King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

ESNYR

První polovina je nudná jak plná čekárna u zubaře. Nabízí jen imbecilního Jacka Blacka a digitální blábol který vypadal jak reklama na Jurassic park. CGI tady je tolik, že se divím tomu že u popisku není napsané i "animovaný". Asi nejhorší je akrobatický výstup všech hrdinů, dinosaurů a Krále hor ve scéně z liánami - tak to byla teda komedie jak blázen. Další vystrčený prostředník se děje při přepadení pavoukama, kde mladíček veme samopal a postřílí všechno kolem sebe a nikomu z lidí se nic nestane ( tady už z diváků dělal režisér úplné dementy ). Druhá polovina, už nabídne alespoň nějaký příběh. Jedna hvězda je za Adriena Brodyho, druhá je za to, že se King Kong vrací ke své knižní předloze. Za víc hvězd to nestojí. ()

sterovsky

Kdyby každá scéna nebyla asi tak třikrát delší, než je únosné, byl by film mnohem stravitelnější. I tak mu ale nelze upřít některá pozitiva – hlavně ostrovní scenérie; opravdu lahůdka pro oko diváka. ()

eMeMko

Po 10 letech jsem se konečně dokopal a zhlédl speciální edici tohoto filmu. Objektivně musím uznat, že těch 201 minut celkem uteklo, a to přesto, že se na obrazovce občas moc nedělo. Příjemným překvapením byla chvílemi mírně hororová atmosféra, nemaskovaná přítomnost krve, skvělé herecké výkony a hlavně velmi kvalitní CGI. Dokonce jsem měl pocit, že některé efekty vypadjí lépe než v hobití trilogii. Vezmeme-li v potaz, že za nimi stojí stejná firma a filmy jsou od sebe 10 let, je to na pováženou. Menším zklamáním byla pro mě závěrečná hodina plná slow-motion záběrů a pokusu o tragicky romantický konec u kterého by se asi mělo brečet...ale nějak to nezafungovalo. Ve výsledku se však jedná o kvalitní film, který obsahuje jak humorné scénky (hlavně v přítomnosti Jacka Blacka a Andyho Serkise), tak pasáže, u kterých divák netuší, jak skončí. ()

Drozdo57

Tortúra, akú vie natočiť iba Jackson. Naozaj to všetkých tak baví, alebo sa len všetci boja priznať, že je to totálne otravná nuda? Filmársky ok, ale film by nemal diváka zabíjať. ()

vodkasesemte

Když očekáváte zklamání z další velké opice, dostaví se šmrncovní zážitek v podobě renesance pohádky o Krásce a zvířeti, ty pic ké... Why does Marlow keep going up the river? Why doesnt he turn back? There a part of him that wants to. a part deep inside himself that sounds a warning. But theres another part that Leeds to know. To defeat the thing which makes him afraid. We could not understand bcs we were too far and could not remember bcs we were traveling in the night of first ages, of those ages that are gone, leaving hardly a sign and no memories. We are accustomed to look upon the shackled form of a sonquered monster. But there, there you could look at a thing monstroud and free. I will handle this. For Gods sake, Denham, leave the native alone. She doesnt want the chocolate. Just bunch of women and old folks. They are harmless. The wide-angle will do just fine. Kong je docela malej. Pořád jsem čekal, že se vrátí s větší lodí a taky kde vzalit y Tommyguny – jsou snad ve válce? Herbert didnt die for nothing. He died for what he believed in, and I m gonna honor that. He died believing there was still some mystery left in this world. I m just an actor with a gun who lost his motivation. Your whole life passes before your eyes. And if you lived as a true American, you get to watch it all in color. Thats the thing about cockroaches. No matter ho many times you flushe them down the toilet, they always crawl back up the bowl (stejně jako česká svině – paraziti – jakmile dostanou lidský práva). Kong the eight wonder of the world. Men they will give you the world but they let the one thing that truly matters, slip through their fingers. They are so busy being brave, they forget to use their brains. It was beauty killed the beast. ()

hruska.32

Peter Jackson je borec. To ví každý. Přinesl nám fakt kultovní věci. Ale tohle... je moje dětství. Žeru tyto tipy příběhu Kráska a Zvíře a tohle je bomba. Dojemný, brilantní a pompézní. ()

Raskoslav

Když to shrnu, tak začátek nuda, konec taky. Baví mě vlastně jen ten prostředek, kde divák sleduje modernější variantu jurského parku vs banda námořníků vyzbrojený dobovkama z mafie I. Vůbec ten film neberu moc vážně, protože samotnej námět mi připadal vždycky strašně stupidní, ale ten vabank veprostřed je prostě docela zábavnej a vizuálně chytlavej. Hvězda navíc za točení kamerou Jacka Blacka 24/7. ()

blazma

Na ty první King Kongy moc nejsem, takže toto byl pro mě více méně první film o přerostlé gorile, která se zamiluje do blondýny nebo spíše do jejího pištění. Souboj s Tyranosaury je famózní podívaná a dokonce i vtipná. Přerostlý červi jsou odporní a úžasně vizuálně zpracovaní. Jop, bavil jsem se. ()

jokino

King Konga mám ako príbeh rád, ale táto verzia mi fakt nesadla.. Pre mňa to bolo celé o hrozne umelých CGI, ktoré vyliezali z každého rohu a bolo to nimi celé úplne presýtené.. ()

J.Mayen

Asi nejlepší zpracování King Konga vůbec, byl jsem sám překvapenej, že jsem poprvé hodnotil jen 3 mi hvězdami a musel jsem to okamžitě napravit. Sám nevím z jakého důvodu. Adrian Brody je výborný herec,ale je tak strašně ošklivý, že se mi k té Naomi jako protipól zkrátka nehodí. Mohl se vybrat někdo aspoň trochu sympatičtější. Nicméně asi jeho verzi Titanicu si dovolím říct, že tuhle verzi těžko někdo překoná, tady je laťka hodně vysoko. ()

PaTeXx

Jedna z mých největších dětských srdcovek vůbec. Peter Jackson prostě umí udělat epický film, ať se vám to líbí nebo ne. Užíval jsem si absolutně každou scénu na ostrově (obzvlášť ty, které zahrnovaly dinosaury) od únosu přes bitvy s T-Rexem až po chloroformový lov. Ano, newyorský románek už byl samozřejmě trošku cringe, kráska a zvíře, známe to. Žádné emoce to ve mně nevzbudilo. Ale ten styl, kterým to Jackson umí prodat, je prostě jako dělaný pro tuhle story. Velmi v pořádku, Petere. ()

hrumsrt

Bývaly doby, kdy jsem King Konga sjížděl opravdu hodně často a zoufale jsem se nemohl nabažit příběhu o přerostlé opici útočící na New York.. Peter Jackson se hned z kraje tisíciletí uvedl svou trilogií Pána prstenů, kterou lze pořád považovat za jednu z těch vůbec nejvyrovnanějších filmových sérií vůbec a prakticky za jeden uzavřený desítihodinový příběh, jenž jen pro vstřícnost divákům nevyšel naráz.. Když konečně byl Návrat krále dotočený byli všichni na špičkách, co si Jackson po takových úspěších zvolí dále za svůj budoucí projekt.. A jelikož jeho předvedené řemeslo bylo u Pána prstenů opravdu tak peckovní, i třeba z finanční stránky, že o nějakém Tolkienově potencionálním prokletí nemohla být řeč, dostal Jackson možnost splnit si svůj tvůrčí sen a přepracovat příběh o velké opici z sedmdesátých let do nového hávu.. Možná by někdo věřil, že měl počkat a nechat diváky uzrát, ale Jackson chtěl svoji slávu kout, dokud měl takovou pověst. A asi udělal dobře, jelikož v lepší pozici už zkrátka nikdy nebyl a producenti mu byli ochotní splnit, co ho jen napadlo a třeba přivést nazpět další miliardové úspěchy.. Jak už s odstupem více než dekády víme, King Kong už takovým hitem nebyl a Jacksona možná dost neprávem sesadil s těch nejvyšších neomylných příček.. Pro mě je King Kong v mnoha ohledech asi i lepších filmem než Pán prstenů, který nejlépe funguje až jako celek. Narazil jsem na tenhle film ve správný čas a nebylo pro mě těžké sympatizovat s velkou gorilou.. Dokonce jsem měl v dětství období, kdy jsem si tenhle kousek pouštěl i několikrát do týdne. I třeba proto jsem se po takové době obával, že už si to ztratilo původní kouzlo.. Ale ani zdaleka a King Kong vůbec nic neztratil. Příběh, kdy partička filmařů chce natočit film, který sami zažijí vyústí ve výlet o samotném přežití, jenž je nakonec skutečně proslaví, jen nikoli jako filmaře.. Za všechny peníze a při porušení řady zákonů se vydává partička filmařů a námořníků vstříc neznámým vodám hledat tajuplný ostrov, u kterého přesně nikdo netuší kde by mohl být a zda vůbec existuje.. Posádka v očekávání natáčení revolučního filmu, který bude na plátnech soupeřit s groteskami Charlieho Chaplina, plující směrem k neznámému dobrodružství.. V čele s skvělým hereckým obsazením, kterému vévodí labilní Jack Black obklopený řadou hereckých jmen, které sice sami nejsou vyloženě hvězdy ale v takovéhle kombinaci se jim daří vždy v konkrétních okamžicích zažít svůj moment slávy.. Cesta, která změnila život každému z nich.. Za použitím řady digitálních vychytávek si Jackson převedl na plátno monstrózního opičího tvora, který leč má ten bestiální výraz, který může nahánět docela hrůzu, tak především obtiskl do postavy King Konga neuvěřitelný cit a emoce. Takže není vůbec divu, že jako divák prakticky od prvních chvil Kongovi fandím a baví mě jeho střídání mezi roztomilými a pudovými projevy.. Může žena milovat zvíře? Na motivech variace kultovní novely francouzské spisovatelky Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve, která se do literárních dějin zapsala jako tvůrkyně tématu "kráska a zvíře" se představuje modernější a velkolepější provedení, které ale vyústí možná tím nejrealističtějším způsobem, tedy ne Kong se v závěru nepromění v prince... Není to tak epické, jak už Jackson dokázal že to umí, nedokáže si to romantizovat představy o přírodě, ale jde o jeden z nejpoutavějších střetů kultur a selhávajících globalizačních pokusů.. Jackson upustil od svého kreslířského umění a vyzkoušel potenciál digitálního světa, ale i tak vytvořil téměř hmatatelnou podobu svých představ.. Je to pohádka, kde se do sebe zamilují dvě postavy, jejichž veškeré představy o potenciálním vzájemném soužití rodí nespočet otázek, krásně čistým způsobem, že jde o jednu z nejroztomilejších filmových lásek vůbec. Současně jde o vynikající dobrodružný film, který představuje osobitý survivor v nehostinné džungli, kde když se vyhnete kanibalům pořád vás nejspíše dostane přerostlý hmyz.. Ale především jde o  skvělou zábavu, která střídá filmové žánry a na pořádnou dávku času Vás uzamkne do svého světa 30. let, kde zkrátka všechno vypadalo lépe.. Navíc pak ještě s odvahou jít do prodloužené edice, Jackson tradičně přidává dalšího materiálu na správných místech, kdy někdy jen rozšiřuje příběh ale jindy ho naopak skvěle dokresluje a utváří tak uzavřené dobrodružství, které ty dnešní digitální počiny roztrhá bez námahy. 100% () (méně) (více)

Dolby

Mno, prospal jsem se dobre. Pry bude pri normalnim predstaveni prestavka. To je dobre. Spousta lidi se napije a prezije zblitek tehle graficke onanie bez zivota. Trochu jsem si pripadal jako ve hre Turok, vcetne grafiky. ()

Elemmírë

Nejsem moc fanoušek King Konga a na ten film jsem šel jen s nadějným očekáváním co PJ znovu dokáže. A dostalo se mi toho co jsem čekal. Dějově těžko můžu zhodnotit, ale natočené skvěle. Když jsem z kina odcházel, věděl jsem že by to mohlo být mnohem lepší. ale i tak to byla dobrá podívaná. ()

romulus

Pro mě absolutně nezapomenutelný zážitek, který byl ještě umocněn tím, že jsem na něm byl v kině. Akce střídá akci, a dějová linie je postavená vyloženě na akčních scénách, ale mě to vůbec nevadilo, ani chvíli jsem se nenudil, takže jako blockbuster je to dokonalé. Bravo Petere, splnil jsi si svůj sen dokonale!!!!! ()

Little

Příliš dlouhé, často nudné a celkově nevýrazné. Filmu by prospělo prostřihat zbytečně zdlouhavé sekvence. Dramatické okamžiky, kdy jde protagonistům o život, mnohdy vyzněly směšně. Moji pozornost udržela hlavně Naomi Watts, které tímto moc děkuji za příjemný zážitek. Peteru Jacksonovi bych doporučil spadnout zpátky na zem - efekty by měly být ozdobou filmu a ne jeho podstatou! ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)