Píše se rok 1912. Mladá dívka se probouzí z děsivé noční můry, která ji v poslední době pravidelně pronásleduje. Následujícího rána se jde představit jako nová chůva do rodiny Allisonových k jejich dvěma dětem dívence Lorraine a nemluvněti Trevorovi. Všichni společně se mají hned nazítří nalodit na Titanic, který má podniknout slavnou plavbu ze Southamptonu do New Yorku. Největší a nejluxusnější loď všech dob, podle všeobecného mínění nepotopitelnou, navštěvují novináři a starý kapitán Smith, jehož čeká poslední plavba před penzí, je chtě nechtě musí doprovázet. Další den loď opouští přístav a vyplouvá vstříc svému osudu (oficiální text distributora)

Agent008

Dosti sporný film - sice je to o Titanicu, který mám rád jak od Camerona, tak jako samotnou loď, ale na Cameronův film to nemá - nemá to akci ani napětí a je jednoduše řečeno “BEZ ŠŤÁVY“. Nelze tyto filmy ani srovnávát, bylo by to jako srovnávat mrakodrap s popelnicí. ()

ohinek

Než začnete na tenhle film plivat, ověřte si drobnost jménem datum vzniku. Nesnažím se tvrdit, že by tato verze v čemkoli překonávala Jimův epos, možný původ řady jeho motivů se však nezapře. To je holý fakt. Tato verze nemůže za to, jak špatně v porovnání s o dva roky mladší verzí vypadá, spíš bych řekl, že svůj drobný podíl na jeho úspěch má i ona. ()

D1705

Tak idem okomentovať aj tento TITANIC. Tento film má značné prvky TV filmu, ale laik by to možno nerozoznal. Film bol pôvodne rozdelený do dvoch častí-prvá je o plavbe a problémoch a radostí postáv, a druhá je o katastrofe a o preživších. Catherine Zeta-Jones-nemastná, neslaná. Bola nezaujímavá, teda jej postava. Verím, že iné filmy jej sadli lepšie. Eva Marie Saint-v tomto filme už babička, manželka boháča Follyho, ktorá tvrdohlavo presadila záchranu svojho psa a ešte sa sťažovala manželovi, koľko peňazí sa potopilo s loďou. Tim Curry-typická rola pre Curryho, sadla mu ako uliata. Opäť úchylný a náslnický pánko, ktorý sa možno zachránil, ale keď sa sám prezradil, bol zabitý a spolu s ním aj nemalá finančná čiastka. Peter Gallagher-elegán, ktorý sa potopil s loďou Dobrý film, lebo som fanúšik TITANICU. ()

Camel91

Jako malý jsem tento film viděl, moc si z něj nepamatuji až na setkání hlavních postav na lodi Carpathia... To mi uvízlo v hlavě a dodalo takovou tu naději i v situaci kdy už to vypadá že bude nejhůř a jako malý jsem si přál, aby se něco podobného stalo i u Camerona, tam samozřejmě Leo nevyplaval z vody a nevydal se hledat svojí Kate.. ()

AnakKrakatoa

Docela pěkný film, je v něm ukázáno to co v jiných nějak chybí a to, že radisté si více všímali peněz od cestujících než hlášení pro kapitánský můstek. Ale kapitán, ten je tedy fantastický, po lodi provede dvě dámy a pak se před nimi postaví za kormidelní kolo, bomba a přímo atomová. A v momentu kdy se loď potápí nařídí aby odeslali zprávu, že se potápí po "čumáku". Tak tohle je super, tohle by profesionální námořník nevyslovil ani ve stavu nejvyšší opilosti. Tady tedy tvůrci udělali z kapitána pěkného osla. Jinak je zde již obehraná dějová linie, láska s pokusem o oznámení rozvodu a nakonec šťastný pád do náruče věrného manžela. S Titanikem j.Camerona se to nedá srovnávat spíše lze tento film brát jako oddechoví a nepřemýšlet nad ním. ()