Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy

• Francie Les Rivières pourpres 2 - Les anges de l'Apocalypse (více)

Komisař Niemans se vrací vyřešit mystické vraždy! Mrtvola muže zaživa zazděného v klášteře v Lotrinsku je pro komisaře Niemanse výzvou i posláním odhalit záhadu kruté a neobvyklé vraždy. Esoterické znaky vyryté kolem oběti naznačují zvláštní vražedný rituál. Komisař Niemans společně s policistou Redou (svým bývalým žákem) si musí k vyšetřování pozvat specialistku na náboženské rituály. Policista Reda objeví u kostela polomrtvého dvojníka Krista, který má apokalyptické vize o příchodu andělů, kteří zničí celý svět. Kdo jsou Andělé Apokalypsy? Vyšetřování komplikuje stále se zvyšující počet vražd. Vždy když dojde k záhadnému zmizení oběti, jsou stopy smazány podivuhodnou nadpřirozenou schopností mnichů kláštera, kteří jsou pod diktátem Otce Vincenta vázáni přísahou mlčení. Vyšetřování je pro komisaře Niemanse a policistu Redu naprosto záhadou až do chvíle, kdy zjistí, že jména i profese obětí se shodují se jmény apoštolů. Dojde opravdu ke dvanácti vraždám podle počtu apoštolů? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Márduk33

O hodně méně efektivní než jednička, která přišla se zajímavým nápadem. Tady jako by ty nápady nějak došly. Celé je to zabalené v hezkém vizuálním obalu, dokonce i příběh vypadá ze začátku propracované, ale nakonec závěr vše pokazí. ()

Al44...

Oproti prvnímu filmu je to bohužel úpadek. Nemá to na svědomí ani tak technická a vizuální stránka snímku, ta je stále na velmi dobré úrovni. Co je špatné je značně chaotický a nepřesvědčivý příběh a postavy, což byla hlavní devíza jedničky. Nezachraňuje to ani přítomnost CH. Lee v jedné z vedlejších minirolí. ()

Kingjiri

Druhej díl sice vzniknul po čtyřech letech, ale scénář se jeví jako šitej horkou jehlou se stopovym množštvim invence a citelně menší porcí slušný atmosféry a napětí. Opět se protínaj dvě zdánlivě nesouvisející vyšetřování, nicméně jsou spojený jen tim, že se potká Red s Niemansem, zjistej, že jsou starý známý a tak nějak začnou vyšetřovat spolu. Jean Reno si jede svoje, Vincent Cassel znatelně chybí a Christopher Lee má málo prostoru. Logika občas dost pokulhává - vrcholem všeho je vyčkávání vraha na místě činu (evidentně tam dle inkriminovaný scény musel být aspoň hodinu), aby pak moh začít detektivům utikat. Menšim plusem však je s trochou fantazie přijatelný vysvětlení superschopností "mnichů", který se zdá ze začátku fantasmagorický a slušný akční scény, za což přihazuju třetí hodně slabou hvězdu. ()

papaguy

Kříženec Dana Browna a nějaké podělané komiksárny. Gradujeme napětí a akci, gradujeme, až se ugradujeme, že? Pokudy by to byl díl seriálu Agent's of SHIELD pro teenagery, řeknu bravo. První díl byl sice přepálený a na hraně, ale pořád to byl ještě dobrý film. Těžil z vykreslování charakteru postav a průběhu vyšetřování. Ale tohle je fraška. ()

fandalehy

První půlka filmu by ještě ušla a občas budete i napjatí a budete žasnout při akrobatistických kouscích nabuzených mnichů. Konec filmu, zejména když fanatického nacistu Christophera Lee a jeho přívržence zatopí voda a tím vlastně celý film skončí je dost nelogický a řekl bych, že i trochu odfláklý. ()

HonzaMag

Po výborné jedničce se dostavilo určité zklamání... Za zmínku stojí známý klokan Skippy, který si střihl roličku jednoho prchajícího, takřka nesmrtelného, gumového mnicha.... Dávám tři hvězdičky (hlavně za toho Skippyho :-) ()

Acrobat

Prenesene priznám sa neviem kto bol nepriateľ. Ako rýchlo prišiel, tak aj rýchlejšie odišiel a celé to zvláštne natočené dielo ušlo Francúzom niekam kam to nikto nečakal. Napriek tomu kanoe na riekach purpuru mám pod kontrolou a načieram do ich vôd s ovlažujúcim pocitom. Neukoja živelnosť, ale podnietia behanie po cintoríne s nabitou zbraňou. Fikcie príchodu, Ježiš na nemocničnom lôžku, mnísi v supermarkete a do toho všetko zvláštny kamerový filter na (proti)svetlo. Po Kassovitzovi ani stopy a v tom je nutné byť úprimný. V konečnom dôsledku ma ale neurazili, ono viac domyslieť a trochu vyšperkovať. inak klasická francúzska produkcia, teda dobre to vyzerá, dobre to chutí, dobre sa to predá, len nie je to kult a originál....Tí frantíci vedia ako na mňa...Do čerta s nimi :) ()

RajAthen

Myslím, že slovo překombinované je výstižné slovo pro tento snímek. Film se tak snaží tvářit mysteriózně, ale po odhalení ( no i před ním) si láme vaz, atmosféra nula, akce nic moc, nuda zatíná drápky do diváka. Po celkem úderné jedničce zklamání. ()

Rudyamon

Jak se tak trochu dalo očekávat, ani pokračování Purpurových řek nezklamalo v tom, čemu říkám málem až medicínsky znějícím pojmem syndrom dvojky. Laťku nastavenou prvním dílem již tvůrci dvojky nepřeskočili, spíš ji jen tak nenápadně cimrmanovsky podlézali. Námět s biblickým podtextem by třeba nebyl špatný, ale některé scény mi připadali spíš samoúčelně, jako kdyby byli pouze zaměřené na efekt té které scény. Snad je to tím, že děj se sice snažil působit důvěryhodně, ale v mnohém si odporoval. Třeba jsem moc nepochopil smysl těch dvanácti apoštolů a jejich postupné likvidace i když to částečně vysvětleno sice bylo, ale nemyslím, že uspokojivě. Těch nelogických míst je ve filmu ještě pár a tak se celek rozplývá kamsi do prázdna. Co jsem opravdu baštil, to byly scény s mnichy, hlavně takovou tu zvláštní „choreografii“ jejich boje, to bylo opravdu povedené. Bohužel pak, když Christopher Lee prohlásil (jako i kdesi v Pánovi prstenů), že přichází nový řád, to už jsem začínal být unavený. No a ten konec, jak vystřižený z příběhů Indiana Jonese, když Christopher Lee vybral ze schránky knihu, o kterou vlastně od začátku filmu šlo, a tím spustil mechanizmus, který je měl všechny zničit, to už bylo asi trochu moc. Jean Reno svou charizmou film držel, ale i tak, přestože film měl na víc, výsledek nevybočil z mezí průměru. ()

Luckyman

Dvojka už nebolo to čo jednotka a preto to aj tak vyzerá. Málokedy sa podarí pokračovanie urobiť rovnako dobré ak nie lepšie ako jednotka, ale každopádne sa na to dá pozerať. ()

danny_21

Pokračování je ještě o dost horší než předchůdce - opět stejně jako předtím dobrý začátek se zajímavou kamerou ale všechno to pohřbí scénář se stupidní zápletkou a o tom konci se snad ani nedá slušně vyjádřit. Zbytečnost, moc nechápu co vlastně od toho Rena chtěli - 25 % ()

haWranka

Ajajaj... Po výborný jedničce jsem čekala něco trochu víc. Navíc z tématu kláštera se dalo tolik vytěžit! To ale mohla být napjatá atmosféra! Ale kde nic, tu nic. Jenom pár ninja-mnichů, neustále se někam běhalo, neustále někdo boxoval... Vééélká škoda. ()

Nix

No trochu jsem byl zmatený z toho co se tam děje. Je pravda, že kamera je skvělá a některé momenty taky, ale celkově to tak nějak působí nedotaženě, postavy jsou taky trochu divně napsaný a jejich chování jak by smet, hlavně takový Reno, já ho mám rád, ale tady působí jako kdyby sám nevěděl, co má dělat. 3 hvězdy jen kvůli těm některým scénam, které to zachránili. Ale na jedno podávání to stačí. ()

V závěru už tvůrcům zřejmě došly nápady. Jinak jsem se ale slušně bavil. Jako klad hodnotim nápad s kulometnou věží. ()