Sygi

Tento díl hodně staví na úspěchu svého předchůdce, ale nevyrovná se mu. Když si na to tak vzpomenu, tak se mi události hodně překrývají s jedničkou, protože tady toho tolik snad ani nebylo (Vybaví se mi, jak Rocky kupuje dům vyztužený mědí a bundu s tygrem). ()

iXtr3m3

Rocky 1 a Rocky 2 sú v podstate jeden film rozdelený na dve časti. Takže ak som dal jednotke plnú palbu, čo asi dám dvojke? :) ()

Loki_Six

"He's all wrong for us, baby. I saw you beat that man like I never saw no man get beat before, and the man kept coming after you. Now we don't need no man like that in our lives" ()

HiddenDragon

Solidni pokracovani, rezirovane primo Stallonem a ihned navazujici na zapas v puv. filmu. Oba boxeri jsou domlaceni, ale Apollo chce odvetu (i kdyz puvodne tvrdil opak - minou to jednou vetou a dal to nerozebiraji :) Rocky zacina mit ale zdrav. potize, a tak hleda jiny zpusob zivobyti. Bohuzel rodina a naklady mu brzo pripomenou, ze by mel delat to, co umi nejlip. // V dulezitych momentech to ma opet ten spravny bojovny a dojemny feeling, ale celou dobu mi vadil (aspon pro me jako laika v boxu) nesmysl s onou "southpaw". Micky chce Stalloneho ucit bojovat pravou rukou - ale pri treninku ji ma svazanou a v zapase, kde furt komentator mele "zacal bojovat pravou", tak vizualne ji opet temer nepouzije. Doted to tedy nechapu. Mozna jde jen o zmenu natoceni, postoje. Netusim. Navic je zaverecny zapas uz hodne "filmovy" - daji si tolikrat do kebule, ze by v realnem sportu oba lezeli v prvnim kole na zemi :) ()

Han22

Ani druhý díl jsem si po letech moc nepamatoval, jen že se jedná o ten díl s odvetou s Apollem. Nuže dvojka se víceméně drží vzorce z jedničky 2/3 sociální drama a 1/3 box. Rocky získává slávu, trochu peněz, koupí si pár věcí a s Adrian se berou... jenže brzy naráží na strop svých schopností, potácí se životem směrem ke dnu. Kvůli zraněnému oku by neměl boxovat a nepřeje si to ani Adrian, ale na druhé straně Apollo poměrně nevybíravě tlačí na odvetu a Rocky sám nic jiného neumí. Je to o něco jednodušší než první díl, ale jinak to herecky, příběhově i vším okolo funguje, je tu jedna emoční ždímačka. Zvrat v uvažování Adrian mi nedával moc smysl, stejně jako to, že z Apolla a Rockyho budou jednou přátelé (tady to na to rozhodně nevypadá). A ve finálním mači se opět naprosto nikdo nekryje :). Na druhou stranu to zvedne adrenalin 10* víc než všechny ostatní boxerské filmy dohromady. 4* po letech ponechávám. ()

Hanys_

Není to zrovna nejlepší díl celé série, ale pořád skvělá sportovní podívaná. Ikdyž "nova" dabing ji lehce zabíjí ...60% ()

B4TM4N

Podle mě ještě lepší než jednička. Ohranou story o americkým snu vystřídal znatelně dospělejší příběh a Rockymu tak můžete fandit ještě víc než minule, obvláště po velkohubých kecech Apollo Creeda (který zde má podstatně větší prostor, který bezezbytku využívá). A závěrečný souboj je...prostě dechberoucí. Málokdy jsem si u monitoru takhle zacvičil. ()

Mičl

Sly se ujal režie a je z toho trošku slabši pokračování, Rocky II - mnohem vylízanější, už tak dost průhledný děj po splnění rychlokvaškového amerického snu je příběh ještě jasnější. Ale stále kvalitní sportovní podívaná a však je to spíš jeden z těch dílů této kultovní klasiky co mě tolik nepřesvědčil nicméně, když se rozhodnu zkouknout Rockyho nevynechám žádný (ani trapný - 5.) díl, dvojka je ještě slušná. ()

Rssa

Více akce a méně psychologie. Jako každé pokračování, tak i toto má všeho více a vě větším provedení. Rocky se stává šampionem a film je stále koukatelný. 75 % ()

Ripley

Stalloneho nejlepší tvůrčí počin(režie,scénář).Jen bych vystříhnul scénu se stovkami školáků pádících s Rockym po ulicích Philadelphie.To mi nesedělo. ()

Reckon

O co jsem byl "ochuzen" v jedničce, to jsem našel přesně tady. Weathers dostal konečně více místa a už mě bavily i odbočky od hlavního děje. Pro mě obrat o 180 stupňů. A i zápas byl skvělý. (8/10) ()

Paity

Hodnotím skoro stejně dobře jako jedničku. I když je to trochu stejné kafe vylité do stejného hrnku. Co dělat. Koukat se na to rozhodně dá. Na čtyřku to ale ani náhodou nemá. Možná proto, že strašně chybí výborný záporák v podobě "sovětského tanku". ()

AdamesWWE

[8/10] Druhý Rocky už nieje tak priamočiary ako prvá časť, tu sa toho odohrá v rámci príbehu mnoho, svadba Rockyho a Adriany a mnoho daľších vecí, cez plánovania budúcnosti, v podstate prvá hodina s venuje príbehu ale vôbec to nieje nuda, práve naopak je to skvelá dialógová časť filmu ktorá má svoju podstatu, pointu a pekné spracovanie. Postava Apolla Creeda v podaí Weathersa sa opäť vrátila, dobre zapadla do príbehu až príde na dramatické boxové vyvrcholenie filmu, ktoré je na rok vzniku filmu špičkovo spracované a obsahovo bohaté na rôzne nezabudnuteľné momenty. ()

RichardLev

Je to jakýsi odvar jedničky. Nic moc nového to nepřináší. Celý příběh se točí okolo Apollovi odvety s Rockym. Přišlo mi to celé takové prvoplánové a ze spousty postav se vytratilo jejich kouzlo. Zatímco v jedničce byl Rocky takový sympatický a zábavný nekňuba, tady z něj dělají necivilizovaného tupouna, který ani neumí pořádně číst. Ale fórek s hodinkama byl dobrej (v originální znění - Do you like having a good time? Then you need a good watch! ). V rámci celé série to určitě stojí za shlédnutí, ale moc nečekejte a nebudete zklamaní. ()

provitamin

Začiatok mi prišiel dosť divný. Divák je u Stalloneho zvyknutý že do ľudí šúpe olovo, alebo im aspoň dáva poriadne na držku, ale rozhodne nie na to, že sa mucká s nejakou ženskou a dokonca že si spolu hrkútajú. Proste mi to k nemu nesedelo. Film ďalej pokračuje ako mierne nudná dráma, pričom Stalloneho herecké umenie stojí za pozornosť. Chvíľkami hraje tak znudene, že človek má pocit že ho to vôbec nebaví a naopak pri niektorých dialógoch gestikuluje a poskakuje ako šašo. Snímok vrcholí boxerským zápasom, kde obaja borci (hlavne Sly) schytajú toľko presných zásahov, ktoré by v reálnom boxe vystačili možno na 20 K.O. Jo a asi som nie celkom pochopil ten beh ála Forrest gump, keď sa k Rockymu postupne pridávajú deti a na konci behu okolo neho radostne skáču. ()

Stružák

Pro mě je to oproti jedničce rozhodně zlepšení. Najednou už to není "pouze" o boxu, ale film dostává takovou dramatickou a lidskou stránku. Krom toho jsou tu mnohem lépe napsané dialogy a celkově jsou role hercům tak nějak víc věřit. Chviličku jsem uvažoval i o maximálním hodnocení, ale zůstanu ještě u 4 hvězd. Přecejen se film místy trošku vleče a plnou pozornost jsem během dvou hodin neudržel. Navíc, stejně jako u prvního dílu, je paradoxně nejslabším článkem celého filmu ten závěrečný finálový boxerský zápas. Nervy to sice jsou, ale takhle přece box nevypadá. Nicméně to Rockyho předčítání z knížky si budu pamatovat hodně dlouho. :-) ()

ruhebitte2010

Líbilo stejně jako jednička. Vzhedem spíše k průměrnému hodnocení zde, jsem čekal výrazně slabší pokračování, ale nebylo tomu tak. 85% ()

farfalla

Druhý ´Rocky´ je vypočítaný na efekt. Prvních 5 minut je vlastně závěr z prvního filmu. Pak Stallone představuje Rockyho v dost nepříznivém světle, místami jsem pochybovala, jestli ho má vůbec rád. Jeho poznámky a zdůvodňování jsou někdy příliš i na jeho novomanželku Adrianu (Talia Shire). Jeho běh přes Philadelphii, podpora od fanoušků, zdravení se s nimi a nakonec běh a skákání s dětmi je neuvěřitelná slaďárna. Od toho momentu, kdy mu Adrian řekne ´Vyhraj!´ se však film probere, nabere obrátky a Rocky konečně začne myslet. Závěrečný souboj je dynamicky sestříhaný a rychle uběhne. Už jsem zvědavá, jestli toto úspěšné schéma bylo použito i v dalších filmech série. ['Rocky' (1976), 'Rocky III' (1982), 'Rocky IV' (1985), 'Rocky V' (1990), 'Rocky Balboa' (2006), 'Creed' (2015)] ()

Corpsegrinder

Obyčejnost prvního dílu je bohužel pryč a trochu zde ukazuje hnáty hollywoodskej zlozvyk brát vše moc do hloubky. V hodně scénách se film snaží dělat napjatou atmosféru a to k Rockymu prostě nesedí. Stále však nadprůměr. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers