Dinsberg

Drama ustoupilo ze záře reflektorů a nastupuje silácké vydírání. I přes viditelnou snahu zachovat atmosféru původního Rockyho, Stallone jako režiér bohužel rezignoval na nějaké vykreslení Rockyho pocitů a soustředil se na jeden jediný. Mužskou ješitnost. Tu pak obalil dvěma hodinami okopírovaného mustru. ()

Boudyy

Dvojka se sice v něčem originálu drží, ale už to není tak "špinavé" a tak originální jako jednička. Další příběh, který se snaží stále posunovat dál (Rockymu se narodí syn). Více prostoru dostal Creed. Film se mění na žánrový. Finále je zručněji natočeno a v jistém smyslu nepředvídatelné. Objektivně je tento film na 80 %, já mu však dávám 95 %, protože Rocky je mým oblíbencem. ()

MaxForValue

Lepší než "studená" štvorka, horšie než jednička i posledný Balboa. Lepší ťah na bránku, menej Rocky-ovských emócii, záverečný súboj skvelý. Páči sa mi ako sa vie "Sly" zo svojou postavou dokonale stotožniť, on Rockyho nehrá, on im je - mimika, grimasy, výraz, pohyby, všetko to vyznieva veľmi realisticky. Od lepšej dokonalosti a väčších čísiel delí tento diel práve tá absencia psychologickej zložky, čo sme videli v jedničke. Niekde medzi 3*/4*. ()

kubilov

Rocky je, alespoň pro mě, nejlepší sportovní filmová série. Italský hřebec Rocky Balboa a jeho životní příběh mne naprosto uchvátil. Sylvester Stallone pravděpodobně ve své životní roli, při které ukáže svou citlivou i nezdolnou část duše. Všichni jeho protivníci jsou vždy o krok za ním, protože on má pohled tygra a srdce lva. Skvělé výkony, skvělý scénář, skvělé zápasy, skvělá hudba, skvělý Rocky... Druhý díl pokulhává hlavně v první polovině. Zpychlý, nudný a ukecaný Rocky není ten, jakého mají všichni rádi. Vše se otočí, když dojde k přípravám na zápas. Samotné utkání už je ta pravá řežba. ()

64B

Stěžejní zápas Rockyho proti Apollovi. Zde se vlastně píše Rockyho budoucnost a jeho kariéra šampiona, taktéž se zde ukazuje jeho vytrvalost a cílevědomost. 5*!!. ()

Daxus

Sly se chopil režie, scénáře a hlavní role... a je to znát. Tempo a atmosféra filmu je na nižší úrovni a dá se říci, že film jen ždímá úspěch jedničky, bez toho, aby přinesl něco nového. Od začátku je jasné, že tentokrát Rocky vyhraje a stane se novým šampionem... Opět super Burgess Meredith, jehož Mike ví o boxu úplně všechno :) 65% ()

RigorMortis

Narozdiel od prvého dielu som mal pocit, že sa tu dobrých 80 minút nič nedeje. Narozdiel od motivačnej jednotky mi dvojka spočiatku miestami pripomínala tuctový romantický film (a to proti romantickým filmom nič nemám, ak sú kvalitné). Potom, pri tréningových scénach, však film začal naberať na dynamickosti a zakončilo sa to perfektne. Navyše som mal pocit, že Talia, síce ešte stále pekná, od prvej časti behom tých pár rokov zostarla až príliš. ()

helrohir

Rocky II je síce slabší než prvý film, ale ešte stále je to kvalitný športový film, aj keď priebeh deja je takmer rovnaký ako v jednotke. Našťastie pozitívne aspekty prvého filmu zostali zachované. Sylvester Stallone je vo svojej roli stále presvedčivý a uvoľnený a aj ako režisér si počína celkom dobre, len by sa mohol viac venovať príprave na súboj než sentimentálnych chvíľam s manželkou. V jednotke som chváli záverečný súboj, nuž a tu je ešte vyhrotenejší a emocionálnejší, takže to je ďalší plus. 70%. ()

Verunka84

Netusila jsem, ze by me tahle klasika, kterou poprve vidim az ted, mohla tak rozsekat. Libi se mi mnohem vic nez prvni dil. I tak nechapu, jak je mozne ze tak dobry film mohl napsat Stallone. ()

Brano

O niečo slabšie ako jednotka, ale stále sa dá nato pozerať. Páči sa mi, že dvojka začína tam kde jednotka skončila a hneď nato nadväzuje. Opäť skvelá hudba, scenár, herci, ale príbeh je už dosť predvídateľný a takmer polku filmu sa nič nedeje a len kecá. Záverečný súboj mi prišiel po choreografickej stránke nezvládnutý a takýto zápas sa môže uskutočniť len vo filme. /75%/ ()

Mr_Fear

Musím říct, že o proti prvnímu dílu nastal posun směrem vzhůru. Začátek sice nezáživný, pak se to ale rozjelo. Chvílemi to sice bylo jako den a noc. Hlavně kvůli stupidním dialogům, které se sem tam objevovali. Zase na druhou stránku musím říct, že film motivoval o poznání víc, než Rocky I. Co však ještě musím zmínit, tak opět naprosto nelogické boxování, hlavně v prvních kolech - tj. ruce dolů a nastavit palici pro jeden granát za druhým. Jinak si myslím, že divák může být spokojenější. ()

mrclTV

Z amerického sna, späť do reality. Zatiaľ čo v jednotke som úprimne fandil "vymetenej hlave" - boxeristovi z dna, v dvojke sa situácia trochu mení, tu si "gádžo s peniazmi" myslí, že vďaka jednému zápasu si bude žiť na vysokej nohe, ale prerátal sa a tak všetko smeruje k ďalšiemu zápasu. Na druhú stranu, sa dej dá opísať ako verné zobrazenie osudu človeka, ktorý nie je pripravený na zisk veľkého množsta peňazí - rýchlo prišli a aj rýchlo odišli. I keď mi v prvej polovici filmu bol Rocky nesympatický svojim odtrnutím od reality a márnou snahou o život na úrovni, v druhej polovici sa z neho opäť stane ten local hero, ktorého ľudia (a diváci) zbožňujú. Dôkazom je aj tréningová scéna dotiahnutá do extrému. Ale už to nemá čaro ako prvý film. ()

donnovann

Film by to byl sám o sobě skvělý, to by ale nesměl existovat první Rocky. Druhý díl ztrácí tempo hlavně první hodina snímku malinko pokulhává. Ovšem závěr je výborný a zápas se mi líbil víc než u předchůdce. Možná měl Stallone režii přenechat a zůstat u herectví, postavu Rockyho totiž hraje skvěle. ()

horor2

Už to není pohádková romantika, ale reálný, plný emocí snímek o boxerovi, kterému se podařilo ustát drtivou melu v ringu se šampionem. Jenomže co dál? Budoucnost mizivá, vzdělání žádné. Jak se postarat o rodinu? Proto je správnou volbou postavit se proti šampionovi znova a utkat se s ním o titul. ()

PlayEasy

Popravdě nepatříme mezi velké fanoušky Rockyho, ale od pokračování jsme fakt čekali víc. Prakticky celý film nás nudil, v některých chvílích jsme dokonce měli pokušení to zabalit. Film nás konečně chytl až tak čtvrtinu před koncem, kdy konečně začal makat a to my rádi a hlavně se nám líbilo úžasné vyvrcholení. Ale přesto čtvrtina filmu ho nemůže zachránit a navíc děj prakticky kopíroval jedničku. Stallone není špatný herec ani scénárista, to né že né, ale režie?, to už je trochu horší... Navíc přece nebudeme obdivovat vypatlaného italského, ne hřebce spíš idiota, který umí snad jenom box. A je nám fuk, jestli na tom snad všichni kluci vyrůstali a žrali to. Nás tahle série jaksi obešla a jsme za to rádi. 55% ()

fifox

Tak jo, Rokouš se furt chová jako nemožnej dacan a navíc neumí číst. Nic proti tomu, některý písmenka jsou fakt těžký, ale dělat z toho drama snad není nutný. Rocky přišel po prvnim zápase ke slušnýmu keši a teď ho rozhazuje za blbiny. Snad jen ten barák byl docela kauf, ale kupovat troje zlatý hodinky je asi tak rozumný, jako nechat Paulieho, aby řešil něčí rodinný trable... Ne, teď vážně, Rocky II dobře navazuje na původní díl a drží si jeho začouzenou atmosféru, což do značný míry zajišťuje hudba Billa Contiho, která je tady opět excelentní. Hlavně skladba Vigil má podobně melancholickej nádech jako First Date z jedničky. Těch pár lyricky unylejch vysokejch tónů doprovázenejch hlubokejma drnčícíma hřmotama člověka prožívajícího jakýkoliv vnitřní pnutí musí chytit za to, čim Rocky poráží svý protivníky... Rocky II se pohybuje v hodně podobnym emočnim i akčnim prostoru, jakej okupuje první díl, ale posun směrem nahoru je vidět hlavně v tréninkový sekvenci a samozřejmě zápase, kterej je delší, tvrdší a jeho výsledek spravedlivější. Ta.da.tá---ta.da.tá. ()

adamix

Dozrievajúce 70-te roky vidno už na sprostých televíznych reklamách, značne typických pre ďalšiu dekádu :). Rocky však je v najlepšej forme a s ním aj jeho obávaný súper Appolo Creed. Záverečná bitka dravšia oproti prvotnej, film ako celok však takú veľkú auru už nemá, z boxerskej ságy však jeden z najlepších. Za mňa 85%. ()

ostravak30

Ve druhém díle si už S. S. střihl krom scénáře i režii. Dvojka si v podstatě udržela stejnou kvalitu, což zase tak časté u pokračování nebývá. Jenže tady není divu. Když pomineme tu omáčku kolem, tak Rocky znovu zápasí s Apollo Creedem, znovu nás čeká epický zápas, znovu patnáct kol, jen tentokrát jiný výsledek. Scénář se také zaměřuje na to, jak si boxer na jednu stranu užívá slávy a peněz, na druhou ale nemá do čeho píchnout a finanční jistota pomalu mizí. Rocky II je stále velmi kvalitním dílem. ()

Tominni

Slabší než jednička, ale i tak je Rocky stále ve formě a odveta s Apollo Creedem se blíží. Rocky po posledním zápase nezvládá všechny lákadla a reklamy, takže návrat k boxu je celkem logickým krokem. A k tomu ta slavná bunda s tygrem! ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers