Hercule Poirot (TV seriál)

Agatha Christie's Poirot

• slovenský

Agatha Christie: Hercule Poirot

Agatha Christie: Poirot

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1989, 70 x 50-120 min

Předloha:

Agatha Christie (kniha, povídka)

David Suchet, Hugh Fraser, Philip Jackson, Pauline Moran, David Yelland, Zoë Wanamaker, Richard Bebb, George Little, Patrick Ryecart, Sean Pertwee, Beatie Edney, Simon Shepherd, Carol MacReady, Danny Webb, Phyllida Law, Frances Barber, Fenella Woolgar, Frances Low, Rachael Stirling, James Fox, Jenny Agutter, Tim Curry, Harriet Walter, Amelia Bullmore, Martin Shaw, Helen Baxendale, Adrian Lukis, Jon Cartwright, Vernon Dobtcheff, Diane Fletcher, Ann Morrish, Oliver Ford Davies, Aidan Gillen, Megan Dodds, Emma Griffiths Malin, Robert Bathurst, Alice Eve, Patrick Baladi, Rupert Evans, Chris Gordon, Annabel Mullion, Niamh Cusack, Polly Walker, Donald Sumpter, Ann Bell, Anna Chancellor, Malcolm Terris, Kelly Reilly, Toby Stephens, JJ Feild, Sarah Miles, Anna Calder-Marshall, Art Malik, Lorna Nickson Brown, Richard Dixon, Brigit Forsyth, Alan Howard, Peter Settelen, John Harding, Kika Markham, Christopher Eccleston, Nathaniel Parker, Kevork Malikyan, Hermione Norris, Sara Stewart, Ben Pullen, Geraldine Somerville, Jamie Bamber, Flora Montgomery, Elspet Gray, Robert Wisdom, Andrée Bernard, David Burke, Hana Bělská, Michael Fassbender, Elliot Cowan, Jonathan Firth, Serena Scott Thomas, Terence Beesley, Daisy Beaumont, Dorian Healy, Tom Wisdom, Sarah Smart, Jonathan R. Scott, Christopher Gunning, Katie Leung, Vincent Riotta, Julian Rhind-Tutt, Claire Skinner, Zoe Telford, Jason Watkins, William Hootkins, Benjamin Whitrow, Phil Daniels, Paul Geoffrey, Jenny Downham, Vanessa Kirby, David Bowles, Steve Delaney, Alastair Duncan, Timothy West, Fiona Glascott, Paola Dionisotti, Victoria Wicks, Tom Austen, Belinda Stewart-Wilson, Josie Lawrence, Eric Sykes, Steve Pemberton, Guy Henry, Joely Richardson, Mary Tamm, Martin Wenner, Annie Lambert, Angela Down, Timothy Kightley, Al Fiorentini, Anthony Benson, Patrick Monckton, Kate Buffery, Paul Herzberg, Julia St. John, Norma West, Jonathan Newth, Pauline Jameson, Muriel Pavlow, Pat O'Toole, Geoffrey Freshwater, Michael Higgs, Tamzin Malleson, Louise Delamere, Tim Meats, Marsha Fitzalan, Carolyn Pickles, David Mallinson, Russell Tovey, Ian Thompson, Rosalind March, Paul Ready, Rebecca Johnson, Guy Vincent, Roger Alborough, Kevin Moore, Jason Davies, Kenneth Gilbert, Lawrence McGrandles Jr., Grant Gillespie, Harriet Eastcott, Andrew MacBean, Steve Bennett, Andrew Ashby, Sinéad Cusack, Rebecca Front, Francesca Zoutewelle, Stephanie Leonidas, James Anderson, Sam Kelly, Martin Jarvis, Rosalind Ayres, Emma Hamilton, Daniel Weyman, Ella Geraghty, Elliot Barnes-Worrell, Nicholas Woodeson, Tom Ellis, Angel Witney, Kevin Hudson, Dimitri Andreas, Sofia Olympiou, Tilemanos Emanuel, Giannis Hatzigiannis, Stephen Gressieux, Martyn Whitby, Freda Dowie, David Soul, George Antoni, Elodie Kendall, Félicité Du Jeu, Sandy McDade, Isobel Middleton, Tom Chadbon, Stephen Frost, Stephen Pruslin, John Sessions, Andrew Mackintosh, Fiona O'Shaughnessy, Nicholas McGaughey, Nigel Lindsay, Richard Katz, Ashley Powell, Jd Roth-round, Tom Wlaschiha, Morven Christie, Orla Brady, Simon Callow, Eleanor Tomlinson, Jeremy Young, Mary Cunningham, Alison Sterling, Christopher Baines, Brian Poyser, Lucy Briers, Elizabeth Downes, Godfrey James, John Crocker, Miranda Raison, Geoffrey Greenhill, Anthony Houghton, Joe Bates, Jane Paton, Fergus McLarnon, Jenny Funnell, Janice Cramer, Edward Pinner, Tony Red Richards, Don Williams, Terence Harvey, Ben Righton, Frank Vincent, Phillip Manikum, Jona Jones, Nicholas Coppin, Carole Hayman, Tony Stephens, Lloyd McGuire, Peter Geddis, Anthony Bate, Barbara Barnes, James Saxon, Vincent Wong, Richard Albrecht, John Cording, Martin Turner, Gloria Connell, Peter Barnes, Hi Ching, Ozzie Yue, Chris Walker, Roxanne Gregory, Sophie Holt, Rachel Marquez, Lisa Ronaghan, Joe Frazer, Daryl Kwan, Susan Leong, Ian Boo Khoo, Lee Richards, Juliette Mole, Gabrielle Blunt, James Faulkner, Barrie Cookson, Christopher Brown, Bob Bryan, Moya Ruskin, Beccy Wright, Nicholas Delve, Geoffrey Bateman, Richard Howard, Tony Aitken, Julia Chambers, Dominic Rougier, Patrick Jordan, Carol Frazer, Sandra Freeman, Robert Putt, Patrick Connor, Jonathan Magnanti, Samantha Beckinsale, Suzanne Burden, Nicholas Pritchard, Robert Hines, Amanda Elwes, Susan Porrett, Roger Lloyd-Pack, Samuel James, Gareth McChlery, Georgina Rylance, Russell Loten, Andy Callaghan, Tom Harper, Sorcha Cusack, Emma Fielding, Charles Pemberton, David Westhead, David Rintoul, Geoffrey Larder, Denys Hawthorne, Lucy Cohu, Jonathan Coy, Alan Partington, James Aiden, Gillian Bailey, Norman Lumsden, Zoe Boyle, Susan Wooldridge, Christian McKay, Merelina Kendall, Jonny Phillips, Marion Bailey, Holly De Jong, Deborah Cornelius, Annette Badland, Lexie Lambert, Richard Lintern, Mark Tandy, Pat Keen, Georgie Glen, Simon Roberts, Paris Jefferson, John Hannah, Jaime Murray, Neil Stuke, Deborah Findlay, Simon Lowe, Preston Lockwood, Roy Boyd, Rolf Saxon, David Swift, Christopher Owen, Donald Pelmear, Pat Gorman, Sidney Kean, Oliver Cotton, Cheryl Hall, Helen Lindsay, Ayub Khan-Din, Dan Hildebrand, Ian Gelder, David Verrey, Haydn Gwynne, Andrew Havill, Greg Bennett, Sasha Behar, Ian Hallard, Christopher Hunter, Timothy Carlton, Trevor Cooper, Kevin Doyle, Bill Bailey, Yves Aubert, Douglas Reith, Richard Teverson, Caroline Langrishe, Lucy Liemann, Peter Blythe, James Greene, Claire Price, Caroline Martin, Jamie de Courcey, Ian Talbot, Dale Rapley, Teresa Churcher, Harriet Cobbold, Andrew Watson, Angela Curran, Paula Jacobs, Tim Berrington, Ron Berglas, Ruth Gemmell, David Troughton, Jane How, David Fox, Dominic Jephcott, Jestyn Phillips, Lou Broadbent, Victoria Alcock, Michael Cronin, Albert Welling, Jack Farthing, David Quilter, Andrew Burt

Komentáře uživatelů k TV seriálu (267)

Brilantní (a nabrilantinovaný) Suchetův Hercule Poirot je dokonalý a nikdo mi to nevyvrátí. Úvodní titulky a hudební téma jsou naprosto úchvatné, stylizace navozuje tu správnou náladu pro procházku do časů, kdy už gentlemani nebyli tak čestní jako dříve (i když ani předtím to zřejmě nebylo s tou ctí příliš horké) a dámy nebyly tak bezbranné a mravné. Klenot britské kulturní historie si nemohl zasloužit lepší seriálové zpracování. Jenže - pořád je to "jen" televizní seriál, kvalita dílů lehce kolísá a na opravdu pořádnou detektivku potřebujete víc než necelou hodinu, což hravě dokáže třeba Vražda Na Nilu - myslím tu se Suchetem. Pro seriál mám 70%.(17.1.2005)

Seriál (narozdíl od filmů) sice někdy vaří z vody, nicméně atmosféra Agáty dýchá z každého záběru. Někdy mi ovšem lezla na nervy pasivita postav kapitána Hastingse a inspektora Jappa...(6.8.2003)

Více či méně obsáhlé knižní předlohy od Agata Christie vtěsnané do 55 minutového seriálu. Některým epizodám to uškodilo, jiným zdaleka ne. Některé postavy jsou dosti "divné" nebo minimalizované, ale David Suchet aka Hercule Poirot to naštěstí většinou zvládne a udrží pohromadě.. 70%.(19.6.2005)

3 x 5* (Záhada na zámku Styles, Dvojitá stopa, Vraždy podle abecedy), 42 x 4*, 25 x 3*.(28.6.2014)

David "Hercule Poirot" Suchet je jeden z mých nejoblíbenějších, neřkuli vůbec nejoblíbenější detektiv. A musím říct, že televizní série se vydařila téměř stejně dobře jako jednotlivé filmy. Přesto knihy Aghaty Christie vždycky zůstanou "nedotknutelné".(7.4.2005)

David Suchet je podle mě nejzdařilejší postavou Hercula Poirota, která odpovídá popisu Agathy Christie, který jsem si kdysi vytvořil. A navíc se podařilo tvůrcům tohoto seriálku vytvořit zdařliou atmosféru Anglie. Jinak souhlasím s Tosimem, že pasivní postavy Hastinse a Jappa čas od času sráží celkový velmi příjemný dojem.(10.2.2004)

Z těch několika dílů, co jsem viděl chápu, že si seriál našel své stoupence. Je dobový, je to stylová detektivka a má charismatického hrdinu. Nic, čím by slušný divák opovrhoval. Problém seriálu je jednak v samotné postavě, která mi prostě není sympatická, i kdyby byla sebevtipnější a sebechytřejší. Za to ale asi nemohou tvůrci seriálu nebo nedejbože sám David Suchet. Za druhé v příbězích a za to může také Agátha Christie! Na pranýř s ní! Ona totiž příhoda, kdy si detektiv shromáždí všechny postavy z okolí do jedné místnosti a tam začne propírat jejich "špinavé prádlo" je sice fajn, ale po padesáté osmé už to trochu nudí.(31.5.2011)

David Suchet se nám narodil k tomu, aby byl Herculem. Věřím, že přesně takhle to Agatha myslela. A kapitán Hastings je taky drahoušek, škoda jen, že z Jappa se místy dělá trouba, každopádně díl za dílem vytváří stylový výlet do krásných fantazií o vrazích v funkcionalistických baráčcích a to já můžu. ♥♥♥(27.12.2007)

Příjemný detektivní seriál odehrávající se v době mezi světovými válkami. David Suchet zahrál distingovaného belgického gentilhomme a detektiva s výjimečnými rozpoznávacími schopnostmi par excellence. Škoda, že s sebou musel tahat ten pivní sud, takhle vypadal jako pokřivený paragraf - hrbatá záda a břicho. Občas po tomto seriálu hodím očkem, nesleduji každý díl, na to bych čas opravdu neměla. Na závěrečném sedánku nám Herculovy šedé buňky mozkové objasní celý mord a hurá, jde se slavit další úspěšný případ. „Vrah si myslel, že může být chytřejší než Hercule Poirot. To si tedy myslel špatně. Nikdo není chytřejší než Hercule Poirot!(3.6.2014)

David Suchet je pre mňa najlepší Poirot, akého som mala tú česť vidieť. Ani legendárny Peter Ustinov sa mi v tejto roli nezdá taký charizmatický a akurátny. Nádherná atmosféra dýcha z každého záberu a Herculov tajomný a zároveň infantilný chichot je neodolateľný. David Suchet jednoducho je Hercule Poirot :-)(12.9.2005)

Poirotova arogance umí být vážně zábavná. Dokonce natolik, že drží seriál v silném nadprůměru.(13.12.2009)

Nejslavnější seriál podle Agathy Christie je i u nás blahoslavený Poirot. Pominu-li žádný zájem, který chovám k Marplové a naopak laskavou náklonnost k Tommymu a Pentličce, můžu být s více než dvacetiletým vývojem seriálového Poirota spokojená. Určitě jsou příjemnější delší příběhy, ty hodinové epizody ze začátku přeci jenom poněkud zestárly, ale souhrnně je možné se k seriálu pravidelně vracet a vždycky v něm objevit cosi nového, poutavého. Ideální časy jsou zde zakonzervovány stejně kvalitně jako půvaby slečny Lemonové. Za celou éru prošlo seriálem mnoho příjemných tváří, včetně překvapivé kombinace Joely Richardson, Paris Jefferson, Jaime Murray nebo Johna Hannaha. Letos se sice velmi těším na nové epizody Partners in Crime, ale po těch letech jsem si jistá, že na Poirota nikdy nezapomenu. Šedé buňky mozkové jsou toho ostatně důkazem.(11.5.2015)

Velmi dobra a neprekonana adaptace adaptace.(7.9.2003)

Jak vás tak čtu, jste přesvědčeni, že snobský, odpudivý plešmoň s dvěma erektovanými plži pod rypundou je dokonalým ztvárněním perverzních představ madame Agáty. Nezbývá mi, než s davem souhlasit.(12.8.2014)

• Hrabka

Uspávač hadů a jeho případy mě nikdy nijak neoslovily.(25.12.2007)

Velice milé staré detektivky podle slavných předloh.....to je pravá kvalita.....ne to dnešní "piré", které nám kdosi od Západu přihazuje pod nosy......!!!(20.7.2007)

90% - David Suchet se pro tuto roli narodil...(21.5.2007)

• Ruut

Nesympatického nadutce Poirota jsem si nikdy neoblíbil. Uznávám ale že je o několik tříd výš než mnoho jiných příšerných detektivních seriálů.(1.1.2007)

• salahadin

Je to hodně přitažený za vlasy...kdyby byl ten namyšlený floutek aspoň zčásti skutečným člověkem a ne kecajícím nadgéniem, dal bych víc. Takhle vítězí v kategorii nejprotivnější detektiv ever (já vím, lidem se to líbí). Nemůžu dát víc, vypěstoval jsem si nechuť k Poirotovi, k jeho úlisnému kníru, tučňáčí postavě, příšerně usedlému vystupování a tomu směšnému přemýšlivému výrazu, který nasadí pokaždé, když ho něco napadne.(14.9.2006)

David Suchet je a vždycky byl Hercule Poirot. Jen svět si toho všiml až později. Už kvůli němu a kvůli atmosféře staré Anglie, kterou autoři seriálu vykouzlili, nemohu dát míň než 5.(17.10.2005)

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14