Z celého dvojdielneho filmu cítiť silnú televíznosť. A nemôžu ju z nej vytrhnúť ani také známe mená ako G.C. Scott či krásna Zeta-Jonesová. Každých 10 minút niekto spomína veľkoleposť, majestátnosť a hlavne nepotopiteľnosť lode, aby tak lacno umocnil jej neslávne známy koniec. Je to tak klišovité a neoriginálne, rovnako ako osudy hlavných či vedľajších protagonistov. Na druhej strane, od televízneho filmu to asi ale aj každý očakáva. Prvý diel je o užívaní si na luxusnej lodi a predstavení postáv, a celý druhý diel sa venuje katastrofe lode a následnej záchrane jej preživších pasažierov. Priestor na to je až neprimerane veľký. Pokojne išlo spraviť z toho jeden 90-minútový film. Katastrofa lode je z dnešného pohľadu málo epická, spomalené zábery na rôzne prestrihy a časté vykrikovanie nie je niečo, čo by zaujalo. Aspoň že sa na konci nerozdeľujú pri stratách svojich blízkych postavy na tie sympatické a na záporácke a ujmy sú na oboch stranách. Taký typický televízny film, ktorý síce neurazí, ale ani výraznejšie nezaujme.(15.9.2020)

Byť v rámci technického zpracování nedosahuje tento snímek ani náhodou kvalitám Cameronova eposu (ostatně, co chtít od tv filmu za 13 mega), v rámci způsobu vyprávění, zpracování charakterů, ale i scénáře a historických reálií se mu přinejmenším vyrovná. Vytkl bych snad jen nefunkční love story mezi hlavními hrdiny (obzvláště konec, v němž Isabell oplakává svého milého aby se o záběr později vrhla do náruče manžela) a nevýraznou úlohu pro Catherine Zeta-Jones. Oproti tomu ostatní dějové linie vedlejších postav fungují na jedničku - ať už jde o "vražednou chůvu" či mladého zloděje. Herecké výkony též mohu hodnotit pozitivně (Tim Curry exceluje). Vizuální efekty jsou v rámci televizní produkce na velmi vysoké úrovni, stejně tak kostýmy, kulisy a celková výprava... Příjemné překvapení, které ve mne dokonce vyvolalo i nějaké ty emoce a málem přinutilo k pláči... Televizní inscenace totiž mají tu výhodu, že se přeci jen více drží skutečných událostí (nebo se tak alespoň tváří) a působí skoro až dokumentárním dojmem, díky kterému získává vyprávění na dramatičnosti. Slabších pět.(30.12.2019)

Jasne, ze je citit nizsi rozpocet, ale zatracovaniu tohto filmu nerozumiem. Vedela by som si predstavit kombinaciu Cameronovho a tohoto Titanicu. Z Camerona by som nechala do poslednej sekundy vsetko z finale potopenia lode, hlavne by som vynechala sladkost a K.Winslet. Z tohto by som pouzila C. zeta-jones a vsetko s dokumentarnou hodnotou, kostymy a pribehy. Milujem pribehy.(6.1.2014)

Musím se přiznat, že první romantická polovina byla srovnatelná, ne-li lepší než v o rok novější verzi. Samozřejmě, druhá polovina se s tou Cameronovou nemohla vůbec rovnat (přeci jen se jedná o TV film), zvláště v technických prvcích je Cameron naprosto jiná liga. I když mi bylo jasné, že nasnímání potopení lodi asi nebude hlavním cílem filmu, i tak jsem velmi zklamán, jelikož tato část byla strašně odbytá (ani ne minuta prostoru). Stejně tak mě finále nezaujalo ani emocionálně, takže jsem nakonec koketoval i s menším hodnocením, nakonec ale přeci jen tři kvůli první části.(25.10.2014)

Tak tohle se docela povedlo. Podle hodnocení jsem od této verze námořní katastrofy moc nečekal, ale byl jsem opravdu příjemně překvapen. Dalo se na to opravdu docela dobře dívat, příběhové prvky byly zajímavé a herci výborní, hlavně Tim Curry a Zetka. I katastrofa byla dobře natočena, jen finálové potopení mohlo být lepší. A poslední půlhodina z Carpathie byla vcelku zbytečná, ale jinak mohu doporučit. 85%.(9.5.2012)

• - Stejně jako v černobílé verzi z roku 1953 se ani v tomto snímku nevyskytuje konstruktér Titanicu Thomas Andrews. (fiLLthe3DD)

• - V dobe, keď mieril do kín Cameronov Titanic (1997) odvysielala TV Nova tento film a pri upútavke použila slávnu pesničku od Celine Dion. Mnoho ľudí si vtedy myslelo, že v TV pôjde práve Cameronová verzia. (Jello Biafra)

• - Natáčení započalo 8. července 1996, skončilo 3. září téhož roku a probíhalo v kanadském Vancouveru. (fiLLthe3DD)