Dva kadeti donuceni následovat dvě různé cesty. Ming byl rekrutován vůdcem největšího hongkongského gangu, aby se infiltroval do řad policie jako tajný vyzvědač. Policista Yan se mezitím úspěšně infiltruje do gangu a získává si důvěru mafiiánského bosse a Ming je povýšen do CIB - útvaru zvláštního zpravodajství, oddělení pro vyšetřování vnitřních záležitostí. Policie má podezření, že v jejích řadách někdo slídí, a tak potřebuje volavku. (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Je to film jako každý jiný a přesto v lecčem originální. Máme tu souboj dvou policistů, jaký tu do této doby snad ještě nebyl. Jeden pracuje jako 'tajný' ve zločinecké organizaci a druhý je onou organizací zkorumpovaný. Každý dělá svou práci a divák se zatajeným dechem sleduje, jak tohle všechno dopadne. Mistrovské dílo hongkongských tvůrců na poli psychologického thrilleru s temnou a skutečně dechberoucí atmosférou. Celé dějství je postaveno na pevném a dobře promyšleném scénáři bez jakýchkoliv speciálních efektů, akčních scén v podobě honiček a přestřelek, rychlého střihu a dalších akčních vymožeností typických pro hongkongskou kinematografii. Zajímavostí je, že tu neexistuje jasná linie oddělující kladné postavy od těch záporných. O to víc diváka nutí k zamyšlení samotné vyvrcholení příběhu. Kdo je vlastně padouch a kdo hrdina? Jedná se o film, který je po po divácké stránce ve své podstatě ohromnou výzvou. Hluboká emocionalita předčí očekávání, čím je přislíben ohromný filmový zážitek. ()

Ygnor

Až budete jednou nebo jste byli namočeni či jen přičichnete k téhle mašinérii, tak poznáte pravdu. Ano, je velmi jednoduchá, agent je děvka a podlle toho se cení a také se s ním tak jedná. Nemůžete nikoho milovat, nikým byt milován, jen sloužit za pár šupů do roztrhání těla. Vaše identita je míň než zrnko písku v moři, ale přece tak důležitá, protože může zadřít celé soukolí. Korupce byla, je a bude jako je pořádek versus špína. Salutuji společně a pomyslně těm, co položili život pro ideály a nejen pro peníze. Taky přeji sviním, co sedí na dvou židlích ať jim voda nikdy nevychladne. Nádherný opus vlastně triptych, který museli později vykrást i samotní amíci, dokonce s panem Scorsesem (kterého mám mj. rád) . Lesk a bída triád v zemi, kde kus trávy ma větší cenu než kus betonového bloku, nebo lidského života (?!) ()

Xatrix

Skvely krimi-triller, ktery by nemel chybet v policke opravdoveho filmoveho nadsence. Namet je celkem originalni (i pres fakt, ze pribeh je okopirovane tema z Hard-Boiled, na ktery se reziseri sami odkazuji ve filmu) a pusobi svizne. Snimek ma nadech holywoodske stylu, nastesti zaver je originalni, narozdil od happyendu ve statech. Vse je podporeno kvalitnimi hereckymi vykony a kdyz k tomu pripoctu skvely soundtrack, efektni zrychlovacky, nemuzu hodnotit jinak nez znamkou nejvyssi. Scorse sice chysta remake, ale pro mne existuje jen jeden Infernal Affairs!! 10/10 ()

pravo

Film, ktorý ma milo prekvapil. Očakával som príbeh zbesilého tempa obsahujúci množstvo zbytočných akčných scén a pomerne plytký dej ako bolo zvykom u hongongskej produkcie, ale Volavka je pravý opak. Presvedčivo vykreslené postavy dvoch mužov zmeniacich si identitu a obetujúc sa v prospech cieľov svojej skupiny začne gradovať, keď šéfovia jednotlivých skupín zistia, že v svojich radoch infiltrovaného agenta druhej strany. Kto skôr odhalí špióna ten vyhrá a získa náskok pred súperom. Kriminálny thriller sledujúci súboj polície a mafie a hlavne životné osudy dvoch rozdielnych a zároveň podobných osôb je dosiaľ to najlepšie čo som mal možnosť vidieť z filmového priemyslu made in Hong Kong. ()

tequilla

Výborný krimi thriller, výborný scénář a vynikající hvězdné obsazení Hongkongských titánů jako Andy Lau Tak-Wah, Tony Leung Chiu-Wai a Anthony Wong Chau-Sang. Příběh o dvou mužích se stejnou milulostí, ale jeden je dobrej a jeden je špatnej. Tedy otázka je " co je to dobro a zlo a co je správné a špatné". Ta finální scéna na střeše, jak Tony Leung míří pistolí na Andyho Laua je fakt výborná. ()

Márduk33

K Volavce jsem se dostal právě přes její remake Skrytá identita. Vzhledem k tomu, že remake nasadil laťku docela vysoko, byl jsem zvědavý na origoš. Co k tomu řici... Skrytá identita byla hodně dobrá, ale tohle je prostě mazec. Mimo skvelé pointy film servíruje takovou znepokojivou atmosféru, která zde naprosto výborně sedí. Největším plusem filmu jsou jeho hlavní protagonisté Tony Leung a Andy Lau. Jejich charisma dodává filmu neskutečný šmrnc. Paradoxní je, že flim neobsahuje moc akce a přesto to funguje, navíc výborně si hraje s emocemi postav. Zkrátka podle mě možná movie no. 1:) ()

Ziggy Zagg

Ve všech ohledech velmi dobrá krimi. Bez zbytečných kombinací a na začátku s jasně rozdanými kartami. Chvilku mi jen trvalo, než jsem se zorientoval v postavách, ale po patnácti minutách už jsem si užíval svižně se odehrávájící podívanou. ()

smrtacik

Táto kriminálna dráma ma oslovila najmä dokonale prepracovaným príbehom, nevravím, že by to bolo niečo prevratné, ale sledovať postupne ako sa z mladých chlapcov stávajú muži, ktorý niekoľko rokov predstierajú niečo čo nie sú bolo naozaj skvele.Yan ako tajný policajt, ktorého identitu pozná len jeho nadriadený superindendant Wong (Anthony Wong), začína mať pochybnosti či to je pre neho ešte únosné po toľkých rokoch žiť iba pre prácu, ktorú v podstate nikdo neocení a ktorá väčšinou končí pri hrajúcich dudach a salutovaní na pamiatku mŕtveho policajta. Jeho presvečenie o tom, že robí správnu vec je neotrasiteľné i napriek týmto skutočnostiam i napriek tomu, že vlastne jediná rodina a kamarátov ktorých má sú na opačnej strane zákona. Ming, ktorý si vybudoval kariéru i jeho osobný život sa vyvýja správnym smerom, čím ďalej viac prehodnocuje svoj postoj k tomu čo je dobré a zlé...napriek tomu minulosti sa nemožno ľahko zbaviť a tak niekdo predsalen musí prehrať.Kto prehrá a kto vyhrá neprezradím, len poviem, že v napätí budete od začiatku až do konca a už mnohokrát si poviete, je to jasné a ono to až tak jasné nebude. Veľmi sa mi páčili aj jednotlivé kratučké prestrihy do minulosti, boli čiernobiele, nenútené a výborne dopĺňali dej, alebo psychologické rozpoloženie hlavných hrdinov.Celkovo dej má výbornú a strhujúcu atmosféru, nie je to nijak zvlášť akčné a neviem čím najmä ma to chytilo za srdce, ale pozeral som sa s otvorenými ústami a hltal každý jeden dialóg. Z obidvoch hlavných predstaviteľov srší nadšenie s akým robia svoju prácu, herecky svoje úlohy zahrali veľmi presvedčivo, neviem, možno ma niekto vyvedie z omylu, ale zapôsobili na mňa svojou charizmou...a chvíľkami som bol aj ja v pomykove či nefandím na obidve strany. Asi to bude aj tým, že to autori tak dobre napísali a nečudo, že sa tohoto námetu chytil aj Hollywood a chystajú remeak, či jak sa tomu nadáva, má sa to volať Gangy Bostonu a hraľ tam má Caprio a Damon ... Boh nás ochraňuj ... ale možno ma Scorsese prekvapí. Čo sa týka nežného pokolenia, herečky tu zas tak veľmi priestoru nedostali, možno preto sa mi zdali trochu nevýrazné...i keď niektoré boli naozaj chutnučké...mňam,mňam :).Ostatný herci sekundovali skvele, musím však ešte vyzdvihnúť výkon Ericka Tsanga, ktorý ako mafiánsky boss bol veľmi presvedčivý a správne vypasený, jednoduch parchant ako má byť. Takže pretvárka, zrada, napätie...situácie, kde vaším jediným spojencom je mobil a morzeovka=VOLAVKA. Všetko sa točí okolo vlastnej identity... ,,kto nebol špión, nepochopí". Hodnotenie: 100% ()

mi-ib

Nemůžu úplně autenticky porovnat s filmem The Departed, páč už si moc nepamatuju s jakými pocity jsem od něj odcházel. I když jsem Departed viděl dřív než Volavku a tak nějak jsem tušil o čem to je, neměl jsem s tím sebemenší problém. Dostala mě bezvadná stručnost příběhu, samozřejmě originálnost a nádherná hudba. Bohužel amíci scénář okopčili a slízli smetanu... ale Volavka byla a bude ta první! ()

PEZ

Po druhom pozreti musim ist na plne hodnotenie. Ani minuta navyse, neskutocne premysleny scenar, paradny casting a paradne zahrane (Andy Lau a Tony Leung !!!), k tomu stylova kamera a jak-rit-na-serbel-sediaca hudba. Co si ma viac fanusik filmu priat? Najma, ked je to fanusik dobrych krimi filmov, kde jestvuje len tenka hranica medzi dobrom a zlom. Toto je pravom v Top 250 IMDB! ()

Stíba

Hned první scéna a v záběru moje oblíbené místo Hong Kongu a to chrám 10.000 Buddhů. To následuje poměrně klasická ale povedená zápletka, osobité zpracování a opravdu skvělý závěr. Tolik dramaticky krásných zvratů v několika desítkách vteřin se jen tak nevidí a je to ten z momentů, které miluju na asijské kinematografii. Velmi silné 4*. ()

Biopler

V úvode je to neprehľadné kto kde prečo a ako... i preto, lebo sú pred nami ázijskí herci za mladi a sú si podobní. Neskôr sa to už pekne rozbehne a hneď prvý kšeft a jeho zmarenie je pôsobivo zvládnutý. Na ústrednú dvojicu a ich dvoch bosov sa veľmi dobre pozerá a prakticky oni sú základom každej zo štyroch hviezdičiek. Príbeh má spád, divák je vtiahnutý do deja, motivácia infiltrovaného gangstra v radoch polície pri vražde bosa mohla byť viac ozrejmená, ale dalo sa to zhltnúť. Čo zamrzí je hudba a ešte viac strašidelné zvuky pri čiernobielych flashbackoch. Dá sa povedať, že réžiu a strih si viem predstaviť o čosi lepšiu. ()

crackonosh

Nikdy bych nevěřil, že americkému remaku asijského filmu dám vyšší hodnocení než originálu. Musím bohužel konstatovat, že ve srovnání se Scorseseho verzí je Volavka až moc zmatená a pomalá, takže nemohu skrýt mírné rozčarování. ()

Dovlatovka

Po shlédnutí je naprosto jasné, že Scorsese to i s takhle skvělým podkladem (originální scénář jako podklad pro americký) nezvládl. Volavka je přehledná ačkoli složitá, psychologická ačkoli hongkongská. Herecké výkony přesně zapadají do celku. Až mám dojem, že jediný DiCaprio v remakeu pochopil, o čem ten příběh je, což je dost smutné... ()

BDMarty007

K filmu jsem přistupoval s velikým očekáváním a tím jsem se asi bohužel odsoudil ke zklamání. Většinu filmu je to celkem slušná, ale ne vynikající detektivka. Úvod je hodně klipovitý, až moc, a pak se někde později objevují návaznosti, které nebyly zachyceny (např. záhadná dívka s dcerou) a nebo byly tak krátké, že i režisér pociťuje nutnost to ukázat raději znovu. Což je druhý extrém, kdy někdy je film až neuvěřitelně doslovný, považuje diváka za blbce a raději mu to ukáže ještě jednou, aby to docvaklo opravdu každému (znak pro ochranku). Přesto si závěrem nejsem úplně jistý kdo je vlastně zlý a kdo je dobrý ... a obávám se, že to nebyl zrovna tvůrčí záměr. ()

bono22vox

Videl jsem tento film jeste pred Scorseseho Skrytou identitou a dal jsem mu tenkrat pet hvezd, jelikoz me uchvatil, i presto ze se jedna o uz stokrat proflaknutym nametem, ale me to opravdu bavilo. Ale po Skryte identite musim snizit na ctyri hvezdy jelikoz mistr Scorses tento film ozivil v lepsi podobe... ale i presto diky za tento Hong Kongsky skvost... ()

lakart

Dechberoucí podívaná se skvělým příběhem a dvěma charakterními poldy, kdy chvíli nevíte, kdo je opravdu zlý a kdo hodný (hlavně v závěru filmu :D) Jedinečná kriminálka, která má své nezastupitelné místo v žánru. Skrytá identita je super a vždycky ji budu obdivovat, ale tento film je v některých ohledech přeci jenom lepší. 100% ()

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Scorsese všude, kam se podíváš

Scorsese všude, kam se podíváš

22.01.2007

Martin Scorsese. Jen těžko byste za poslední týdny našli v médiích zaobírajících se filmovým děním frekventovaněji zmiňované jméno. Tento legendární americký režisér si aktuální mimořádný zájem okolí… (více)

Bye bye Hollywood

Bye bye Hollywood

16.10.2006

I přesto, že se svým nejnovějším snímkem, Skrytá identita, slaví nevídané úspěchy, ať už kritické nebo finanční, má klasik velkého plátna Martin Scorsese v plánu dát si od hollywoodských blockbusterů… (více)