ssfan

Druhý díl serie o Rockym je dle mě lepší než díl první. Film má propracovanější scénář, lepší hudbu a příběh mi byl sympatičtější. Nejlepší byl závěrečný souboj a trénink Rockyho, kdy utíká centrem města a pronásleduje ho asi celá škola dětí. 80% ()

Beer Ceps

Vím že to bude znít ironicky, ale největším kamenem úrazu jsou právě boxové scény, kterým nevěřím ani nos mezi očima. Neuvěřitelně přehrávaný konečný tyjátr postrádá prvky skutečného boxu. To už wrestling působí více přirozeně a celosvětový boxerský titul získaný rychlejším vstáváním mi přijde úsměvné :-) ()

venca163

Ve dvojce mě na jednu stranu hrozně baví, jak si Sylvester dělá srandu sám ze sebe. Mám na mysli takový ty jeho klasický hlášky: "Hej Adrian, někdy koukám na Bada a říkám si, že to neni jen tak vobyčejnej pes.", "Hm, asi máš pravdu", "Hm, nevim, prostě člověk by měl vědět co chce a jít si za tim", "Víš Adrian, přemejšlej jsem..." a spoustu dalších. Vykresluje se prostě sám sebe jako takovýho prosťáčka, je to borec! Na druhou stranu mě trochu neštimuje, jak se půlka filmu točí okolo Adrian. A to, co je spojený s ní, je občas braný až moc vážně, ale v kontextu filmu to působí akorát tak otravně. Trénink je docela odfláklej, zápas celkem ujde. Dvojka mi příjde asi nejvíc podobná s poslednim Rocky Balboaou. (65%) ()

Sdoom

Celkově srovnatelné s jedničkou, dle mého názoru o něco kvalitnější scénář. Na druhou stranu závěrečný souboj s Apollem už není tak strhující a navíc je dost předvídatelné jak to dopadne. Takže opět 3*. ()

sedm.1

Přestože ještě i druhé pokračování patří právem mezi filmové klasiky, mé nadšení z něj již nebylo tak velké, jako u prvního dílu. A důvody vidím dva. Jednak se už nepodařila až tak úplně zopakovat ona úžasná atmosféra z jedničky, která byla doslova dechberoucí a pro film nevídaně podstatná, a jednak mi chvílemi toto pokračování přišlo spíš už jen jako nastavovaná kaše, s mnoha opakujícími se scénami a filmovými postupy. Ale to je asi tak vše, co lze zmínit z hlediska negativ. Jinak jde totiž pořád o parádní podívanou, s fajn příběhem, který se i zde nadále v dostatečné míře úspěšně věnuje spíše než boxu osudům a charakterům postav, s opět výborným Stallonem ve své životní roli, s fungujícími emocemi a hlavně i nadále se držející v stylově vybroušeném vizuálu. Z celého filmu je pak ještě navíc cítit doslova erupční energie a chuť bojovat, a to nejen v ringu a zmiňuji to především proto, že je to tak silné a působivě natočené, že se tyto pocity přenesly z filmu i na mě a to už si zaslouží sakra obdiv a respekt. Finální zápas je pak snad ještě našláplejší než v jedničce, působivý a strhující zároveň, prostě skvělý. Zkrátka, Rocky II potvrdil, že je oprávněně filmovou legendou a jsem jednoduše přesvědčen, že právě tyto první dva díly hodně změnily filmový svět. ()

Maynard.

Tak nejen, že Staloun napsal (jako u jedničky) scénář, ale ve dvojce si zkusil i taktovku režisérovu... A jako povedlo se mu to, né, že né. Je to to stejný úrovni jako jednička, takže hodně pozvolnej začátek, pak lehčí nakousnutí Rockyho neúspěšnýho života no a pak už ring :o). Tady se mi hodně, ale fakt hodně líbí ten tréning s dokonalou hudbou a pak taky samozřejmě proběhnutí celým městem až na vrchol. Tyhle dvě scény řadím hodně vysoko do svýho pomyslnýho žebříčku top scén ever. Takle po letech mi přijde hrozně zábavný, jak do sebe řežou dva borci v ringu, z obou cáká krev, oba sotva stojej na nohách a rozhodčí v klidu přihlíží :o). V reálu by asi stačily tak 2 kola a zápas by byl ukončenej. Tak jako tak je Rocky stejně nesmrtelná postava jako Rambo. A obě jen díky žijící legendě - Stalounovi. A možná proto lidi nejvíc z roku kalej právě na Silvestra :o))) ()

jondoe

Po vybornej jednotke tu mame dvojku, ktora nie je o nic horsia ako jednotka. Postava Rockyho je nadalej sympaticka a Stallone si ju uziva este viac ako v jednotke. Odvetny suboj s Apolom je natoceny ovela efektnejsie a pri zaverecnom odpocitavani som ani nedychal. Niet sporu o tom, ze Stallone sa pre ulohu Rockyho narodil. ()

Ragdoll

Pokaždé, když na konci finálního zápasu rozhodčí odpočítává a Rocky vyhraje o jedinou vteřinu a rozezní se epická, emocionální a především velmi heroická hudba, člověk se cítí naprosto povznešený a má chuť jít okamžitě cvičit, jelikož ten adrenalin v sobě nejde násilně dusit. První snímek, kde Sylvester ukázal své režijní kvality, protože je správně depresivní, snad i více než jednička a příběhově se nejedná o nějakou z vody uvařenou patlaninu, kam tvůrci cpou všechny možné kraviny, aby zabrali co nejvíce času a mohli se konečně dopracovat k onomu souboji. Rockyho problémy totiž působí věrohodně a tudíž se člověk rád podívá i na, někdo by mohl říct zbytečné pasáže, které předcházejí očekávanému vyvrcholení. Jeho trénink opět bere dech a přidává sebevědomí a kuráž, kde slavný výběh schodů s celou Philladelphií za zády je dnes ještě legendárnější než podobná situace ve Forrestu Gumpovi. Zase příliš podceňované hodnocení u mne nenachází ospravedlnění. 90%. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers