• Chrlič

Není to ten Tianic, kde Curry někoho ojede v koupelně? Tohle jsem viděl kdysi dávno, lépe řečeno viděl omylem a naštěstí jen kousek (těžko říct, z které části filmu). Na jistotu můžu říct, že jsem se u toho šíleně nudil a to možná i proto, že nejsem na romantické televizní filmy, se stokrát ojetou zápletkou, úspěšně znovu ojetými žvásty a jako bonus i po tisícáte potopeným (ojetým) Titanicem. Hvězdička za mého oblíbence Curryho a druhá za to, že jsem viděl více jak deset minut filmu.(10.8.2009)

• TeeAge

|| Scenár: Ross LaManna, Joyce Eliason | Hudba: Lennie Niehaus | Produkcia: Harold Lee Tichenor, Rocky Lang | Distribúcia: RHI Entertainment | Rozpočet: 13 miliónov $ || Vskutku celkom šikovný pokus o vzkriesenie pamiatky Titanicu. Žial ale za hrstku penazí nikto nevyčarí katasrtofický film na tri hodiny s gradáciou, obrazovou kvalitou a dobrou hudbou. O hercoch ani nehovoriac.(3.9.2011)

Jasne, ze je citit nizsi rozpocet, ale zatracovaniu tohto filmu nerozumiem. Vedela by som si predstavit kombinaciu Cameronovho a tohoto Titanicu. Z Camerona by som nechala do poslednej sekundy vsetko z finale potopenia lode, hlavne by som vynechala sladkost a K.Winslet. Z tohto by som pouzila C. zeta-jones a vsetko s dokumentarnou hodnotou, kostymy a pribehy. Milujem pribehy.(6.1.2014)

Musím se přiznat, že první romantická polovina byla srovnatelná, ne-li lepší než v o rok novější verzi. Samozřejmě, druhá polovina se s tou Cameronovou nemohla vůbec rovnat (přeci jen se jedná o TV film), zvláště v technických prvcích je Cameron naprosto jiná liga. I když mi bylo jasné, že nasnímání potopení lodi asi nebude hlavním cílem filmu, i tak jsem velmi zklamán, jelikož tato část byla strašně odbytá (ani ne minuta prostoru). Stejně tak mě finále nezaujalo ani emocionálně, takže jsem nakonec koketoval i s menším hodnocením, nakonec ale přeci jen tři kvůli první části.(25.10.2014)

Pokud někteří vyčítaly Cameronovi (cituji) jednoduchost, kýčovitost a přeslazenost příběhu jeho slavného opusu, tak ať si preventivně pustí tohle. Po tomhle, myslím, že své přesvědčení přehodnotí. Všechny příběhy do jednoho, které se zde odehrávají, jsou prostinké a studené jak psí čumák, okořeněné slušnou dávkou trapnosti. Tomuhle faktu pochopitelně nahrávají podprůměrní herci a scénář, který se dělí na dvě poloviny. Ta polovina příběhová (jak jsem již zmínila), jde neúprosně ke dnu, spolu s Titanicem. Naopak druhá polovina, by sama mohla fungovat jako vynikající dokument. Určitě ne vizuálně (tam nastavil Cameron laťku pořádně vysoko), ale co se informací týče. Například jsou zde více rozebráni radisté na Titanicu, neschopnost spojení se s nedalekou tajemnou lodí mezi Titanicem a oficiálně nejbližší lodí Californian, či případ samotné SS Californian která přijela později, než pro přeživší spasná Carpathia, která byla o více než 50 mil dál. Ale i zde jsem našla pár restů, které nelze přehlížet- první důstojník Murdoch ve filmu spáchá sebevraždu (stejně jako v Cameronově verzi) a přitom byl brán za hrdinu,který pomáhal pasažérům, kde mohl, a šel ke dnu s lodí. A absence dalšího hrdiny, šéfkonstruktéra Titanicu- Thomase Andrewse. Tak či onak, informace o tajemné lodi a lodi Californian, byste zase v Cameronově Titanicu nenašli. A proto dávám průměr, za vcelku podrobně historicky doložená fakta a za jediný výborně zahraný charakter, a to je kapitán lodi Smith, který mě dostal svými posledními slovy které zde musím napsat: V NOVINÁCH POŘÁD OMÝVALY JEDNU MYŠLENKU- ANI SÁM BŮH, NEMŮŽE POTOPIT TUHLE NEPOTOPITELNOU LOĎ. A ONA DOSTALA TO SPRÁVNÉ JMÉNO- TITÁNI SE JEDNOU ODVÁŽILI PROVOKOVAT BOHY SVOU NADUTOSTÍ A PÝCHOU, A ZA TO BYLY SVRŽENI DO HOROUCÍHO PEKLA.(7.4.2012)

• - Prvý film o Titanicu, ktorý ukazuje ako sa loď rozdelila na dve časti. (Zaara)

• - V dobe, keď mieril do kín Cameronov Titanic (1997) odvysielala TV Nova tento film a pri upútavke použila slávnu pesničku od Celine Dion. Mnoho ľudí si vtedy myslelo, že v TV pôjde práve Cameronová verzia. (Jello Biafra)