JohnSmith

Rocky dostal slušný penízky za účast v zápase,oženil se,koupil dům a chová se jak největší vidlák pod sluncem.Ještě že přijal tu odvetu ()

Brain-D

Bohužel můj oblíbenec Rocky upadl na kvalitě a stala se z něj mediální hvězda. Rocky je v jedničce natvrdlý, ale tady je úplně megadutej. A je zde i menší úpadek ve scénáři. I tak je to další skvělý film s Rocky, kde je další božský training a fight. Ty jsou dokonce božší než v jedničce. Je to pecka i když přejdu sadu chyb. ()

Unnamed

Po technické stránce to bylo sice o něco horší než první díl, ale po té příběhové se mi to přeci jen líbilo více. Postava Mickeyho byla dobrá a hlavně přesvědčivě zahraná, ostatní průměr - u postavy Rockyho jen nevím, jestli byla tak špatně napsaná, nebo ji tak Sly jen podává. 3* ()

VanTom

První pokračování Rockyho začíná přesně v čase a místě konce jedničky a zdařile se drží jejího ducha (alespoň po nějakých 80 minut). Takže civilně sleduje našeho nepříliš bystrého boxera v nemocnici, na svatbě, při lehkovážném utrácení peněz i marném shánění práce. Až někdy v půli filmu jej zhrzený Apollo konfrontuje s nevybíravou výzvou na odvetu; přes zdravotní rizika a odrazování od Adrian tak "konečně" nastává chvíle očekávaného tréninku a velkého zápasu. Obojí tentokrát už v trošku "supermanském" podání předjímajícím vývoj charakteru i série. Ale celkově zatím stále při zemi a stále na úrovni. ()

lykan9

Nemám, co bych více zmínil, co jsem již neuvedl v komentáři u jedničky. Možná jen vyvýšit pasáž v nemocnici, která je dokonale završena Adrianiným projevem. ("Mohl by jsi pro mě něco udělat?"..."Vyhraj!!!") To mám vlhké oči :-). ()

fabecc1222

Jednička je kult. Nabídka skromný a jednoduchý příběh a výborné zápasové scény. V druhém bodě si i pokračování drží svou výbornou kvalitu a zápasová sekvence je veskrze naturalistická. Po příběhové stránce už druhý díl ale trochu pokulhává. Námět je opět jasný a jednoduchý, Rockyho život po prvním zápase, který ho poslal hodně nahoru. Jenže jak se mení styl filmu, tak se projevuje i limity Stalloneho herectví. Škoda, že tahle pasáž srovnávání se s novým životem trvá tak dlouho. Jakmile opět začně poctívá příprava na zápas, tak jsme zpátky doma. ()

Spock

Hrdina se vrací na scénu, nebo spíše do ringu, aby všem dokázal svoji velikost. Zdařilé pokračování prvního dílu s celkem stravitelným dějem a pro mě stále velmi kvalitní atmosférou. Rocky prostě válí. ()

drackula

Druhý diel Rockyho boxerskej série sa už nenesie v tak masívnom patriotistickom duchu ako jej úvod. Oveľa väčší dôraz sa kladie na citovú stránku a fakt, že rovnako ako si štastie môže sadnúť na kohokoľvek, môže rovnako nečakane odletieť. Síce nasleduje do istej miery klišé, keď je hrdina zrazený až na samé dno, aby sa z neho mohol odraziť a všetkým dokázať že na to stále má, avšak táto schéma mi výraznejšie nevadila. Adrianine slová sú totiž naozaj motivujúce a jednoduché zároveň, bez zbytočných príhovorov a odrazenie z dna som si tým pádom fakt vychutnal. Súboj v ringu je o niečo dynamickejší, avšak záver je predvídateľný a trochu pritiahnutý za vlasy. Napriek tomu nejde oproti prvému dielu o výrazný kvalitatívny prepad. 75 % ()

IvyH

TOHLE že je ten slavný Rocky? Sylvester Stallone... to neměl režírovat... ani napsat... a ani v tom hrát. ()

Ichabod

Stallone je prostě borec, výborné dialogy prohozené skvělým humorem a v závěru tou správnou fanouškovskou euforií je už takový Rockyho trademark. Dvojka je podle mne výborná a Carl Weathers je juiced-up jak už nikdy potom, z té hromady masa jde fakt respekt. ()

Roseinka

Nemůžu si pomoct, ale dvojka se mi líbila mnohem víc než jednička. Klidně mě ukamenujte, ale dvojka pro mě měla větší kouzlo. Rockyho osobnost jsem si zde konečně zamilovala a už na mě nepůsobil tak hloupě a celkově pojetí celého dílu je kvalitněji zpracované. A asi i ten zásadní souboj jsem si užila mnohem víc. :o) ()

Kosmik 1

Opakovaný souboj s Apollo Creedem a i tentokrát je to pořádná "mela" a zážitek. Jak sportovní, tak i filmařský a divácký. Jednička se mi však líbila malinko víc, jelikož byla víc procítěnější a Sly do toho dal všechno, proto musím s hodnocením dolů. Ale kvalita je pořád dobrá a rád se na tenhle díl podívám znovu. 85% ()

Autogram

Nevidím oproti jednotke veľký rozdiel, len je Rocky ešte viac ukecaný, presnejšie umrmlaný v českom dabingu, ale takto to asi mohlo byť aj v originále. Spočiatku ma dosť odradili milostné vyznania, z televízora skoro začal vytekať med, no časom sa to napravilo. Obligátny záverečný súboj rovnako krvavý, neľútostný a férový, ale už to nie je ako prvýkrát. ()

Jaro.Krafcik

Druhé pokračovanie legendárneho rockyho. Rocky si už zakladá rodinu. Užíva slávu. Ale Creed nevie stále či vlastne vyhral. A chystá odvetu. Lenže druhý diel už nenaberá na takom dobrom tempe ako jednotka. Nejedná sa o zlé pokračovanie to nie. Stále je to ten veľký Rocky,ale už je to také okukané, a hrajúce na city diváka. Nič nové. Ale pozrieť sa oplatí. 4* ()

deckardx

Asi nejslabsi a nejnudnejsi dil cele serie... Samozrejme do toho nepocitam Rockyho 5,protoze to je kapitola sama pro sebe... Proste takova nuda,ale furt je to stary dobry Rocky.. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers