Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy

• Francie Les Rivières pourpres 2 - Les anges de l'Apocalypse (více)

Komisař Niemans se vrací vyřešit mystické vraždy! Mrtvola muže zaživa zazděného v klášteře v Lotrinsku je pro komisaře Niemanse výzvou i posláním odhalit záhadu kruté a neobvyklé vraždy. Esoterické znaky vyryté kolem oběti naznačují zvláštní vražedný rituál. Komisař Niemans společně s policistou Redou (svým bývalým žákem) si musí k vyšetřování pozvat specialistku na náboženské rituály. Policista Reda objeví u kostela polomrtvého dvojníka Krista, který má apokalyptické vize o příchodu andělů, kteří zničí celý svět. Kdo jsou Andělé Apokalypsy? Vyšetřování komplikuje stále se zvyšující počet vražd. Vždy když dojde k záhadnému zmizení oběti, jsou stopy smazány podivuhodnou nadpřirozenou schopností mnichů kláštera, kteří jsou pod diktátem Otce Vincenta vázáni přísahou mlčení. Vyšetřování je pro komisaře Niemanse a policistu Redu naprosto záhadou až do chvíle, kdy zjistí, že jména i profese obětí se shodují se jmény apoštolů. Dojde opravdu ke dvanácti vraždám podle počtu apoštolů? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

corpsy

Z temného prvého dielu sa dostávame ešte do temnejšieho pokračovania s nadprirodzenými motívmi, avšak tam kde prvá časť zaujala predovšetkým svojou výbornou vizuálnou stránkou, pokračovanie je len čosi viac ako rádoby efektné. ()

liquido26

Dvojka o hodně slabší než jednička. Výrazně chyběl Cassel. Jakékoliv napětí se vytratilo. Christopher Lee sice potěší, ale ten jeho nacistický dědek nebyl nic moc. Nicméně, když jsem viděl ty poskakující mnichy, tak si myslím, že je jasné, kde se inspirovali tvůrci her Assassin's Creed :-) ()

DDT

Jediné dvě kladné položky filmu jsou dvě skladby Iggyho Popa, přičemž název té druhé, jdoucí při závěrečných titulcích, přesně vystihuje můj pocit z celého filmu - "No fun". ()

fannah

A jejda... Mathieu Kassovitz nasadil laťku asi vysoko, co? To nevadí. Máme tu další mysteriózní thriller s mnoha efekty, jako jsou například nezničitelní mniši Christophera Lee. Kassovitz to sice není, ale do odpadu to má hodně daleko. ()

themic

O proti jedničce je to jen slabý odvar. Dvojka Purpurových řek, postrádá více napětí a atmosféru neznáma, které bylo u jedničky na rozdávání. Chybí tu pořádný nápad, který by se dostal a rovnal aspoň hodnotám jedničky, žel tohle se u pokračování často stává. Mé očekávání byla značně vyšší a nenaplnilo se, možná to bylo tak trochu naivní. Je dobré, že i ve dvojce zůstal a hrál Jean Reno, který to krapet povznesl. Zápletka není poutavá, nápad čudný, takže 3*, což je 50% ()

Turiec

Podstatne menej drsné ako jednotka, ale stále je tu dosť násilia. Scenár je jednoduchý, bez myšlienky a akejkoľvek pointy. Najlepšie z celého filmu bolo, že si viem aspoň trochu predstaviť ako vyzerá Maginotova línia. :o) ()

Paxxx.cz

Dvojka je o chlup lepší než jednička a to nejspíš kvůli větší přítomnosti akce. Tyhle typy filmů jako jsou Purpurové řeky a Šifra mistra Leonarda není zrovna můj šálek čaje, takže pro mě vcelku lepší průměr. ()

MartinezZ

Nemusel to vůbec být špatný thriller, kdyby to dostal do rukou nějaký normální režisér, scénárista a kameraman. Příběh lehce postavený na hlavu, snažící se oslnit morbiditou, pro obraz zvolen naprosto nevhodný filtr, takže všechno je neúměrně tmavé a některé drobnosti nebo části obrazu jsou do toho naopak neskutečně přesvícené. Ne, to není umělecké ztvárnění, to je debilita. Nemluvě o natočení obrazu o několik stupňů. Bohužel do toho ještě český dabing a výsledkem je něco neskutečně blbého, u čeho naprosto zřetelně cítíte, že to mohlo být mnohem a mnohem lepší, ale zpackal to tým packalů. Škoda. ()

zipper111

Naprosto nudné a bez nápadu. Nejvíc mě dostal ten konec. Vůbec to podle mě neskončilo, žádné vysvětlení. Prostě jen BLIK a hráli: Jean Reno... ()

kaylin

„Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy“ nejsou adekvátním pokračováním prvního filmu, protože jsem celou dobu měl pocit, že si tvůrci navlékli boty těch, kdo natočili první film, ale nedošlo jim, že jsou na ně přece jen příliš velké. Není to úplně špatný film, jsou zde momenty, které vás dovedou strhnout, ale jsou to jen momenty, nikoli film jako celek, což j v případě kriminálního thrilleru rozhodně škoda. ()

jajinka

Zpracování i zápletka slabší než v jedničce, ubylo napětí, přibyla nenávist a zášt k německému národu. I tolik let po válce mají francouzi stále nevyřízené účty :-) ()

movieband

Podařená akce, podařená hudba, sympatičtí herci, vcelku solidní děj a v neposlední řadě dobrá atmosféra. Mám rád detektivky a série Purpurových řek nejsou vyjímkou. Pro mě je to jeden z těch nejpovedenějších filmů ve svém žánru. Nápadité a originální. Mystické detektivky do toho taky vcelku slušně nahrávají a tohle je ten případ, kdy se mystika setká s brutálními vraždami a nekompromisními detektivy v čele. Pro mě je to velice zdařilý film a nechápu ohlasy typu, že je to detektivka pro děti, nebo že se jedná o zbytečné pokračování. Věřte mi viděl sem ubožejší pokračování různých filmů a tohle se povedlo. Sice to občas zaskřípe, ale to je lehce přehlédnutelné. Pro mě je to kvalitní detektivka na kterou se znovu rád podívám. ()

YURAyura

OMG - tak kde prvni dil kvalitativne koncil druhy pokracuje. Kde jsou ty casy, kdyz tocili frantici super detektivky, ktere nestali na efektech, ale na scenari a hereckych vykonech! ;[ ()

AlistairMir

Možná už u toho nemrazí tolik jako u jedničky, ale stále parádní film a stále mrazí dost, zvláště u některých scén. Tak třeba osobně kdybych já byl polda, tak bych toho černého mnicha, co uměl buď parkour nebo freerun, opravdu nehonil a radši bych si dobrovolně vyvrtnul kotník, protože kdo nahání magora, co nejde zastřelit je buď blázen nebo letadlo. Reno opět skvělej, dokonce si i koupí psa velikosti křečka, takže se svou fobií bojuje a kdo zvládne mít v bytě čivavu nebo yorkšíra, ten zmákne i bandu kapucínů, co sekaj lidi na kousky, zjevují se odnikud, mizí nikam a jedinou známkou toho, že tam fakt byli, je větší počet mrtvol. Kdyby všechna pokračování dopadala takhle, budu si blaženě chrochtat. ()

Aleee89

Jednička mě dost bavila, ale od dvojky jsem čekala, že bude mnohem lepší. Ano, je to přeci jenom druhý díl a ty bývají horší, ale že mě to bude docela nudit, jsem opravdu nečekala. Jean Reno se opět objevil ve své typické roli, která mu sluší, snažil se seč mohl, ostatní se mu také snažili zdatně konkurovat, objevil se tu například charizmatický Christopher Lee, ale když vás film nenadchne, nedokáže vtáhnout do děje a přibít do sedačky, je něco špatně a ani herci to nezachrání. Žádné mrazení po zádech, celkem nijaké napětí... Film mě celkově moc nezaujal. ()