přežil jsem, proto nedám odpad. ()

Kontryhelka

Trochu jiné než první Purpurové řeky, ale opět výborný. Dobrý mysteriozni zapeklitý a zapletený případ,který Jean Reno vyřeší. Spousta dobrých okamžiků a dobrých herců. Tenhle typ filmů mám ráda a kdykoliv je shlédnu. Stejně dobrý jako Sedm nebo Sběratel kostí nebo Vraždy podle Jidáše. ()

StaBa

Jean Reno už není - narozdíl od jedničky - středem pozornosti a hned je film koukatelnější. Závěr s amfetaminem mi připomněl "anabolické steroidy" pepka námořníka :-) Oproti jedničce méně drsné, ale ustřelené prsty válející se po podlaze supermarketu mají také něco do sebe :-) ()

Orisi

Opravu velmi nepekny pocit po skonceni tohohle kousku. Jednicku jsem nevidel nicmene Jean Reno na obalce 2 me zaujal. Zacatecni scena se strasidelnym nadechem dava prijemny prislib dobre podivane, bohuzel jak film postupuje dale, vidite jak je scenar jednoduchy a film je vesmes obycejny akcnak bez poradneho napadu. 20% ()

R-2

Kdo viděl jedničku a čeká další rozjezd, bude zklamaný, další ukázka jak z prima filmu (jednička), chce někdo vytáhnout peníze, ale dvojka fakt za moc nestojí..... ()

Naby

Ano, je zde par momentu, ktere jsou hodne smyslene a malinko pritazene za vlasy. Na druhou stranu je zde hodne zajimavych efektu a zajimavych scen. Cely film jsem se dobre bavil a napeti tomu nechybelo. Mysteriozni zapletka se povedla a postupne gradovala. Myslim, ze 3,8* zaokrouhlene na 4* se tomuhle filmu uprit neda. ()

miromir

Skvely do temne atmosfery stylizovany a zajimave natoceny trihler na ktery se muzu kdykoliv podivat znova a neomrzi me, dost nechapu to chabe hodnoceni tech radoby filmovych fandu. ()

Ajfist

Sice slabší než "jednička",ale stále ještě docela dobré.Jean Reno to docela podržel.Kdyby někdo chtěl natočit další pokračování a bez tohoto herce,zřejmě by to nestálo zato. ()

D||X

Zhruba na stejné úrovni jako se7en ... stejná slátanina... Kvalit jedničky zdaleka nedosahuje, ale je to fajn, příjemný film. Nechce se mi ale věřit, že tohle všechno ti lidé podstoupili kvůli jedné hloupé knížce? Opět spousta nelogičností a nereálností. Pohodová jednohubka s náboženskou tématikou podobná se7en. Nic víc... ()