Série(2) / Epizody(4)

Recenze uživatele mh.mail k tomuto seriálu (2)

Maigret klade past (2016) (S01E01)

60% — Když jsem si kdysi přečetl, že britové natáčejí cyklus Maigretovských příběhů s Rowanem Atkinsonem v hlavní roli, klepal jsem si na čelo a myslel jsem si, že se zbláznili. Včera jsem viděl první díl a musím říct, že jsem byl příjemně překvapen. Jedná se asi o stejnou situaci, jako když jsem najednou zjistil, že Jiří Lábus je schopen zahrát i charakterní a vážné role bez újmy na věrohodnosti. Specifický obličej si Atkinson samozřejmě neodpáře, ale rozhodně jsem to nebral tak, jako že mistr Bean hraje Maigreta. Naopak na Beana jsem si při sledování ani nevzpomněl. Maigret jako takový nepatří úplně mezi mé oblíbené detektivy, a to ani v knižní, ani ve filmové podobě, ovšem na tento cyklus se asi podívám častěji. ()

Maigret a případ mrtvého muže (2016) (S01E02)

60% — Jo tak v originále to byl gang z Československa a na Primě z nich udělali Rusy? To je docela dobrej fór. Ale jinak jako detektivka se mi to líbilo a jak už jsem psal u předchozího filmu, Rowan Atkinson mi jako Maigret vůbec nevadí. Jen tedy nevím, jestli to Simenon takhle napsal, ale v obou zatím odvysílaných filmech jsem viděl podobné schéma, kdy Maigret (aspoň nějakou dobu) vyšetřuje na vlastní pěst proti příkazu vyšetřujícího soudce. Doufám, že se z toho nestane klišé. ()