King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

tterez

Já vím!! Je to přehnaný. Obzvlášť směšná je ta scéna, jak Jack Black běží s kamerou v ruce a proplétá se mezi nohama obřích dinosaurů, jež se mu zázrakem vyhýbají. Jenomže já prostě miluj tu přirozenou krásu Naomi Watts a vůbec..ten film jako celek mě celou dobu baví (ať už tím jak je vtipný, či směšný) a konec absolutně dojímá. ()

Hanes88

No jak to říct. Mám docela rozporuplné pocity. Jednoznačně zatím nejlépe zpracování King Kong od efektů, které byly díky moderní kameře opravdu skvělé, až po výkony herců. Co mi ale na tomto filmu nejvíce vadilo, byly ty hluché místa během děje. Taky asi ještě tomuto filmu trochu škodí ta jeho délka. Podle mého to měli udělat kratší. Jinak je to ovšem dobrý film a jak budu mít možnost, rád se znovu na něj podívám. 65%. ()

angloumene

Vzhledem k délce se King Kong dá celkem snadno rozdělit na 3 přibližně hodinové okruhy. Část první, tedy vyplouvání, události na lodi a nalezení tajemného mlhavého ostrova, byla neskutečná nuda. Chvílemi to na mě působilo tak, že režisér vzpomíná na svoje (béčkové) hororové začátky... Ale dobře, záhy se film naštěstí zvrhl do bláznivé a zábavné honičky za přerostlým opičákem a objevuje se zde spousta opravdu povedených okamžiků. Ten nejpovedenější je rozhodně úprk skrz soutěsku přecpanou dinosaury. No ale všechno pěkné jednou končí. Závěrečná část zcela splnila všechna moje očekávání, která ale byla koneckonců dost nízká. Co se dá dělat King Kong mi nikdy nepřirostl k srdci - spíš naopak. Celkově 56 %. ()

Paldiny

Novodobého Konga stretol rovnaký osud ako Supermana od Singera alebo Andersonovho AVP. Všetci traja boli veľkými fanúšikmi predlohy, ale tým to končí. Už sa opakujem, ale Jack Black nie je hercom pre väčšiu rolu a Peter Jackson režisérom pre mňa. Jeho Pán prsteňov mi je cudzí a opičí film s prestrelenou minutážou a konskou dávkou srdcervúcich scén rovnako. Humorné pasáže neprídu vtipné a tie trikové sú kapitola sama o sebe. Prítomnosť digitálneho bordelu v zastúpení obrích potvor je všadeprítomná a drží sa príbehu ako školáka septembrová chrípka. Navyše žiadna z potvor nedosahuje vierohodnosti Spielbergovho lunaparku. Taký záverečný hokej s automobilmi vysmiala aj moja mamka. Režisér ma teda znovu sklamal a tentokrát pochoval obľúbeného opičáka skôr ako stihol zletieť z Empire State. ()

buzzwoody

Dobrej film, dokud kamera neopustí ostrov. Zajímavý bitky Konga s dinosaurama, a vlastně celé to pátrání po Ann se dobře sleduje. Ale konec už se mi nelíbí, považuju ho za jeden z nejtragičtějších ve filmové historii a nerad se dívám na King Konga znova, protože já musím vidět film celej a neumím odejít, pokud to není vyloženě tragédie, takže vždycky koukám až do konce, když koukám a vždycky ukápne slza. ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 50 130 145 $ (3568 kin) // Náklady na výrobu: 207 mil. $ // Ocenění: Oscar '05 - střih zvuku, mix zvuku, vizuální efekty; nominace: výprava // Zlaté glóby - nominace: režie, hudba // BAFTA - vizuální efekty; nominace: výprava, zvuk ()

Senfi

Měla sem z toho trošku strach, ale opravdu neoprávněně...Nemůžu říct nic jiného než, že to byla krása. Nechápu jak lidi můžou být tak krutí a jen kvůli penězům udělat z takového krásného zvířete obyčejnou atrakci. Strašně mě dojímala láska Konga k Ann...ty jeho oči když na ní koukal. Nejkrásně jší bylo asi to jak se spolu klouzali na ledě..nádhera a brečela sem u toho jak malá holka...vlastně já brečela skoro u všeho. ()

Jeržik

Jacksonův splněný sen. Něco takového jsem ještě neviděl, filmy nabité takoou spostou energie se netočí každý den. Je to jednoduše skvost. Jenže. Jenže to má své mouchy. Efekty tu jsou uchvatné(70%), průměrné(20%) a tragické-k pláči(10%). Nastěstí "Kong" patří mezi ty uchvatné takže se nestrachujte. Je tu i spousta filmových a logických chyb ale ty jsou hutnou atmosférou odstrčeny hluboko do pozadí. Akce je skvělá, originalita se tu nevede ale režisérsky vymazlené zábery vám dají rychle zapomenout(pokud si vubec vzpomenete) ze lepsi akci si lze uzit i v mene nakladných filmech. Spousta zabeu je az kýcovitých ale dají se prestát, lepsi je kdyz zapomenete na to ze jste v kine a nechate se unaset-az do dalsi kycovite sceny ktera vas z toho vytrhne bude v extazy. Není to za plný pocet bodu ale to jak si Peter s timhle filmem hraje me dojalo-TOP 10 filmu roku 2005. ()

Camus

Nuda, nevyrovnané efekty (občas dost strašné), navíc často samoúčelné. Příšerně klišoidní a pseudonapínavé, prostě hloupoučké. Někdo možná namítne, že scény, kterých se to především týká (hmyz) jsou v původním filmu a Jackson je pouze remakoval, ale to přece není pro nový film směrodatné. Aneb filmaři točtě pocty svým oblíbeným filmů, ale ať se u toho současný divák nechytá za hlavu, co že je to za pitomost. ()

LuckyStar

Nevyrovnané, nesouměrné a chyběla mi tam spousta (rozuměj víc) kvalitní hudby a dunivých tradiátorů, při kterých se celé kino třese a vy jenom se zadrženým dechem sledujete plátno. Samotné jiskření mezi Kongem a Ann (Watts) bylo nakonec takové nijaké a i když v poslední třetině dosáhlo vyšších obrátek, byl najednou konec a závěrečné titulky. Zvěsti o špatných tricích byly nicméně naštěstí zcela mylné a výpravnost a efektivnost digitálních scén (především hlavního představitele) není na místě nijak snižovat. Co se týče samotného obsahu; první třetina byla zdlouhavá, druhá se snažila chytat se nití příběhu a poslední poprvé a naposled (konkrétně ze závěrečného vyvrcholení na "střeše světa") ukazovala, čím King Kong mohl být a čím není. Škoda, lepší střih, lepší zvuk a především lepší hudba mohla udělat z tohoto vcelku vlažného snímku něco vyjimečného a pamětihodného. Ale i tak se jedná o slušný film, řekl bych až o klasické americké áčko. ()

Alf

největším přínosem filmu je to, že režisér při jeho natáčení podstatně zhubnul :-D ale vážně, i když je to nejsnesitelnější verze o King Kongovi, tak je díky nenasytnému režisérovi, který "neví, kdy přestat" občas docela nesnesitelná (útěk s ještěry v zádech, na zádech a pod nohama, zbavování kamaráda od členovců pomocí samopalu, mrakodrapové vyvrcholení aj.), škoda, jinak takřka geniální scény se stávají až fraškou... ()

Phorbo

Jackson to umí... umí páč to předvedl u Pána prstenů a tedka (když se na to dívám po 4 letech co film natočil) me stejně překvapil. I když jsem si myslel že to nebude tak dobré a že Jack Black nenatočí seriózní roli. Nakonec se to povedlo Jacksnovi na maximum... kombinace Naomi, Adrien a hlavně Kong je naprosto skvělá. Zpracování ještě lepší a samotný výsledek je monstrozní. Nečekal jsem ale neodtrhl jsem od něj oči. 9/10 ()

Cement73

Ako to uz u Jacksona býva, veľký dôraz na úžasné a realistické efekty. Súboj Konga a T-Rexa ho najskôr mátal už veľmi dlho. Ale koncový efekt je výborný a dosť slušne som sa pobavil.Takže klobúk dolu fantázii. ()

AlchENEMY

Sic film na efekty vynikající, ale samotný námět King Konga mě nikdy nebavil a asi mi ani nikdy nepřiroste k srdci, takže hvězda za efekty + hvězda za některé povedené scény :-) ()

Marys

Pokojne by som dal štvorku, keby ma dĺžka filmu nevyčerpala natoľko, že záverečnú scénu s lietadlami som jednoducho prespal. Každopádne pekný film s dobrým hereckými výkonmi, miernymi scénami, ktoré sa mi nezdali zase až tak skvelo spravené, fajn vypointovaný... ()

conery1

Kráska a " Netvor ". Kto tam bol vlastne netvorom? Bolo ich viac : netvorov v ľudskej koži. Moc predimenzované akčné scény na škodu filmu, ale HOLLYWOOD je už raz taký: ztratil mieru vkusu. Naomi bola famózna. ()

dezert

Parádní film. Jen je všude počítač, a to fakt neustojím. Jasně, opica perfecto, ale ty souboje...oh, shit. No a ten bordel na tom ostrově, jakože ty svině takový, ten bordel, taky celý na PC. No fuj. Ale parádní půl hodina...vážně parádní. A takyj vynikajújcí Jack Black. Ukázal, že umí hrát fakt dobře, frajer. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)