Soud opouští mafián Ricca, který byl uznán nevinným. Cestou Ricca s jeho kumpány odpraví maskovaný policista. Někdo vzal spravedlnost do vlastních rukou. Na případ je nasazen poručík Briggs (Hal Holbrook). K případu se ale zaplete i nevybíravý kriminalista Harry Callahan (Clint Eastwood), který byl před časem suspendován pro nepřiměřené násilí. Harry se zastaví u bývalého kolegy a získá dojem, že Charlie by mohl být oním policejním katem. Brzy dojde k další akci šíleného policisty: postřílí bavící se společnost v sídle jiného gangsterského šéfa. A zanedlouho zastřelí pasáka, který zamordoval prostitutku. Harry je povolán zpět do oddělení vražd. Zločiny však neustávají: kokainový král je zmasakrován a zanedlouho i policista, jenž chtěl do případu proniknout. Briggs je přesvědčen, že za vraždami stojí jeden z šéfů mafie a pošle Harryho, aby ho zatkl. Gang byl ale varován – a mrtvoly se začínají kupit… V pořadí druhé pokračování o drsném detektivovi Harrym Callahanovi natočil zkušený televizní režisér Ted Post (Pověste je výš, Do nitra Planety opic; TV seriál The Twilight Zone), jenž směle navázal na prvotní počin zvaný Drsný Harry. Podobně, jako předchůdce, i tentokrát si styl dobově nebral žádné servítky. Bez nutných příkras, ale zato s westernovým a noirovým zápalem, bezprostředně vykreslil horoucí ulice zločinu San Francisca a nekonečnou policejní rutinu. Na filmu se mimo jiné opět podílel vynalézavý hudební skladatel Lalo Schifrin. A jako spoluscenárista figuroval Michael Cimino, jenž s Eastwoodem o rok později natočil Thunderbolt a Lightfoot, a posléze se proslavil klasikami typu Lovec jelenů či Nebeská brána. (Česká televize)

Shredder

A man's got to know his limitations. Vyspelejsi pribeh, viac vrazd, rovnako dobre hlasky a tiez pokus o politicku korektnost v podobe Harryho odmietnutia pridat sa k samozvanym rukam zakona. Charizma mu opat nechyba a zeny sa mu len tak vrhaju pod nohy same - S:What does a girl have to do to go to bed with you? H:Try knocking on the door. Rovnako dobre ako prvy diel, Clint sa pravdepodobne so zbranou v ruke uz narodil. ()

Stanix

Znám několik lidí. Jsou to sběratelé rozsáhlé ságy filmů o Jamesi Bondovi. Jsou to fandové, nic proti nim. Mají rádi "svého" Bonda. Já ne. Mám Callahana a k jeho filmům se budu vždycky rád vracet. " Man's got to know his Limitations! " ()

altaica

PRO MUŽE:Jó, Harry opět drsnější než šmirgl a tentokrát vyšetřuje krysu ve vlastních řadách. Výborná krimi, excelentní závěr. Bylo by to na plnou palbu, nebýt nervní, syntenzátorové, naprosto šílené hudby, tak typické v 70. letech, která mě sr*la po celou dobu projekce. I tak mohu jen a jen doporučit..         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Clint Eastwood je v roli drsnýho Harryho prostě macho. Agresivně maskulinní chování feministky dráždí a křehotinky přitahuje. Ruku na vařečku, madame, nechtěla byste aspoň na čas mít doma místo bačkory s lahváčem podobný exemplář urostlého chlapa, co šetří slovy a nešetří činy? Na víc jak 2 hodiny... je váš... stačí si ten film pustit.          HLÁŠKA:Tohle je čtyřiačtyřicítka magnum, nejsilnější pistole na světě, může ti čistě prostřelit hlavu. Cítíš se šťastný? Prásk..// Můžu se tě na něco zeptat? Jen se ptej. Co musí udělat holka, aby tě dostala do postele? A zkusila si zaklepat?! ()

Tiiso

Druhé pokračování vyprávění o často naštvaném a neustále suspendovaném Harry Callahanovi, radikálně mění náladu a samotnou atmosféru vyprávění o proti celkem ve všech svých směrech krotké "jedničce". Příběh na nic nečeká a hned od začátku nastavuje dobré tempo, dobrý styl filmové řeči a za třetí dobrý příběh. Protivníci jsou zde natolik záporní, až se Harry počíná jevit jako obyčejný "polda", který v práci vydělává peníze. Situace a příběh donutí Clinta na tváři vykouzlit ještě kamenější a nehybnější výraz než jsem u něho zvyklý. Ačkoliv jsem ho neviděl tak často v neohrožených "chlapáckých" akcích tak jako v předešlém snímku nemění to nic na poutavosti vyprávění. Nakonec je stejně donucen vytahovat svůj Magnum 44 více než je zdrávo. Snímek skvěle šlape. Je to kvalitní žánrovka, která velmi slušně navazuje na předchozí film Drsný Harry a v ničem o proti němu nezaostává. Jde sice svou cestou - tam kde je vidět (Drsný Harry) velká nadsázka a i zábava - zde kontruje spíše tíha společenských problémů, zejména těch velkoměstských; - tam kde je určitá lehkonohost v řešení nastálých situací, zde cítíme spíše respekt hlavního hrdiny. Aby bylo jasno, nepovídám tady nic o tom, že by se Clint v tomto filmu něčeho zalekl a utíkal domů. To zase ne! Příběh ho zde spíše nutí aby více projevil jaký je uvnitř a jaké zásady či morální kodexy vlastně vyznává. Taková rozhodnutí v prvním díle dělat nemusel (až na slabé vyjímky). Linie vyprávění v Drsném Harrym byla celkem jasná a jednoduchá. Zde tomu již tolik není. Toto vše zmíněné, ale dohromady velmi dobře funguje. Snímek má spád a doopravdy mě až dokonce zajímalo jak to dopadne. Takže všichni fanoušci C.E. směle do toho. Film je na technické úrovni standartní. Co můžu vyzdvihnout je celkem zajímavá (ačkoliv ničím převratná, to zase nečekejte) doprovodná hudba známého skladatele Lao Schifnera. Každopádně snímku sluší širokoúhlá verze než ta TV ořízlá (i když v dnešní době by snad již snímek měl jít i v TV v poměru takovém v jakém byl film natočen tedy 1:2.30). ()

Knor

Víc akce, víc střílení, víc mrtvol, propracovanější příběh .. to je v pohodě, ale Clint je tu citlivější a lidštější než v jedničce a mě se víc líbil jako zamračenej drsňák, co nejdřív střílí a pak se ptá :-) Ne že by toto pokračování bylo horší, je old school akční pecka jak má bejt s dobrým příběhem, ale mě víc sedla přímočařejší jednička. ()

Godhaj

,,The last one was a good guy!“ Druhý Harry už není tak drsný, jak byl při prvním setkání. Zločinci, se kterými se musí potýkat vyhlásili vendetu kriminálníkům v takovém stylu, že by i Chamurapi blebl závistí. Děj je docela drsný, pořád se střílí a mrtvoly přibývají solidním tempem, ale přesto film neodsýpá a docela se táhne. Harry je takový nemastný neslaný, neměl moc dobrých hlášek. Také nechápu, proč z něj dělali takového sexy borce, že se na něj lepí každá ženská. Trochu to tím působilo jako variace na bondovku. Abych ale jen nehaněl, tak je druhý Harry pořád stará dobrá sedmdesátková kriminálka, ale kultovní statut u mě nezískala. ()

Dinsberg

Drsný Harry v plné síle. Dovedně natočené akční scény, kterých je zde víc než u původního filmu. Škoda jen že záporáci jsou vesměs béčkoví tragédi. ()

Davis I

Tento díl zaostává za tím prvním svou délkou. A scénář nemá takovou kvalitu po celou dobu. Má, ale taky své vychávky. Mě se líbila střelecká soutěž a z ní vypointovaný Herryho fígl se zapůjčenou zbraní. Divákovi má Magnum Force co nabídnout i v dnešních "super akčních časech"... ()

Sir Ludvig

Najlepší z piatich filmov s Dirty Harrym - Clint v životnej forme, Schifrin detto, atmosféra San Franciska a 70s, drsné a pritom funky. Made my day. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 75%, Audience Score - 77% | FDb.cz - 79.1% | Výborné pokračování prvního legendárního dílu, které jej v mnoha ohledech i předčí a svou vyváženou akcí, napínavými scénami i dějovými zvraty (které jsou dnes již bohužel klišé) se řadí mezi další naše oblíbené 70's kriminálky, obzvláště máme rádi ty ve Friscu! Navíc závěrečná automobilová honička se dá srovnávat s tou "legendární" Bullitově případu! Holt zatím (s jedničkou) nejlepší díl série o Harry Callahanovi a vůbec bychom se nedivili, kdyby to tak i zůstalo... 80% ()

pekas

I v roce 2020 pořád dobrý a koukatelný. Určitě lepší, než jednička, ze které si po třech týdnech nepamatuju vůbec nic. 85% ()

ostravak30

Když jsem si pustil tento film, tak jsem na počátku vůbec netušil, že jde o pokračování slavného předchůdce Drsný Harry. Došlo mi to až postupně v průběhu, když jsem si říkal, že mi jméno hlavního hrdiny něco říká. Tím pádem ale nemůžu posoudit, jak moc se Harry od svého prvního filmového dobrodružství změnil nebo nezměnil. Pravda je, že mi snímek přijde dost dlouhý na to, že přibývají mrtvoly, ale vyšetřování tak nějak stojí na mrtvém bodu. Když se pak zapojí H. C. tak se konečně začne něco dít. Rozhodně nejlepší scéna je honička s auty, pak naháněčka na opuštěné lodi a též jízda na motorkách. ()

Jonatthan

Stará dobrá akční detektivka ze sedmdesátých let. Velký bouráky, velký bouchačky a skvělý hlášky Clinta /Harryho/. Třeba odpověď na otázku té sousedky: "Poraď mi jak Ti mám říct, že se chci s tebou vyspat? - ...a zkoušela si zaklepat?". No pohodička. Jeden z posledních filmů Clinta ze sedmdesátých let, co mi do včerejška unikal... ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook