SpaceOdyseus

Tak stejne rychle, jako Rocky vystoupal na vrchol, tak klesnul zpet na dno a musi znovu bojovat o sve misto. Tentokrat to neni tak scenaristicky pevne sevrene jako jednicka. Ale stale jde o silny pribeh silne postavy, ktere se neda jinak nez fandit. ()

Pat.Ko

Bolo vidieť, že oproti prvému filmu mal tento viacej financií. Film nesklamal, mal to krásny príbeh, super tréningové scény, úctyhodné herecké výkony a nadupaná záverečná scéna, takisto ako prvý film. 9/10. ()

Ezekiel1

Příběh samotný až tolik nepokulhavá za jedničkou. Volné pokračování série o boxerském šampiónovi nás tentokrát zavede k odvetnému souboji Rockyho s Apollem. Hodně mi vadil zápas samotný. Obzvláště pak v českém dabingu na Nově s národním "mistrem" komentátorů panem Tittelbachem. U toho jsem se opravdu hodně nasmál..."Balboa dostává těžké rány"-přitom Rocky zrovna mlátí Apolla, "Výborný pravý hák Rockyho!"-jednalo se však o levý hák!:)Zajímavé, ale jak říkám, příběh samotný není zas tak špatný a když si odmyslím závěrečný zápas v ringu, tak 4* to jsou s přehledem. ()

Mleako

Rocky si oblékl nové trenýrky, aby to Apollo Creedovi opět natřel a ikdyž je celý film podle téměř totožného vzorce jako první díl (rodinné a osobní záležitosti a samotný box až nakonec), prostě vám to nedá, abyste tomu sympaťákovi Rockymu nefandili od začátku do konce. ()

Káronoš

WIN ROCKY, WIN. Stallone se vrací ve velké parádě, Weathers jako Apollo též a další masakr v ringu může začít. Rocky se po šokování celého světa v zápasu s Apollem dostává na dno a prožívá nejkrušnější část dosavadního života, však odhodlání a touha po boxu je silnější než on sám. Vrací se z požehnáním své milované ženy a novorozeného syna do ringu proti nejnebezpečnějšímu boxerovi planety, aby mu předvedl sílu italského tanku se srdcem na pravém místě. Příprava na zápas (včetně dojemného marathonu s dětmi) a samotný nervy drásající boj v ringu, dělají tento snímek naprosto plnohodnotným k dokonalé jedničce. Sylvester se pro Rockyho narodil. Hodnocení: 9/10. ()

wayd

rocky je zpět, ale tentokrát to bude těžší...apollo už nechce nechat nic nhodě a soupeře rozdrtit...ale rocky to dááá!!! ()

Piškotka

O cosi smutnější než jednička. Rocky dostával kopance, na druhé straně zpečetil své štěstí sňatkem. Jeho prosté uvažování bylo milé, nestal se namachrovaným týpkem. V jeho životním směřování ho silně ovlivňovala Adrian a právě ona znovuobnovila jeho chuť se utkat s Apollem. Sly byl zde přirozený, stejně tak jednotlivé scény. ()

Lefty86

Superfight II !! Po utkání mezi Appolo Creedem a Rockym Balboou se strhne další bitva a to slovní Appolo vykřikuje že Rocky měl štěstí a že chce odvetu,zatímco Rocky ohlásil konec a najde si manuální zaměstnání. Appolo zvolí nekalé praktiky aby se odveta uskutečnila a Rockyho zesměšňuje přes, známé v jeho blízkém okolí a v TV osobně. Rocky nakonec povolí a pod vedením svého kouče Mickyho se dá do tréninku, Adrian s tím nesouhlasí a to Rockyho v tréninku omezuje, je myšlenkami jinde. Těhotná Adrian pracuje znovu ve zverimexu kde zkolabuje a je odvezena do nemocnice kde leží v komatu ,od té doby Rocky tráví všechen čas u jejího nemocničního lože nebo v místní kapli, nejde se podívat ani na svého novorozeného syna, chce jej vidět až s Adrian. Když se Rockyho žena probere poprosí ho aby pro ni něco udělal "VYHRAJ" Rocky se pustí s plným nasazením do tréninku a nakonec v 15. kole Appola složí. ()

J*A*M*A*L

Snímek díky kterému už se Rocky stal bezpochyby legendou.Ovšem už tu bylo pár chybiček oproti jedničce a plný počet hodnocení tomu dát bohužel nemohu.Ale musím říct, že ten závěrečný zápas byl ze všech zápasů, které si v této skvělé sérii Rocky odbojoval byl ze všech nejlepší. ()

Paldiny

Druhý diel prišiel v čase, kedy Sylvester po dvoch tržbovo nepresvedčivých počinoch márne hľadal rolu, akou by sa opäť zaľúbil publiku. Na režisérsku stoličku zasadol tentokrát sám Stallone, ktorý si vyskúšal debut už v podobne ladenej Ceste do raja. Príbeh nadväzuje na úspešný zápas, v ktorom Rocky síce Apolla neporazil, zato ustál celých 15 kôl a fanklub a stávkové kancelárie sú vo vare. To aj svalnaté ego šampióna, a preto odveta bije na poplach. Pokračovanie upúšťa od atmosféry originálu, ale vďaka množstvu vedľajších línií má stále čo ponúknuť. Paralela medzi Stallonem a Balboou sa opäť dejovo prepletá (bezhlavé rozhadzovanie peňazí, problémy pri pôrode = v reáli syn trpiaci autizmom), z čoho vyplýva pozvánka do ringu čoby obľúbená metafora boja o nie vždy naklonené šťastie. Skladateľ Bill Conti doplňuje legendárny soundtrack novými chytľavými melódiami, z ktorých najmä ústredný motív, pomáhajúci diktovať tempo finálového zápasu, je majstrovstvo samo. Záverečný duel po technickej stránke rovnako víťazí a film samotný tiež. Stáva sa v kinách novým hitom, čo Sylvestrovi iba potvrdzuje, že zostáva pre ľudí výhradne ako Rocky. ()

Rozjimatel

"I was wondering if, uh, you wouldn't mind marrying me very much."     Druhý a zároveň aj posledný diel série, ktorý si ešte dokázal zachovať nejakú úroveň. Dokonca si myslím, že v mnohých ohľadoch ide o lepšie nakrútený film, ako bola jednotka (aj keď po aktuálnom pozretí zo mňa to pôvodné nadšenie trochu vyprchalo) - lepšie sa naň pozerá (ten vyšší rozpočet je na tom proste vidieť), hoci tu aj prichádza k istej repetitívnosti. V Rockyho príbehu nastáva celkom zaujímavý vývoj, keď sa po chvíľach na výslní vracia do všedného života a keďže hospodárenie nie je zrovna jeho silnou stránkou, postupne sa prepadá na dno. Je tu pár celkom dobrých dramatických momentov a občas ma tu pobavili aj vtipné hlášky, vyplývajúce z Rockyho snahy o humor, ale aj z jeho prostoduchosti ("Do you have a criminal record?" "Nothing worth bragging about."), aj keď mi to jeho ustavičné tliachanie miestami liezlo na nervy. Postava Paulieho (Burt Young) sa tu konečne trochu znormalizovala a viac ma zaujala aj postava Mickeyho (Burgess Meredith). Pochváliť by som ešte chcel hudbu (Bill Conti), ktorú sa tu podarilo celkom pekne rozvinúť. Na mojich antipatiám k idiotsky surovému boxu sa však nič nemení a tvorcovia ho tu ani nedokázali nejako pútavo prezentovať (čakal som, čo bude z tej ľstivej taktiky zmeny gardu na pravý a nič). Po poslednom pozretí prehodnocujem z pôvodných 4 na primeranejšie 3 hviezdičky.     "Rocky, do you think you have a chance this time against Apollo?" "I don't know. He looks pretty mad." ()

willis

V podstatě zbytečné pokračování kvalitní jedničky. Vůbec všechny další díly po jedničce jsou zbytečné. Kromě IV, ta svůj smysl měla. Ovšem jen ve své době. ()

spiritus

Povedené pokračování jedničky, kde je dílo dokonáno. Kvalit svého předchůdce nedosahuje, přesto příjemná podívaná. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers