Reklama

Reklama

Chlap

(seriál)
  • Česko DOC (pracovní název)
Drama
Česko, 2022, 15 h 36 min (Minutáž: 55–60 min)

Hudba:

Jiří Hájek

Hrají:

Tomáš Maštalír, Jitka Ježková, Andrea Růžičková, Ivan Lupták, Jiří Dvořák, Valér Mbila, Jenovéfa Boková, Jan Nedbal, Elizaveta Maximová (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(16)

Obsahy(1)

MUDr. Ondřej Frank je úspěšným lékařem, primářem oddělení speciální diagnostiky v prestižní Nemocnici Centrum. Je spolehlivý, je bezchybný, je striktně racionální. Oplývá neotřesitelnou sebejistotou. Všichni ho respektují jako špičkového experta, ale jen málokomu je sympatický. Jeho život se však náhle zcela změní. Kvůli zranění hlavy přijde o část svých vzpomínek. Frank se probouzí v realitě, kterou vůbec nezná. Musí postupně objevit a pochopit okolní svět, ale zejména svou vlastní osobnost. A jak se s proměnou svého bývalého primáře vyrovnají jeho kolegové? Pracovní i osobní vztahy najednou získaly zcela jinou dynamiku. Seriál je inspirován skutečným pravdivým příběhem lékaře Pierdante Piccioniho, primáře velké nemocnice v severní Itálii, který popsal ve svých autobiografických románech "Minus dvanáct" a "První pomoc". (TV Nova)

(více)

Recenze (30)

kajas 

všechny recenze uživatele

Televize Nova uvedla na jaře nový seriál. Na tom by nebylo nic divného vzhledem k tomu, že svoji vlajkovou loď z lékařského prostředí už v minulém roce převedla na platformu Voyo. Chlapovi jsem původně nechtěla věnovat žádnou pozornost, pak se ke mně ale dostaly velmi (na nováckou produkci opravdu nevídaně) kladné recenze, a tak jsem se zkusila podívat. První polovina epizod mě totálně pohltila a pointy někdy až zdrtily - výborná práce s postavami a jejich emocemi, skvěle vybraní a vedení herci v čele s Tomášem Maštalírem, který se kvůli titulní roli špičkového lékaře trpícího ztrátou paměti naučil česky. Druhá polovina z celkových 16 epizod už ale ztrácela původní napětí a tah na branku. Přesto jsem si až do konce užívala příběhy hlavní i vedlejších postav, ještě víc jsem si oblíbila Jenůfku Bokovou, Jana Nedbala a Elizavetu Maximovou. Kdybyste chtěli získat naději, že s českými seriály komerčních televizí to není zase tak špatné, jděte do toho. Skoro 5*. ()

sofiapetra 

všechny recenze uživatele

Nedívala jsem se, když to zrovna jelo, ale zaslechla jsem ohledně toho tolik chvály, že mi to nedalo. Začátek slibný, pak spousta dílů, které připomínaly typické doktorské seriály, včetně hojných ochotnickych hereckých výkonů. Ale scénář celkove solidni, obsazení Tomáše Maštalíra jednoznačná trefa a navrch skvělé finále.  Poslední díl se opravdu velice povedl - emoce tam lítaly jako blesky. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Český doktor House 1)  přináší především silné příběhy a zajímavě profilované postavy. Jejich osudy mě doslova chytly za srdce. Nikdo není černobílý, i záporáci mají své lidské stránky._____ 2)  Zcela tu chybí vata, tak typická pro podobné seriály._____ 3)  Netuším, jak moc jsou lékařské případy realistické a jak moc odpovídá činnost oddělení speciální diagnostiky (existuje vůbec něco podobného?) praxi české nemocnice, ale to je mi docela fuk. Na podobné seriály nekoukám proto, abych se zdokonalil v medicíně, stejně jako od filmů od hackerech neočekávám, že mi prozradí, jak se dostat do cizího kompu. Je to prostě zábava. Proto jsou důležité osobní příběhy a především osobní sympatie k postavám. A ty jsem pociťoval téměř ke všem._____ 4)  Zvláštní kapitolou je Frankova amnézie. Jako obvykle v podobných případech netuším, jak moc je možné, aby člověk zapomněl svých posledních dvanáct let, ale pamatoval si své zkušenosti, které tehdy získal. Přijde mi, že ze seriálu implicitně vyplývá, že Frank svou pracovní zkušenost neztratil. Rozdíl mezi Frankem nyní a Frankem před dvanácti lety je čistě v rovině osobních vzpomínek a jeho chování, ne v jeho lékařské erudici. Buď tomu prostě nerozumím anebo zde tvůrci trochu odbyli svou přípravu._____ 5)  Zaujaly mě postavy doktora Franka (45letý chlapský Trnavan Tomáš Maštalíř), náhradního primáře Marka (55letý šarmantní Jiří Dvořák), lékařky Evy, Frankovy milenky (38letá neobyčejně výstižná Slovenka Andrea Růžičková) či vrchní sestry (43letá perfektní Eva Leiweberová). 6)  Mé oko s potěšením spočinulo na 36letém Ivanu Luptákovi (doktor na drogách Adam) či 32letém až příliš štíhlém Janu Nedbalovi (jednonohý lékař). Zajímavý je i 26letý přirozený Valér Mbila (doktor Gabriel z Etiopie), v civilu nástrojář ve Škoda Auto, bez hereckého vzdělání._____ 7)  Mé výhrady (nějaké bych měl) výstižně shrnuje hrumsrt****. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Už je to delší dobu, co jsem se dodívala na tenhle seriál, ale váhala jsem s hodnocením a čekala jsem až se to ve mně trochu uleží. Nestalo se a tak se motám mezi trojkou a čtyřkou stále. Nicméně dám čtverec, protože mně víc než polovina opravdu bavila a jela jsem jeden díl za druhým, abych vzápětí zjistila, jak tady píší i kolegové, že mám pocit už viděného. Druhá polovina byla jak na jedno brdo, takže jsem jen čekala jak se jednotlivci vybarví a tečka. To se stalo s posledními díly, kde jsem byla celkem spokojená a tak přihazuji 1*. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na Novu překvapivě dobré a kultivované, na českou současnou seriálovou produkci celkem dobré, ve srovnání s evropskou konkurencí podprůměrné. Použitelné jsou ty díly, v nichž se neřeší sexuální tenze mezi náhodně skompletovanou dvojicí. Maštalírův Frank je velký sympaťák a velice dobře se na něj kouká. Od Dvořákova primáře by se lecčemus mohlo přiučit i křivítko. Dámy jsou půvabné a až na Růžičkovou velmi dobře hrají. Jako obvykle patří k nejlepším Jenovéfa Boková a zdatně jí sekunduje Elizaveta Maximová. Mezi klady seriálu nemohu nezmínit poměrně detailní prokreslení vedlejších postav. ()

Galerie (219)

Zajímavosti (2)

  • Když Frank (Tomáš Maštalír) a ostatní doktoři sedí v hospodě na pivu, tak v pozadí hraje skladba „Rolling In The Deep“ od zpěvačky Adele. (hrumsrt)
  • Premiéru epizody sledovalo 839 tisíc diváků starších 15 let. (rublik05)

Reklama

Reklama