Vítejte v Japonsku, pane Bonde. Sean Connery v hlavní roli britského akčního filmu. Americká raketa je na oběžné dráze Země pohlcena neznámou nepřátelskou raketou. Američané podezřívají z napadení Rusy, zatímco britská tajná služba má informace, že útočící vesmírné plavidlo přistálo v oblasti Japonského moře. Britové proto vyšlou do Asie svého nejschopnějšího muže, agenta s číslem 007 Jamese Bonda. Ten je v Hongkongu zabit během milostných hrátek s čínskou agentkou, avšak je to jen kamufláž pro oklamání nepřátel: po fingovaném pohřbu se „oživlý" 007 vydá do Japonska. Ve spolupráci s šéfem tamní tajné služby Tanakou Bond zjistí, že chemický koncern boháče jménem Osato zpracovává nezvykle velké množství chemikálií, které se používají pro cesty do vesmíru. Od Osata vede stopa do vyhaslé ostrovní sopky, v jejíchž útrobách se skrývá raketová základna Bondova úhlavního nepřítele Ernsta Stavra Blofelda... (Česká televize)

danny_21

Po předchozím nadšení u Thunderballu přišlo totální vystřízlivění a pořádná zívačka. Japonská raketa požírajcí Apolla a Sputniky, Bondův rychlokurz na ninju, absence humoru, sterilní příběh a ubohý scénář ... přesně pro tyhle důvody jsem nikdy k Bondovi netíhnul, ale cesta ke Skyfall ( aktuálně ) je ještě dlouhá. Agente, dostáváš - 35 % ()

Inozuka

V pátém příběhu agenta 007 se Bond již naplno stává svou parodií. Scénáristé přitlačili na pilu, zvýšili si dávky drog a napsali naprostou úchylnost, kde není nouze o nechtěný humor. Záběry z vesmíru, výcvikový tábor ninjů, mini virník nebo Blofeldova základna jsou opravdu mazec. Naproti tomu plusem jsou japonské lokace, neutuchající akce a dobrý ústřední song. Sečteno, podtrženo: tři bíle kočičky. ()

Likan7

S přehledem zatím nejhorší Bond a nejhorší Connery. Tak trochu doufám, že tahle sága nebude mít nadále takovou sestupnou tendenci, ale jak koukám na další díly, tak mě čekají ještě krušné časy. Nesedí mi změna prostředí, akce, ani dnes již miloučká naivita. ()

Marek06

Po Goldfingerovi nejlepší bondovka se Seanem Connerym. Opět je tu Q a jeho vychytávky, tentokrát s mini vrtulníkem a  s vylepšenými cigaretami. Akčních scén je dost, například když James Bond vyřídí helikoptéry, nebo skvělá závěrečná bitva. Donald Pleasence je jako Blofeld super, ale kdyby roli dostal Jan Werich, tak by to nebylo ono. ()

Ceberus

Klasická bondovka s padouchem, který má svoji tajnou základnu se spousty šikovných tlačítek a který nechává Bonda nesmyslně žít - ale to už holt patří k folklóru. Záporáka si nelze pořádně užít, protože se velmi dlouho skrývá. Stejně tak není vybudována ani žádná jeho pravá ruka / mlátička, jak bývalo zvykem v předchozích dílech. Na druhou stranu se tu nešetří dámami. A jako novinka se představí vrtulníková bitva, byť - stejně jako tradičně všechny jízdy autem - je divák vytržen z reality již zastaralým modrým plátnem. A kdyby vám snad přišel jeden hudební motiv povědomý, vykradl jej později Robbie Williams do písně Millenium. ()

john.h

Jeden z nejlepších Bondů s jedním z nejlepších úvodních Bond songů a nezapomenutelnými motivy, jako je například střílející cigareta, piraňe v bazénu, nebo požírač vesmírných raket, či základna uvnitř sopky. Taky mě dostala hláška: "Japonské přísloví říká: Ptáci nikdy nehnízdí na stromech bez listí." ()

xenopus

Průměrný Bond. Scénář má spoustu nápadů, ale přijde mi celý poněkud přeplácaný a neučesaný. Část s výcvikem ála ninja působí lehce násilně. A málo Bondových suchých hlášek! Ale vzdušná přestřelka helikoptér, vedení britské rozvědky v ponorce a doupě padouchů v japonské sopce si budu pamatovat... ()

Oskeruše

Co se lokací týče, snad nejatraktivnější bondovka vůbec – pobřeží poseté vulkány lahodí oku o něco více než dno oceánu z Thunderballu. James dozrává jako kvalitní víno, jeho hlášky jsou čím dál tím trefnější a bond girls krásnější. Masážní lehátko v lázních z úvodu filmu připomíná spíše ďábelský mučicí nástroj a napovídá, že tentokrát dostane agent 007 pořádně zabrat. Pokud bych chtěla hledat mouchy tajně odpočívající na téměř dokonalém filmu, musela bych do pátrání zapojit logiku – třeba: To si opravdu nikdo z místních obyvatel (krásnou agentku nevyjímaje) nevšiml, že jim za vesnicí roste základna obřích rozměrů, ze které čas od času startuje raketa? Ale, nechme mouchy chameleonům a možná, že přijde i Blofeld. Poznámka na okraj: Bílý kocour si je jist, že se bílá kočka zachránila. Sbalila několik piraň na sváču a prostě odešla do bezpečí. Žije jen devětkrát… ()

Tiiso

Epizoda Žiješ jenom dvakrát, patří do škatulky Bondovek, spíše těch průměrných. Obsahuje dobrý opening, ačkoliv scéna s ukradenou kosmickou raketou nemůže vyhrát souboj s časem (ale podívejme se v tomto případě na rok výroby), který uvede agenta 007 stylově do děje. Ale v mých očích je to, to nejlepší co jsem od snímku dostal. Následující scény odehrávající se v Japonsku, ač se snaží o exotiku a neobvyklost nemají požadovaný švih a elegantnost, na kterou jsem u ostatních dílů zvyklý. Hlavně sám představitel Jamese, Conery vypadá po přeměně na japonce, spíše směšně než naopak. Ale možná je v tom kus velké ironie a já jsem ji nepochopil. Bojové scény nejsou provedeny nejhůře, ale opět když uvážím co se v těch letech již točilo v Hong-kongu , nedokážu jejich efekt dostatečně ocenit. Ať se na Žiješ jenom dvakrát, dívám z té nebo oné strany, dostávám rozporuplné dojmy a na více než tři hvězdy, své hodnocení nevytáhnu. Ale své hodnocení tohoto snímku beru jako své neobjektivní tlachání, jelikož posuzovat jednotlivé epizody nekonečného seriálu jménem James Bond jde poněkud ztuha. Někomu se jednotlivé díly líbí více, někomu zas některé méně. ()

MRPitivier

Pátý díl této velkolepé série se odehrává na japonských ostrovech a i celý film chytil nádech atmosféry a kultury této orientální země. Od mravů japonské populace po smrtící praktiky nevyjímaje jedy a samurajské meče. Tato země nám nabízí vysokou technologickou úroveň a tedy i celý film je doprovázen technickými vymoženostmi, jak japonské výroby, tak skvělé hračky poskytlo i oddělení Q. Útočná výbava 007 fascinuje. Jamese Bonda hraje opět ve výborné kondici Sean Connery, který se velice dobře přizpůsobil japonským zvykům i prostředí, samozřejmě hlavně díky jeho studiu orientálních jazyků na univerzitě. Exceluje v akčních scénách s velkým nadhledem a nadsázkou, jeho eleganci podtrhuje prostředí snímku, a proto je tento díl nejvíc sofistikovaný ze všech! Asijské krásky se kolem našeho agenta točí neustále, jen Bondgirl je nejasná. Jedna adeptka umře v poslední čtvrtině a ve zbytku času druhá adeptka působí spíše jako stín Jamese Bonda, nic víc! Zde malé mínus za nevýraznost, ale velké plus za špionské schopnosti všech žen ve filmu. Hlavního zlosyna SPECTRE konečně poznáme tváří v tvář! Ernsta Stavro Blofelda je opravdový zloduch, jak tváří, tak činy! Samozřejmě se obklopil věrnými, které buď zlikviduje 007 nebo samotný Blofeld za nelojálnost, Jedinná chyba záporáka spočívá v jeho pohybech a celkové pružnosti nejen pohybů, ale i myšlenkových pochodů, působí přestárle! Zmíněny byly akční scény na vysoké úrovni, ale až na jednu, na tu nejdůležitější ze všech, na tu poslední! Závěrečná přestřelka je spíš kovbojka, hrozný zmatek, který nevede k ničemu než k snížení hodnocení o jednu hvězdičku! Celý film bez chyb, až vrchol panu režisérovi Lewisi Gilbertovi ujel a to hodně! I přesto velice dobrý špionážní díl Jamese Bonda z exotického Japonska, které má co nabídnout! Motiv je jednoduchý, ale o to víc zajímavý! Přeměna Studené války v trochu "teplejší", proč ne?! S nadsázkou musí dnešní divák brát krádeže kosmických plavidel, hlavně některé jevy (pára...) ve vakuu stojí za pousmání! Doporučuji! ()

Kariya

Žiješ jenom dvakrát a Žít a nechat zemřít. To jsou mé dvě nejoblíbenější bondovky. Tak v první řadě Connery zde odehrál jednu ze svých nejlepších rolí, v bondovkách určitě. Zadruhé, film přinesl tolik originality a téměř žádná klišé! Je pravda, že je trochu divné, jak se může na ostrově ovládaném teroristy vylodit plná loď dělníků a nikdo z teroristů si je neproklepne.. Nebo když se Bond dostane do přestřelky s asi pěti vrtulníky, které do posledního zničí, ale teroristé po něm dále vůbec nepátrají? No ale, je to jak to je, své mouchy mé každý film. Tento však nad bondovkami přečnívá svým neustálým napětím, exotickým prostředím Japonska, spustou rozkošných Japonek a stovkou ninjů=). Navíc i scény ve vesmíru nejsou na rok 1967 vůbec špatné, byť i ty mi přišly trošku přitažené za vlasy, ale co já vím, třeba se to tak odehrát mohlo. Zkrátka kdyby se mě někdo zeptal na typický příklad Bonda, řeknu: ,,Connery v Žiješ jenom dvakrát." :-) 89% ()

TommyDiamond

James Bond s pořadovým číslem pět. Tentokrát ho ovšem neuvidíme na domácí anglické půdě. Příběh se tentokrát odehrává v Japonsku. Bond zde musí zastavit Spektra, který chce vyvolat konflikt mezi USA a Ruskem. [mínus] 1) Bond jako Japonec. Myslím, že to bylo zbytečné. 2) Bondovi chybí bourák. Jsme zvyklí, že Bond řídí Astona. 3) Bondgirl, tentokrát nic moc. 4) Závěrečná scéna. Byla dlouhá nepřehledná a doprovázená strašnou hudbou. To nebylo finále, které jsem čekal. [plus] 1) Vše zachraňuje charisma Seana Conneryho. 2) Scéna s vrtulníky a pohledy do výcvikového centra samurajů. Film žiješ jenom dvakrát je dobrý, ale na první tři bondovky nemá. Proto musím dát bohužel pouze tři hvězdy. Celkově 70% ()

snek888

Dle mého názoru je tato bondovka nadhodnocená jako prase. Být to snímek bez čtyř předchozích filmů, které vytvořili slušnou reputaci, kdo ví, jaké by bylo hodnocení. Ohromných 79% je podle mě dosaženo jen ze setrvačnosti a kvůli tomu, že film hodnotí především zatvrzelí fandové Bonda. Racionálně vzato zatím nejhorší bondovka - zdlouhavá, nudná, nelogická a ze sci-fi se občas stává fantasy. ()

Godhaj

,,You will see that my piranha fish get very hungry.“ Konečně bondovka ve které nechybí humor, nápadité vynálezy, krásné lokace (a ženy) a svěží akční scény. Velmi příjemně působí také úvodní melodie. Přesto některé drobnosti působí směšně, například Bondova proměna v japonce, hlavní záporák nebo scény z vesmíru. Oproti předchozím čtyřem setkáním s agentem 007 je však tento pátý film obrovským krokem kupředu vstříc zábavě. ()

karlee

Taková standardní bondovka, která ničím zvlášť nevyniká, v době natočení snad japonskými reáliemi, z dnešního pohledu potěší spíše Ribana v roli padouchovy sekretářky a imbecilní Bondův účes, když se maskuje za rodilého japončíka. ()

Gromit

V málokteré bondovce najdete takové množství nadsázky! Ian Fleming za to nemůže, neboť jeho kniha se nesla ve zcela opačném duchu (čerstvý vdovec Bond byl vyslán na jednu ze svých nejnebezpečnějších misí), takže hlavním podezřelým se stává jiný spisovatel, spoluautor scénáře Roald Dahl. Musím ovšem říct, že mi tento odklon od Fleminga k Dahlovi zase tolik nevadí, protože Žiješ jenom dvakrát i tak patří k nejzábavnějším a nejhravějším bondovkám vůbec a její děj se navíc neodehrává nikde jinde než v Japonsku. Co dodat? Sean Connery je nejlepší Bond! ()

celticek

V rámci žánru jedna z těch lepších bondovek. Výborná úvodní melodie, honička na střeše, "zrození" Jamese, souboj vs vrtulníky. Směšné jsou naopak scény ve vesmíru, kráteru a hláška "to saké je výborné, přesně jak to mám rád 36,9°C":) ()

Najt

Bond č.5 tak trochu jinak. Tentokrát se 007 vydává do Japonska, aby zabránil válce. Neni to nejlepší bondovka, ale ani nehorší, dalo by se říci, ze do ortice všeho dobrého. Začátek je takový ospalý a nokec zase intenzivní a bojovný. Je to jen 5 let od doktora no. ale tady už opravdu bouchaji granáty a strili se daleko více. Akce se objeví až na konci, ale akce je to dobrá. Bond girl super, bond hudba taky a bond hračka v podobě malé Nelly taky super. Takze bych řadil z těchto pěti mezi ty lepší kousky. ()

James Bond se vrací do Čech

James Bond se vrací do Čech

01.04.2024

Barbara Broccoli a Michael G. Wilson, kteří jsou zodpovědni za směřování bondovské značky, se v minulosti nechali slyšet, že netouží po příliš mladém herci, který by se chopil role agenta s povolením… (více)