Vítejte v Japonsku, pane Bonde. Sean Connery v hlavní roli britského akčního filmu. Americká raketa je na oběžné dráze Země pohlcena neznámou nepřátelskou raketou. Američané podezřívají z napadení Rusy, zatímco britská tajná služba má informace, že útočící vesmírné plavidlo přistálo v oblasti Japonského moře. Britové proto vyšlou do Asie svého nejschopnějšího muže, agenta s číslem 007 Jamese Bonda. Ten je v Hongkongu zabit během milostných hrátek s čínskou agentkou, avšak je to jen kamufláž pro oklamání nepřátel: po fingovaném pohřbu se „oživlý" 007 vydá do Japonska. Ve spolupráci s šéfem tamní tajné služby Tanakou Bond zjistí, že chemický koncern boháče jménem Osato zpracovává nezvykle velké množství chemikálií, které se používají pro cesty do vesmíru. Od Osata vede stopa do vyhaslé ostrovní sopky, v jejíchž útrobách se skrývá raketová základna Bondova úhlavního nepřítele Ernsta Stavra Blofelda... (Česká televize)

Bollek

Celkem se mi to líbilo, i když žádný zázrak to také nebyl. Některé scény byly opravdu výborné (třeba ta s vrtulníkem, zvlášť na tu dobu), jako celek se mi to však zdálo trochu utahané. Stále je tu ale Connery, který vše úžasně zachraňuje. Alespoň jsem viděl ninji a konečně i číslo 1. Wericha bych v jeho roli chtěl vidět, myslím že by se na to hodil. Každopádně je to moc zajímavá představa. ()

Biopler

Dá sa na to dívať, ale divák sa musí čudovať koľko failov či nezdarov sa stretlo v jednej snímke, a ešte rovno v bondovke. Kozmické scény nie sú kozmické, skôr komické. Lietadielko, ktoré ledva udrží Bonda v sedle je "vrtuľka", ktorá pohodovými zadovkami zostrelí štyri opravdové vrtuľníky. Až takou slamou bondovky po túto časť nekŕmili diváka. Snímka sa venuje aj ninjom, z Bonda spraví Japonca, no táto linka je vypustená doprázdna, lebo aj tak v záverečnej plechovej prestrelke nevyužije schopnosti, ktoré nadobudol. To čo mohlo a malo zaujať bolo predstavenie číslo 1 v SPECTRE. No je to skôr paródia, lebo v podaní Pleasancea nepôsobí vodca vôbec chytrácky, zločinne a skrz to, že povolí Bondovi zapáliť si cigaretu ešte nanajvýš nepredvídavo. Bonda má viackrát na lopate, no on vyčkáva a potom v nepríhodnej chvíli opäť zaváha. Navyše scenár je slabý a Bondov humor prakticky nejestvuje v tomto diele. Vďaka neokukaným lokáciám a hudbe sa dá na film dívať a poteší aspoň niečo - autonaháňačka, pri ktorej zasiahne nebeský magnet. ()

Jajar

James Bond v Asii, globální katastrofa v kosmu a britská tajná služba před americkou i ruskou. Bondovka Lewise Gilberta je multižánrový film z prostředí exotického Japonska, který se vlastně moc nepovedl. Pozitivní věci (ústřední melodie, povedené pěstní souboje a přestřelky) zastiňuje příliš jednoduchý příběh i jednoduché postavy. Kam zmizel ústřední záporák a proč hlavní hrdina působí tak moc nepřirozeně? Poněkud neosobní, strašně šovinistický snímek a určitě slabší bondovka. You only live twice, you only watch once. ()

Titus

Tak to je fakt pecka! Nejdříve se musím vyjádřit k té úvodní písni "You only live twice", kterou hanebně okopíroval Robie Williams (ten rádoby umělec). Dále jsem nadšen japonskými konkurenty britské tajné služby. Ale co mě dostalo nejvíce, je fakt, že jsme konečně po pěti letech pohlédli do tváře ústředního padoucha E. S. Blofelda, který je výborně ztvárněn Donaldem Pleasancem. Fakt jsem byl nadšen. ()

marshall

Jedna ze slabších bondovek, která zasluhuje tři hvězdičky, která se např. s Goldfingerem nedá srovnáva a Moonraker zase ve všech směrech jednoznačně předčí. Na druhou stranu ji zase nechyběla ona technicky vyspělá stránka, kterou většina z nás nadšeně očekává. eM opět nezklamal, když se vytáhl svým skládacím letadlem, disponujícím plamenometem a raketami, kterými Bond udolal čtyři vrtulníky:-) Před tim než 007 stačil absolvovat ninja akademii, tak se ukázal jako zdatný bojovník, když místy tak trochu na styl Bud Spencera a Terence Hilla zdolal v docích kopu protivníků. Scéna z počátku, kde Bond užívá jako zbraň pohovku, byla také úsměvná. Každopádně, i když tato bondovka patří ke Conneryho slabším kouskům, byla dost zajímavá. ()

MeaCulpa

Věčná škoda závěrečné hromadné přestřelky, která mě u starých bondovek nikdy neseděla. Connery se v roli zabydlel a hraje Bonda s velkým nadhledem, podobně jako Pleasence svého legendární Blofelda. K první polovině filmu nemám výhrad, lehce odlehčená špionážní akce se kvalitními akčními scénami, kterou bohužel zbrzdí druhá polovina a ninja výcvik, který jsem lehce nepochopil. Bohužel se Gilbert vrátil k Bondovi ještě dvakrát a jeho Moonraker nebo Špion jsou Žiješ jenom dvakrát strašně podobné. ()

BigBang

Staré bondovky mají své slabiny, ale kdykoliv se na ně podívám znovu a rád. Je věčnou škodou, že p. Werich nevytvořil roli hlavního padoucha v tomto filmu. Byla by to neskutečná klasika. Byl již velice blízko a natáčel zkušební záběry. Produkce se nakonec rozhodla jinak. Ve vydané korespondenci s p. Voskovcem naznačuje p. Werich, že rozpaky z toho filmu měl i on. Nepochopil jsem to z té korespondence přesně, ale zdá se mi, že snad dostal nabídku na jinou roli, ale že si to nakonec rozmyslel sám (možná i z opatrnosti kvůli politickému vyznění filmu - ale to je jen moje spekulace). ()

matt85

Bondovka, která už nevyniká skvělým příběhem a svižným průběhem, ale spíše prvotřídní akcí. Ta je ovšem opravdu něco, a když ještě vezmeme v potaz (jako vždy)sympatického Seana, tak jsou stále solidní 4. ()

Lovec prasat

Vcelku klasický Bond se vším, co k tomu patří, bohužel také s pár potenciálně komickými prvky: ať už jde o samotného Blofelda, o některé japonské reálie (ninjové...), či krapet méně uvěřitelný plán na ovládnutí světa. Tempo je nicméně svižné a dostáváme se z jedné napínavé situace do druhé. Akční scény navíc nejsou nijak špatné, takže kolem a kolem jde v rámci Bondovek o standard, což pak znamená v rámci filmů obecně lehký nadstandard. Celý článek zde. ()

andosdre

První Bondovka,ve které se setká Agent 007 tváří v tvář s Blofeldem(a jeho bílým kocourem,kterého jsme viděli v předchozích dílech).Zde se také poprvé objevuje ,,kosmická tématika,,a v tomto filmu jsou také velmi zřetelně vidět politické vlivy-myslím tím,že to není jen Blofeld,kdo je špatný,ale jako v mnoha starých Bondovkách je to i Rusko(SSSR) a Velká Británie s USA jsou vždy kladní (v tomto filmu se stává výrazně kladným i Japonsko).Japonská atmosféra film obohatila a Bond nalíčený na Japonce je pokaždé trochu k smíchu :-)....Znělka je vynikající takže 4 hvězdičky. ()

Acrobat

Už sú jasné nostalgické a slzavé údolia prsobijných gest fanúšikov JB. Japonský Bond so všetkými vychytávkami, tvrdšou akciou a prítomnou softerotica. Či je niečo iné na do okabijúcej polonahej Japonke v službe? Nie som si istý, či ženy umierajúce pre JB dostanú zaslúženej spásy. (Vesper, kde si?) Srdečne vítam zoznámenie sa s druhým starovekým JB. Odchované embryá prepijajúce sa a opätovne umierajúce. Británia pri deľbe sveta, mocenský gigant, famózny zrod a pokračovanie agenta kultovného, novej rasy, protoyp "future soldier", v normovanej akcii, deji a fráz. Bon appetit! Druhý najlepší predstaviteľ JB s Nancy S. vytvára peknú chuťovku. Ďakujem, no nemľaskám. (videné 21.10.2012, JOJ plus) ()

Demonic189

005 - 007 - konečne Bond, ktorému mozem udelit takmer plne hodnotenie, mam na mysli konkrétne 89%. Nenudil som sa, film bol zaujímavý, mal dostatočne rychle tempo, skvele vychytávky, trocha vesmiru, super zaporaka a taktiez krasne ženy, ktoré padali Connerymu k nohám (ako je uz zvykom...). ()

BDMarty007

Předchozí bondovka Thunderball svým způsobem utužila základní schéma a pravidla. Žiješ jenom dvakrát tato schémata ctí, ale podle mého názoru předznamenává tak trochu novou éru, kdy se scénáře vydávají hodně za hranice reality, místy téměř do žánru sci-fi, což vyvrcholí v Moonrakeru o mnoho let později. V duchu šedesátých let se není možné vyhnout tématu závodů v dobývání vesmíru a eskalující studené války. A pak také velmi oblíbený a ještě hodně exotický Orient a zejména Japonsko, v té době nastupující průmyslová mocnost. Connerymu bylo v době natáčení 37, ale myslím, že vypadal starší a unavený a místy už opravdu nebyl úplně uvěřitelný v roli superagenta kosícího soupeře nejen ostrovtipem, ale i svaly. Žiješ jenom dvakrát je podle mého názoru taková pohodová, svým způsobem odlehčená bondovka, která není ničím opravdu zásadní či přelomová asi jenom tím, že trochu předznamenává další vývoj série. ()

FireTight

Ale jo, tahle Bondovka se povedla. Někdy to sice bylo docela zvláštní (třeba ta proměna na Japonce, která podle mého pak nějakou záhadou "zmizela"), ale jinak nemám co vytknout. Japonské prostředí zkrátka sedlo jako prdel na hrnec (včetně ninjů). ()

forkys

"Náš člověk v Hongkongu už na tom pracuje" ---> a Bond leží v posteli s nějakou slečnou (jako obvykle). Po "předělání" na asiata vypadal Connery uplně jako komandér Spock. Líbí se mi, jak bez okolků Bond využivá ve všech dílech svou zbraň a střílí hlava nehlava. Zase jen škoda pár nedokonalostí, například absence krve na katanách ninjů a podobné, jinak jde pochopitelně o skvost, který hravě obstojí i vedle současných kriminálek. ()

diodoros

Piata bondovka opäť predstavuje mierny pokles v kvalite oproti predchádzajúcim dielom. Hudba a úvodná pieseň sú výborné, Connery ako vždy charizmatický, po prvýkrát vidíme tvár hlavného zloducha zo SPECTRE, prostredie Japonska exotické a niektoré prvky (nielen Karin Dor...) mi trochu pripomínali vinnetuovky (hlavne záverečný útok na základňu). Tu je ale mierny zádrhel, keďže to s tou exotickosťou tvorcovia prehnali - to sa týka jednak celkovej prehnanosti, západniarskeho pohľadu a príliš rýchleho diania a najmä Bondovej dvojtýždňovej premeny na Japonca, ktorá spolu s ďalšími nelogickosťami a naivitami (nindžovia) pôsobí trochu smiešne. Spolu s kvalitatívnym poklesom zároveň klesá aj realistickosť - nie, že by predchádzajúce diely boli reálne, ale tu už niektoré scény bijú do očí (vedie letecký súboj Bondovho vrtuľníčku a štyroch helikoptér). Efekty vo vesmírnych (a ďalších) scénach sú dnes už tiež zastarané... Ale aj tak napriek pár neduhom je to stále podarený, dobre natočený a pútavý diel s klasickými hláškami a viacerými zábavnými momentmi, ktorý určite nenudí. Minimálne scénu Ribanna vs. pirane človek vo filme len tak neuvidí... ()

James Bond se vrací do Čech

James Bond se vrací do Čech

01.04.2024

Barbara Broccoli a Michael G. Wilson, kteří jsou zodpovědni za směřování bondovské značky, se v minulosti nechali slyšet, že netouží po příliš mladém herci, který by se chopil role agenta s povolením… (více)