Návštěvníci

• Západní Německo Die Besucher (více)
Sci-Fi / Rodinný / Komedie
Československo / Západní Německo, 1983, 7 h 17 min (Minutáž: 29–30 min)

Hudba:

Karel Svoboda

Josef Bláha, Josef Dvořák, Dáda Patrasová, Jiří Datel Novotný, Vlastimil Brodský, Viktor Král, Vladimír Menšík, Dagmar Havlová, Eugen Jegorov (více)

Epizody(15)

Nesmrtelný český sci-fi seriál pro celou rodinu. Píše se rok 2484 a počítač CML (CENTRÁLNÍ MOZEK LIDSTVA) signalizuje neznámé těleso, jehož srážka se Zemí může mít katastrofální následky. Narychlo svolaná Světová rada zvažuje, jak zabránit hrozícímu zániku civilizace. Jisté řešení nabídne akademik Richard, který je specialistou na historii lidstva. Připomene postavu velkého učence 20. století Adama Bernaua, který už jako malý chlapec objevil princip umožňující přesun kontinentů a zaznamenal jej do svých školních sešitů. Jejich nález by bezpochyby zachránil život na ohrožené planetě Zemi. A tak se vědecká expedice v čele s akademikem Richardem vydává na cestu zpátky časem...
Taková je výchozí situace seriálu Návštěvníci, který s humornou nadsázkou konfrontuje náš nedokonalý svět s dokonalostí světa budoucnosti. Popravdě ale tohle srovnání pro nás nedopadá zase tak špatně. Autoři Ota Hofman a Jindřich Polák totiž vidí pokračování lidské existence nikoli v odosobněné a přetechnizované budoucnosti, ale v obyčejném lidském citu, toleranci, zvídavosti a zdravém selském rozumu, který odjakživa posunoval dějiny lidstva tím správným směrem. (Česká televize)

lskala

Nejlepší Český seriál!!! Amarouny mi dodnes hlodají v hlavě - jak já bych si chtěl takhle vyvařovat. :-) 95% - 5***** ()

Cejny

Jeden ze seriálů mého dětství, který je více než vychytaný. Lady Nivy jako nadpřirozená auta z budocnosti - dosud nechápu, jak se povedlo kameramanům narvat do tak malého prostoru, když natáčeli scénky z vnitřku Nivy :D. ()

Rousse

Na tu dobu to je bomba práce! A důkaz toho, že i v 80. letech mohly vznikat kvalitní seriály. Děj i herci děsně sympatičtí a i když jsem žena, tak musím připustit, že Dáda tam je fakt kóča. A v neposlední řadě úžasná hudba. Víc takových dobrých českých seriálů. ()

xaver

Vinikající serál s originálním námětem, kde nakonec zdravý selský rozum zvítězí nad lehce zranitelnou technikou. Skvělé herecké obsazení se skvělými výkony. Seriál ze zlaté éry čs TV tvorby, na kterou mohou dnešní televizní stanice většinou jenom s nostalgií vzpomínat a tiše závidět. "Sto bodov". ()

Lukoboss

Bylo to chvílema úplně ujetý, ale pamatuju si, že mě to neskutečně bavilo. A vůbec není v našich podmínkách běžný natočit sci-fi a seriál v téhle podobě už vůbec ne. O to je to vzácnější. Z dnešního pohledu to asi už bude působit směšně a možná i nudně, já jsem z toho byl ale vcelku nadšenej a pravidelně jsem to sledoval. P.S.: To byla Patrasová ještě kočka. :) ()

DocBrown

Jeden z nejlepsich ceskych serialu, ne-li vubec nejlepsi. Dneska by se dal nazvat jako rodinny, na nej se budu moct koukat snad az do smrti. Uzasny predevsim akademik Richard (Filip) v podani Josefa Blahy, navic vyborna hudba. Pet hvezdicek je malo. ()

wosho

Ve své době absolutní bomba. Bohužel Návštěvníci velice silně stárnou a nejsou schopni oslovit nové, mladé publikum (pochybuji, že dnes někdo okolo 12 let bude u tohoto seriálu u vytržení jak já). Kvalita sice nestárne, bohužel kouzlo Návštěvníků ano a až odejdou pamětníci, tak tento klenot 80tých let zapadne na odpadlišti dějin. A to je neskutečná škoda. ()

ViktorD

Pro mě osobně je to nejlepší seriál v historii československé kinematografie vůbec, dodnes (prosinec 2010) ničím nepřekonaný. Po všech stránkách dokonalý dílo. Skvělou práci odvedl rovněž hudební skladatel Karel Svoboda. ()

Tessie

Úžasně komické jsou chvíle, kdy mi kamarád vypráví o nějakém seriálu či filmu spoustu let starém, bere jako samozřejmost jeho shlédnutí a já zjistím další svůj filmový nedostatek. Po Sanitce přišli letos tedy na řadu i Návštěvníci. Kde jste jen tak dlouho byli? Vaše putování a zpracování má opravdu kouzlo. Kam se hrabou počítačové nejmodernější triky. Tohle bylo perfektní hlavně tím, jak si vzájemně všechno sedlo. Geniální nadčasová hudba, autíčko s tolika blikajícími tlačítky a jiné šikovné vychytávky, úštřední partička a k nim Vlastimil Brodský. V podstatě byl celý seriál superní. A já se hlavně po tolika letech dozvěděla co je CML, amarouny... škoda jen, že to humidování (či jak to bylo) mi nebylo vysvětleno :) ()

Paity

Dříve ne, ale ve svých letech už si vzpomenu v souvislosti s tímto seriálem na ňadra Dády Patrasové vycházející z vod českého rybníku. Ne, teď vážně. Tohle se povedlo a i když nám některé věci mohou připadat humorné, což podle mého tvůrci ve své době nezamýšleli, tak sám se, co by otec dětí, na to rád podívám. Navíc, kdo by neznal amarouny. :D ()

Stružák

Tak jsem ten seriál po pár letech zkusil znova a najednou musím říct, že se mi líbil. Rozjezd je pomalejší, občas to je trošku ukecaný, tu a tam přitažený za vlasy. Jako celek to ale tak nějak odpočinkově funguje výborně, příběh je zvláštně poetickej, nenásilnej, člověk se semtam usměje, všechno má řád a je doplněné krásnou hudbou Karla Svobody. Návštěvníky nemusím vidět pořád dokola, ale jednou za dva roky na ně kouknu velice rád. ()

pjotr76

Pane, to byl scifi hyperkomediální seriál...neplést prosím v názvu s těma francouzskejma, je tam rozdíl asi tak 3 hvězdičky. ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let