Zuřící býk od uznávaného režiséra Martina Scorseseho je životopisným snímkem boxerského šampiona střední váhy Jakea LaMotty, jemuž se během jeho krátkého pobytu na výsluní přezdívalo Býk z Bronxu. První, co se LaMotta v životě naučil, bylo krást a rvát se – být drsnější než ostatní. La Motta, který byl od přírody samotář a nikomu nevěřil, používal svou agresi v boxerském ringu jako prostředek k potlačení svých hluboce zakořeněných obav a emocionálních úzkostí. Jeho odhodlání a zuřivost, díky nimž se z mladého násilníka stal mistr světa ve střední váze, však zůstaly mimo ring neovladatelné. LaMottův vášnivý zápal pro vítězství mu nakonec zničil osobní život a miliony dolarů, které vydělal, promrhal svým nezřízeným životním stylem a pletkami s ženami, jejichž city sahaly jen tam, kde byla jeho peněženka. LaMottu nakonec opustila jeho krásná manželka Vicki, která už měla plné zuby nekonečného fyzického i duševního zneužívání. Dokonce i jeho bratr Joey, který boxera vždycky obdivoval, byl nyní znechucen. A když pak LaMotta přišel o svůj titul, začal se nezadržitelně řítit ke dnu. Ze zápasníka ve špičkové kondici se tak rázem stal odulý vepř, který skončil jako uvaděč striptérek ve špinavém nočním klubu – a nakonec i jako vězeň ve floridském nápravném zařízení. (Cinemax)

jonyyy

Film o sobeckém, agresivím, žárlivém idiotovi. Některé záběry z posledního zápasu s Robinsonem byly opravu dokonalé! 65% ()

Othello

Sto třicet minut trvající obhajoba toho, proč potřebujeme feminismus. U téměř každé scény jsem litoval, že musí někdy skončit, ale zároveň jsem se tetelil, protože jsem věděl, že po ní přijde scéna jiná. Dva asi dvousekundové záběry jsem si pustil po sobě několikrát: pomalu procházející rozhodčí po ringu, ze kterého se vznáší kouř z lidských těl a knock out Laurenta Dauthuilla. Co už na tom, že pro celý svět by bylo samozřejmě lepší kdyby na ty dva duševní kriply spadlo hned na začátku lešení. ()

Scrytcher

Scorsese nás zasvěcuje do světa boxu a v jeho podání je to úžasné. Hala plná lidí, lidí běsnících očekávající boj, 2 chlapi v ringu, kteří bojují až do úplného konce, u těchto scén tajíte dech a dívate se jak kamera projíždí ringem a vytváří vynikající kompozici se zpomalenými záběry stříkání krve. Nestárnoucího boxera v leopardím župánku Jakea LaMottu, který se mlátí fakt zuřivě a neváhá vám udělat z obličeje sekanout, zahrál Robert De Niro. U Scorseseho filmů jsem si všiml, že často obsazuje stejné herce do více filmů. A není to vůbec na škodu, právě naopak si vždy vybere herce, kteří zahrají danou scénu, událost, emoci přesně tak jak má být. Vyjímkou není ani Joe Pesci v roli Jakeova bratra a manažera. Svou roli hraje bravůrně, což se znovu potvrzuje v Mafiánech. Celkově jsem si tento filmeček vychutnal, ale Marťas udělal i lepší kousky. V jednom okamžiku mě jedna část připoměla úryveček z Pulp Fiction:) Hláška: Jake La Motta: Hej Rayi, nikdy jsi mě nedostal na zem. nikdy.........konec filmu: Byl jsem slepý, nyní vidím ()

borsalino

Musím přiznat, že mě to zaujalo jak příběhem (i skutečným), tak zpracováním, včetně velké osobní angažovanosti Roberta de Nira, který se do role opravdu položil. Faktem je, že o boxu je film spíše podružně, je to spíše příběh o výbušném, tvrdohlavém maníkovi, který to v boxu dotáhl až na úplný vrchol, ze kterého ho sesadila chorobná žárlivost a cholerická povaha, a z toho pramenící vetší a ještě větší maléry. Hodně dobrý film. ()

veru_needy

Mistrovský a velmi dobře natočený životopisný film s Robertem De Nirem, který se na roli Jakea LaMotty připravoval opravdu poctivě. Očividně přibral mnoho kilo, aby mohl onoho boxera ztělěsnit. Ovšem nutno podotknout, nejde zde jen o box, ale také o Jakeův život, jeho potřeby, psychiku a jeho totální rozklad na úplné špičce popularity. Myslím si, že pro shlédnutí tohoto díla je potřeba plná soustředěnost a schopnost vžít se do všech kolem hlavního protagonisty. LaMotta měl skutečně zajímavý život a byl očividně dost žárlivý. Robert De Niro se mi v jeho roli líbil. Joe Pesci, jako jeho bratr byl také výborný. - "I don't go down for nobody." ()

becki_tu

Nezapomenutelný Robert De Niro v zapomenutelném filmu o životě profesionálního boxera. Asi tak nějak bych shrnul tohle Scorseseho bezesporu kvalitní dílo, které mě však příliš do děje nevtáhlo a popravdě ani nějak zvlášť nenadchlo. Nevím, na Scorseseho mám zatím trochu smůlu. Kromě bezkonkurenčního Casina mě jeho filmy zatím moc nesedí, ale věřím, že mě má Scorsese ještě čím přesvědčit a překvapit. ()

MeanWhile

Zprvu musím říct, že jsem čekal o trošku víc, než mi nakonec Zuřící býk nabídl. Neřikám že je to špatnej film, to vůbec ne, jen jsem hold čekal více toho boxu. Nevěděl jsem že to bude spíše obrázek ze soukromého života, což mě nakonec trošičku zklamalo, ale to vůbec nevadí. Alespoň ty záběry ze zápasů za něco stály, úžasná kamera, to musím uznat. Oscara za hlavní roli získal Robert De Niro oprávněně a režie si také vedla na výbornou. Hold Martin Scorsese je vážně Pan režisér, který mnohokrát už dokázal co umí. ()

Earl_23

Úvodní sekvence mi v mysli zůstala dlouho a možná se přesunula k srdci :-)). Už jenom pro ní hodnotím film velice kladně. I bez ní by se mi ale líbil, jde o výjimečně natočený snímek o zajímavém člověku. Diváka sice často překvapí jednaní hlavního hrdiny, ale asi tomu tak bylo... Mimochodem scéna "nikdy jsi mě nedostal dolů"... je na tom podobně jako úvodní sekvence. ()

luka4615

Fenomenální Robert De Niro exceluje v této boxerské bohoslužbě Martina Scorseseho, jejíž hlavní poselství tkví zejména v tom, že i ta sebevíc rozervanější duše si zaslouží náš obdiv. Raging Bull se rovněž může pochlubit precizní režií a střihem, jež vynikne zejména při dechberoucích soubojích, v nichž jste zcela konsternováni režisérovou prací se světly, úhly kamery a herci samotnými. Bylo by také nefér zde nezmínit skvělého Joe Pesciho, který je De Nirovi rovnocenným hereckým partnerem, pročež zde vzniká ona vzácná symbióza, která patří k základním kamenům každého filmu pyšnícího se puncem klasiky. Výborná práce! „I'm da boss, I'm da boss, I'm da boss, I'm da boss, I'm da boss... I'm da boss, I'm da boss, I'm da boss, I'm da boss, I'm da boss, I'm da boss.“ ()

Morholt

Jednoznačně zasloužený Oscar pro Roberta De Nira, jenž podal jeden z nejlepších výkonů v dějinách filmu. Výtečný boxerský film, který který je pravdivým příběhem Jakea LaMotty, jehož osud postihl mnoho boxerů pyšnících se titulem šampiona. Spolupráce Scorsese-De Niro zafungovala opět na jedničku a Joe Pesci s Cathy Moriarty celou dokonalost ztvrdili. 100% ()

Sawy

Film od kterého jsem očekával prakticky zázraky.Prý nejlepší film 80. let.Prý nejlepší film Martina Scorseseho.Po zhlédnutí jsem jistě věděl jen jedno.Je to dobrý film.Ale nezapomenutelný?Těžko.Nezapomenutelný je možná úžasný výkon Roberta De Nira nebo Joea Pesciho,ale ze samotného filmu nijak nadšený nejsem.Scorsese režíruje zručně,scény zápasů jsou pozoruhodné,kamera parádní,ale narozdíl od pro mě dokonalého Taxikáře mě tohle nechalo úplně chladným a Rocky nebo Million Dollar Baby se mi líbili mnohem víc.Prostě a jasně,opěvovaný Zuřící býk pro mě byl značným zklamáním. 65 % ()

hendrich6

Skvělé boxerské drama,které se řadí do top 3 filmů s touto tématikou.Líbilo se mi to dokonce více než Rocky, ale zase méně než Million Dollar Baby.Kromě Rockyho je ale v obou filmech box až druhořadý.Zuřící Býk má navíc výhodu, že je biografií existující osoby, kterou vykresluje dokonale.Výkon Roberta de Nira je obdivuhodný a to nejen kvůli tomu, jak na konci filmu hodně přibere.Černobílá kamera nevadí, ale přece jenom bych to radši viděl barevně.Zuřící býk mě rozhodně nezklamal, je kvalitní výpovědí o tom, jak jeden skvělý sportovec ničí svůj život. 85 % ()

ScarPoul

Viac ako o športe sa jedná o dekadentný úpadok jedného neprispôsobivého živlu. De Niro vo svojej životnej úlohe. Páči sa mi ako sú jeho ranné filmy nasýtené pestrosťou v hereckom prejave. Ako si kradne priestor pre seba, dokáže ťahať film takmer sám a zároveň sa stáva ikonickým. Pesci potešil rovnako. Film začína byť predzvesťou iného štýlu, ktorý Scorsese bude ešte vytvárať a doplňovať. Každopádne sa jedná o skvelý filmový zážitok, ktorý nestratil nič zo svojej sily a pôsobivosti. Je vtipné vidieť, že takýto druh filmov by dnes nemohol fungovať. Už len kvôli tomu ako sa hlavná postava správa k ženám. A čiernobiela mu pristane. ()

rawen

Zas tolik mě to celkově nedostalo, De Niro je sice geniální (já tu postavu prostě nesnáším!!!!) - ale chtělo to možná o málo lepší zakončení (i když ten citát z bible byl vybrán dobře...) takových 90 procent bych dal... 8/10 ()

PROROK14

V prvej polovici to bolo fakt dosť dobré. Pekné boxerské zábery (nebolo ich veľa) a hlavne podarený scenár. Na niektorých heftoch som sa riadne zasmial. Ale v druhej polovici keď už minútky pribúdali som sa začínal pomaly ale isto nudiť. A ku koncu som to už nemohol vydržať. Škoda. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

23.08.2017

Drak přichází... opět

Drak přichází... opět

16.08.2007

Neděste se, tahle novinka není o pokračování Eragona (studio 20th Century Fox o dvojce fantasy zmetku naštěstí mlčí). Je o novodobé verzi klasiky, která udělala z Bruce Leeho mezinárodní hvězdu a… (více)