Wonderfalls (TV seriál)

Komedie / Drama

Kanada / USA, 2004, 9 h 6 min (Minutáž: 42 min)

Victor Hammer

Caroline Dhavernas, Katie Finneran, Tyron Leitso, William Sadler, Diana Scarwid, Lee Pace, Tracie Thoms, Jewel Staite, Adam Scott, Neil Grayston, Quancetia Hamilton, Stephen R. Hart, Jen Strickland, Kyra Harper, Kellie Waymire, Colin Fox, Carrie Preston, Rue McClanahan, Kathy Maloney, Sarah Drew, Chelan Simmons, Tim Minear, Lisa Marcos, Alex Rice, Aidan Devine, Glenn Fitzgerald, Gabriel Hogan, Ted Whittall, Michael Buie, Jeff Clarke, Bill Lake, Victor Hammer, Kathryn Greenwood, Bryan Fuller, Ryan Rajendra Black, Patricia Zentilli, Mark Aiken, Catherine Haight, Aron Tager, Kari Matchett, Kim Roberts, Ted Dykstra, Boyd Banks, Todd Holland, Audrey Wasilewski, Kimberly Scott, Joan Gregson, Eddie Kaye Thomas, Beth Grant, Louise Fletcher, Spencer Breslin, Dov Tiefenbach, Steve Arbuckle, Karen Ivany, Matt Gordon, Sean Sullivan, Stefanie Drummond, Zoe Doyle, Brandon Oakes, Sandi Ross, Jorge Molina

Wonderfalls je velice zajímavým počinem, který se bohužel dočkal pouhých 13 dílů (kvůli nízké sledovanosti byl zrušen). Zápletky jsou zajímavé a neotřelé, díly velice svižně odsýpají a postavy jsou opravdu dobře napsané. Ovšem to, na čem stojí tento seriál, je typický cynický, sarkastický humor a plno suchých hlášek. A to jak hlavní hrdinky, tak její celé povedené rodiny a dalších postav. Doporučuji všem, co není ulítlost a humor cizí.(12.7.2008)

Typický Bryan Fuller. To je samý cynismus, sarkasmus, orga... Tak jako v jeho dalších dílech (Dead Like Me, Pushing Daisies), i tady máme neskutečně barevné prostředí, suchý humor, zápletkové zvraty, postavy mají svoje zvláštnůstky, a vůbec celé je to takové ujeté. A protože já Dead Like Me i Pushing Daisies rád, mám rád i Wonderfalls. Někdy mám dokonce dojem, že již zmíněná díla převyšuje. Bohužel jen někdy. Díly se střídají od těch naprosto dokonalých (scénáře, které by se měly uchovávat v muzeu jako mistrovská díla) s tak docela nudnými až otravnými (u-u-u-ubohého k-k-k-koktavého...), že mi dělalo potíže je dokoukat. Přesto to pořád drží nad vodou hlavní hrdinka Jaye (výborná Caroline Dhavernas), která je to, čemu my mezi sebou říkáme kvintesenciální zevl. To je někdo s nadprůměrnou inteligencí, na svůj věk až moc zahořklý a podle ostatních pesimista (jak dlouho sakra budeme ostatní přesvědčovat, že jsme jen realisti?...) bez ambicí, který svůj potenciál mrhá na to, jak se co nejlíp vyhýbat práci... s někým takovým nemám problém se dokonale identifikovat... A nejen proto dávám i přes pár slabých dílů pěkné čtyři hvězdičky.. P.S. skvělá úvodní písnička.(27.11.2008)

Sice mě mrzí, že seriál byl ukončen už po první řadě, ale na druhou stranu je možné, že by se to s dalšími epizodami pokazilo. Ta první řada byla nesmírně nápaditá, osvěžující a pohodová. O mladé ženě, která si myslí, že je šílená, když ji neživé zvířecí obličeje nutí pomáhat ostatním, neboť si zakládá na tom, že se k ostatním chová odtažitě, cynicky a nikdy ne mile. V každém díle se objeví nový příběh o tom, jak Jaye právě díky svým malým „přátelům“ změní osudy lidí kolem sebe a vidí, že každá maličkost může znamenat obrat v životním příběhu, ať už v jejím vlastním nebo někoho jiného. Provedení seriálu je půvabné a je znát, že za ním stojí tvůrce i mého oblíbeného Pushing Daisies a nechybí humor, který je vážně vtipný.(7.8.2012)

Já to nechápu. Nechápu, že masy televizních diváků dávají přednost sledování padesáté řady Kriminálky kdejaký zapadákov před svěžím, originálním stylem Bryana Fullera. Poupravím si populární frázi: Kašlu na Firefly, ale nenávidím FOX za zrušení spousty jiných seriálů. Seriál Wonderfalls nese všechny Fullerovy poznávací znaky, je tak úžasně milý a cynický a... No tak počkat, moment... Milý a cynický? Co je to sakra za nesmysl? Copak může někoho bavit koukat se na holku, která kolem sebe šíří pozitivní náladu asi jako pohlednice z Ruska, o lidi kolem sebe se zajímá jenom proto, aby nemusela celou noc poslouchat o flaškách piva na stěně, a pokud ji někdo náhodou podezřívá z dobrých úmyslů, pokládá to málem za urážku? Takhle má vypadat feel-good seriál? Úvodní písnička je natolik vlezlá a chytlavá, že jsem byla přinucena si ji po dvou dnech najít na YouTube! A co Tyron Leitso, jehož obličej se při pohledu na Jaye dokáže rozzářit jako tisíc ohňostrojů? Připadá vám normální, aby někdo vypadal tak extrémně sympaticky? Copak se na Wonderfalls vážně může dívat někdo při smyslech? A víte co? Whatever!(2.7.2012)

Moje v pořadí třetí setkání s tvorbou Bryana Fullera, u kterého už jsem ani trochu nepochyboval o tom, že se mi bude líbit. První dvě (Pushing Daisies a Dead Like Me) byly dostatečnou zárukou. A od prvního dílu mi bylo jasné, že se mi seriál bude líbit. Hlavní hrdinka Jaye je skvělá, zajímavá a originální (stejně jako Georgia v Dead Like Me). Zápletka ve které "zvířátka" radí hlavní hrdince, co má dělat, je opět neotřelá a zábavná. Sledování toho, co tím vlastně chtějí říct prostě baví. Našel se sice i díl, který mě vůbec nebavil (indiáni), ale jinak jsem se většinou skvěle bavil a užíval si tuhle ztřeštěnou jízdu. Obzvláště nezapomenu na to, jak se Aaron ptá Jaye " Did the cow creamer tell you that?" Také si povzdechnu nad tím, že byl seriál ukončen předčasné. Sice má "zakončení", ale určitě by si zasloužil víc dílů a my bychom se mohli ještě více pobavit.(3.4.2015)