King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

dezorz

king kong je dokonalym odhalenim zbytocnosti pana prstenov. pravda, dej king konga je klisovo velko predposrato hollyywodsky klisoviy a nelogicky, co nastastie, lotrovi vo vsetkych troch trojhodinach nehrozi (iba ak fantasy-ticke utahanie ) , zato forma je to iste od prveho zaberu po posledny. p. jackson a najlepsi reziser zaciatku 21. storocia? iba tak v kink kongovom sne. ()

shyster

Jackson válí. Holt je to frajer a má talent na "hollywodské" velkofilmy. Při tomto filmu jsem zůstal přikovaný v křesle od začátku až do konce ( i víc než u Pána prstenů). Srovnatelně kvalitní s trilogií Pána prstenů. ()

Jino

No jak jsem to viděl poprvé tak se mi to líbilo na čtyři hvězdy, ale teď je to pro mě hrozná nuda. A po delším uvažování jsem usoudil, že je to tak na dvě hvězdy, i když je to, co se trikové stránky týče, perfektní. 50% ()

bogomira

Fuj to je sračka. Nezamilovat se do Naomi tak to ani nedokoukám. Nebudu jako ostatní dávat nadnesený hodnocení jen proto, že se panu Jacksonovi poved LOTR, to přece neznamená, že bude mít předplacený hvězdy za všechen sajrajt, co kdy vypustí mezi lidi. Už dost, musím si holt sehnat nejstaršího Konga... ()

cariada

Dlouho jsem se odhodlával si to pustit ,prostě téma King Kong mě docela odrazovalo. Ale musím říct ,že jsem byl příjemně překvapen. Zasadit do příběhu dinosaury a jinou pradávnou havět byl dobrý tah. Dnešní efekty jsou užasný co vše je schopen počítač vytvořit. 3 hod film mám rád ,když nenudí tady to nehrozilo. Jediná výtka byla posledních 45 minut po převezení opičáka do NY ,to už trochu pokulhávalo ,ale pořád to šlo. Měli to radši nechat vše na ostrově , ale to je to jediné co mě trochu vadilo jinak jsem plně spokojený. ()

Petoss1

Fantastické, krásne dielo a remake legendy. Jackson je pán režisér a spolu s hercami urobil jeden z najväčších filmových zážitkov v roku 2005. Zvuk a efekty sú fajcinujúce, veď režisér sa to mal aj kde naučiť a King Kong je skutočný King. Právom Oscarový snímok, na niektoré scény som pozeral s otvorenou pusou. 85% ()

Tomik12345

No, nebýt toho zbytečně natahovaného úvodu, pitominek v podobě velkých brouků a toho, jak Kong zabije čtyři T-Rexe najednou, neměl by tento film z mého pohledu chybu. Naprosto zbytečné se mi ale právě jeví rádoby zatraktivnit film dinosaury a ještě přerostlou havětí. Čekal jsem trochu jiné zpracování, to ano, ale ne směs Evoluce, Jurského parku a King Konga. Bohužel jen 3*. ()

Skleena

"I kdyby to bylo o polovinu kratší, ještě stále by to bylo dlouhé." Jakkoliv je tahle sklepácká hláška provařená, k danému filmu sedí jak prdel na hrnec. Hvězdička navíc za fajn efekty a hezkýho T-rexe - snad jen kdyby jich ve snímku nebylo pomalu víc jak komparzistů. Pro mě přeplácaný remake bez špetky nápadu. Škoda. ()

Streeper

Čekala jsem něco úplně jiného a jsem hodně zklamaná. Začátek se táhne a je to nudné, pak to byl mix jurského parku, vetřelce a king konga a takový mix se mi vážně nelíbil. Musím ale uznat, že efekty byli skvělé a vypadalo to i věrohodně, ale příběh jako takový mě hodně zklamal. ()

Bláža

Na rovinu – nesnáším Jacksona (krom raných děl) a Pán prstenů mě nudil. Tahle mnoha lidmi toužebně očekávaná podívaná ve mně vyvolávala spíše obavy z prznění originálu. Snímek je opravdu velmi věrným přepisem. Samozřejmě, že si Jackson dovolil některé věci přidat nebo více rozvést, což je jasné už ze stopáže, která původní film překonává dvojnásob. V podstatě se dá film rozdělit do tří přibližně hodinových bloků (cesta na ostrov, ostrovní dobrodružství, městské finále), což zajišťuje divákovi jistou obranu před stereotypem, protože se pořád někde něco děje. Klobouk dolů, gradace je výborná, už od počátku stoupá napětí a akce skončí až s Kongovým pádem. Když už jsem nakousl srovnání s originálem, je tu několik poct. Jedna za všechny - když v kině před Kongem nastoupí herci coby domorodci, vypadají přesně jako divoši v původním filmu. I scéna s tyranosaury (ano, je jich víc), která si zachovává bezvadný „wrestlingový“ charakter, je téměř přesná. A pokud budete dostatečně všímavý, odhalíte mnoho Jacksonových vtípků, které jsou docela trefné. Na druhé straně je tu i co vytýkat. Místy jsem si nemohl pomoct, ale některé scény se asi poněkud vymkly kontrole a patos dominuje (i přesto, že k tomuhle filmu prostě patří). A že scény točené na bluescreen vypadají místy rušivě, o tom se ani nezmiňuji. Verdikt je ale jasný – tohle je důstojný REMAKE (to znamená, že ti dinosauři tam opravdu patří). ()

Silverluv

Já prostě nemám co vytknout, parádní tříhodinový filmový zážitek. Taková pecka jako Pán prstenů to sice není, ale Jackson rozhodně nezklamal. ()

Trainspotter

Bacha, obsahuje SPOILER! --- Velký král všech chlupatých (nemyslím však Robina Williamse) se vrátil na stříbrné plátno se ctí a elegancí, aby opět dobyl srdce senzacechtivých diváků. Režisér Peter Jackson se chopil svého snu a jeho remake slavného filmu ze třicátých let 20. století, který vnesl do kinematografie do té doby mnoho nevídaných trikových postupů, se snaží ve všech směrech originálu přiblížit. Marně? Režisér Peter Jackson, který se z filmového hnoje dostal svou zdařilou adaptací Pána prstenů na vrchol Holywoodského nebe (ačkoliv je to z uměleckého hlediska z bláta do louže), se vrátil a to snad jen proto, aby si mohl splnit svůj dětský sen a zfilmovat příběh King Konga podle svého. Jackson se právě shlédl v původním příběhu režisérů Coopera a Shoedshaka z roku 1933 a právě do tohoto časového období umístil i svou verzi filmu. Nevím, zda-li měl při výběru obsazení hlavních rolí zrovna šťastnou ruku; Naomi Watts působí poměrně dobře (blonďatá křehulinka podobného typu jako Fay Wray) a je dobrou volbou, ale Adrian Brody na mě jako neohrožený a neméně akční Jack nepůsobí, víc mu to sluší za piánem. Jak je už známo, příběh o tajemném ostrově uprostřed oceánu s prehistorickými a krvežíznivými dinosaury, monstrózním otravným hmyzem, obrovitými netopýry a v první řadě s osmimetrovou gorilou na dnešní dobu působí trochu naivně a zároveň nostalgicky (ach, to kouzlo třicátých let), jako pěkná vzpomínka na staré dobré časy. Ale pro fanouška primátů a filmů klasického Hollywoodu je tento film svátkem, jedná se přece o King Konga. Samotný začátek filmu se celkem rychle rozvíjí, jednoduše a postupně se seznamujeme s jednotlivými postavami filmu, které však mají již předem dané charaktery a během filmu už se dále nerozvíjejí, možná snad kromě postavy režiséra Denhama, který postupně negativizuje a přesvědčuje o své ctižádosti, touze po mění a taky blbosti, i když ksicht Jacka Blacka k tomu svádí už od začátku. Expozice, jak už to bývá, se částečně protíná se kolizí. Film na sebe nedá dlouho čekat a po řadě rutinních hollywoodských postupech se ocitáme na lodi, mířící na „Ostrov lebek“. Tady se poměrně rychlý nástup filmu nepatřičně brzdí příliš zdlouhavými (a hlavně zbytečnými) sekvencemi a přitom s nepříliš sdělnými dialogy. Příprava živné půdy pro akci je nezáživná a zřejmě slouží k natažení metráže celuloidu. Nebo, že by zase ten pověstný klid před bouří? Zlom přichází v momentě, kdy se loď dostává k blízkosti ostrova a divák s napětím očekává příchod titulní atrakce snímku. A ten na sebe dá dlouho čekat, taky jak jinak, režisérovo heslo zní: „Čím delší, tím určitě lepší“. Když už teda přijde, kompjůtrem vytvořený chlupáč Andy je velmi zdařilý a ani v nejkritičtějším měřítku nepůsobí počítačově, to samé se dá tvrdit o jeho spoluobyvatelích ostrova (hotový Jurský park), i když při dnešních technologiích se dá tato skutečnost brát jako samozřejmost. Mezi nejpůsobivější scény bezesporu patří zápas Konga s dvěmi až třemi krvežíznivými dinosaury, které se odvíjí asi za polovinou(!) téměř tříhodinového filmu. Tyto okamžiky jsou akčním vrcholem a po odchytu goriláka se film pozvolna ubírá směrem dolů. Akční sekvence v pralese jsou vůbec pro divákovo oko vůbec bohatou pastvou, i když po čase jejich kvantita mírně přetéká přes okraj sklenice a s tím padá i kvalita originálnosti a nápaditosti. Po arestaci Konga, který zřejmě řádně neplatil daně, se dění na plátně ihned přesouvá do New Yorku, kde se lidé scházejí na jedinečnou show osmého divu světa. Je to trochu paradoxní, jak Jackson detailně buduje děj před ostrovem a potom, aniž by snažil svou verzi nějak, alespoň zkratkovitě, obohatit, pro mnoho bezfantazijních diváků, o nějakou přepravu Konga do New Yorku. Kondicionálem můžeme říci, že kdyby Jackson se ze začátku tolik nevykecával, zbyl by mu dech a kuráž i na tohle. Ta část filmu odehrávající se v New Yorku je obsažená na jedné straně zajímavými scénami, jako honička Konga a Jackova taxíku, souboj Konga s letadly na vrcholu budovy Empire State, ale na druhé straně se nevyhýbá klasické holywoodské kýčovitosti jako je klouzání se Konga po ledě v Central Parku nebo plápolající Naomi Watts na utrženém žebříku ve večerní toaletě a zlatých střevících, kdy pod ní je několik set metrů hluboká propast New Yorku. - Jacksone, i když je nostalgie někdy pěkná a přájemná, nesmíme si ji plést ze senilitou, jsme přece v 21. století! - Obzvláště tyto scény působí na diváka trpícího strachem z výšek velmi silným dojmem. Ještě je třeba zmínit, že Ann Darrow v podání Fay Sraz přece jen neměla takový vztah ke Kongovi jako Ann Petera Jackson. Na vinu to můžeme přičíst zase délce, protože Kong má v této verzi pro milostné tokání mnohem více času. Jako celek film působí velmi uspořádaným a celistvým dojmem, děj má spád (kromě slibně se rozvíjejícího se začátku posléze přibržděného), počítačové exteriéry působí věrohodně a akční scény jsou velmi pozoruhodné kvality. Na druhou stranu film trpí některými zdlouhavými a zbytečnými sekvencemi a některé herecké hvězdy bych si taky odpustil. Na konec mi nezbývá nic jiného říci než to, že se gorilí komunita Skull Island, čítajícího jednoho emigrujícího člena, dočkala po 72 letech důstojného remaku, protože známé verze King Konga ze 70. let byly více než trapné. Jackone, Frodo a spol. byly lepší, protože byly první verzí. AR: 2,35:1 - Super 35 () (méně) (více)

Džef!

co dodat je to přece jenom Peter Jackson a ten v tom šlape... občas moc fantasy což ten pohled na ten film trochu kazí, ale jinak příjemné... ()

Wladi.mir

Kvalitní tříhodinový velkofilm, kterému téměř nic nechybí. Zajímavý dobrodružný fantasy příběh, který buď přijmete nebo ne. Záleží na vkusu, ale mě se to líbilo a můžu říct, že jsem se skvěle bavil. Dokonce i od srdce zasmál. Až tedy nebudete vědět na co koukat King Kong je dobrá volba. Peter Jackson prostě umí točit. ()

C0r0ner

Jackson skončil s Pánem Prstenů a megalomanství si ponechal. Už od začátku je vidět, že vložené peníze byly jednak obrovské a druhak dobře investované. Je to samozřejmě strašlivě přehnané a naivní, ale kde jinde člověk uvidí, jak desetimetrová gorila zmlátí T-Rexe? Slušný výplach, u kterého se ale člověk 3 hodiny vážně nenudí. 85% ()

PEEPA

No zacnu jednoduse. Pokud tento film chcete videt, tak jdete do kina. Pokud ho nechcete videt vubec, tak si ani nepoustejte rip, protoze by vas to IMHO nebavilo. A kvuli efektum to stoji za to videt. Kdyz uz videt, tak v kine :-) Original z roku 1933 jsem videl asi pred 14ti dny a ackoliv jsem ho videl vlastne nedavno, tak si z nej moc nepamatuji. Ale presto byl filmove zajimavejsi nez toto. Zacatek a seznamovani s hrdiny je docela dobre. Ale nikdo me na zacatku nejak moc nechytil. Ani Watts, ani Black a uz vubec ne Brody, ktereho proste nemam moc rad (s vyjimkou Jacket, tam byl skvely). Zacatek je o dost rozvleklejsi nez u originalu, ale presto se zas tak moc nenudite. Atmosfera je navozena docela dobre a nakonec se preci jen brzo ocitnete na lodi. Cela cesta na ostrov je skvela. Zacinate si oblibovat ruzne charaktery a ty zacinaji ziskavat rozmer. A pak se konecne neco zacne dit. Prijezd na ostrov je natoceny o hodne lepe a napinaveji nez Dokonala boure, a prvni setkani s domorodci (crew member number 6 + 7... :-D) zacina nabirat na obratkach... Vlastne film ma docela dobry spad a vy se vubec nenudite, ale presto jsem mel pocit, ze je ten obsah filmu jaksi prazdny... hezky natoceny, ale prazdny... No zapomeneme na pribeh a spoilery a zacneme se venovat dalsim aspektum filmu. Jak uz jsem rekl. Tempo je docela dobre a film odsejpa, i kdyz ma pres tri hodiny (a prestavku :-() O hodne vice je rozvinuta "love story" mezi kraskou a opici, ktera je natocena velice osobne. Peter Jackson mel k dispozici daleko lepsi prostredky nez neznami reziseri verze z roku 1933 a tak si muzeme vychutnat kazdy detail Kongovy mimiky a pohybu, Na scene je opravdu hodne, ale zadny zvlastni strach z nej nejde. Je velice verohodny, to ano, ale proste na me nepusobil nijak hruzostrasne. Stejne tak si animatori vyhrali s celou faunou tajemneho ostrova a te si opravdu uzijete az az :-) Souboj s T-Rexem je pusobivy, ale uz si pak rikate "no to uz snad, Petere, nemyslis vazne..." uzasna souhra nahod, ktera hrdiny "co nesmi umrit" stale provazi uz mi zacala lezt na nervy... Vypada to opravdu lacine a klisovite. Jinak akcni sceny mi dlouhe neprisly, ale naopak velice dynamicky a dobre natocene... Finale uz je jen dohrou s opet vybornym prokreslenim vztahu krasky a zvirete. To beru jako nejvetsi pozitivum :-) Herci jsou tak nejak dobri. Nejlepsi a nejverohodnejsi mi prisel Jack Black. Pak Watts, ktera osciluje nekde mezi Reneé Zelweger a Nicole Kidman... :-) Adrien Brody je nevyrazny a prehrava ho lecjaky "crew member" :-) Hudba chvilemi nevyrazna, chvilemi celkem uchazejici a chvilemi vyborna, ale nic z ceho bych potreboval nebo chtel mit soundtrack. Vizualne vypada kong a vsechny nestvury perfektne, to jo. To se musi nechat, ale za 200M by sakra takhle vypadat mel :-)) Jinak dalsi ciste technicke kategorie filmu jsou u me celkem bez pripominek. Velice dobry zvuk bych jen rekl. Tak 6,5-7/10. Neurazi, ale neni to takova bomba, jakou bych cekal... ()

Flynn

Vizuální hody, které jsem předpokládal Jackson nezklamal, jeho záběry ostrova jsou fascinující, až na některé příliš rychlé scénky jako např.souboj konga s tyranosaury, které se mi zdály v kině poněkud rozmazané to bylo prostě skvělé. Hrozně se mi líbily scenérie starého New Yorku a poslední scéna na Empire State Building skutečně lahůdka. Doporučuju. ()

Wormboy

Velmi tazke hodnotenie. King Kong je dozaista remeselne na filmarskom Olympe. Jackson tocit filmy jednoducho vie a vidiet to aj tu. Tentokrat mu vsak zrejme nemal kto sliapat na krk a preto tu mame niekolkodesiatok minut skutocne sice zabavneho (zozaciaku), avsak uplne zbytocneho vizualneho blaznovstva, ktore zacina nudit. Nevravim, ze scena bitky KK s tyranosaurami nie je dobra, ale je proste neuveritelne dlha. Rovnako uzasne natoceny, ale uplne zbytocne dlhy beh pomedzi dinosaure. Aj moje pocity boli velmi premenlive, kym zaciatok a prichod na Skull Island bol skvely, nasledne vizualne orgie ma sice prikovali k sedadlu, avsak potom zacali dost nudit. Preto hodnotenie z prveho hladiska je 3*,teda priemer, vyborne natocene, avsak zbytocne dlhe az nudne. Avsak!!! Sceny, ked su King Kong a Naomi Watts spolu su absolutne neuveritelne a obsahuje taky arzenal emocii, o akom by ine romanticke alebo melodramaticke filmy mohli castokrat len snivat. No a fantasticka Howardova hudba dava emociam ceresnicku. Druhe hladisko je teda jednoznacnych 5* a to bez akehokolvek zavahania. A herci? Jack Black ma byt zrejme samotnym Jacksonom a v postate sa mu to dari. Je pozitivne,ze Naomi Watts tu az tak nevrieska (nastastie) a King Kong (Andy Serkis) je vyborny. Ostatni su zanedbatelnym krovim,ktore je tam len preto,aby umieralo.A dari sa:) Skoda, ze film ma byt pristupny sirsiemu publiku,lebo vidiet velku napaditost pri niektorych "smrtiach", uz len klasicke Jacksonove litre krvi by to krasne dofarbili :) Kazdopadne. King Kong vobec nie je pre mna ziadne sklamanie. Je to uzasne natoceny romanticky pribeh, ktoreho najvacsim nedostatkom je, ze je prilis dlhy. Jackson si splnil detsky sen, nas zabavil a to je podstatne. Teraz sa moze venovat zase niecomu dospelejsiemu :) ()

Fallen_One

Brutálně přeplácané. Ale i tak to prostě není lepší než průměr, ať si padesátimetrovej opičák skáče jak chce, nedonutí mě dát víc než tři hvězdy. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)