Boxer Rocky Balboa si užívá bohatství, které jako mistr světa získal. Bojuje pouze proti snadným protivníkům. Pak je ale vyzván arogantním Clubberem Langem. Rocky výzvu přijímá, aby ještě jednou dokázal, že je jen jeden mistr. Jenže se stane nečekané: Lang vyhraje a stane se novým mistrem. V Rockyho už nikdo nevěří, kromě jednoho člověka: někdejšího mistra světa Apollo Creeda. A právě on se pokusí povzbudit Rockyho bojovného ducha a dostat jej zpět do vrcholné formy… (TV Prima)

Idahou

Ve třetím díle se nám tak nějak Rocky ztrácí a nahrazuje ho až přehnaně kultivovaný panák, tím trpí také film, přesně řečeno, jeho první půlka. Předpokládaný zvrat v půlce filmu je znásoben a společně s Rockym chytá druhý dech. Slabší než první dva díly, ale přesto důstojné pokračování, které si, ale po jisté době váhání, nakonec ode mě vysloužilo 4 hvězdičky (3-4*) ()

Armin82

Podle mnohých o dost slabší díl než dva předchozí,ale já si to nemyslim! Předchozí dva díly = cca 80 minut jen Rockyho zevlování,potulování se,životní strasti a relativně nuda....následně 10 minut treninku a pak závěrečnej fight,kterej nepřipomínal ani tak boxérskej zápas profíků, jako bitku na ulici---->zde máme změnu v podobě zvýšení IQ hlavní postavy asi tak o 50%(SLy už asi nechtěl bejt za pitomce),zkrášlení Hulkem Hogenem, jakožto vtipné vsuvky,pak vejprask od nafoukanýho černýho psychopata,smrti trenéra ,následném objevení se Apolla Creeda na scéně,kterýmu Mr.T napadnul ego a máme tu zápletku...jinej trenink,jiná taktika a co je pro mě hlavní---->závěrečnej fight, už trošku připomíná boxerskej zápas...máme zde krytí si hlavy a nějakou obranu i taktiku,což v předchozích dílech nebylo k vidění...to jsou důvody, proč já osobně tenhle díl, vůbec nepovažuju za slabší jak předchozí díl a malinko slabší než jednička je jen proto,že jednička byla vlastně seznámení s hlavní postavou a propracovanější scénář, jinak defakto to stejný,jako dvojka,takže Sly vs Mr.T ---->80% ()

danny_21

A jedeme z kopce, Slyi, tohle už bylo dost slabé a ten jediný záměr, svézt se na vlně úspěchů předchozích dílů a vytřískat z toho co nejvíc doláčů se prostě nedá přehlédnout - 40 % ()

balcazar

(Zatiaľ) jednoznačne najlepšia časť. Stallone v trojke stavil zdanlivo na istotu kratšou minutážou, aj tak to však nebolo také ľahké, ako sa zdalo. Konečne vidím rad pozitív: film na nič nečakal, na malom priestore toho ponúkol veľa, divák sa nenudil, pri smrti kouča Mickeyho mi zvlhli oči, Rockymu s Adrianou to oproti kostrbatým výkonom v predošlých častiach konečne fungovalo, a najdôležitejšia časť: film konečne predal divákovi športovú časť. Tréningová časť parádne spracovaná, zápas konečne pripomínal súboj roka/storočia. Napriek predvídateľnosti (Apollo bude trénovať Rockyho, Rocky súboj vyhrá) som sa nenudil. Vytknúť môžem najmä dve veci: 1.časť, keď Rocky nemal motiváciu, sa opäť zbytočne naťahovala, buď mala byť kratšia a čas sa mohol inak využiť, alebo aj tu mohol dej lepšie vygradovať. 2.záverečný súboj bol prikrátky, slabá dráma... ()

Luxocculta

Mnohem lepší, než dvojka. Rockyho trapná a prehnana buranskost vygradovana v druhem dile byla upozadena a dopredu se dostal jednoduchy, ale silny a fungujici pribeh. ()

rublik05

Sám se tomu divím, ale třetí Rocky mě kupodivu docela dost bavil. Snímku asi nejvíc prospěla zkrácená stopáž, díky čemuž rapidně ubylo nudných a nezáživných scén, děj má poměrně rychlý spád, pořád se něco děje a dalším plusem je jednoznačně skvělý Mr. T, kterému se hlavní záporák neuvěřitelně povedl. Příběh kromě již klasického schématu zápas-trénink-zápas nabízí několik opravdu silných momentů, poněkud netradiční tréninky a k tomu všemu perfektní motivační hudbu. Docela se mi líbila i práce režie a kameramanů, jako největší úlet považuji jednoznačně exhibici s Hulkem Hoganem, tato scéna opravdu nemá chybu a dalo by se říct, že to svým způsobem tento díl tak trochu oživuje a odlehčuje. Rocky III rozhodně není tím nejlepším, co série nabízí, nicméně jedná se o kvalitní a velmi důstojné pokračování plné skvělých scén a soubojů, které lze brát jako takový předvoj patrně nejlepšího dílu celé série. 7/10. ()

Baron Noktur

Krásny film o znovuzrodení ducha bojovníka. Atmosféra je skvelá, psychický pád Rockyho je vykreslený veľmi vierohodne, Apollo Creed je tu snáď najlepší z celej série a netypický posledný zápas, ktorý sa vyhýba klišé, ako keď hlavný predstaviteľ takmer polomŕtvy z ničoho nič povstane a zápas vyhrá, nakoľko v tomto filme totiž keď Rocky nakoniec nastúpi na zápas, tak Clubbera okamžite nekompromisne zmláti ako žito. Súčasné hodnotenie filmu na CSFD (67%) je nespravodlivo nízke. Za mňa krásnych 80%. Škoda len toho konca, prial som si, aby potupa Clubbera bola poriadne vystihnutá a nielen jedným záberom. ()

Nix

Hodně slabý. Hogan sice potěší, ale není tam dlouho, jen na začátku. Co se mi líbilo, byla zase tréninková část, ty jsou opravdu dělaný s patřičnou grácií a naprosto skvěle natočený, závěrečný fight už není tak kulervoucí, ale taky se dá, ale jinak je to takový nic moc, bohužel tento díl je průměr, jen vybočující tou tréninkovou pasáží, pokud člověk nechce nemusí ho vidět. ()

junxi91

Ale no tak, jen 67%? Vždyť to je dobrý a záživný film, další pokračování příběhu italského hřebce, a mnohem zábavnější, než spousta filmů, které mají přes 80%. Film začíná opět tam, kde předchozí díl skončil - Rocky porazil Apollo Creeda a stal se z něj šampion v těžké váze. Začal být konečně bohatý, s Adrianou si koupili pěkný dům, ve kterém vychovávají syna. Rocky se stal obchodní značkou, účastnil se různých akcí a dokonce mu v herně věnovali vlastní automat. To se moc nelíbilo jeho švagrovi Pauliemu, a tak jej rozmlátil flaškou od chlastu. Paulieho prostě sralo, že mu Rocky nedohazuje žádné kšefty. Rocky se mezitím utkával se slabšími soupeři a také se ve wrestlingovém exhibičním zápase utkal s obrovským Thunderlipsem, který ho málem roznesl na kopytech, ale to vše byla jen tak pro zábavu. Objevuje se totiž nový soupeř, drzý a sprostý vyzyvatel Clubber Lang, šrotovací mašina, která nezná slitování. Starý Mickey je pomalu nad hrobem a Rocky začíná být opět líný a neschopný, takže první zápas dopadne tak, jak by se dalo očekávat - ve druhém kole je Rocky knockoutován a Mickey mezitím umírá na infarkt v šatně. A tak se do tréninku pustí Rockyho přítel a bývalý soupeř Apollo Creed, který ho přivede do jedné zapadlé tělocvičny v L.A., ve které jsou samí černoši, a nutí jej běhat po pláži či plavat. Rocky přestává být ubrečená nula, dostává se opět do formy a začíná mít ten "pohled tygra". A to je přesně to, co potřebuje k tomu, aby tomu zmetkovi Langovi v ringu pořádně nabil do tlamy. Takže se opakuje klasické schéma z předchozích dílů: Rockymu se daří - vyhrává - najde nového vyzyvatele - je líný a neschopný - prosere zápas - někdo mu promluví do duše (Apollo a Adriana) - začne brát trénink vážně - porazí svého nového vyzyvatele. Příjemný odpočinkový film, který bavil i mě, který boxu a obecně ani sportu příliš neholduje. ()

Ceberus

Úplně jsem zapomněl, že film začíná tím, jak Rocky obhájí svůj titul desetkrát (!) Prostě střih a z Rockyho je největší boxerská legenda všech dob, což v mých očích docela sráží vývoj postavy. Training montage trojky má koule, protože je pod taktovkou Apollo Creeda (dnešní generace je celá nesvá z toho, jak se mohou dva upocení svalnatci objímat). Clubber Lang je komiksový záporák bez jakékoliv hloubky. Paulie opět střídá polohy vyšinutého magora a zodpovědného kamaráda. A postavy po sobě opět bezdůvodně ječí, aby bylo nějaké to drama. Scénárista Sly se zahnal do kouta tím, že dal postavě příliš brzy dítě, takže ho musel na půlku filmu potupně uklidit ke služce, aby vůbec mohl použít Adrian, která nakonec měla alespoň jednu funkční scénu, kde nebyla jen přívěskem. Mno a Hulk Hogan byl jen naprosto zbytečná reklama na sebe samého, potažmo na wrestling jako takový. ()

vince

Tie vyhrážky pred zápasom na protivníka sú proste geniálne to sa človek proste nemôže nesmiať. Clubber Land pekný pořizek a pieseň Eye of the tiger úplne famózna ale záporom je slabší scenár ktorý mi do polky filmu prišiel poslabší a film začal naberať na obrátkach až pri Adrianinom super prehovorení Rockymu do duše. Celkovo slabšie ako ostatné dieli ale ide predsa o Rockyho tak preto 4*. Zaverečný súboj lepší ako v predchádzajúcich dieloch aj keď nereálny, ale budiš. ()

Dantte..

Dodnes nechápu jak jsem byl tak slepý. Tento film jsem zbožňoval, ale postupem času a hlavně po dnešním zhédnutí si uvědomuji jak strašný režisér Stallone je a jak nelogické, zcestné a hlavně komicé dialogy tento film má. Komickost těchto dialogů ale není nic proti boxerským soubojům, které nejen že jsou silově nevyvážené, ale taky nereálné (nedokáži pochopit jak může neznámý boxér ve dvou kolech knokautovat mistra světa v boxu v takovém stylu). Je to smůtné, když jsi vzpomenu na vynikající první díl. Tímto filmem akorát Stallone dokazuje jak jsou nekteré snímky nadčasové a jiné (u kterých jsem se jako teenager rozplývál) dobové . Jedna hvězdička za nostalgii s dětských let a ta druhá za vynikajícího Carla Weatherse, ktrerý jako jedniný předvádí něco, co se dá označit jako "herecký výkon". 40 % end ()

IronRocky

Rocky 3 je dobré pokračování, které je více akčnější než předchozí díly, ale film je stejně kvalitní jako díly předchozí. Na filmu jsou opět skvělé boxerské zápasy a zase skvělý Rockyho trénik a s dokonalou hudbou. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers