Nejhorší obavy

• USA The Sum of All Fears (více)

Jack Ryan představuje populární postavu tajného agenta CIA ze špionážních románů Toma Clancyho. Románová řada s životním příběhem tohoto výjimečného analytika si rychle získala své věrné čtenáře a dočkala se několika filmových zpracování. Jack Ryan se na filmovém plátně poprvé představil ve strhujícím thrilleru Hon na ponorku (1990), následně zmařil teroristický útok IRA ve Vysoké hře patriotů (1992) a čelil kolumbijské drogové mafii i zrádcům v řadách zpravodajské služby v Jasném nebezpečí (1994). Po několikaleté přestávce se Jack Ryan objevil znovu v akci ve filmu Nejhorší obavy (2002). Po Alecu Baldwinovi a Harrisonu Fordovi se role neohroženého agenta zhostil Ben Affleck. Setkáváme se s ním v pozici nastupujícího analytika CIA a specialisty na politické poměry v bývalém Sovětském svazu, kde se právě ujal moci nový ruský prezident. Ryan o něm před časem napsal odbornou studii, a proto se vydává s americkou delegací na zdánlivě rutinní inspekci ruských nukleárních zbraní. Během ní ovšem vychází najevo, že zmizeli tři elitní ruští fyzici, kteří jsou schopni sestrojit atomovou bombu. Politické napětí mezi oběma velmocemi narůstá a nejhorší obavy z nové studené války se naplňují. Když dojde ve Spojených státech k atomovému útoku, Rusko se jeví jako jasný viník. Svět se ocitá na pokraji jaderné katastrofy a Ryanovi zbývá k jejímu odvrácení zatraceně málo času. (Česká televize)

ESNYR

Nevěřil jsem že by to Affleck dokázal utáhnout, ale byl jsem mile překvapen. Spoiler ! A dostalo mě to, že ta bomba byla fakt odpálená. To je docela překvapení ( nečetl jsem tuto knihu, takže jsem byl hozen do neznámých vod ) ()

Domas88

Takové zamotané politické keci hlavně, jen Morgan to prostě umí zahrát a scénář vás nenudí a budete se bavit a budete v napětí.. ()

Reiner

Hezká blbost - USA náš vzor na vždy a s tímto uslintaným scénářem se projevila opětovná americká malost. Lidé ale stráví hodně a tyto filmy jsou pro obyčejné ovce. Dvě hvězdy za výpravu.... ()

Mamutol

Taková nenáročná jednohubka na jedno deštivé odpoledne. Nečekal jsem výbuch, myslel jsem, že budou hledat a zneškodňovat ve stylu jestli střihnout modrý nebo červený drát. Závěr filmu je slabý a hodně klišoidní. Pouze na jedno zkouknutí. ()

luciekout

Nejvíc jsem se bála patosu a toho se mi dostalo vrchovatě. Dialogy a technikálie k smíchu. Ve světle aktuálního dění jen velmi těžko uvěřitelné. Přitom obsazení nadmíru uspokojivé. Škoda, amíci si zase hráli na hrdiny ()

Vito_LePour

Napínavé to opravdu bylo akorát na konci, jinak je zpracování od děje takové odtažité a byl jsem spíš pouze divákem, než abych se do filmu úplně ponořil. Je to jeden z filmů kde Ben Affleck hraje fakt slušně. Ocenil bych především soundtrack, nicméně celkově to bylo fakt koukatelné. ()

DExUS

Zaujímavé realistické stvárnenie, chaos na oboch stranách. To je plus tohto filmu. Ďalší plus je Morgan Freeman. Film ma dvadsať rokov obchádzal. Možno by som vtedy hodnotil lepšie. Ale teraz silnejšie 3.5* ()

Rotterbager

Mnohem slabší počin ve srovnání s adaptací Hon na ponorku. Špionážní thrillery mám rád, ale zde mi něco vadilo. Bohužel se film musel drobet smrsknout a nejsou vysvětlené detaily, které by v mnoha případech poskytly rozuzlení problému. Postava Jacka Ryana v podání Bena Afflecka je však slabší ale obstojná. Morgan Freeman v mnoha případech film zachránil. ()

Andre.w

Doufám jen, že příběh filmu byl řádně zprzněn šílenými hollywoodskými scénáristy, jinak bych musel říct, že nedoporučuju nikomu číst knihy Toma Clancyho. Tak ohavně stupidní příběh s nacionalistickými prvky sem viděl snad naposledy v Pearl Harboru. Každý kdo se aspoň trochu vyzná v oboru Mezinárodní vztahy, resp. Bezpečnostní studia by film okamžitě ve vzteku zničil. Radši ať už se Clancy netočí. Všem se uleví. ()

RomaS

Napínavý a povedený thriller s výborně hrajícím, charismatickým Freemanem a Cromwellem. Dal bych plný počet, nebýt té vykonstruované horlivosti a chuti vládních představitelů zničit sama sebe. ()

The_God

Film jako takový není špatný, ale bohužel pro tvůrce jsem fanda Toma Clancyho a tuhle knížku jsem přečetl během tří dnů, takže se mi hodně líbila. Nechápu, proč se film téměř vůbec nedrží předlohy. Pokud jste tedy knihu četli, nekažte si chuť tímhle filmem. Pokud ne - vzhůru do něj. Jinak Morgan Freeman je excelentní jako vždy, Afflecka jsem nikdy moc nemusel a co rozhodně ještě zaslouží pochvalu, tak to je výborná hudba (až na jednu dvě skladby). ()

Snooper

Thriller ano, akční sotva. Zkrácení o první půlhodinku by filmu zřejmě znatelně pomohlo. Takto se jedná o poměrně zručně napsanou, nicméně nudnou podívanou, které chybí spád. Zajímavé vyvrcholení mě probudilo z letargie, ale pak již bežely titulky. Pozdě bycha honiti. ()

Brůny

Skvělý film, při kterém jsem se ani minutu nenudil. Ben Affleck opět ukázal svým kritikům, že hrát umí. ()

veverysiak

Vojna svetov tu už párkrát bola a táto patrí určite k tým nadpriemerným, v tejto je netradične rozbuškou európsky zakuklenec, čo dáva príbehu celkom originálny náboj, váhal som aj nad vyšším hodnotením, ale vadila mi násilná gradácia deja dosahovaná neprirodzeným potláčaním prenosu strategických informácií na najvyšších úrovniach, veď ide o príbeh zo súčasnosti, kde nedodanie včasnej informácie hlave CIA alebo ruskému prezidentovi pôsobí značne umelo, a pritom to tento film z hľadiska akcie vôbec nepotreboval, takže 70%. ()

david666

Solidní thriller, kvalitní herecké obsazení a zajímavá zápletka, která se zpočátku zdá klišovitou avšak pozdějí dostane nový rozměr. ()

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (více)

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)