Série(3) / Epizody(18)

dawid

Není to úplně na pět hvězdiček, ale protože jednoho takového Bernarda Blacka znám, nemůžu jinak. "Jak to, žes nezamknul, chodí nám sem zákazníci!" ()

Bounded

Pro mě osobně už britská klasika, která mě mnohdy dokázala až nezdravě popohnat na víno s touho vypít celý demižon. Dylan Moran je momentálně nejvtipnější zhýralec na zemi. ()

rottik-cb

Morbidně vtipné (a to víc než doslova). Ostrý kontrast k veselým cool americkým seriálům. Britský suchý humor ve své nejryzejší podobě. Malé mínus za snad až přílišnou beznadějnost a místy nechutnost. ()

fantomas19

* kníhkupectvo * bonviván, grobián, lenivec a flegmatik Bernard * pomocník Mani, utiahnutý podivín * kamarátka odvedľa - Fran * Anglický komediálny seriál Black Books - úžasný britský humor novej generácie vychádza zo vzťahov mladých ľudí a ich netradičných životných štýlov. Majiteľ kníhkupectva "Black Books" Bernard Black (Dylan Moran) je bonviván a nihilista, užíva si života, neznáša zákazníkov, víno je alfa a omega stravy, dňa, života. Jeho jediným zamestnancom je Manny Bianco (Bill Bailey), ktorý svojou svojráznou povahou miešajúcou neuveriteľnú pokoru a oddanosť spolu s nekonformnými názormi a princípmi ako jediný dokáže vydržať pri Bernardovi. Divnú dvojicu dopĺňa ich kamarátka Fran Katzenjammer (Tamsin Greig), ktorá má svojou povahou k dvojici bližšie, než by sama chcela. O bizarné situácie nie je núdza, neštandardné riešenia sú vždy po ruke. Trojica sa snaží prežiť ako sa len dá, hlavne, že majú chaos pod riadenou kontrolou. ()

Katya

Pro mě láska na první díl. Je to britské, je to suché, je to vtipné, a navíc je to o třech dosti do společnosti nezařaditelných individuích, tyhle hrdiny má britská komedie zřejmě ráda, a já koneckonců taky. Plus jedna hvězda navíc za umění skončit v nejlepším, protože případné další díly by asi byly dost stereotypní…nicméně, you either love or hate Bernard, and I love him! ()

Evushe

Mám pocit, že z námětu by se dalo vytěžit mnohem víc. Navíc mě vůbec nebaví (podle mého zbytečně) přehnaná chaotičnost hlavního hrdiny. Naopak mě to místy dokonce rozčiluje. ()

AweDuckling

Ze začátku jsem byla k tomuhle seriálu skeptická, ale po tom, co jsem se při něm tolikrát rozbrečela smíchy, lituji toho, že mě tak dlouho míjel. Většina vtípků je tak absurdích, tak donebevolajících, ale tak povedených a geniálních! ()

Joha8

Výborný sitkom od výborného Dylana Morana. Spomedzi BBC a iných seriálov ako "Dva a pol chlapa" a "Big Bang Theory" je "Black Books" jednoznačne môj najobľúbenejší. Či už je to vďaka šialenému britskému čiernemu humoru alebo uletenému hlavnému hrdinovi menom Bernard Black. Jediné čo by som tomuto seriálu vytkol je, že v tretej sérii už stráca svoje čaro. ()

Stanix

Irský grubián a majitel knihkupectví Bernard Black, jeho jediný zaměstnanec a podržtaška Manny a jejich potrhlá ideálního-partnera-věčně-hledající Fran jako hlavní aktéři pythonovského absurd humoru. Dávám extra palec nahoru právě za skvělé kombinace charakterů a též za neotřelé prostředí knihkupectví. ()

liberita

Britský seriál plný povestného britského humoru a známejších i menej známych britských hercov (mne osobne sa veľmi páčil napríklad Simon Pegg v 1. časti 3. série) o triu ľudí, ktorých spája jedno kníhkupectvo a láska k vínnemu moku. Seriál sa mi videl síce vtipný, ale niektoré fóry v ňom pôsobia až príliš nasilu a jeho problémom je, že je dosť nevyvážený, čo sa týka kvality jeho epizód, pretože zatiaľčo niektoré sú naozaj výborné a smiešne, iné sú vyslovene nudné a nezaujímavé. No a tiež som mala menší problém s Black Books, pretože hlavne Bernard ale ani ostatné ústredné postavy mi veľmi neboli sympatické. Tak či tak si seriál ešte nejakú tú sériu zaslúžil. ()

Jacccob

Bernard je nezapomenutelný. Manny je nezapomenutelný. Celý tenhle seriál je nezapomenutelný, a vždy si ho milerád pustím. Důkaz toho, že britové mají opravdu skvělý smysl pro humor. :) ()

xpantherx

Vynikajúce! Prvý diel mi nesadol a myslel som si, že to nebude moja šálka kávy, ale hneď ako som si pozrel ďalšie časti tak som sa išiel od smiechu pototo. Naozaj vynikajúca porcia zábavy, nezrovnateľné dokonca ani s Big bang theory (v big bang sa mi pri vtipných situáciách zjaví úsmev na tvári, ale pri blackbooks pri vtipných scénach zo seba prskám na všetky strany to čo práve konzumujem). Brilantné ! Viac takýchto seriálov ! ()

Zeldur

Sitcom, který udělal z Billa Baileyho alias Mannyho mého nejoblíbenějšího herce. Věčně ožralý majitel knihkupectví Bernard a jejich ostrá přítelkyně Fran mu zdatně sekundují a každý díl je prošpikován skvělými gagy a scénami od začátku až do konce. Jediné, co se tomuto seriálovému skvostu dá vytknout, jsou pouhé tři řady epizod. ()

Margerie

Suchý britský humor, který je mi blízký, prostředí plné knih, o které tam sice vůbec nejde, ale i tak mě to (věčného čtenáře, knižního červa) posouvá seriálu zase o něco blíže, a snad první sitcom, ve kterém mi nevadí zkrachovalecké postavy a dokonce jsem ani na chvíli nepocítila, že mě iritují. Paráda. Marně volám po dalších dílech. :-( Tohle je totiž droga, ze které se špatně odvyká... 95% ()

Miagy

Naprosto úžasný, fantastický a vtipný seriál o večne ožratom flákačovi Bernardovi. Niektoré scény som si púšťal dokola, a som rád, že tieto nekomerčné a menejznáme seriály existujú. 100 bodov. ()

kuro

Jediné čo mi pri tomto geniálnom seriáli vadí je to , že má len pár dielov ....Asi by sa patrilo napísať Dylanovi Moranovi nech zváži návrat...5* ()

Knor

Jeden velkej britskej jednoduchej nářez. Postava Bernarda Blacka je tak geniální a prostý zároveň, že tomu nejde odolat. ()

Bezmenny

Skvelý seriál pri ktorom som sa neuveriteľne nasmial. Jeho hlavným problémom ale je, že ostatné série zaostávajú za prvou vždy viac a viac. Určite to ale nie je pre každého...kto nemá rád suchý anglický humor, radšej nech neskúša. ()