Dva kadeti donuceni následovat dvě různé cesty. Ming byl rekrutován vůdcem největšího hongkongského gangu, aby se infiltroval do řad policie jako tajný vyzvědač. Policista Yan se mezitím úspěšně infiltruje do gangu a získává si důvěru mafiiánského bosse a Ming je povýšen do CIB - útvaru zvláštního zpravodajství, oddělení pro vyšetřování vnitřních záležitostí. Policie má podezření, že v jejích řadách někdo slídí, a tak potřebuje volavku. (oficiální text distributora)

Bauer

Tak po výborném korejském filmu Oldboy jsem se podíval na další film, který nemá nálepku Made in Hollywood.S čínskými filmy jsem se dosud nesetkal a budu to muset určitě napravit.Film Volavka mně velmi překvapil.Perfektně propracovaný scénář se zajímavou zápletkou a dobrým rozuzlení.Dále bych se měl zmínit o hereckých výkonech, které mně potěšily.Postrádá to akci ale to není na škodu, protože je zde atmosférá, která by se dala krajet a snímek si ji drží od začátku až do konce.Silně nadprůměrné. ()

JASON_X

Vynikající hongkongský kriminální film, který má sice spoustu specifických východoasijských prvků jako je jistá naivita, polopatičnost a roztomilý pathos, ale zároveň je to film na východoasijskou produkci mimořádně temný, neradostný a bez happyendu. A právě ten jeho trochu pesimistický konec považuju za výjimečný a chvályhodný, takových filmů se dnes mnoho netočí. Wu jian dao mi hodně připomněl podobně laděné kriminální filmy ze sedmdesátých let, většinou francouzské provenience. O rok později Scorsese natočil jeho remake The Departed s DiCapriem a Damonem v hlavních rolích, který byl sice formálně dokonalejší (inu Scorsese), ale jeho konec byl přeci jen zamerikanizovaný, tzn. víc happy a víc zadostiučiňující. Ten originální se mi líbil víc. Silné čtyři. ()

mm13

Silný a inteligentne spracovaný príbeh s postavami v najlepšej ázijskej tradícii s - pozor! - minimom krvavých scén (ktoré inak v tomto žánri a v tejto kinematografii milujem). Než aby dej smeroval k stále ohromujúcejším osobným súbojom či veľkolepým prestrelkám, tak práve tie ho iba lemujú a dotvárajú, niekoľkokrát dokonca mimo záberu kamery. Originálna chuťovka pre všetkých milovníkov kvalitných krimi drám... ktorá si vystačí úplne sama, dvojica pokračovaní tak trochu kazí dojem. Ono totiž práve to, čo po dopozeraní prvej časti zostáva zahmlené, má (aspoň z môjho pohľadu) aj nemalý podiel na celkovej kvalite snímku, vlastne dotvára jeho výpoveď. Nemusel som veľmi vedieť, čo kto s kým presne a prečo mal, no dozvedel som sa to a teraz budem chcieť zabudnúť... Martin Scorsese sa namaká, ale teším sa! [100%] ()

Sawy

Dva muži na opačné straně zákona,jedna střecha.Kamera krouží kolem nich,oba chtějí z celého kolotoče vyváznout,ale povést se to může jen jednomu... Nervy pracují,každý divák fandí někomu jinému a já lituji jen toho,že Skrytou identitu jsem viděl dříve a bojím se,moc se bojím,že Volavka vyvrcholí stejným způsobem.A taky že jo.Ale pro všechny fandy Scorseseho remaku mám zprávu: Podívejte se na Volavku,je po všech stránkách lepší.Osobnější,modernější, dravější,s větším důrazem na emoce.A v neposlední řadě má vyrovnanější a zajímavější dvojici hlavních představitelů,kteří se neustále trumfují v charismatu.Není divu,Tony Leung a Andy Lau uhrají očima to,na co jiní herci potřebují dlouhý dialog.Škoda,že ze začátku je film dost zmatený a nepřehledný,takže mi chvíli trvalo,než jsem se do něj plně vžil.Jinak perfektní krimi thriller,stylem podobný filmům Johna Woo,jen méně akční a důraznější ve vykreslení charakterů.Ta pátá hvězda tam málem spadla. 85 % ()

ScarPoul

Doslova a do písmena sa jedná o jeden z najlepších filmov aké boli natočené. Samozrejme v rámci žánru. Najvtipnejšie je že sa nemôžem vyhnúť porovnaniu so Scorseseho verziou the departed. Hneď na začiatok je ale dobré povedať že oproti americkej je táto omnohol lepšie. Zatiaľ čo Scorsese hraje prevážne na efekt a pridá tam a snaží sa do svojho filmu vložiť nejáke emócie a lásku, teda emocionálnu rovinu, Lau a Mak sa sústre´dujú len na konflikt mužov a rozdiely a nerozdiely v triádach a policií. Lau a Leung patria k mojim obľúbeným hercom a tu dokázali zahrať takzvané zimomriavkové herectvo ktoré prevýšilo ich spôsob hrania na dokonalosť. Celkovo strih, kamera, štylizácia, réžia, scénar , záver, hlavné aj vedľajšie postavy, všetko je dotiahnuté do dokonalosti a TO robí s tohoto diela k tomu všetkému neskutočne nežnou a nevtieravou hudbou , ktorá je v dialógových scénach upokojujúca a nádherná a vo vyhrutených situáciach vzbuduje napätie. Práve to robí s tohoto filmu neskutočne silný zážitok pretože si vystači bez akčných scén a hraje prevážne na napätie a to takým spôsobom akým to dokáže len Hong Kong. Scorsese nám mohol ponúknuť jedine skvelú réžiu a Marka Welberga, Lau a Mak nám ponúkajú jedno z najlepších krimi aké boli kedy natočené a mrzí ma že za nie práve najlepší remake dostal scorsese oscara keď si ho zaslúžil predsa len viacej za toho Letca. ()

maseer2

hodně velké zklamání, zejména v porovnání se Scorseseho remakem, který jsem viděl ani ne před dvěma týdny.. Volavka mi přišla z hlediska postav, emocí a celkové působivosti zpracování o třídu, možná o dvě třídy horší.. mám zároveň pocit, že nevidět Skrytou identitu, tak bych se ve většině děje ztrácel, jelikož se filmu příliš nedaří přehledně divákovi ujasnit, kdo je kdo.. slaboučké 3* P.S.: hrozně mi vadila hudba, nevím proč.. ()

Lacike

Tak uz mi to pripada o triedu slabsie ako pred rokmi, ale stale to je skvely napinavy thriller o spionoch na druhu. Najnapinavejsie a najkvalitnejsie su sceny v ktorych sa snazia gangstri a policajti prekabatit jeden druheho. Trochu to pripomina Bournovske blbnutie zo zaciatku tretieho dielu. Preto ma behom filmu napadlo, ze na verny remake by bol ovela vhodnejsou volbou Greengrass ako Scorsese, ktory sa z toho snazil urobit mafiansky film, ktorym prva Volavka nie je. Akcia tu nie je prakticky ziadna. Jedna kratucka prestrelka a to je vsetko. Cele je to postavene na napinavych sledovackach. Postavy su napisane dost skratkovito, ale zaroven dokonale funkcne. Dozvieme sa o nich len to najnutnejsie, ale vdaka skvelym hereckym vykonom funguju na jednotku. Pritom je zaujimave, ze herci predvadzaju na auijske pomery dost tlmene vykony. Na konci mam ale zakazdym chut sa o nich dozvediet viac. V tomto smere ma uspokoja dalsie diely. Vydaril sa aj soundtrack so skvelym ustrednym motivom. Trochu ma mrzi, ze vo filme nie je aspon jena poriadna akcna scena. Nahanacka alebo prestrelka. Ale vynahradzuje to aspon drave tempo a na sucasne HK pomery aj temny zaver. V mojich ociach je Volavka stale o triedu az dve lepsia ako nudny americky remake. 8/10. ()

Hwaelos

Scorseseho Skrytá identita je sice vykrádačkou, ale poučenou a tudíž lepší. Je to chladnější a odměřenější film, ale zbavený romantizujícího balastu a příšerné hudby, která coby pop frčela tak patnáct let zpátky. Jediné, co opravdu snese srovnání je zamotaný a napínavý scénář, silný a lehce ironický konec a hlavní herci (zejména Tony Leung). ()

M.Macho

Skvěle natočený a hlavně dokonale zahraný úplně jiný "Nelítostný souboj" dvou úplně jiných rozpolcených chlapů... ()

corpsy

Rozhodne dávam prednosť americkému remaku, ktorý má väčší lesk. Ale celkovo tu nejde ani tak o to. Tento snímok je viac ´´umeleckejší´´ a trošku postráda spád, je ale kvalitne natočený a originálny ( záver ). ()

Cubinho

Nebudu přehánět, takže napíšu, že je Volavka asi třikrát lepší než přeceňovaný americký remake pana Scorseseho. 9/10 ()

baribal

Kdybych jako první viděl volavku a až poté skrytou identitu, velmi pravděpodobně by se skrytá identita nestala jedním z mých nej filmů. Filmy jsou téměř jako přes kopírák, scorsesi dává akorát větší důraz na hlavní postavy jako na protipoly, kdežto tady se více sleduje příběh.. viděl jsem dabovanou verzi a bolelo to. ()

MartinezZ

Bohužel jen *** a mám k tomu tři důvody: 1) Jako první jsem viděl Skrytou identitu, takže jsem už dopředu znal příběh filmu, role jednotlivých postav a konec, tedy jsem neměl být čím překvapený. Byť jde o předchůdce Skryté identity, má holt Volavka smůlu. ||| 2) Skrytou identitu jsem už také viděl o nějaký ten pátek (čti rok) dříve, a nevidět Volavku, zřejmě bych dnes Scorseseho také hodnotil jinak. ||| 3) Teď se projevím jako typický "zaujatý" Evropan, ale skutečně mi místy dělalo problémy se v těch obličejích orientovat. ()

agentmiky

Tak toto se povedlo. Od té doby, co jsem viděl Skrytou identitu, jsem si říkal, že Volavku si prostě musím dát na svůj seznam filmů, které chci vidět. Až nyní se to povedlo. Na rovinu vám říkám, že to je snad můj první plnohodnotný čínský film, který jsem kdy viděl. I vysokým hodnocením jsem si nebyl jistý, neboť filmy z této země se mi doposud vyhýbaly a přecejen herci nejsou moc známí. To všechno se smázlo již v úvodních minutách, které potvrdily, že Volavka je výborným filmem. Když to vezmu po stránce příběhové a detektivní, tak tam není co vytknout. Ačkoli je ve filmu pouhopouhá jedna přestřelka, nikterak montrózní, tak je atmosféra po celou svou stopáž strhující a v některých momentech i drtivě mrazivá, nenechá diváka vůbec v klidu. Postavy se mi zde zalíbily více, zdály se mi lépe vykreslené než ve Skryté identitě, což jsem teda rozhodně nečekal. Jediná věc, za kterou film ale vlastně ani nemůže, je někdy menší nepřehlednost v postavách. Konec s výraznou a dojemnou hudbou ale potvrdil vysoká nadstandard konkurující i megalomanským západním filmům. Za mě dávám 84 % ()

MikO_NR_1909

Nie, samozrejme nie je to na 100%, ale potvrdila sa mi aj tak vyššia kvalita, než to čo nám ponúkol Hollywood. Volavka sem-tam (najmä v prvej polovici) pôsobí trošku mechanicky chladne, kde si môžete všimnúť postavy konajúce rýchlo a bez úvah (čo sa trochu vymyká dôveryhodnosti) a akcia sa ešte nekumulovala s tak ohromným citom ako od cca 50 minúty. Po dôkladnejšom rozpoznaní hĺbkovej charakterizácií postáv a prostredia sa (neviem akým spôsobom) sa však vo mne prehĺbilo čoraz intenzívnejšie splynutie s dejom, kde môžeme krásne vidieť nekompromisný zhon udalostí v kariérach ľudí na opačnom brehu svoje pôsobnosti. Vynikajúci casting, v ktorom dominuje úprimný prejav Tony(ho) Leung Chiu Wai(a). SPOILER: O to bolestivejší je preto záver KONIEC SPOILERU. Ak by som dokázal tento skvelí film s nejakým iným porovnať, bola by to typovo podobná Eastwoodova Mystic River. ()

jondzavid

90% Inteligentný hi-tech thriller, ktorý sa opiera o kvalitný scenár a skvelé obsadenie. Spojenie charizmatickej dvojky práskačov v podaní tradične bravúrneho Tonyho Leunga Chiu Wai a zaujímavého Andyho Laua (hercov som docenil ešte viac po zhliadnutí 2.dielu) s kvalitnými sekundantmi v podaní Erica Tsanga a Anthonyho Wonga funguje rovnako plnokrvne ako súboje ústrednej dvojice, ktoré sa odohrávajú častejšie pomocou mobilov ako zbraní. K plnému počtu ma ťahá veľmi dobré použitie hudobných motívov, poctivo budovaná atmosféra a úžasná práca so strihom, ktorá v spojením s prvými dvoma spomínanými zložkami a hereckým obsadením vytvára takmer dokonalý celok. No a k americkému remaku: Di Caprio versus Damon za pomoci Nicholsona aj keď v Scorseseho réžii necháva u mňa trochu skeptický dojem, lebo akokoľvek je ústredná dvojka herecky slušná, niečo ako charizma mi tam asi bude absentovať. ()

Freemind

Kvalitka. Coby jedinec chronicky zapomínající obličeje mám sice z asijských filmů trochu hrůzu a první půlhodinu jsem jen bezmocně sledoval záplavu nerozeznatelných postav, brzy jsem si ale zvykl. Zcela zodpovědně mohu říct, že se to povedlo mnohem víc, než Scorseseho remake - nechápu, proč děda Martin vyhodil ze scénáře takové perličky jako např. komunikace morseovkou a z původně velmi zajímavě strukturovaných hrdinů udělal pitoreskní , černobílé postavy. Volavka je kus velmi záživné, napínavé a inteligentní akce. Jsou to šikulové, ti kluci hongkongští. ()

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Scorsese všude, kam se podíváš

Scorsese všude, kam se podíváš

22.01.2007

Martin Scorsese. Jen těžko byste za poslední týdny našli v médiích zaobírajících se filmovým děním frekventovaněji zmiňované jméno. Tento legendární americký režisér si aktuální mimořádný zájem okolí… (více)

Bye bye Hollywood

Bye bye Hollywood

16.10.2006

I přesto, že se svým nejnovějším snímkem, Skrytá identita, slaví nevídané úspěchy, ať už kritické nebo finanční, má klasik velkého plátna Martin Scorsese v plánu dát si od hollywoodských blockbusterů… (více)