Zuřící býk od uznávaného režiséra Martina Scorseseho je životopisným snímkem boxerského šampiona střední váhy Jakea LaMotty, jemuž se během jeho krátkého pobytu na výsluní přezdívalo Býk z Bronxu. První, co se LaMotta v životě naučil, bylo krást a rvát se – být drsnější než ostatní. La Motta, který byl od přírody samotář a nikomu nevěřil, používal svou agresi v boxerském ringu jako prostředek k potlačení svých hluboce zakořeněných obav a emocionálních úzkostí. Jeho odhodlání a zuřivost, díky nimž se z mladého násilníka stal mistr světa ve střední váze, však zůstaly mimo ring neovladatelné. LaMottův vášnivý zápal pro vítězství mu nakonec zničil osobní život a miliony dolarů, které vydělal, promrhal svým nezřízeným životním stylem a pletkami s ženami, jejichž city sahaly jen tam, kde byla jeho peněženka. LaMottu nakonec opustila jeho krásná manželka Vicki, která už měla plné zuby nekonečného fyzického i duševního zneužívání. Dokonce i jeho bratr Joey, který boxera vždycky obdivoval, byl nyní znechucen. A když pak LaMotta přišel o svůj titul, začal se nezadržitelně řítit ke dnu. Ze zápasníka ve špičkové kondici se tak rázem stal odulý vepř, který skončil jako uvaděč striptérek ve špinavém nočním klubu – a nakonec i jako vězeň ve floridském nápravném zařízení. (Cinemax)

numi

Rocky je dokonalá pohádka a Balboa charismatický parchant, kterého nemůžete mít neradi. LaMotta je ale typický hajzl. Scorsese nabízí ten pravý obraz boxerů. Leze jim do duše, nezachycuje pád na dno jen proto, abyste na konci ronili o to větší krokodýlí slzy, ale drží vás dole pořád, protože nechat se dvacet let mlátit do hlavy a být Mirek Dušín prostě nejde. Daně vymyslel Satan. I tu za úspěch. A platit se musí. ()

milicjant

...Zavolali tedy po druhé toho bývalého slepce a řekli mu: "Vzdej Bohu čest! My víme, že ten člověk je hříšný." Odpověděl: "Je-li hříšný, nevím, ale jedno vím: že jsem byl slepý a nyní vidím. Reflexní a v podobenství vyprávěná biografie, jež i po pětadvaceti letech od svého vzniku neztrácí nic ze své chlapské působivosti. Mistrův nejlepší film. ()

J3dla

Viděl jsem zlého člověka, který svojí reálností je až děsivý, viděl jsem bestii, která požírá vše sobě drahé , viděl jsem závist, která hasí lasku jako vítr svíci, viděl jsem skvostné dílo Scorseseho, na které se jen tak nezapomíná. ()

gogos

Vyborny film.... skvela kamera, scenar a hlavne herecke vykony De Nira a Pesciho... Propleteni mafie a sportu na pozadi bylo velice zajimave. Postavy vubec jsou zde dokonale prokresleny... Presto mi na filmu neco chybi...mozna nektere sceny pripadaji horsi, mozna se to cele prilis tahne...mozna ...mozna... urcite 4* ()

Naslund

Nějak mi uniká smysl tohohle filmu. Přece nestačí, když dobrej režisér vezme nějakej materiál a nechá ho zahrát skvělýma hercema. Tady musíme sledovat přes dvě hodiny nic moc box, a hlavně příšernej život, ještě horšího člověka. Schválně by mě zajímalo, kolik lidí si toho hlupáka mohlo oblíbit. Navíc na závěr taková vysvětlivka, že mu jeho výbušná povaha zkazila život, mi přijde úplně mimo, protože za to mohla jeho paranoia a blbost. To dobré hodnocení si vysvětluju buďto tím, že jsou všichni škodolibí, a že mu to přáli, nebo teda že se víc zajímají o to, z jakých úhlů je co natáčeno a jak kdo hraje, namísto toho, co se odehrává. Já se na něj chtěl podívat, protože mě zrovna box zajímal, ale tohle od něj umí jen odradit. ()

blackrain

Před Robertem De Niro mi nezbývá nic jiného než smeknout. Předvedl naprosto dech beroucí výkon, na který se nedá jen tak zapomenout. Scorsese vytvořil prvotřídní psychologické drama, kde vynikajícím způsobem zmapoval vítězství a pády Jakea LaMotty. Černobílá kamera, která je zde použitá, udělala z filmu opravdovou lahůdku. Preventivně viděno s titulky, abych si celkový dojem z filmu nezkazila ještě dabingem, před kterým jsem byla výrazně varována. ()

Tony.cs

Zuřící býk je hodně realistický film. Tím myslím hlavně bez sentimentálních scén. A to je ta chyba. Chybělo mi vyvrcholení podložené chytlavou hudbou. Ale to Scorsese neměl v úmyslu a chyba je tedy na mé straně, protože řemeslně je tento film zvládnut dokonale. ()

kaylin

To, že je na nějakých scénách patrné, že je to jen hraní (hlavně na soubojích mimo ring), to je vykoupeno silným příběhem člověka, kterého jen těžké mít rád. Jako kdyby se dobrovolně snažil žít sám, nemít nikoho, komu by na něm záleželo. Osobní destrukce muže, který byl velkým boxerem, ale sedl si i na dno. Martin Scorsese ukazuje, jak silný má cit pro film a natáčení. Černobílé provedení je geniální, stejně jako hudební doprovod, nebo jednotlivé záběry v ringu. Ten stříkající pot a krev jsou hodně intenzívní. ()

Maq

Zodpovědná práce režiséra, filmového týmu a elitních herců na tomto filmu je obdivuhodná. Je evidentní, že svou výpověď brali s nejvyšší vážností. Znamená to automaticky, že obsah jejich výpovědi je zásadní? Dovoluji si o tom pochybovat. --- Jak důležitý je nějaký Jake LaMotta, boxerský šampión a později estrádní umělec? Co světu dal, čím se zapsal do dějin, jak změnil jejich běh? Řekl bych, že nijak. Kolem boxu coby populární zábavy se točí dost peněz, to ano, ale točily by se i bez něj, jen by v ringu stál nějaký jiný borec. Jeho (auto)biografie je zajímavá jen pro jeho fanoušky. --- Obecnou a nadčasovou hodnotu má ovšem vylíčení života muže beznadějně paličatého, agresivního a žárlivého. Všude tam, kde si film všímá LaMottových osobních osudů, je velmi silný. Dialogy a herecké výkony jsou mistrovské. Jenže, v tom je potíž, film tuto linii nesleduje důsledně, každou chvíli odbíhá do dokumentární roviny a líčí vítězství, tituly a porážky, které mají s hlavním příběhem sotva co společného a jen ho zřeďují. --- Mohla to být mistrovská studie jednoho charakterového typu. Ale tvůrci se jí věnovali jen napůl, a ve druhé polovině skvěle zdokumentovali, jak si boxeři rozbíjejí držky. Byl-li by LaMotta horníkem, asi bychom polovinu filmu civěli, jak sveřepě sbíječkou drtí horninu. No, zdařbůh. ()

swed

Jeden z nejlepších filmů 80.let. Drama o člověku, který se ke svému okolí choval stejně jako ke svým soupeřům v ringu, o muži, jenž nezvládl kontrolu nad sebou samým a také na to doplatil. Strhující kreace Roberta De Nira (ale i všech ostatních herců), dravá režie Martina Scorseseho, téměř před ničím neuhýbající čb kamera a emotivní hudba činí z tohoto snímku dokonalou záležitost. 10/10 ()

PogoJoe

Nezáživný film o zuřivém, žárlivém narcisovi, skvěle zahraném Robertem de Nirem, který si svého Oscara zasloužil. Hezky nám tedy přibral... Samotný film je ale o ničem. Nemá gradaci, nemá zajímavý děj, nemá čím zaujmout. Hudba je umrlčí a ospalá, boxerské souboje postrádají grády... Tohle je tak nudný film, Scorsese opět potvrdil, že to není režisér mého srdce. Zdlouhavé, suchopárné scény, plkání o ničem. Atmosféru doby zachytil, ale... Opravdu jsem přemýšlel, že to vzdám a na film se nedodívám, a to se mi často nestává. Nemohu pochopit tolik kladných hodnocení. S pro mě geniálním Rockym nelze srovnávat. Tohle je špatný a NUDNÝ film bez nápadu!!! ()

Damiel

95 % - Klobouk dolů, Robert De Niro jako primitivní boxer nemá absolutně chybu! "I'm da boss, I'm da boss, I'm da boss..." ()

Derek

bomba!!! scorsese dokazuje že je geniálny režisér, de niro že je briliantný herec, a lamotta, že bol dosť divný. za zmienku stoja skvelé zinscenované boxerského súboje. film nemá hluchšie miesto! ()

FilmFan24

Doslova dechberoucí filmové ztvárnění života boxera Jakea LaMottu, který rozdával rány v ringu i v soukromí a kterého herecky ztvárnil Robert De Niro. Zasloužené oscarové ocenění za Nirovu hereckou kreaci, která se navždy zapsala do dějin filmu. Černobílá kamera filmu sluší, dodává tak nějak víc autenticitě zobrazeného prostředí a doby, v níž se film odehrává. Střih filmu spáchala dvorní Scorseseho spolupracovnice Thelma Schoonmaker, jejíž práce byla rovněž oceněná Oscarem. Dodnes pro mě nepochopitelné zůstalo rozhodnutí Akademie, kdy Oscara jako nejlepší režisér dostal Robert Redford za svůj debut "Obyčejní lidé (Ordinary People)" , kter se stal nejlepším filmem roku. Redfordův film je také nadprůměrný, ale čas ukázal, že po letech si na něj bohužel málokdo vzpomene. "Zuřící býk" je pro mě filmová lahůdka, která se nepřejí. Jenom zamrzí nesmyslný tah studia 20th Century Fox, které vydává film na Blu-ray disc s českým dabingem ale bez českých titulků... ()

salalala

Co si budeme povídat, je to neuvěřitelná bomba. Famózní De Niro, který tu předvádí jednu z nejlepších hereckých proměn v historii. Je fakt neskutečné, jak se dokázal proměnit v takovou bečku. Jake La Motta byl "neuvěřitelný hovado", které si v ringu vybíjelo zlost a všechno, co se mu nepovedlo. Je tu několik silných scén, ale nejsilnější je ta, kdy se nechává řezat v boji o titul poté, co napadl bratra a trestá se tak za to. Z toho až mrazí. Zapomenout nesmíme ani na Pesciho, který byl podobně vynikající. Tolikrát zmiňované boxerské souboje jsou neuvěřitelné, brutální a naprosto nekompromisně nasnímané a natočené. Černobílý materiál tomu všemu dodává jakýsi punc autenticity, což je jedině dobře, i když je fakt, že v barvě by to asi bylo neskutečně brutální. Ano, ten film má nějaké chybky, ale pořád to není tolik, aby to srazilo body z plného hodnocení. Tohle je klasika a upřímně řečeno, i když mám rád Rockyho, od La Motty by to asi schytal. Že tohle nedostalo Oscara za režii, nechápu. 100% ()

AlistairMir

De Niro jasně dokazuje, že kvůli roli o kterou stojí, je schopný snad všeho například se během filmu proměnit z atletického boxera na chlapíka co je širší než delší a já ho málem nepoznal...Jake LaMotta nebyl chlap co by získal cenu za sympaťáka roku, ale jako boxer to byl neskutečný tvrďák s ránou co by zabila vola. Tenhle film docela přesně vystihuje jaký byl včetně faktu, že některé zápasy si doslova prohrál sám protože mu asi prostě v hlavě přecvaklo a rozhodl se, že na to kašle a doslova z kola na kolo přestal boxovat. Žárlivec, nadutec, násilník a neuvěřitelný pruďas otravujíc všechny a vše tak dlouho dokud od něj nedali ruce pryč i nejbližší avšak stejně boxerská legenda s velkým L. Robert De Niro si sošku oskara plně zasloužil a samotný pravý LaMotta po shlédnutí filmu prohlásil, že konečně vidí jak šíleným člověkem byl. Snímek se nesoustředí jen na box, ale hlavně na život LaMotty a podle mého to je dobře a vzniklo tak parádní sportovní drama. ()

JohnMiller

Umenie Roberta De Nira obdivujem stále viac a viac. Každú postavu ktorú za svoj život zahral je vždy tak unikátna a originálna akoby išlo iného človeka. Je to veľmi húževnatý a aklimatizovateľný herec, ktorý dokáže stelesniť každý jeden charakter. A dokonca sa dokáže vyvíjať počas jedného snímku. Tento film je toho vynikajúcou ukážkou aj keď som z neho nebol nejako unesený. Ide bezpochyby o precízny kúsok ktorému sa nedá vytknúť nič. Dobové sociálne snímky štyridsiatych rokov lemované autentickým vzhľadom všetkého navôkol iba potešili. Avšak príbeh a obsah ma vôbec nebavil a ani postavy tomu nepomohli. Scorsesesove životopisné rozprávania ma zatiaľ nikdy nezaujali natoľko, aby som ich slepo obdivoval. ()

Skip

Jake LaMotta byl hovado par excellence a Robert De Niro ho zahrál prostě skvěle a co dokázal udělat se svým tělem, to je obdivuhodné. Úvodní titulky, kdy zní jen hudba a sledujeme ve zpomaleném záběru Jakea v ringu při stínovém boxu, patří k jednomu z nejkrásnějších úvodů, jaké znám - je to nádherný tanec, dá-li se to tak říct. Tenhle film je tím nejlepším, co bylo o boxu natočeno. ()

Foma

Scorseseho určitá záliba v zobrazování násilí mi někdy přijde příliš, ale tenhle film je jinak opravdu silnej. To co předvede de Niro, to se ani nedá vypovědět, tady sledujete pravýho Jakea La Mottu, postupně stárnoucího a snad trochu prozřevšího. Pesci taky vynikající. Filmu jsem se spíš obával, téma ani prostředí mě nepřitahovaly, ale Scorsese to vyobrazil a natočil tak skvěle, že jsem zvláště ke konci ani nedejchal. ()

Dexter1

Scorseseho životopisné filmy majú niečo do seba. Tento taký jeho druhý životopisný počin(prvý bol Bertha z dobytčiaku) bol zvládnutý a správne vygradovaný. Čiernobiele zábery dávali akoby také umelecké pozlátko. Boxerské zápasy vyzerali tak, že sa DeNiro naozaj v tom ringu bil. Presvedčil ma teda určite viac než Rocky. A ešte musím vyzdvihnúť DeNira a vtedy začínajúceho Pesciho. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

23.08.2017

Drak přichází... opět

Drak přichází... opět

16.08.2007

Neděste se, tahle novinka není o pokračování Eragona (studio 20th Century Fox o dvojce fantasy zmetku naštěstí mlčí). Je o novodobé verzi klasiky, která udělala z Bruce Leeho mezinárodní hvězdu a… (více)