Reklama

Reklama

Wonderfalls

(TV seriál)
Komedie / Drama
Kanada / USA, 2004, 9 h 6 min (Minutáž: 42 min)

Kamera:

Victor Hammer

Hrají:

Caroline Dhavernas, Katie Finneran, Tyron Leitso, William Sadler, Diana Scarwid, Lee Pace, Tracie Thoms, Jewel Staite, Adam Scott, (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Jaye Tyler (Caroline Dhavernas) je profesionální flákačka. Má sice vysokoškolský diplom z filozofie, ale přesto prodává ve Wonderfalls, což je obchod se suvenýry u Niagarských vodopádů. Bydlí v přívěsu (hlavně proto, aby se mohla vyhnout rodině) a většinou si od ostatních lidí drží odstup. To se ale jednou provždy změní, když na ni začnou mluvit hračky (resp. všechny věci, které mají tvář a to včetně výšivky na zástěře) - tohle totiž opravdu dokáže zkomplikovat život... (Angua)

(více)

Recenze (24)

Maemi 

všechny recenze uživatele

Sice mě mrzí, že seriál byl ukončen už po první řadě, ale na druhou stranu je možné, že by se to s dalšími epizodami pokazilo. Ta první řada byla nesmírně nápaditá, osvěžující a pohodová. O mladé ženě, která si myslí, že je šílená, když ji neživé zvířecí obličeje nutí pomáhat ostatním, neboť si zakládá na tom, že se k ostatním chová odtažitě, cynicky a nikdy ne mile. V každém díle se objeví nový příběh o tom, jak Jaye právě díky svým malým „přátelům“ změní osudy lidí kolem sebe a vidí, že každá maličkost může znamenat obrat v životním příběhu, ať už v jejím vlastním nebo někoho jiného. Provedení seriálu je půvabné a je znát, že za ním stojí tvůrce i mého oblíbeného Pushing Daisies a nechybí humor, který je vážně vtipný. ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Typický Bryan Fuller. To je samý cynismus, sarkasmus, orga... Tak jako v jeho dalších dílech (Dead Like Me, Pushing Daisies), i tady máme neskutečně barevné prostředí, suchý humor, zápletkové zvraty, postavy mají svoje zvláštnůstky, a vůbec celé je to takové ujeté. A protože já Dead Like Me i Pushing Daisies rád, mám rád i Wonderfalls. Někdy mám dokonce dojem, že již zmíněná díla převyšuje. Bohužel jen někdy. Díly se střídají od těch naprosto dokonalých (scénáře, které by se měly uchovávat v muzeu jako mistrovská díla) s tak docela nudnými až otravnými (u-u-u-ubohého k-k-k-koktavého...), že mi dělalo potíže je dokoukat. Přesto to pořád drží nad vodou hlavní hrdinka Jaye (výborná Caroline Dhavernas), která je to, čemu my mezi sebou říkáme kvintesenciální zevl. To je někdo s nadprůměrnou inteligencí, na svůj věk až moc zahořklý a podle ostatních pesimista (jak dlouho sakra budeme ostatní přesvědčovat, že jsme jen realisti?...) bez ambicí, který svůj potenciál mrhá na to, jak se co nejlíp vyhýbat práci... s někým takovým nemám problém se dokonale identifikovat... A nejen proto dávám i přes pár slabých dílů pěkné čtyři hvězdičky.. P.S. skvělá úvodní písnička. ()

Reklama

Gereth 

všechny recenze uživatele

Opravdu mě mrzí, že si takováto dílka nezískávají více diváků. Není totiž zábavnějšího prostředí, než je městečko plné nějakým způsobem ulítlých postav, které spolu navzájem kontrastují. Řekněte sami, kdo by mohl být lepší hlavní postavou, než je dvacetičtyřletá zahořkla cynická prodavačka suvenýrů s vysokoškolským diplomem filozofie, která je navíc manipulována plyšovým oslíkém, mosaznou opicí, deformovanou napodobeninou lva, výšivkou na polštáři a dalšími...věcmi, které by rozhodně mluvit neměly. Bylo to příjemné osvěžení najít konečně serial s kapkou originality. Škoda, že to trvalo tak krátce. // Nejoblíbenější postava: Jaye Tyler // 90% ()

sulimo 

všechny recenze uživatele

Vybroušený humor, nápadů na rozdávání, originalita, romantika, absolutní nepředvídatelnost, kam jednotlivý díl povede.....no a k tomu všemu skvělá hlavní představitelka s naprosto jediněčným přístupem k životu a k rodině a samozřejmě k nové, naprosto vadné psycho situaci, ve které se ocitla. Sice všechny díly nebyly na 5 hvězd, ale ten pocit po skončení celé té první a bohužel i poslední řady je tak strašně vzácně nostalgický, že si nemůžu pomoct. Už je to dlouho, co jsem se u seriálu takhle moc pobavila, těšila se na každý další díl a zároveň jsem na konci mocně litovala, že už další díly nejsou a nebudou. Škoda, že to za velkou louží neuspělo, protože tahle záležitost zavání kultem a svěží originalitou. A nenechte se zmáct, tak jako já, že se bude jednat o trapárnu (pche, mluví k ní hračky), jelikož jsem se krutě mýlila a dlouho se této záležitosti vyhýbala, což je chyba, těch 80%, co to tu teď má, je na můj vkus ještě hodně málo-minimálně 90% si to určitě zaslouží. Je to prostě paráda. ()

BloodyVamp 

všechny recenze uživatele

Wonderfalls je velice zajímavým počinem, který se bohužel dočkal pouhých 13 dílů (kvůli nízké sledovanosti byl zrušen). Zápletky jsou zajímavé a neotřelé, díly velice svižně odsýpají a postavy jsou opravdu dobře napsané. Ovšem to, na čem stojí tento seriál, je typický cynický, sarkastický humor a plno suchých hlášek. A to jak hlavní hrdinky, tak její celé povedené rodiny a dalších postav. Doporučuji všem, co není ulítlost a humor cizí. ()

Galerie (46)

Reklama

Reklama