Série(2) / Epizody(4)

Recenze uživatele honajz k tomuto seriálu (4)

Maigret klade past (2016) (S01E01)

Nedám pět hvězd ze dvou důvodů - 1. protože Gabin, 2. protože Simenon Maigreta představuje jako robustního, silného chlápka, mohutného, a ne jako tintítko. Ale když odhlédnu od této skutečnosti - a tvůrci koneckonců mají jistý nárok na své vidění hrdiny - vyjde mi velice dobře natočené dílko, které drží v napětí, má skvělý vizuál, tedy výpravu i kameru, drobné nuance, nepřehrává se tu, není vše řečeno hned doslova, a líbí se mi i tempo vyprávění, jež je podřízené neuspěchaným časům předlohy a zobrazované době. Dnes je zvykem všude rychle stříhat, zběsile jezdit kamerou a mít co nejvíce výbuchů i ve snímcích právě z této doby, takže určitá starosvětskost filmu jen svědčí. ()

Maigret a případ mrtvého muže (2016) (S01E02)

Za naprosto dokonalou češtinu - a slovenštinu! - a za Maigreta nuceného odnést jakožto číšník šálky (a jeho obličej v té chvíli) dám nakonec pět. :-) Skvěle natočené, výborné lokace, výprava, kamera (třeba hned jeden z úvodních záběrů přes topůrko), velmi chytře napsaný scénář, dobře zapojen paní Maigretová, a navíc nechybí onen lidský přesah a porozumění "malým" lidem, jaké najdeme i v Simenonových předlohách. ()

Maigret a noc na křižovatce (2017) (S02E01)

Tenhle díl mne tolik nechytil, protože mi přišel až moc přeslazený. Možná je to dané i tím, že to režírovala ženská, a tak sledujeme spíše ženské problémy ženských postav včetně dvou manželek kriminalistů, je tomu věnována neměrná stopáž a zcela to rozmělňuje samotný případ, který mi pak přijde podaný zkratkovitě - třeba o té loupeži a osudu Goldbergů bych se rád dozvěděl víc, než o Carlovi a jeho "sestře". I takové to - hleďme, Maigreta kdejaká neuloví, je to vzorný manžel, byť policista - se mi nepozdávalo. ()

Maigret a drahoušek z Montmartru (2017) (S02E02)

Líbí se mi, jak z budapešťských uliček (musím se tam zase někdy podívat) udělali skvělou Paříž se všemi nočními kluby a schody a parčíky, líbilo se mi i celkové směrování příběhu, který nabízí vlastně ještě jedno, hodně lidské poselství, čímž je pro mne v dnešní době výjimečný. Myslím, že se hodně povedla i charakteristika postav. Potěšil mne nenásilný sem tam humor, docela povedený. Jen mi poněkud vadilo to zatahování paní Maigretové do případu, ty dopisy by bohatě stačily jako nosná linka. ()