Sněhurka a sedm trpaslíků

• Československo Sněhurka a sedm trpaslíků (více)

Sněhurka a sedm trpaslíků je prvním celovečerním animovaným příběhem, který byl kdy natočen. Sněhurka, za kterou získalo studio Walt Disney i svého prvního Oscara, započala tradici legendární Disneyovské rodinné zábavy, která se vyznačuje osobitým kouzlem, dobrou stavbou příběhu a bezvýhradně špičkovou animací. Příběh, ve kterém se mísí pohádkové kouzlo, dechberoucí napětí a neobyčejná odvaha, začíná jak jinak u kouzelného zrcadla. Kdo je na světě nejkrásnější? Zlá královna se dozvídá, že její půvab daleko převyšuje nevlastní dcera, Sněhurka. Proto se jí chce zbavit. Na útěku před nenávistí narazí Sněhurka na chaloupku, ve které žije sedm roztomilých trpaslíků Šmudla, Prófa, Štístko, Kejchal, Stydlín, Dřímal a nabručený Rejpal. Vzájemné setkání změní osudy každého z nich. (oficiální text distributora)

AddieWilimes

Once there was a princess... Má nejoblíbenější Disneyho pohádka vůbec. Až si říkám, zda se studio za ty roky mělo kam posouvat, pakliže už Sněhurka z roku 1937 byla zkrátka dokonalá. ()

Knor

Světová klasika animovaných pohádek. Tahle ale převyšuje většinu jak svým doslova kouzelným zpracováním. Nádhera, která bude platit navěky. ()

studiobadguy

Toto je historicky první film, který kdy studio Walt Disney vydalo a už dopředu vás můžu ujistit, že je to dobré. Na tehdejší dobu je to velice výborný kreslený film. Všechny postavy jsou nádherně namalované, ještě lépe napsané a tento film je na tolik dobrý, že překonává spoustu moderních animovaných filmů (Zpívej, Ledová sezóna, Já padouch 2 a další...). To s čím mám trošku problém je délka filmu. Tím myslím, že se mi zdá, že některé scény jsou až moc natahované a některé scény by se mohli klidně vystříhnout. Za mě 85% (4 hvězdy z 5). ()

papadoce

Je to klasika, ktorej sa nedá nič vytknúť vzhľadom na rok výroby. Samozrejme, dnešná animácia ako aj humor v rozprávkach je niekde úplne inde. Ale na štyri hviezdy majú aj dnes mnohé rozprávky problém siahnuť. ()

Ondr0n

Sněhurka, zásadní milník filmové historie. Je úžasné, že film z roku 1937 je tak koukatelný i dnes. Avšak i přesto jsem se nemohl ubránit pocitu, že některé scény jsou tak infantilní až to není hezké a zpívání, které ve filmech obecně moc nemám rád, taky nepomohlo. Ale to k tomu prostě patří, někomu to sedne víc a někomu míň. ()

Duke90

83 let je evidentně ještě hodně málo na to, aby tato legendární disneyovská pohádka ztratila něco ze svého "omamného" kouzla. Sněhurka totiž nemůže zestárnout nikdy, protože je to prostě tak krásně natočené, že se na to budou dívat děti (i dospělí) ještě na Marsu. Nutno poznamenat, že na rok 1937 má film dokonale zpracované a prokreslené veškeré animované scény, což jsou vlastně všechny kromě úvodu s otevírající se knížkou. ()

LdaVinci

Nemohu jinak, než za plnej počet. Tohle jsem viděl už hooodně dávno, určitě víc jak 10 let a teď jsem si to dal znovu a dnes tolik doceňuji tu nádhernou animaci a roztomilej příběh. :) ()

Tamdydam

Myslím, že pro člověka který tuto pohádku vidí poprvé v roce 2023 je Sněhurka podobný zážitek, jako pro toho, kdo ji viděl poprvé v roce 1937. Jednoho totiž až šokuje, jak ta pohádka vypadá moderně. Do doby vzniku tak člověka přenáší hlavně krásná dobová hudba. Nemám co vytknout. Pro mě je to jedna z mála pohádek, na kterou se s dětmi rád podívám. ()

pekas

Klasika, která mě nebere. Ano, chápu že primární cíl jsou malé děti, že rok výroby je naprosto úctyhodný, to všechno beru. Ale mě tahle pohádka nebaví, nejsem ji schopen nikdy dokoukat, takže tři za zásluhy a krásné postavičky. ()

tartan

Tento prvý celovečerný animovaný film je dokonalosť sama - vybrúsený krásny diamant, ktorého každá hrana a plôška oslepuje ešte aj vyše sedemdesiat rokov po jeho premiére a aj pri porovnaní so všetkými svojimi nasledovníkmi. The First and the Best! ()

Asdas

Konečne staršia Disneyovka ,ktorá ma zaujala aj keď tých pesničiek a spevu mohlo byť pomenej ale pekná animácia, škriatkovia a pár podarených gagov to pekne prebije. ()

yaqwsx

Sněhurku jsem nikdy neviděl - tedy ten originál v Disneyho podání. Byl jsem nadšen. Dostalo mě technické zpracování - něvěřím, že ten film byl vyroben v roce 1937. Dokonalá souhra stylu a hlavně světla a stínu! Stíny mě naprosto dostaly. Animační dokonalost. Díky projekci v kině dostal film ještě další rozměr - přímo za mnou seděl osmiletý chlapec, který neustále vykřikoval "Já se bojím, pojďmě domů!", "Jak to dopadne?", popř. když královna nabádala Sněhurku k ochutnání, tak křičel: "Nechunej, ne, Sněhujko, nechutnej! NEEE!" Proč dávám jenom 4 hvězdíčky? Technicky dokonalé, ale film je založen především na gazích než na pohádce - tento fakt podporuje i dle mě "odfláknutý" konec. ()

marek29

Doma mezi stovkou ostatních kazet na které se práší máme i tuto originální (1 ze 2) VHSku právě s klasickou starou Disneyovkou, kterou jsem měl moc rád :) Možná v budoucnu se svými děti ji rád uvidím opět ale pro tentokrát pouze strohé 4 z 5 a doporučení na jedno z nejlepších zpracování Sněhurky, které znám.. ()

LadyD

Klasická Disneyovka, kterou tak miluju. Miluju pohádky od Disneyho, tuhle ze všech nejvíc. Prostě nádherná, kouzelná pohádka. Nikdy mě neomrzí :) ... škoda jen, že všechny nejsou takové . ()

helrohir

Na niektoré filmy by sa v dospelosti asi pozerať nemalo. Keď som asi v desiatich videl túto rozprávku po prvý krát, bol som nadšený. V tej dobe som ju pozeral dosť často a zakaždým som sa bavil. Avšak včerajšia zhliadnutie po cca štrnástich rokoch jasne ukázalo, že nie všetko čo ma bavilo v detstve, ma musí baviť aj v súčasnosti. Na rozdiel od súčasných animákov, ktoré si pozriem rád, mi už tento "rádoby-morálny-spevavý" typ animovaného filmu nedal absolútne nič. Keby som to videl po prvý krát, asi by som dal ešte menej bodov, ale aspoň z nostalgie dám toľkoto. ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Co nabídne služba Disney+?

Co nabídne služba Disney+?

09.11.2019

Už za pár dní (přesněji 12. listopadu) se ve Spojených státech, Kanadě a Nizozemí spustí nová streamovací služba Disney+. O týden později se pak dočká ještě startu v Austrálii a na Novém Zélandu.… (více)

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra