Tahle televizní inscenace Titanicu určitě není zase až tak špatná. Na Cameronův velkofilm se to sice ani náhodou nečape a taky to trpí typickými neduhy dvoudílných televizních katastrofických snímků, ale to neznamená, že by se jednalo zase až o tak špatný film. Samozřejmně, že v té první polovině se toho zase až tak moc neděje, ale bylo by nefér to tomuto zpracování vytýkat, vždyť i ta bůhvíkolika oscarová verze od Camerona nemá zrovna v první půlce kdovíjaký drajv a tam to kupodivu hodnotícím nevadí. Takže asi takhle co se hodnocení týče tak pro Jamese a jeho film mluví vyšší rozpočet a lepší efekty. Jinak nemám zase až takový problém tyto dvě verze porovnat. Každopádně toto dílo mě ve finále nijak nenadchlo ani neurazilo a dávám 60%(11.5.2014)

• Guran

Já jakožto milovník lodi Titanic, se mi hrozně líbí verze Jamese Camerona. Toto je bohužel hrůza. Přiznám se, že jsem na film nekoukal v pravém slova smyslu, přeskakoval jsem ho z jedné scény do druhé, poněvadž se v ději nachází spoustu nudy. Nejvíce jsem byl zvědavý na část filmu, kde se Titanic potápí, ale tam se nachází minumum scén, které by ukazovali potápějící se loď a vůbec - v každém záběru je vidět, že filmaři použili zmenšený model, vysoký jako lidská paže. Efekty jsou tím pádem hrozné, ale co mě zklamalo nejvíc je, že ve filmu hrál Tim Curry, které zbožňuju zejména z filmu Congo. Takovýto výborný herec nevím, proč vzal roli do tak trapného filmu. Hrůza, rozhodně tuto verzi Titanicu nedoporučuji.(21.3.2015)

• Nach

Myslím, že se ve své době jednalo o můj vůbec první, viděný film o Titanicu (alespoň si to tak pamatuji). Tehdy na mě ono vykreslení tragédie velice zapůsobilo. Jenže pak přišel James Cameron a laťku kvality nasadil velice vysoko. To jsem ale stále ještě byl malé pivo, a tak až později, kdy jsem se setkal s jinými filmy popisující onu tragédii - hlavně myslím snímek Zkáza Titaniku z roku 1958 - došlo mi, že toto televizní drama je bohužel kvalitně podprůměrné. 50%(5.3.2012)

Jasne, ze je citit nizsi rozpocet, ale zatracovaniu tohto filmu nerozumiem. Vedela by som si predstavit kombinaciu Cameronovho a tohoto Titanicu. Z Camerona by som nechala do poslednej sekundy vsetko z finale potopenia lode, hlavne by som vynechala sladkost a K.Winslet. Z tohto by som pouzila C. zeta-jones a vsetko s dokumentarnou hodnotou, kostymy a pribehy. Milujem pribehy.(6.1.2014)

Byť v rámci technického zpracování nedosahuje tento snímek ani náhodou kvalitám Cameronova eposu (ostatně, co chtít od tv filmu za 13 mega), v rámci způsobu vyprávění, zpracování charakterů, ale i scénáře a historických reálií se mu přinejmenším vyrovná. Vytkl bych snad jen nefunkční love story mezi hlavními hrdiny (obzvláště konec, v němž Isabell oplakává svého milého aby se o záběr později vrhla do náruče manžela) a nevýraznou úlohu pro Catherine Zeta-Jones. Oproti tomu ostatní dějové linie vedlejších postav fungují na jedničku - ať už jde o "vražednou chůvu" či mladého zloděje. Herecké výkony též mohu hodnotit pozitivně (Tim Curry exceluje). Vizuální efekty jsou v rámci televizní produkce na velmi vysoké úrovni, stejně tak kostýmy, kulisy a celková výprava... Příjemné překvapení, které ve mne dokonce vyvolalo i nějaké ty emoce a málem přinutilo k pláči... Televizní inscenace totiž mají tu výhodu, že se přeci jen více drží skutečných událostí (nebo se tak alespoň tváří) a působí skoro až dokumentárním dojmem, díky kterému získává vyprávění na dramatičnosti. Slabších pět.(30.12.2019)

• - V dobe, keď mieril do kín Cameronov Titanic (1997) odvysielala TV Nova tento film a pri upútavke použila slávnu pesničku od Celine Dion. Mnoho ľudí si vtedy myslelo, že v TV pôjde práve Cameronová verzia. (Jello Biafra)

• - Odborníci na Titanic snímku vytýkají jeho historickou nepřesnost – původně se tvůrci sice chtěli držet historických reálií, avšak producenti požadovali, aby byl větší důraz kladen spíše na romantickou dějovou linii, a tak najali nového scenáristu, aby vytvořil zcela nové fiktivní zápletky a postavy. (fiLLthe3DD)

• - Stejně jako v černobílé verzi z roku 1953 se ani v tomto snímku nevyskytuje konstruktér Titanicu Thomas Andrews. (fiLLthe3DD)