Will Graham, agent FBI, je sice muž středního věku, a přece je již třetím rokem v penzi. Do důchodu odešel po vyšetřování série mimořádně brutálních vražd, kdy se seznámil i s doktorem Lecterem. Ten mu tehdy pomáhal. Will ovšem netušil, že mu pomáhá právě ten, po kom pátrá. Někdejší kolega Jack Crawford má nyní na krku neméně hrozivý případ. Masakr dvou rodin, vždy za úplňku. Do plného měsíce nyní zbývají tři týdny, když Jack požádá Willa o pomoc při pátrání po muži, který je s největší pravděpodobností geniálním šílencem nebo ztělesněním zla. Agent ve výslužbě musí znovu nasadit vlastní život a riskovat bezpečnost své rodiny. Jen tak má šanci Červeného draka vypátrat. (Bontonfilm)

jefff

Červený drak je dost podobný mlčení jehňátek. Není sice tak nervydrásající a Mr.Hopkins zde nepředvádí až tak úchvatné herecké výkony (i když je to možná tím, že nedostal tolik prostoru). Norton je jako obvykle vynikající a Fiennes mě taktéž mile překvapil a troufám si říct, že Nortona trumfnul. Byl v Červeném drakovi jasnou number one a celý film tím dost zdvihl. Závěrem musím přiznat, že film se mi líbil a je žánrovým nadprůměrem i když kvalit svého předchůdce nedosahuje. ()

blixadovan

Další z mnoha variací na to, jak rozluštit klíč k výběru zavražděných psychicky narušeným pseudogéniem, nic víc, nic míň. Naprosto zbytečná a samoúčelná je postava dr. Lectera. Přesto film šlape a je napínavej až do konce. A propos, konec...snímek pochází z období, kdy každý druhý měl takový dvojitě upletený rádobyoriginální konec. Škoda jen, že jsem to neviděl v originále, dabing Ralpha Fiennese byl zoufalý. ()

zolo23

Dôstojné pokračovanie dvoch predošlých dielov. Musím vyzdvihnúť famózne výkony Ralpha Fiennesa a Philipa Seymour Hoffmana! ()

spikey1

Hopkins dostal silného protivníka v Nortonovi. Snaží se mu ukázat, že charakterní herci tu jsou a dokáží se Sirem držet krok. Drak nakonec dopadá lépe v mém osobním žebříčku než Hannibal a je pro mě příjemně mrazivou podívanou. ()

venca163

Tak hvězdně obsazenej film, že už tam chybí snad jen Morgan Freeman. A ve výsledku jen "normální" krimi thriller, kterýmu by se asi i daly dát 4 hvězdy, kdyby to pod rouškou prequelu nebyla prachsprostá vykrádačka Jehňátek. Ty zrovna dvakrát v lásce nemam, ale teď jim dam ještě jeden pokus. #doYouSee? #SouthParkRulez (70%) ()

Smileface

Hannibal hraje tak trochu druhé housle i když pár zajímavých kousků opět provede.Už už jsem chtěl dát jen *** pak se ale ukázal prodloužený závěr který rozhodně ještě jednu hvězdičku přidal,i když v průběhu filmu (hlavně v první polovině) jsem uvažoval i o pěti.Myslím ale,že se s mnohými sejdu v názoru že je Červený Drak zábavnější než Hannibal(Teď nemyslím postavy ale filmy :-) ()

adam

Hannibal ještě není tak nebezpečný a vyšetřování vražd mladých rodin se netočí kolem něj, ale kolem výborného kriminalisty Edwarda Nortona. Takový je "Červený drak", thriller se skvělým zvukem, kdy vás "lekačky" zarazí do křesla :) ()

sedm.1

Standartní krimi/thriller,který podle mě vyčnívá pouze výborným hereckým obsazením(hlavně Ralph Fiennes a Emily Watson vyčnívají,naopak můj superoblíbenec Ed Norton se tentokrát moc nevytáhl).Zápletka je taková nemasná,neslaná,finále spíš horší průměr.Takže celkově krapet zklamání. ()

vincent

Pri takýchto typoch filmov je ťažké nevnímať k nemu žiadne komentáre a to hlavne keď ho vidíte 5 rokov po premiére. A tak som sa snažil pristupovať k filmu bez očakávaní a predsudkov. No a dostalo sa mi priemerného kriminálneho filmu so 100x obohratou témou psychopata, ktorý ako dieťa trpel pod nadvládou svojej starej mamy. To všetko v dosť nepodarenej atmosfére so známymi tvárami, ktoré podali štandardné (niekedy až nudné) výkony. A k tomu všetkému skôr cameo Hannibala Lectera, ktorý tam ani vlastne nemusel byť, ale ktorého party boli asi najlepšie. Poznáte to a videli ste to už veľakrát - premárnená šanca k dobrému filmu. ()

Arius

Na sledovanie Cerveneho Draka ma zlakal najma fakt ze ho reziruje Brett Ratner jeden z mojich najoblubenejsich reziserov. Avsak musim povedat ze niekde v polovici ma oslovil i samotny dej a tahal az dokonca navyse prijemne okoreneny o profesionalne zvladnute herecke vykony. ()

Zemi11

Sám si nerozumím. Podobně hlubokomyšlenkové filmy přece nemiluju, ale Hanibalovi jsem se totálně odevzdal. ()

lskala

Edward Norton mi sem příliš nesedí a ani jeho herecký výkon, není to ravé ořechové. Jeho protiklad je Ralph Fiennes. Ten zde doslova exceluje a svým výkonem přidal filmu tu pověstnou jednu * navíc... 75% - 4**** ()

Cejny

Zajímavá podívaná, která je velmi napínavá. Hannibal kanibal se vrací, ale už to není ono jako Mlčení jehňátek. ()

ranp

Slušný thriller, nicméně oproti vynikajícímu filmu Mlčení jehňátek je tento film o 2 třídy níž (čili i o 2 hvězdičky níž). Rozhodně se na to dalo koukat, nicméně z takto výborného hereckého obsazení by se dalo "vytřískat" mnohem víc, u mě je to tak na 65%. ()

BMAJTZ

Oproti dvojce jednoznačně kvalitativní vzestup. Tenhle styl kdy je Hannibal jenom něco jako poradce filmu sedí více než kdyby mu obětovali celý film (jako byl onen již zmiňovaný druhý). Edward Norton jako náhrada Jodie Foster byl výborná volba. ()

upson

Je až neuvěřitelné, v jak těsném závěsu Červený drak stojí za Mlčením jehňátek. Zatím co druhý zmiňovaný snímek má vypracovanou atmosféru, jenž je vybroušená jako diamant na jednom z nejpozoruhodnějších hereckých výkonů sira Anthonyho Hopkinse, první o kterém je tento komentář, je nadupaný hollywoodský blockbuster, vyšperkovaný nacpaným kvalitním hereckým ansáblem, horror sounds atmoškou Dannyho Elfmana a až schizofrenicky jiným režisérem než ve skutečnosti Brett Ratner je a kdy vůbec mohl být. To čím chtěl předchůdce definovat žánr jeho následovník upgradoval na vyšší úroveň. Pro mě jasných 90% ()

herr_carter

Hopkinse je tu bohužel sice nejméně z celé trilogie, vše ale nahrazují zdatně Norton a především Fiennes, jehož titulní role posedlého člověka je hodně zapamatovatelná. Je fajn, že ani chronologicky tento poslední díl kvalitou nijak neodbíhá od jeho předchůdců a taktéž si drží inteligentní a gradující scénář až do závěrečných titulků, paráda...............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami