Dva kadeti donuceni následovat dvě různé cesty. Ming byl rekrutován vůdcem největšího hongkongského gangu, aby se infiltroval do řad policie jako tajný vyzvědač. Policista Yan se mezitím úspěšně infiltruje do gangu a získává si důvěru mafiiánského bosse a Ming je povýšen do CIB - útvaru zvláštního zpravodajství, oddělení pro vyšetřování vnitřních záležitostí. Policie má podezření, že v jejích řadách někdo slídí, a tak potřebuje volavku. (oficiální text distributora)

J-o-k-e-r

Film Skrytá identita jsem shlédl už dávno. Že byl ale víceméně okopírován film Volavka jsem zjistil až nedávno. I když jsem tedy tušil jakým směrem se film bude uhýbat, užil jsem si ho náramně. Paradoxně mohu říct, že se mi líbil více než Scorseseho hvězdně obsazená verze. Hong kong prostě tyhle filmy umí, viděl jsem, že Volavka dokonce obdržela nějaké tuzemské ocenění (nedivím se). Strhující kriminálka, přesní herci (oba dva naštěstí znám, takže mi asijští představitelé tolik nevadili), výborná (opravdu výborná) hudba, no a zápletka ta je sama osobě dokonalá. Správně zamotaná, přesto odhalitelná. ()

JohnSmith

Viděl jsem nejdřív Skrytou identitu, která mě opravdu dostala. Volavka není špatná a kdybych ji viděl dřív než identitu, tak bych dal určitě lepší hodnocení. Takhle je to pro mě slušná krimi, která však není tak dobře zpracovaná jako Identita. ()

Autogram

Slušná krimi, ktorá je po celý čas nejednoznačná a do úplného konca som nevedel, či zvíťazí dobro alebo zlo. A ani po skončení v tom nemám úplne jasno. Okrem hlavného mafiánskeho príbehu boli výborné aj preslovy Mingovej priateľky, ktorá píše román a čisto náhodou pre neho vyznejú jej otázky vysoko provokatívne. –––– Dejte mi tátu. Dnes nemohu přijít na večeři. –––– Ale přestože je hodnej, dělá zlé věci. Ale jakej bude konec? ()

jatamansi

Můj bože, samá vysoká hodnocení. Ale myslím, že od chlapů. Poprvé jsem film viděla v autobuse SA, vydržela jsem asi půl hodiny a raději poslouchala hudbu. Po dvou měsících znovu, tak jsem navázala, kde jsem skončila, nedokoukala. Potřetí minulý týden. Tak jsem zvládla do konce. Pro mne by tedy takové filmy vůbec nemuseli točit, a dát za to 150 korun, tluču se do hlavy ještě teď. Ta * je úlitba bohům za námět. ()

Styxos

Spíše než o akci, je tento film hodně o psychologii postav, které jsou jak jinak skvěle propracované a hlavně zahrané. Divák se u snímku ani na moment nenudí, protože mu to nastavené tempo zkrátka a dobře nedovolí. Skrytá identita je o proti tomuto snímku hadr na vytírání podlahy. ()

sedm.1

Brilatně rozehrané drama,bez velkých akčních scén,bravurně zahrané i natočené,skvělá hudba,konec velmi překvapivý(vsadím si,že si američané ve svém remaku tento konec nedovolí!),DOPORUČUJI!!!! ()

Looser

Kvalitní asijská gangsterka, která rozhodně neurazí. Oproti Departed mrazivější a lépe zapamatovatelná atmosféra. Skvělé herecké výkony obou hlavních protagonistů podpořeny kamerou a hudbou. ()

ZkuKol

Po všech stránkách skvělé dílo, navíc díky americkému remaku (tak o 50% slabší) vynikne jeho kvalita dvojnásob. ()

vanderbart

První jsem viděl Skrytou identitu, takže nemůžu posoudit, jak by na mne zapůsobila Volavka, kdyby tomu bylo naopak, ale narozdíl od Hollywoodského remaku má myslím uvěřitelnější dějovou linku (ano, ta je sice okopírovaná, ale některé provedené změny jsou tam dost na efekt a dosti sporné)... Přesto jsou oba filmy napínavé až do poslední chvíle a rozhodně jde o velmi kvalitní snímky... 9/10 PS: musel jsem se na tento film dívat s dabingem, neboť čínština mi zde výrazně vadila :)) ()

BMAJTZ

Vzor filmu Departed ani v nejmenším nezklamal, problém je ovšem v tom, že je to vzor a když už jste viděli Departed tak vás ony zvraty moc nepřekvapí. Osobně bych si toho skoro nevšiml neboť Skrytou Identitu jsem viděl kdysi dávno, byl jsem ale na to upozorněn člověkem s lepší pamětí. Každopádně se mi film jako takový líbil, jinak řečeno netypicky natočený thriller se zajímavou zápletkou. Jenom kdyby ty obličeje nebyly furt tak posobné, v postavách jsem měl prvních pár minut pěkný hokej. ()

jondoe

Asi by som si tento film nepozrel, keby som nevidel predtym Scorseseho Skrytu Identitu. Ja proste neholdujem azijskym kriminalkam a len maloktori film toceny z azijskymi hercami si ma ziska. A tak je to aj z Volavkou. Toto sa mi zdalo zo zaciatku strasne chaoticke a keby som nepoznal Scorseseho remake tak by som sa v deji stratil asi hned na zaciatku. Dalsia vec, ktora mi na filme vadi su herci. Ani jednemu som jeho ulohu neveril. Posobili na mna umelo a dost ma iritovali. Na druhu stranu na filme odcenujem originalnu zapletku a aj celkom solidnu atmosferu. Ale to je bohuzial asi vsetko. ()

Kuny27

setkával jsem se s několika názory o tom, že téma je ohrané, ale ať jsem přemýšlel jak jsem přemýšlel, nepřišel jsem na film, který by byl podobný. Možná to bylo tím, že mě to tolik nezaujalo jako toto. Nevím. Tento snímek byl něčím speciální, něco mu dodávalo šmrnc. Možná to bylo atipické asijské prostředí a, možná konečně, bez ameriky. Andy Lau a Tony Leung mě opravdu zaujali. Prvních pár minut jsem se ztrácel, ale poté jsem pochopil. Tak mě to zatáhlo, že jsem si říkal, jak je to vůbec možné. Zvláštní je, a s tím jsem se setkal v této míře asi jen u Tenkrát na západě, že dlouho není žádná akce, ale přesto jste do děje tak vtažení, že se nemůžete odtrhnout od obrazovky. Líbilo se mi, jak z obou frajerů byli vytvořeni takoví borci, že jsem do poslední chvíle byl napjatý "kdoSkoho". Paráda. ()

HiddenDragon

Velmi kvalitni asijsky thriller z prostredi hongkongske policie a drogoveho podsveti. Kazda strana ma v tom druhem "svete" sveho speha. Oba studovali na polic. akademii, jeden byl poslan do tajneho undercover programu a o jeho prave identite vedeli jen dva sefove. Druhy, nastrceny drogovym bossem, se propracoval vysoko v klasickem policejnim zebricku. Jsou vsak v situaci, kdy jeden musi najit druheho, a to co nejdriv. Kdyz vsak zemre hl. velitel, ktery jako posledni vedel o tajnem agentovi, udalosti se davaji do pohybu. Kdo nakonec "zvitezi" neni vlastne uplne jasne. Postavy nejsou jen cernobile a ukaze se, ze "chobotnice" (opravdu mi to pripominalo tento slavny ital.serial) ma sve lidi vsude. Zajimavy (a necekany) zaver k zamysleni... ()

Benedygtus

Doporucenihodne krimi, avsak jedna logicka chyba(alespon v mych ocich) nastala a to jednani Yana na policejni stanici v samem zaveru.. I zaver samotny mi tedy prilis nesedl. Ikdyz k tomu filmu to nejak patrilo i k dokresleni druheho hlavniho "hrdiny". Doufam, ze nezapomenu a nekdy si dopustim i zbyvajici dva dily! ()

Hopper

Poctivý thriller, ktorý v mnohom predčí veľa filmov prichádzajúcich z Hollywoodu. Zo začiatku je možno ťažko sa zorientovať (prvých 10 minút), ale potom už napätie postupne graduje až do záveru. Skvelé herecké výkony takmer všetkých hercov, bez zbytočného "ázijského pitvorenia" typu J. Chana a pod. Na záver je skutočne ťažko povedať, kto bol ten dobrý, kto zlý, hranice sú absolútne prelínateľné. Spokojne možno odporúčať každému priaznivcovi kvalitných thrillerov. ()

Mazlik4

Srovnání Volavka vs. Skrytá identita vyznívá lépe pro Scorsesiho. Volavka je sice orig. a rozhodně má lepší konec, ale kdybych dříve neviděl právě skrytou identitu, vůbec bych neměl šanci pochopit oč ve filmu běží (především začátek je nepřehledný). ()

Scevola

Velmi svizna kriminalka, ktora originalne popisuje obojstranu infiltraciu policia vs. mafia. Jedna z najlepsich co sa v Azii natocila. 8/10 ()

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Scorsese všude, kam se podíváš

Scorsese všude, kam se podíváš

22.01.2007

Martin Scorsese. Jen těžko byste za poslední týdny našli v médiích zaobírajících se filmovým děním frekventovaněji zmiňované jméno. Tento legendární americký režisér si aktuální mimořádný zájem okolí… (více)

Bye bye Hollywood

Bye bye Hollywood

16.10.2006

I přesto, že se svým nejnovějším snímkem, Skrytá identita, slaví nevídané úspěchy, ať už kritické nebo finanční, má klasik velkého plátna Martin Scorsese v plánu dát si od hollywoodských blockbusterů… (více)