Shaun je obchodník, kterému nikdo neprojevuje respekt. Hádá se neustále s matkou a své dívky Liz si nevšímá. Se svým nejlepším přítelem Edem nejraději vysedává celé dny v hospodě Winchester. Liz už toho má dost a oznámí mu, že od něj odchází. Shaun si uvědomí, že mu na ní opravdu zaleží, a rozhodne se, že bude ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jednoho dne ráno uvidí na své zahradě neznámou ženu, která vypadá jako opilá. Když do ní strčí, žena se napíchne na kůl, a stále žije! Shaun se dozvídá, že nebezpečný virus přes noc změnil většinu obyvatel města na živé mrtvoly. Požádá Eda, aby mu byl po ruce při záchraně Liz i matky. Skupinka přeživších nakonec nachází útočiště v hospůdce Winchester... (TV Nova)

Myrreczech

Shaun of the dead je tou vyjímkou potvrzující pravidlo, že ne vždy je první díl lepší. Oproti Hot Fuzz postrádá temto a šťávu, ale pořád jde o našlapanou zábavu plnou absurdit, akce a perfetkního britského humoru. Rozhodně skvělá zábava. ()

Kosmik 1

Hustá zom... komedie. To slovo na "Z" se nesmí říkat. Dostala mě hned od začátku, kdy je sice zvoleno mírnější tempo, ale nechybí dostatečná dávka humoru. No a ve chvíli, kdy jde Shaun podruhé do obchodu, jsem myslel, že umřu smíchy. Pak už je to masakr! Kdo si ale myslí, že to bude jen odlehčená zábava, tak je na omylu. Střeva ven a plno krve vám to jistě v mžiku vyvrátí. Pak se taky můžete pobavit nad množstvím hlášek typu: Ed: "Co se děje?" Shaun: "Ale nic, asi budeme muset zabít otčíma." Ed: "Jo, pohoda." a nebo: Ed: "Máš tři vzkazy. Volala Tvá máma, že máš zítra přijet. Volala Tvá holka, že máte dnes schůzku. No a pak znovu volala Tvá máma, jestli bych ji nevylízal!" 85% ()

Autogram

Príbeh o tých tvoroch s príliš smiešnym menom na takýto film, začínajúcich na Z, to je pravá anglická zábava. Nie je ani nutný supermarket, stačí štýlová krčma a partia zaprdencov, ktorí si v normálnom svete nevedia usporiadať život, zato v tom druhom im to ide skvele. A dva náboje pre Romea a Júliu by nevymyslel ani najväčší klasik. Výborný je záver s dovetkom a keby aj rozbeh bol vyrovnaný zvyšku filmu, bolo by to na maximum. –––– Čaute, negri! –––– Ľudstvo zachráni jedine spolupráca. –––– Hráč dva vstúpil do hry. ()

drackula

Skvelé! Suchý humor vhodne strieda ten ultrabrutálny a aj keď je rozjazd trochu ťažkopádny, postupne sa to rozbehne. Kvantum anglických hercov potešilo. Film nezostarol a baví aj teraz. 80% ()

P1tr

Povedená komedie, která občas trochu zvážní, ale i tak se u ní dobře pobavíte. Opravdu výborná je ústřední dvojice Simon Pegg a Nick Frost. Jde jim to skvěle dohromady.Tenhle film je příjemné zpestření dne, které si užijí i ti, co nemají filmy se zombíky rádi. Už se nemohu dočkat dalšího projektu tohoto tvůrčího týmu s názvem Hot Fuzz...trailery na něj vypadají lákavě. ()

Ironfood

Začátek působí jako dobrý rozjezd pro spoustu vtipných gagů a hlášek, na ty už ale autoři zjevně neměli sílu. Většinu filmu jsem čekal, kdy už to pořádně začne, a nakonec jsem byl rád, že už to konečně skončilo. Mnohem víc jsem se zasmál u Snyderova Úsvitu mrtvých, který jako komedii ani moc neinzerují... ()

HomeAlone

Aj ked tu je hodnotenie vysoke , tak to nic nemeni na tom ze je to totalne nudna a trapna blbost s minimom zaujimavych napadov . ()

IMPAIRED

Neni to tak vtipné jak název napovídá. A co tam předvádí hlavní herec je chvílema otřesně nudný, to už se nedá přičíst na vrub ani nejhlubší ironii (natož zdiskontovat). ()

jenik71

Výborný mix hororu a komedie. Dá se říct, že se jedná přímo o parodii na zombíky, navíc s opravdu stylovým druhem humoru. Simon Pegg má moje sympatie, je to prostě správný řízek. Já se dobře pobavil a o to jde. ()

BuryGol

Musim se přiznat, dlouho jsem se tohohle filmu bál. S hororama jsem horší než mimino. S mojí fantasií na ně prostě koukat nemůžu. Až když mi Morholt potvrdil, že je to spíš jen prča, tak jsem svolil. A nelituju toho. Skvělá britská zombíkovská parodie plná suchýho humoru a úplně geniálně vybranejch herců. Byly tam někdy až brilantní momenty, pár blbin, ale celkově to bylo super. Nejvíc mě dostala scéna kde tři lidi v rytmu "Don´t stop me now" od Queenů mlátěj zombíka tágem od kulečníku. Ale jedna věc je zajímavá-párkrát jsem se trochu lek, když se něco znenadání stalo. Ale když zombíci rozpárali Dylana Morana za živa, tak jsem se tomu tlemil. Asi už nerozumim ničemu. Každopádně Simon Pegg a Nick Frost FTW! ()

Almásy

...viac britské to snáď ani nemohlo byť. pokiaľ máte radi pravý poctivý suchý humor a nelezie vám na nervy celkom sexy simon pegg... neni o čom. veľmi som sa bavil. ()

Lektor

Za těch 14 let nepamatuju, kdyby mě ten film nebavil (a to jsem ho viděl nespočetněkrát), nebo mi dokonce nezlepšil náladu (lék!). Po čase tedy hodně osobní věc. A Wright jako režisér samozřejmě absolutně geniální. ()

Melios

Pekná nekorektná a brutálna britská komédia. Simon Pegg je klasa ,o tom niet pochýb. A rovnako niet pochýb o tom ,že toto je jeden z najlepších filmov Edgara Wrighta a pre mňa aj najlepšia čierna komédia. Ak nemáte radi zombíkov ,ale čierny humor máte v obľube ,doporučujem aspoň skúsiť. Ak ste nikdy nezistili ,čo je britský suchý humor ,teraz je pravý čas to zistiť. Lepšia mučiaca praktika ako pustiť tento film Social-justice warriorom neexistuje... ()

jefff

Dobrá a fungující hororová komedie, i díky Simonu Peggovi a jeho smyslu pro humor. Scénář je jednoduchý, ale ne pitomý a příběh neztrácí na tempu ani napětí. Zejména první polovina filmu je hodně zdařilá. Hororové finále je slabší, ale pořád lepší, než mnohé vážně se branné horory. ()

Looser

Kdyby měl Chocking hazard větší rozpočet asi by se hodně podobal Shaun of Dead...Jemná anglická parodie na novou vlnu zombie filmů. Není úplně nejvtipnější ani nedosahuje potrhlosti Zuckera nebo Abrahamse je prostě britská v pravém slova smyslu. Nejlepší na celém filmu je asi konec, který zde samozřejmě neprozradím. Pro kamaráda Twistra je tento film prakticky povinná četba :-). ()

bloodvomit

Super klasická britská hororová komedie s běžným survival zombie tématem. Simon Pegg jede a potěší i ostatní herci z Black Books. Jen škoda že Dylan Moran má tak malou a pitomoučkou roli ;-/ ()

Smileface

Správná legrace, dobrý komediální horror, no spíš jen komediální než horror. I když je situace bezvýchodná, budete se za břicho popadat. Všechny situace jsou tak trošku uměle nalinkované a vyjma smrti matky to jde opravdu hodně poznat. Zombies jsou naprosto neškodní což je obrovský rozdíl oproti Úsvitu mrtvých s kterým tenhle film kromě podobného názvu nemá opravdu nic společného. ()

Anticque

Tak na takovejhle film jsem dlouho čekal. Shaun je fakt ulítlej chlápek přesně jako celej film. Zombie paráda s britským humorem, si zachovala i dobrou horrorovou atmosféru. Jsem rád, že je tu něco nového, rozdílného od amerických zombie horrorů. ()

sedm.1

Zombii horror prošpekovaný několika dobrými,ale i bohužel většinou špatnými vtípky.Navíc to není ani moc krvavý,hlavní hrdinové mi přijdou nechtěně tupí,děj krapet bez spádu,ale skouknout se to dá v pohodě a s mírným úšklebkem na tváři :) ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (více)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)