Dva kadeti donuceni následovat dvě různé cesty. Ming byl rekrutován vůdcem největšího hongkongského gangu, aby se infiltroval do řad policie jako tajný vyzvědač. Policista Yan se mezitím úspěšně infiltruje do gangu a získává si důvěru mafiiánského bosse a Ming je povýšen do CIB - útvaru zvláštního zpravodajství, oddělení pro vyšetřování vnitřních záležitostí. Policie má podezření, že v jejích řadách někdo slídí, a tak potřebuje volavku. (oficiální text distributora)

E=mc2

pekné. musím však povedať že remake od Martina S. sa mi páčil viac. Viac si dáva na čas viac rozvíja vzťahy, vo Volavke je to všetko naznačené na domyslenie čo je škoda, pretože si to vyslovene pýta dlhšiu metráž. Je to však skvelí originál s dobrou myšlienkou a zápletkou. ()

Mol

Parádní hudba a scény. Tenhle film se dočkal o čtyři roky později namakanýho remaku s Nicholsnem, DiCapriem a Damonem. To samo o sobě dokazuje, že ten film má hodně dobrej příběh. ()

Radiq

Velmi povedená zamotaná krimoška, kde zmatek panuje hlavně ze začátku, kdy je opravdu těžké se začít orientovat mezi všemi těmi šikmookými postavami. Nejen, že v mládí je hrajou jiní herci, ale nejdřív jsem netušil, kdo je vlastně policejní a kdo kriminální špion. To se na štěstí po nějaké době ustálí a my sledujeme napínavé drama odhalování zrádce "té druhé strany". Odvíjí se to skvěle, i když většina zásadních scén z nějakého důvodu jedině na střechách. Člověk až do konce netuší, jak to vlastně dopadne (tedy člověk, který neviděl Scorseseho remake). Za mě spokojenost. ()

Cedr

Nejlepší Hong Kongský thriller. Dokonalé ústřední duo s přehledem strčí do kapsy i skvěle obsazený remake od Scorseseho. Andy Lau a Tony Leung se pro své role snad narodili. Perfektní hudba, precizní scénář se skvělou gradací děje. Dokonalý film bez zbytečně natahovaného patosu. Infernal Affairs je jedním z těch filmů, kteří z diváků nedělají blbce, vyžadují jejich plnou pozornost a za to je náležitě odměňují. ()

LordSnape

Sice je námět už trochu ohranej, ale Hong Kongské podání je více než stylové. Moc akce jsem si neužil, ale chytře napsaný scénář mě nenechal ani chvilku v klidu. ()

Sfinkter

Příjemný thriller, paradoxně s minimem akce, s hlavním důrazem na charaktery. V asijských filmech mě iritují jejich patetické situace s typickou smutnou hudbou. Volavka je z nich první, kde tyto cajdáky zapůsobily. Těšte se na happyend. ()

Shetland

Škoda toho slabého začátku, od 40. minuty začne být děj konečně zajímavý a dostane spád. Rozhodně doporučuji shlédnout celou trilogii,jelikož v prequelech vysvětlí události a důvody proč a jak k tomu všemu došlo. ()

exhoubus

Je těžké hodnotit tento film, když jsem před ním viděl Skrytou identitu, protože je rozhodně kvalitní – na to, že jsem znal příběh jsem se ani moc nenudil. Scorsese je ale Scorsese a myslím, že americká verze je prostě lepší a vtipnější. Rozhodně má lepší konec. ()

farmnf

Sledoval jsem to z ostražitostí a prstem na tlačítku STOP. Jak vyskočej a žačnou karatit, vypínám. Nekaratili, zato hojně zabíjeli. Příběh agentů mafie u policie a policisty u mafie. Kamera na jedničku. Závěr je poměrně překvapivý k happy endu daleko. Je to tak 3,5 ale šlo to. ()

Javad

Remake VOLAVKY - THE DEPARTED som videl skôr a páčil sa mi viac (Marty je proste skvelý, dokázal s tohto vynikajúceho filmu spraviť ešte lepší - prepracovanejší). Neviem ako by som to ale vnímal keby som videl originál skôr, ale odporúčam pozrieť obidva (je jedno v akom poradí - každý má svoje vlastné kúzlo), pretože v tomto žánri sú tieto dva filmy absolútna špička. ()

Teebo

Originál jsem viděl až po americkém remaku. Je to definitivní, nemám rád asijskou kinematografii. Nerad dělám takové obecné závěry, ale vyjímek, které by mě přesvědčovaly o opaku, je tuze málo. Volavce určitě ubírá fakt, že jsem celý příběh znal díky Skryté identitě dopředu. Na druhou stranu americkou verzi jsem neviděl jen jednou a i opakované shlédnutí jsem si ji užíval. Na originále vůbec není znát o téměř hodinu kratší stopáž, chybí napětí, přehlednost i herecká osobnost. Otravné flashbacky také mohly být vynechány. Celkově o dvě třídy horší než remake. ()

Redi

Tento film se mi hodnotí těžce, protože co mi chybělo v první epizodě Volavka (detailnější zobrazení infiltrace agentů do gangu/policie a zaměření se na jejich psychologii), jsem dostal ve Volavka 2 (prequel) a Volavka 3 (prequel/sequel), ve které to k tomu vygradovalo do skvělého závěru... Nejraději bych hodnotil jen jako kompletní trilogii, protože jen komlet je to geniální. | Volavka * * * * | Volavka 2 * * * * | Volavka 3 * * * * | Komplet trilogie * * * * * | ()

geklon

Má to hodnotitel velmi těžké, když se prokouká ke snímku, který je předlohou pro jiný snímek, který viděl již dříve a ze kterého si sednul na zadek. Být objektivní a vymanit se z pocitu, že po druhé kouká na to samé, je velmi těžké. Tak to je i v případě Volavky. Co víc, hlavní dvojice se prvních 40 minut pěkně zaměňuje. Dyť jsou si ti kluci honkongští tak strašně podobní. Ale věřím, že to samý prožívají asiati při pohledu na Damona a DiCapria. Musím však podotknout, že celkově intriky a způsob vyprávěné příběhu je přirozenější pro Honkong. A ta nevšední režisérská práce i hudba, snímku dodává na působivosti. Wooa efekt, ze sledování mi však ukradl Martin Scorsesi ve své Skryté identitě. Takže plnej nedám, ale nijak velmi poctivé a působivé mysteriózní drama, za hranicí běžného západního thrilleru. 85% ()

Ceres

Skvělá kriminálka, i když k mé škodě jsem viděl dříve Scorseseho Departed. Ale i tak musím uznat, že originál je mnohem lepší než americká předělávka. Film není zbytečně natahován, je nacvakán skvělými scénami (zabití Wonga pádem na střechu taxíku), které udržují diváka v napětí. 80% ()

dANo

Konečne som sa dostal k tomu, aby som si pozrel "predlohu" k známejšej verzii tohto príbehu v réžii M. Scorseseho a som veľmi rád, že som si nepovedal "toto už mi nemôže dať nejak veľa navyše...". Lebo Hong-Kong dokazuje, že v niektorých filmových žánroch nemá problém "schovať Hollywood do vrecka". ()

ghatos

Drama s působivým a chytrým dějem, trošku je tam zbytečný romantický motiv, ale jinak jde vysoký nadprůměr. Herecké výkony jsou skvělé. ()

KlonyIlony

Výborný, po všech stránkách vymakaný thriller s dobrým příběhem, hvězdným obsazením (hvězdy staré i nové generace), dynamickou kamerou, který se také pokouší být lehčím psychologickým dramatem. Nikdo pochopitelně nečeká, že když si pustí hong-kongský akčí film o policajtech, že se dočká I. Bergmana; psychologický čí morální rozměr dodávají již tak promakanému příběhu na celistvosti. Tento film je další ukázkou toho, že hong-kongská kinematografie má říz a originalitu. Fanatičtí příznivci filmu si můžou objednat knihu o trilogii Volavka, kterou vydalo nakladatelství Hong Kong University Press: http://www.washington.edu/uwpress/search/books/MARAND.html ()

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Scorsese všude, kam se podíváš

Scorsese všude, kam se podíváš

22.01.2007

Martin Scorsese. Jen těžko byste za poslední týdny našli v médiích zaobírajících se filmovým děním frekventovaněji zmiňované jméno. Tento legendární americký režisér si aktuální mimořádný zájem okolí… (více)

Bye bye Hollywood

Bye bye Hollywood

16.10.2006

I přesto, že se svým nejnovějším snímkem, Skrytá identita, slaví nevídané úspěchy, ať už kritické nebo finanční, má klasik velkého plátna Martin Scorsese v plánu dát si od hollywoodských blockbusterů… (více)