Vítejte v Japonsku, pane Bonde. Sean Connery v hlavní roli britského akčního filmu. Americká raketa je na oběžné dráze Země pohlcena neznámou nepřátelskou raketou. Američané podezřívají z napadení Rusy, zatímco britská tajná služba má informace, že útočící vesmírné plavidlo přistálo v oblasti Japonského moře. Britové proto vyšlou do Asie svého nejschopnějšího muže, agenta s číslem 007 Jamese Bonda. Ten je v Hongkongu zabit během milostných hrátek s čínskou agentkou, avšak je to jen kamufláž pro oklamání nepřátel: po fingovaném pohřbu se „oživlý" 007 vydá do Japonska. Ve spolupráci s šéfem tamní tajné služby Tanakou Bond zjistí, že chemický koncern boháče jménem Osato zpracovává nezvykle velké množství chemikálií, které se používají pro cesty do vesmíru. Od Osata vede stopa do vyhaslé ostrovní sopky, v jejíchž útrobách se skrývá raketová základna Bondova úhlavního nepřítele Ernsta Stavra Blofelda... (Česká televize)

Pete

Connery #5 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. Sám superpadouch Blofeld, se základnou v kráteru sopky na japonském ostrově, odkud chtěl studenou válku pěkně rozpálit do ruda pomocí svého vlastního "vesmírného programu". Co víc si přát? Leda tak toho Wericha, Pleasence je přes jeho short presence sice celkem slušná náhrada, s tou jizvou na tváři a vykulenýma očima není o jeho psychopatické nátuře pochyb, ale je ještě srandovnější, než jeho kopie Dr.Evil. Na konci Bondovi pláchnul na své podzemní jednokolejce. ()

cinema_cz

Sean Connery v plné bondovské formě a coby James Bond vyslán na další smrtelně nebezpečnou misi. 80 % (Ci 11/2000, str. 124) ()

PlysovyMacko

Oldschoolova bondovka so studenou vojnou, raketami, vrtulnikom s plamenometom, strielacou cigaretou a vybuchujucim ruzom. Zloducha ukazu az uplne na koniec a jeho bunker v sopke a jazierko s piranami. Akcne sceny su typicke na dobu kedy film vznikol, dej sa odohrava v Japonsku a James bali japonky, tomu ze on je japonec by nikto neuveril. Sean Connery vyzeral velmi dobre. ()

Danulinda

Tento díl patří mezi ty nejlepší, co byly s Jamesem Bondem natočeny. Nádherný příklad, jak má vypadat akční scifi-pohádka - nechybí napětí, romantika, vkusně udělané nadpřirozené scény i krásná příroda či moře. ()

x_ander

Geniální Blofeld, geniální Connery, prostředí Japonska a jeho krásné obyvatelky, jedna stylová vrtulníková bitva a jinak ničím nevybočující kvalitní bondovka. ()

elanista1

Uz som si zvykol u Bonda na prehnanu naivitu, a vyvrcholenia akcnych scen uz neberiem tak vazne, ked Bond vyjde zdravy aj z tej najistejsej smrti. Pre mna zatial druhy najlepsi diel, plny krasnych zien /naratal som az tri/ a asi najlepsi scenar zo vsetkych. Uz mi zacina byt smutno ked si pomyslim, ze niekedy budem musiet pozriet poslednu Conneryho bondovku, totiz zatial som videl len Conneryho, ale mam silny pocit, ze lepsi Bond uz nebude. P.S.: Este sa mi nestalo, aby som bol fascinovany nazvom filmu. ()

Palisander

Naivné až hrôza, chvíľami skôr rozprávočka pre maloleté deti, no musím uznať, že Mie Hama, pobehujúca v bikinkách pomedzi strieľajúcich chlapov, vrhajúca vyplašené pohľady na všetky strany a neustále sa skrývajúca za nejaké mužné rameno je naozaj rozkošná. A meno jej postavy: Kissy. Aký to inotaj! Kam sa hrabe Baywatch ;-). Ešte by som rád pripomenul Ribannu zožratú piraňami. To sa tiež nevidí každý deň :-). ()

lobo87

Bond sa presunul do Japonska a zmena to bola príjemná. Podmorské prostredie z Thunderballu vystriedala vesmírna zápletka. Priemerná bondovka, ktorá časom splynie s ďalšími. Najviac z nej vyčnieva krásna Akiko... 70% ()

VanBradley89

5. Mise agenta 007 mě.až na několik momentů moc nebavila. Pleasence jako Blofeld dobrý. I, když víc z něj vidíme kočku. Bond girl vypadal úplně stejně jako ta vdavek chtivá Japonka co Bondovi pomáhala ( asi to zní trošku rasisticky ) A Bond jako Japonec byl prostě divný. A v některých scénách vypadal jako Burt Reynolds ve Vysvobození :) Z viděných Bondovek z poslední doby jednoznačně nejslabší. ()

harycek

Technické detaily jsou dnes k smíchu , ale jinak je to Bondovka jak vystřižená,kdybych ji viděl v době vzniku (bylo mi 9 let) tak bych asi učůrával!? Ale myslím si , že bych se na tento film nemohl dívat , bylo tam na tehdejší dobu moc "sexu". P.S. : Nádherné vykreslení Japonska a jeho kultury i architektury a hlavně přírodních scenérií , pokud to není zkreslené!?Ale mě se to moc líbilo!! ()

Fíma

Bondovka v exotickém Japonsku. Kouzlo Orientu láká a Bond stále zůstává Bondem. A navíc končně uzříme tvář hlavního padoucha Blofelda. ()

Stanmi

V pátem filmovém dobrodružství agenta 007 nečeká na Jamese Bonda (Sean Connery) nic menšího než záchrana Země před třetí světovou válkou...Žiješ jenom dvakrát je jednou z mých nejoblíbenějších bondovek, protože má všechny potřebné ingredience ke kvaltinímu diváckému zážitku. Za prvé je to příběh, o scénář se postaral spisovatel Roald Dahl, který do příběhu zahrnul atraktivní prvek typický pro 60. léta a to dobývání vesmíru. Za druhé je to prostředí, tato bondovka se totiž odehrává prakticky celá v Japonsku a tvůrci potenciál této země dokázali zužitkovat na maximum, ať už to jsou neonové nápisy v Tokiu, rybařské vesničky na ostrůvcích, vozy Toyota nebo ninjové, to vše zde příspívá k té správné atmosféře. Za druhé je to obsazení a postavy, o Seanu Connerym se nemusím příliš rozepisovat, ten je zde tradičně skvělý, akorát se mi zdálo, že tolik nehláškoval, ale o co méně hláškuje, tak o to více bojuje, takže to v konečném důsledku zase tak nevadí. Navíc má v tomto příběhu mocného spojence Tygra Tanaku, kterého parádně ztvárnil Tetsuro Tamba a nemůžu klasicky zapomenout na bond-girls, mezi kterými nechybí ani Karin Dor a samozřejmě ústředního záporáka v podání Donalda Pleasence (ten však příliš prostoru nedostane). Další ingrediencí, která nemůže chybně v žádné správné bondovce jsou samozřejmě technické vymoženosti, tou hlavní je pak v tomto snímku tzv. vírník (takový malý vrtulníček) Malá Nellie. A opomenout nesmím ani Johna Barryho, který stvoříl naprosto geniální ústřední hudební motiv, který v podobě písně nazpívala Nancy Sinatra (koneckonců v jedné ze svých skladeb jej použil i Robbie Williams). Tyto prvky dohromady činí ze snímku Žiješ jenom dvakrát jednu z nejzábavnějších bondovek, na kterou se vždycky rád podívám. ()

eMeMko

Bond č.5. Sean Connery v Japonsku, trochu přemrštěná zápletka ohledně požírání amerických a sovětských družic za účelem vyprovokování války, ale stále kvalitní bondovka. Konečně totiž uvidíme tvář hlavního záporáka s kočkou. Akční sekvence jsou jako vždy skvělé, vyjímkou je pouze přítomnost ninjů, kteří sice absolvují několikaletý trénink, ale při závěrečném útoku stejně všichni relativně rychle zařvou. Co mě však na tomto snímku uchvátilo, byla obrovská základna hlavního záporáka, kterou v té době postavit muselo dát filmařům extrémně hodně práce. Díky tomuto hodnotím stejně jako předchozí díl, jinak by to možná bylo už o hvězdu méně. ()

blondboss

Tento diel bondovskej série ma až tak nenadchol. Síce tu fungovalo veľa vecí z predošlých bondoviek (Conerryho charizma, zaujímavé bojové scény, neopakovateľná dobová atmosféra), avšak dosť vecí tu zlyhalo. Niektoré efekty boli totižto naozaj strašné a ani bond-girl nebola to, čo by človek očakával. Konečne sme sa ale dočkali odhalenia Blofelda. V zásade slabší Bond, ale v rámci žánru stále slušný nadpriemer. 65 % ()

Jorge4005

Musím říct že recenze pátého Bonda už je skutečná výzva, protože je tu toho tolik, že se bojím že moje recenze bude postrádat hlavu a patu jako tento film. Tahle bondovka má v sobě tolik děr jako John Travolta v Pulp Fiction. Příběh začíná záběrem na americkou vesmírnou loď, kterou někdo unesl. Důkazy o tom kdo unesl tento modul nejsou, ale když nemají amíci na koho ukázat tak to hoděj na Sověty. Diplomatickou cestou se to snaží mezi těmito dvěma zeměmi vyřešit Anglie. Proto vysílá na misi svého nejlepšího muže 007. Ten je mezitím v Číně kde umírá, ale zemřel přitom co měl nejradši při souloži. Nebojte náš agent ve skutečnosti nezemřel svojí smrt fingoval. Proč ? No to se z filmu nedozvíme. Bond se vydává do Japonsko navštíví jednu japonskou firmu a vydává se za obchodníka. A zde se nám představují Japonec a Štěrbina II. O pár desítek minut Štěrbina II Jamese uvězní. Ten vytáhne Bonda juniora. To Štěrbinu ohromí. Dojde k souloži. Pak spolu letí v letadle. Ukáže se že Štěrbina měla v plánu jen okusit Bonda jednou. Proto ho sváže a vyskočí z letadla. Bond se však dostane ze zajetí a na poslední chvíli přistane. Mezitím se zjistí kde nejspíš jsou mizící vesmírné lodě. Jsou na jednom z japonských ostrovů. Bondův japonský informátor mu řekne že předtím než půjde na ostrov musí se oženit a stát se ninjou. Nedělám si prdel. Oženit se má, protože ostrov kam se má infiltrovat se každý zná s každým. Takže aby aby nevzbudil podezření což je trochu problém, protože je jediný běloch na ostrově, ale v pohodě. Mezitím Štěrbina a Japonec se hlásí u velitele zločinecké organizace Spectre číslo Jedna. Ten jim řekne že ten muž co jim utekl byl James Bond. Na což Štěrbina odpoví že to není možné, viděla v novinách že umřel. Co ale kráva neviděla je že v těch stejných novinách je i jeho obličej, který se podobal tomu se kterým souložila. Číslo Jedna nechá Štěrbinu zabít, protože ji Bond unikl. A vyšle na Bonda vraha. Mezitím se zjistí že Japonsko si objednalo únos lodí od Spectre, ale nevíme proč. Jednička je vydírá, že nebudou pokračovat dokud jim nepošlou prachy. Pak ale stejně zjistíme že to je jinak, protože i Spectre si přeje válku mezi Sovětským svazem a USA. Zapomenul jsem zmínit že v příběhu je japonská Bondgirl. Ta po souloži s Bondem spí vedle našeho agenta. K nim se přiblíží náš vrah. A jaký je jeho vražedný nástroj ? Sliz. Chce s ním polít Bonda aby ho otrávil, ale omylem s ním polije bondgirl. Ta během sekundy umírá. Což je fuk, protože bond se stejně bude ženit a aby ve filmu byli dvě japonky ? By se báli, že by je diváci nedovedli rozeznat. Máme tu den svatby. Bond neví jak vypadá jeho žena, ale klid je to čubina. Finální část ..... o té je škoda psát. Prostě Bond zachrání svět a číslo Jedna uteče. Závěr: Musím říct za mě zatím nehorší Bond. Čekal jsem dlouho na odhalení čísla Jedna a musím říct že by mě víc nadchla jeho verze z Austina Powerse. ()

James Bond se vrací do Čech

James Bond se vrací do Čech

01.04.2024

Barbara Broccoli a Michael G. Wilson, kteří jsou zodpovědni za směřování bondovské značky, se v minulosti nechali slyšet, že netouží po příliš mladém herci, který by se chopil role agenta s povolením… (více)