Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

PeteBuck

Slušný seriál. Priznám sa, že Agathu Christie som sa snažil zopárkrát čítať, ale akosi ma to nebralo. Taký Doyle a Poe, tak tých mám zmáknutých a je to aj iná liga. Podľa mňa. Ale keď som začal pozerať tento seriál, tak ma to celkom chytilo. Veľmi pekne natočené, skvelé prostredie, výprava, detaily z tej doby (účesy, oblečenie, architektúra, autá), klobúk dole. No a David Suchet? Nemá chybu. Ale veľmi slušne mu sekundujú aj Hugh Fraser (Hastings), Philip Jacskon (Japp), Pauline Moran (Felicity Lemon). Občas sa objaví aj nejaká hláška. Zatiaľ som si pozrel 9 sérií a hoci som tomu veľkú šancu nedával, tak som zmenil názor. Aj keď podľa mňa Agatha Christie vedela spraviť veľmi zaujímavý príbeh, zápletku, občas aj spôsob vraždy, ale chýba mi tu logická následnosť jednotlivých dôkazov, ktoré vedú k tomu, ako bol zločin spáchaný, či k usvedčeniu páchateľa. Občas mi to tak pripadá, že Poirot má obrovské množstvo svojich dohadov, ale chýba usvedčujúci dôkaz. Niekedy sa pozrie na skupinu ľudí a už vie, k čomu sa schyľuje, akoby si to všetko vycucal z prsta. Alebo zapojil intuícia spojenú s pár postrehmi? U takého Holmesa to bolo o niečom inom. Doyle sa viac zameriaval na prípad ako taký, Holmesove dedukcie sú vždy pekne vysvetlené, jednotlivé fakty sa pekne reťazia až ku koncu. V Poirotovi to ale zabieha to akéhosi klišé. Stane sa vražda. Poirot lieta kade-tade, potom všetkých zavolá do knižnice alebo nejakej spoločenskej miestnosti a ukáže na vraha. Ale inak v pohode. Treba povedať, že je to veľmi kvalitný seriál. Aj keď si myslím, že Agatha Christie je preceňovaná. Nech už som týmto výrokom nasral kohokoľvek, je to môj názor a basta. ()

hn253

Pro mně tenhle seriál prostě nemá chybu, Poirot jako kdyby vypadl z knihy, je dokonalý. Hudba i výprava naprosto vynikající, obsazení výborné. Tok děje je pomalejší než u novodobých detektivek, ale nikdy se nenudíte. Promyšleno do naprostých detailů. ()

RebekaFox

S tímto seriálem jsem vyrůstala a Hercula Poirota (v podání Davida Sucheta) zbožňuju. Každý díl přináší zajímavou zápletku, ale také jistotu, že Poirot na všechno v čas sám přijde a ještě strčí do kapsy celý Scotland Yard! Má prostě o něco více šedých buněk než my obyčejní smrtelníci. Navíc je šarmantní, vtipný a dokonalý gentleman k tomu. Také mě na seriálu baví fakt, že se mi ještě nikdy nepodařilo odhalit vraha, ať si hlavu lámu sebevíc. O to více se tak vždy těším na Poirotovo důvtipné vysvětlení. Také se mi líbí jeho zdravé sebevědomí: "POIROTE! Mě tak strašně rozčiluje jak o sobě pořád mluvíte ve 3.osobě...Proč to děláte?!...Mon ami, dává mi to potřebný odstup od mého GÉNIA...!" :-D (Obzvláště doporučuji díly: Pět malých prasátek nebo Němý svědek.) Ale skvělé jsou všechny. ()

Kontryhelka

Veliká srdcovka. Krásné zpracování krimi detektivek s výborným Poirotem, Hastingsem, Jappem a Lemmonovou. Děj povídek zapracovaný do staré Anglie, rozuzlení případů a šedé buňky mozkové si našly přízeň diváků po celém světě. ()

meda2016

Nosit dříví do lesa chvalenim serialu nebudu. Neni každý díl u mne oblibeny, ale některé jsou u mne legendární. Kolorit té doby je příjemný a tvoří to perfektní poirotovský svět. ()

Pan.Antonin

Dokonalý seriál, můj nejoblíbenější ze všech. Excelentní David Suchet jako Poirot, kterému zdatně sekundují výborní Hugh Fraser jako Hastings a Philip Jackson jako Japp, Pauline Moran jako slečna Lemonová a v pozdějších dílech Zoe Wanamaker jako Ariadne Oliverová. David Suchet dokázal posunout soužití herce s postavou na úplně novou úroveň, způsob jakým svojí životní roli uchopil je něco mimořádného (kdo viděl dokument, ví). Dobrá úvodní znělka, s menšími odchylkami věrnost předloze a vysoký standard jednotlivých epizod. Seriál bych rozdělil na dvě části. V té první doprovází Poirota Hastings a Japp, v té druhé už si musí většinou vystačit sám. V té první je občas taková odlehčenost a vtip (zejména v postavách Hastingse a Jappa), ta druhá už je temnější a ty nejlepší díly nalezneme právě tam. Každá z nich má něco do sebe a téměř každá epizoda mě něčím zaujala. Poslední epizoda Opona stojí tak trochu mimo, ale většina fanoušků jí přesto ocení. Nechci vyzrazovat její děj, jen dodám, že i přes několik slabých míst, je to důstojné zakončení vynikajícího příběhu. ()

mnaucz

Pro mě to je nejlepší detektivní zaharaniční seriál. Poirota (na rozdíl od Holmese) skutečně zbožňuji a Suchetovo televizní podání je prostě nejlepší. Lepší než ty moderní pokusy o Poirota. Tohle je prostě nepřekonatelné. ()

Dvojirakri

Malý zavalitý hrbatý Belgičan, který úzkostlivě dbá na svůj zevnějšek, čistotu, gentlemanské chování, každodenní rituály, vyhýbá se jakékoli možné fyzické námaze, nesnášející sport, zkrátka ukázkový asexuál 30.let středu Anglie. Přesto dokázal tento, v provedení fantastického Davida Sucheta, okouzlit nejednu generaci diváků kteří chtějí něco jiného než bezduché střílečky a honičky v autech současnými velkoměsty. Na stejné výši jako herecké výkony zmíněného musím postavit výpravu a také ty nádherné účesy a róby, jimiž se honosí krásné dámy prakticky v každém díle! Jaký to rozdíl oproti dnešní nudné módě! Odhadnout pachatele je často téměř nemožné, a tak to má u správné detektivky být! Agatha Christie's Poirot je televizní perlou svého žánru! ()

Mr.Crowley

Geniální Belgický detektiv Hercule Poirot je jedním z mála kriminálních seriálů, které mám opravdu rád a na které se s velikou oblibou dívám. Naprosto strhující logické úvahy a brilantní způsoby řešení i těch nejsložitějších a nejzapeklitějších případů... s ledovým klidem a vždy zdvořile. To je Hercule Poirot. Rovných pět * ()

Ja.cek

Na motivy díla Agathy Christie vzniklo již velké množství filmových a televizních adaptací, přičemž britské dopadly obvykle podstatně lépe než americké. Pro příznivce Královny detektivek je tedy dobrou zprávou, že to byla právě britská produkce, která v roce 1989 začala natáčet seriál Hercule Poirot (Agatha Christie’s Poirot) s Davidem Suchetem v titulní roli. Do dnešního dne bylo v rámci tohoto seriálu natočeno již několik desítek epizod, ať už podle povídek nebo románů Agathy Christie. Vystřídala se na nich řada režisérů, což způsobuje lehkou nevyváženost kvality nebo vyznění jednotlivých dílů. V několika případech se scénář odchyluje od literární předlohy v dost zásadních věcech, takže se objevily i velmi negativní ohlasy ze strany skalních příznivců autorky předlohy. Nicméně základní kameny zůstávají stále stejně pevné. Věrné zachycení dobových reálií (architektura, interiéry, rekvizity, kostýmy, auta...), náladové variace na velmi povedený základní hudební motiv Christophera Gunninga, střídmě napínavá atmosféra, přiměřeně dávkované špetky humoru a především výtečné herecké výkony v čele s Davidem Suchetem. Ten se pro mnohé stal konečně tím pravým představitelem Poirota. ()

tuzemak

David Suchet v roli detektiva malého vzrůstem, ale velkého svým intelektem je brilantní. Roztomile zakulacené tělo, pečlivě upravovaný knírek, francouzský přízvuk a smysl pro dokonalost jen podtrhuje výkon tohoto charismatického herce v roli geniálního detektiva. Období před 2. světovou válkou patří k mým oblíbeným a při sledování tohoto seriálu se alespoń na okamžik mohu ponořit do atmosféry takového světa. ()

nakamura

Naprosto brilantní anglický seriál. Vkusný a jemný humor velkého belgického detektiva stejně jako jeho originální vizáž a zvyky jsou krásně propracované a přitom působí nenuceně a přirozeně - prostě celý Hercule Poirot :-) Neznám žádný jiný detektivní seriál, který by se mohl s Poirotem rovnat, pro mě je prostě jednička :-) ()

saaaky

Nejlepší seriál všech dob. Detektivka jak má být. Rozhodně bych našel ještě plno dalších přívlastků, ale opravdu je nutno podotknout, že Hercule Poirot se povedl do nejmenšího detailu. I přes tvrdou kriminalistickou sféru provází každý díl slušná dávka humoru a člověk se tak těší na každý díl, i když jej - a to mluvím i za sebe - viděl již několikrát. Rozhodně nezapomenutelný herecký výkony Davida Sucheta i Hugha Frasera. Bravo! ()

embee

Od Agathy Christie, jsem četla snad vše co bylo u nás k sehnání. Když je čas přečtu každou její knihu na jeden zátah. Její příběhy nenudí, nejsou předvídatelné. Poirot je můj oblíbený detektiv. Seriálová a později i filmová zpracování s Davidem Suchetem jsou to nejlepší co vzniklo. On je ten pravý Poirot, přesně tak jsem si ho představovala. A i když tohoto detektiva ztvránili už dřív významí umělci (Ustinov, Finney) na Davida nemají. ()