poster

Wonderfalls (TV seriál)

Komedie / Drama

Kanada / USA, 2004, 9 h 6 min (Minutáž: 13x42 min)

 • deepspace101
  ****

  Já to nechápu. Nechápu, že masy televizních diváků dávají přednost sledování padesáté řady Kriminálky kdejaký zapadákov před svěžím, originálním stylem Bryana Fullera. Poupravím si populární frázi: Kašlu na Firefly, ale nenávidím FOX za zrušení spousty jiných seriálů. Seriál Wonderfalls nese všechny Fullerovy poznávací znaky, je tak úžasně milý a cynický a... No tak počkat, moment... Milý a cynický? Co je to sakra za nesmysl? Copak může někoho bavit koukat se na holku, která kolem sebe šíří pozitivní náladu asi jako pohlednice z Ruska, o lidi kolem sebe se zajímá jenom proto, aby nemusela celou noc poslouchat o flaškách piva na stěně, a pokud ji někdo náhodou podezřívá z dobrých úmyslů, pokládá to málem za urážku? Takhle má vypadat feel-good seriál? Úvodní písnička je natolik vlezlá a chytlavá, že jsem byla přinucena si ji po dvou dnech najít na YouTube! A co Tyron Leitso, jehož obličej se při pohledu na Jaye dokáže rozzářit jako tisíc ohňostrojů? Připadá vám normální, aby někdo vypadal tak extrémně sympaticky? Copak se na Wonderfalls vážně může dívat někdo při smyslech? A víte co? Whatever!(2.7.2012)

 • venalce
  *****

  Seriál, u kterého jsem od poloviny série brečela, že má jenom 13 dílů. Jak se říká: Dobrého pomálu. Co seriál od Bryana Fullera, to skvost. Tentokrát bez vypravěče, ale nechybí cynická hlavní hrdinka, absurdní zápletka, laskavý i černý humor, moment překvapení (je vážně zábava sledovat, kam hrdinku dovedou mlhavé instrukce od "zvířátek") to všechno smícháno do pestrého koktejlu oddechové zábavy v tom nejlepším slova smyslu. Jak říkám, je to krutě (a nepochopitelně) nedoceněný poklad seriálové tvorby. Doufám, že to Bryan Fuller nevzdá a natočí další seriál.(21.9.2012)

 • Tom Riddle
  ****

  Typický Bryan Fuller. To je samý cynismus, sarkasmus, orga... Tak jako v jeho dalších dílech (Dead Like Me, Pushing Daisies), i tady máme neskutečně barevné prostředí, suchý humor, zápletkové zvraty, postavy mají svoje zvláštnůstky, a vůbec celé je to takové ujeté. A protože já Dead Like Me i Pushing Daisies rád, mám rád i Wonderfalls. Někdy mám dokonce dojem, že již zmíněná díla převyšuje. Bohužel jen někdy. Díly se střídají od těch naprosto dokonalých (scénáře, které by se měly uchovávat v muzeu jako mistrovská díla) s tak docela nudnými až otravnými (u-u-u-ubohého k-k-k-koktavého...), že mi dělalo potíže je dokoukat. Přesto to pořád drží nad vodou hlavní hrdinka Jaye (výborná Caroline Dhavernas), která je to, čemu my mezi sebou říkáme kvintesenciální zevl. To je někdo s nadprůměrnou inteligencí, na svůj věk až moc zahořklý a podle ostatních pesimista (jak dlouho sakra budeme ostatní přesvědčovat, že jsme jen realisti?...) bez ambicí, který svůj potenciál mrhá na to, jak se co nejlíp vyhýbat práci... s někým takovým nemám problém se dokonale identifikovat... A nejen proto dávám i přes pár slabých dílů pěkné čtyři hvězdičky.. P.S. skvělá úvodní písnička.(27.11.2008)

 • casioa....
  *****

  Podhodnotený a málo známy seriál, plný sarkazmu, irónie a cynizmu. Také to mám rád: hovoriace neživé predmety, ktoré radia, čo robiť...sestra lesbička, šéf Vám chodí na "high school", rodina plná samozvaných psychológov-ktorí sa Vám snažia pomôcť, a okolo padá Niagara...c´est la vie :) upgrade:Nakoniec, všetko skončilo tak ako má. Princ a princezná sú spolu. Nice....(23.12.2009)

 • sulimo
  *****

  Vybroušený humor, nápadů na rozdávání, originalita, romantika, absolutní nepředvídatelnost, kam jednotlivý díl povede.....no a k tomu všemu skvělá hlavní představitelka s naprosto jediněčným přístupem k životu a k rodině a samozřejmě k nové, naprosto vadné psycho situaci, ve které se ocitla. Sice všechny díly nebyly na 5 hvězd, ale ten pocit po skončení celé té první a bohužel i poslední řady je tak strašně vzácně nostalgický, že si nemůžu pomoct. Už je to dlouho, co jsem se u seriálu takhle moc pobavila, těšila se na každý další díl a zároveň jsem na konci mocně litovala, že už další díly nejsou a nebudou. Škoda, že to za velkou louží neuspělo, protože tahle záležitost zavání kultem a svěží originalitou. A nenechte se zmáct, tak jako já, že se bude jednat o trapárnu (pche, mluví k ní hračky), jelikož jsem se krutě mýlila a dlouho se této záležitosti vyhýbala, což je chyba, těch 80%, co to tu teď má, je na můj vkus ještě hodně málo-minimálně 90% si to určitě zaslouží. Je to prostě paráda.(12.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace