Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy

• Francie Les Rivières pourpres 2 - Les anges de l'Apocalypse (více)

Komisař Niemans se vrací vyřešit mystické vraždy! Mrtvola muže zaživa zazděného v klášteře v Lotrinsku je pro komisaře Niemanse výzvou i posláním odhalit záhadu kruté a neobvyklé vraždy. Esoterické znaky vyryté kolem oběti naznačují zvláštní vražedný rituál. Komisař Niemans společně s policistou Redou (svým bývalým žákem) si musí k vyšetřování pozvat specialistku na náboženské rituály. Policista Reda objeví u kostela polomrtvého dvojníka Krista, který má apokalyptické vize o příchodu andělů, kteří zničí celý svět. Kdo jsou Andělé Apokalypsy? Vyšetřování komplikuje stále se zvyšující počet vražd. Vždy když dojde k záhadnému zmizení oběti, jsou stopy smazány podivuhodnou nadpřirozenou schopností mnichů kláštera, kteří jsou pod diktátem Otce Vincenta vázáni přísahou mlčení. Vyšetřování je pro komisaře Niemanse a policistu Redu naprosto záhadou až do chvíle, kdy zjistí, že jména i profese obětí se shodují se jmény apoštolů. Dojde opravdu ke dvanácti vraždám podle počtu apoštolů? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Sadova302b50

Co tím chtěl básník říci? Ta tam je atmosféra prvního dílu, dvojka mi přijde jako hromádka nesmyslů namíchaná v jeden galimatyáš, který má sice několik světlých momentů a slušnou kameru, ale zábava kulhá tu na jednu, tu na obě nohy. 20% ()

Rathe

Tak tohle bylo pro mě naprosto peckový. Ubylo na realitě a přibylo na akci. Ti nesmrtelní mniši mi trošku vadili. Ale brutální vraždy, které jsme mohli vidět, byly vynikající. Myslím si, že prostředí klášterů, podzemních chodeb, ale i těch mnichů přináší takový divný vnitřní pocit. Jean Reno byl opět přesvědčivý. Jen je škoda opět toho konce. Takový absurdní, že nesmrtelní mniši se nakonec utopí. Ale jinak se mi to hodně líbilo. ()

onden85

Ne, takhle ne. Francouzskou tvorbu jsem nikdy neměl rád, a když se pustila do tohoto žánru (první díl, Vidocq nebo Bratrstvo vlků) vždy to končí průserem a je to na hraně komedie. ()

shakeXL

První díl je luxusní mysteriózní film s nádhernou scenérií. Druhý díl již však tuto jiskru nemá,tudíž zapadává do průměru...Škoda... ()

prasecak_cz

Dvojka je patos. A proč? protože je v mnoha věcech přehnaná... Jednička byla temná a mysteriózní, ale bylo to tak nějak racionální... ()

Jirkacek

Protože se mi hodně líbil úvodní díl, časem došlo i na Purpurové řeky 2 s názvem Andělé apokalypsy, natočené čtyři roky po prvním filmu. I dvojka byla docela dobrá, napínavá s tajemným až mysteriózním případem, ale už mi připadala méně uvěřitelná. Nicméně byl jsem rád, že se role komisaře Niemanse ujal opět skvělý Jean Reno, vyšetřující tentokrát vraždu muže, zazděného zaživa do zdi v klášteře. Byl jsem tím nadšen, protože tyto církevní ústavy i ve skutečnosti mohou skrývat mnohá tajemství a právě zdi by mohly jistě vyprávět neuvěřitelné skazky. A stejně jako v prvním díle jsme se doma brzy seznámili s komisařovým nastávajícím mladým kolegou, kterým se tentokrát stal policista Reda. Jen si autoři mohli odpustit tu zbytečnou akčně boxovací scénu s drogovým dealerem, což jsem kritizoval také u jedničky. Z dalšího děje jsem se radoval jako ministrant v kostele, protože jsem se setkal s Ježíšem i jeho dvanácti apoštoly, kteří však jeden po druhém umírali a policisté pořád nemohli přijít na to proč. Tato náboženská tématika se mi hodně líbí a zajímá mne z hlediska odhalování tajemství, proto se mi tato část líbila, stejně jako Maginotova linie, v níž se odehrávaly některé scény. Tím však moje nadšení skončilo, protože ti neprůstřelní a nedostižitelní mniši byli poněkud přehnaní. Také jsem postrádal nějakou vysvětlovací scénku, takže jsem pořádně nevěděl o co vlastně jde a to hodně dlouho. Rovněž závěrečná scéna poněkud utopila moji snahu o pochopení děje a pohřbila naděje na lepší hodnocení. I když se mi tedy dvojka v určitých ohledech líbila i více než jednička, za absenci logiky a uvěřitelnosti jí uděluji jen tři purpurové hvězdy ***. ()

andy60

Jedničku jsem neviděl a z dvojky mám hodně smíšené pocity. Na jednu stranu se na to docela dobře koukalo, na druhou stranu jsem spoustu věcí ve scénáři nepobral a jako celek mi to moc nedávalo smysl. ()

Canniosh2

Viděno po několika letech a musím k tomu i něco napsat. Atmosféra je od počátku skvělá, prostředí, příroda, špatné počasí, vše hraje tak nějak do noty. Taktéž anonymita vraždících mnichů je skvělým tahem, až ... až na to, že jsou to snad terminátoři, a jejich skokanské dovednosti jsou až směšné. Na druhou stranu jsou i hlavní vyšetřovatelé nesmrtelní (anebo mniši neschopní), jinak by nemohli přežít ani jeden útok (viz rozstřílené Niemansovo auto, případně pak přestřelka v podzemí apod.). To už zavánělo čistým béčkem, a když se k tomu pak přidalo ono rozuzlení v podobě "nové říše", tak pardon, to už bylo i na mě moc. Škoda, kdyby si film nesl své kvality první čtvrtiny, možná i třetiny, tak by to byla bomba, takhle je to taková jednohubka pro pobavení na víkend. ()