King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

doollaar

zanikajici a prosperujici oblast zvraceneho mysleni ,byl jsem spokojen s pokoukanim na tento paradni uz dnes historicky film. ()

kpt.Marťas

Ano, Peter Jackson evidentně umí točit velké spektákly a melodramata. Hrstka lidských hrdinů se sice občas v té digitální štvanici občas ztratila, ale je vidět, žecelý ten film je režíserovo milované dítě. Naprosto famózní domorodci, Naomi Watts dostala dokonce ve filmu dva geniální záběry, potrhlý a zvrácený Jack Black, neuvěřitelně přesvědčivě odporní a děsiví larvovití tvorové se zuby a hlavně Kong. Kong smějící se Naomi, Kong blbnoucí na ledě v Central parku, Kong rozdávající si to s monstry pěkně na férovku a hlavně Kong detail na obličej, jeho mimiku a oči. Tady všichni odvedli výbornou práci. Dobře jsem se bavil. ()

Olafa

tak tohle jsem nečekala! Klasickou látku jakou je King Kong Jackson spracoval svěže a přitom "tradičně". Herecké obsazení je bezvadné a ani Jack Black nedělá blbosti. Efekty jsou samozřejmě úchvatné. ()

Cubah

Ale jo, Peter si splnil sen a jeho sny jsou rozhodně pro filmového fanouška potěšením, klidně více takových realizovaných snů. K pěti hvězdičkám mi ale přece jen něco schází, přesně nedokážu říct co, snad Naomi Watts - ta mi připadala málo charizmatická v roli osudové blondýnky, která zabila opa. ()

Africanus1

Jackson prokázal, že velkofilmy zkrátka natáčet umí. Jeho King Kong je příjemná oddychovka, po vizuální stránce velmi povedená s několika super scénami, např. s obrovskou havětí na dně propasti. Herci hrají přirozeně, hudba neruší a i přes dlouhou stopáž to uteče jak voda. Což ale neznamená, že snímek nemá svoje mouchy... třeba ten sprint mezi prchajícím a padajícím stádem sauropodů byl sice pěknej, ale zároveň přehnanej. Podobně jinak líbivej souboj Konga s tyranosaury - trojice dravců si neporadí s přerostlou gorilou, která se navíc brání jen jednou rukou, protože v druhé drží sličnou divu. A kam se poděli domorodci když filmaři opouštěli ostrov? Že by je nechali jen tak v klidu a míru odplout? Ke konci mě zas praštila do očí neuvěřitelná otužilost Ann. Ale budiž, jsem ochoten se přes to přenést a Jacksonovi tyhle kiksy prominout, protože snímek mě dokázal zaujmout téměř na celé tři hodiny, během kterých jsem se fakt dobře bavil. ()

Agent008

Až překvapivě dobrý film, který asi lépe natočit nešlo. Perfektní obsazení “starofilmově“ krásnou Naomi Watts jen podtrhlo celkovu dobovou atmosféru filmu. ()

schindler

Po fenomenálním Pánu Prstenů si Peter Jackson natočil další svůj sen a to KING KONGA.Inspiraci našel ve stařičké verzi z 30. let.Po vizuální stránce není skoro co vytknout, i když některé scény nejsou na 100procent, ale New York nebo souboj s tyranosury jsou úchvatné.Naomi Watts a Jack Black nezklamali, Adrien Brody je poněkud zahnán do kouta svým chlupatým protivníkem, ale film má tempo a překvapivě i humor který však neurazí.A hlavně bych ocenil, že i přes bezmála 3hodinovou délku film nenudí a než se nadějete koukáte možná i se slzami v očích na závěrečné titulky. ()

Naby

Videl jsem original jako malý, ale i přes to mě tohle nadchlo. Snad až na špatně vybraného Jacka Blacka, kterej měl spíš rušivej element. ()

Grizzlac

No na první pokus jsem uvažoval o maximálně 3*. Říkal jsem si jestli je možné vyhodit tolik prachů do vzduchu. Po druhém shlédnutí jsem se začal bavit se vším všudy. ()

fandula

Pouze díky prodlužovanému začátku (jako u Trosečníka) dám 3*.Kdyby nebyl tak dlouhý a vcelku nepodstatný začátek tak dlouhý byl bych filmu dal 4*,protože mě baví.Hodně lidí tento film hodnotí jako nadprůměrný.Bohužel,podle vašeho hodnocení nejsou vámi nadprůměrně hodnocené filmy mojí parketou. ()

vranekt

Je málo filmů, které bych nedokázal dokoukat do konce. Ale u King Konga 2005 jsem se tak nudil, že jsem ho musel ve dvou třetinách vypnout. Něco tak hloupého, přehnaně akčního, že to zabije veškeré napětí filmu jsem už dlouho, pokud vůbec někdy, neviděl. Od chvíle, kde tam přes sebe začnout padat brontosauři a ... a vůbec, to je škoda slov, cokoliv psát. Jedna hvězdička za vizuální efekty, ale to je myslím v dnešní době málo na to abych na tom postavil celý film. Naomi Watts má výraz asi jako Chuck Norris - žádnej. ()

Jevablo odpad!

Smysl filmu mi uniká. Je to ÚPLNĚ, ALE ÚPLNĚ stejné jako originál, jen se nám vyměnili herci a technika a různé obludy zcela nesmyslně vylézající z různých děr. Na plátně tak postupně defiluje vše, co zatím Hollywood vymyslel, kromě jakéhokoli originálního nápadu. Herci jsou na pěst, zejména Brody a Wattsová, protože zcela nesmyslně lezou nebezpečí přímo do chřtánu, za což následně trpí nevinní (naši dva "hrdinové" ne, ty vždycky někdo zachrání). Děj zjevně netřeba. Efekty dobré, ale mají vůbec nějaký účel? Nebo je to jen taková předváděčka? ()

Kivis

Starého King Konga jsem neviděl, nový mě ani nelákal. Ale pustili jsme si ho na horách před spaním a zabralo to... usnul jsem asi po hodince, tedy dřív než se vůbec objevil opičák. To se mi u filmů, které mě chytnou, opravdu nestává ani v pokročilé denní době. Navíc jsem po probuzení necítil potřebu se na King Konga dodívat. Ale uznávám, že v té první hodince jsem se i párkrát pousmál a vzhledem k tomu, že jsem film neviděl celý, nedovolím si ho strhat nějakým ještě horším hodnocením. ()

zurivymlok

King kong je tak rozporuplný jak jen může z hlediska hodnocení být. Některé věci jsou zde dokonalé, jiné na hranici stupidity. Na jedné straně máme výborně vykreslenou atmosféru období americké krize i ostrova, vizuální provedení je výborné, režie po většinu doby jistá, hudba skvěle padnoucí, herci naprosto dokonale obsazení a odvádí skutečně výbornou práci, Naomi Watts tu vypadá fakt krásně a King kong a jeho mimika jsou dokonalé. Příběh je slušný a dokonce mě vůbec nepřipadá nudná část na lodi, která je občas některými kritizována. ALE: Peter Jackson se bohužel neudržel na uzdě a přehnal to podobně jako Michael Bay v Transformers. Nejslabšími částí skládačky jsou akce, které jsou nerealisticke jak z hlediska toho, co vydrží lidské tělo, tak i z hlediska efektů (nemluvě o tom, že někdy jsou tak dlouhé a přitom monotónní, že už v půlce nudí). Útěk mezi dinosaury a obstřelování hmyzu se zavřenýma očima je asi jedno z nejhorších, co jsem kdy v "áčkovém" vysokorozpočtovém filmu viděl. Bohužel to razí do očí o to víc, že všechno ostatní funguje. Škoda. ()

sha.piro

Kam se hrabou všichni ti Hobiti na tohohle chlupáče... Peter Jackson dokázal nemožné. Nejen že propojil stařičkou Kongovskou klasiku z roku 1933 s mladší klasikou z r.1976, ale hodně tomu přidal. Efekty jsou na skvělé úrovni, potěšily i herecké výkony, podoba 'ztraceného světa' se vyvedla také na výbornou, ale co se mi neodmyslitelně vrylo do paměti a vždy se mi vybaví ve spojitosti s tímto filmem je konečně nefalšované gorilí chování, King Kongova 'doslova živá' tvář (někdy připomínající svými výrazy skvělého Antonyho Hopkinse) a hlavně Peterova úcta k původní předloze. To, co se k lidem často z původní předlohy vůbec nedostalo, je totiž jedna z těch klíčových věcí, co z Konga dělá opravdového Kinga. Mluvím teď o srovnání mezi oběma světy a různých podobách síly. Zatímco ve snímku z roku 1976 byl King Kong jen velká opice, kterou lidé pouze odvlekli do svého světa a později ji zabili, v tomto zpracování je konečně dobře vykreslen rozdíl mezi těmi světy - a to přímo na King Kongovi. V prvních dvou třetinách filmu vám Peter Jackson totiž nejprve představí Konga v jeho pravé velikosti. Tou je především neohrožená a odzbrojující síla a odvaha (ale též laskavost a hravost). Ve svém světě zvítězí nad doráživými pterodaktily, svede boj s několika tyranosaury, a na konci filmu uvidíte, jak se tak gigantický a silný rváč stane snadnou obětí zbabělých lidí, kteří se mu (narozdíl od těch jiných potvor) nepostaví jako jediní na světě tváří v tvář, ale zbaběle do něj pálí z dálky jednu kulku za druhou a nedají mu sebemenší šanci k vrácení jediné rány. LIDI, STYĎTE SE!!!! ()

Spike86

Ze začátku to vypadá výborně, rozehrává se zde zajímavý příběh, který ale bohužel s pozdějším časem ustupuje a občas to přeci jenom působí trochu nesourodě a spíš jako přehlídka efektů a technického zpracování, které je ale jinak výborné. Tu omáčku kolem to chtělo prostě vyladit trochu lépe. Na druhou stranu v těch 3 hodinách ale prakticky není slabé místo a uteklo to tak, že nebyl vůbec prostor na nějakou nudu. Naomi Watts je výborná stejně jako Howardova hudba. 80% ()

tata22

No, Petera Jacksona si neobyčejně vážím za Pána prstenů, nicméně to co jsem bohužel viděl při této příležitosti mi naprosto zklamalo. Absolutně jsem nechápal o co režisérovi jde, zda-li o remake nebo o komedii anebo zábavu pro něho. Považuji tenhle nepovedený pokus o film za urážku filmového fanouška a vůbec nechápu hodnocení zde uváděná či komentáře přiložené. Promiňte ale tohle vážně s uměním moc společného nemá a pro fanouška a milovníka filmu je to hořké zklamání a vůbec dodneška nechápu, že jsem z toho kina neutekl... ()

MG10

V skratke: Naomi Watts = 180 minút toho najsmutnejšieho výrazu, aký sa len v divadelnej škole mohla naučiť. 4 krát ju zachráni šikovná gorilka a ona ju aj tak dokáže vždy veľmi decentne poslať do prdele s tým, že ju ani na sekundu nepremohne výčitka.. Adrien Brody to isté, akurát by si mal zohnať lepšieho agenta na výber postáv, keďže židovský pianista je jediné, čo mu sedí. Najlepší herec je v tomto príbehu samotný King Kong, jemu smutné oči verím najviac. Jackson to natočil šikovne, až na prvú hodinu a pár neskutočných akcií, kedy išlo každému priemerne 3 krát za sekundu o život. Každopádne sa mi to páčilo, malo to spád a držal som opičiakovi palce aj keď som vedel, ako to dopadne. ()

FoxxX

Starý námět zpracovaný moderní technologií - dobrý námět pro dobrý film... Peter Jackson ho dokázal natáhnout do úctyhodných tří hodin, což kupodivu není vůbec na škodu, protože děj nepůsobí nijak zdlouhavě, stále je na co se dívat. Nádherně zpracovaný svět tropického ostrova a spousta prehistorických živočichů, úžasné trikové scény, za které by si toho oscara opravdu zasloužil. Problémem filmu jsou ale různé nesmyslné situace, kterých v těch 3 hodinách opravdu není málo. Základní dějová linie je dobrá, ale některé scény a dějové zvraty naprosto postrádají logiku. A tak jsem někdy jen udiveně kroutil hlavou, jakto že hrdinům neustále pomáhají tak neuvěřitelné náhody, proč některá zvířata postrádají pud sebezáchovy, a tak dále. Všechny tyto scény by přitom šly logicky upravit a hlavní příběh by zůstal stejný, tedy stejně dobrý. Vlastně to jsou všechno jen maličkosti, jenže když je taková maličkost skoro v každé scéně, je to už trochu problém. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)