Shaun je obchodník, kterému nikdo neprojevuje respekt. Hádá se neustále s matkou a své dívky Liz si nevšímá. Se svým nejlepším přítelem Edem nejraději vysedává celé dny v hospodě Winchester. Liz už toho má dost a oznámí mu, že od něj odchází. Shaun si uvědomí, že mu na ní opravdu zaleží, a rozhodne se, že bude ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jednoho dne ráno uvidí na své zahradě neznámou ženu, která vypadá jako opilá. Když do ní strčí, žena se napíchne na kůl, a stále žije! Shaun se dozvídá, že nebezpečný virus přes noc změnil většinu obyvatel města na živé mrtvoly. Požádá Eda, aby mu byl po ruce při záchraně Liz i matky. Skupinka přeživších nakonec nachází útočiště v hospůdce Winchester... (TV Nova)

Foltin

Dva pitomci co rádi techno, alkohol a trávu. Až na to, že se mi příčí koukat na Britské "komedie", tak toto se dalo dokonce i shlédnout a světe div se dokonce jsem se jednou zasmál. Trapný střih Angličanů nezná meze, ale film se mi celkem i líbil. Podařené ignorování zombí, nebo vybírání gramofonových desek mi přišlo celkem i zábavné, nejvíce se mi ale líbili bitky se zombí, které byli tak strašně trapné, až jsem se zasmál.. Víc jak 3 hvězdičky si ale nezaslouží a to mám extra dobrou náladu, je to prostě průměrná komedie, škoda že dnes každý film kde je zombí musí být horror.. ()

st.lupen

Humor chvílemi tak suchý, až se od něj práší :-) Nejvíc mě nadchla akce při písničce Queenů, to jsem se opravdu řezal smíchy! ()

DJKubeeCzech

"You´ve got red on you." Mě to přijde jako super film, s vychytanými fórky, viz kontrast zombies a otupělosti v normálnosti, výběr desek, Shaunova cesta do krámu a Bill Nighy motherf***er, versus vážnější chvíle, ještě vážnější úmrtí, pak zase najednou jako zjevení choroška s tágy atd. Ten film mě prostě baví. Je chytře a vtipně napsaný, zručně natočený a jedinečný, pestře zahraný skvělými herci. Let´s go to WInchester? Anytimes, mate. ()

vantak

Aaaaaa, tak toto bolo ozaj zabijácke. Som to chvíľami musel pauzovať, kým som sa dorehotal. A uplne ma dorazila diskoteka na Don´t stop me now od Queen-u, tága, šípky, "svetelná hudba"; som myslel, že umriem od smiechu. Čierna britská komédia - to ja môžem. U mňa za 100. ()

Bassko

Fantastické film pri ktorom som sa dobre nasmial... teda až do asi polovici... vtedy to už stráca dych čo je veľká škoda, ale aj tak dávam 4 hviezdy za prvú polovicu neprestajného smiechu ()

pankritik61

Zombie filmy nemám moc v oblibě, ale tento kousek hlavně díky skvělý dvojici Pegga a Frosta mě chytil a dokoukal jsem ho do konce. Tito dva umí vždy udělat z filmu koukatelnou věc i bez kvalitního scénáře. ()

homer20

Tak takhle jsem se dlouho nepobavil :-) Vážně super Britská komedie,s nejlepším britským komikem součastnosti Simonem Peggem. ()

vena199204

Nevím, ale tohle mi jako komedie nepřišlo. Občas se objevil náznak, ale říkat tomu komedie natož parodie opravdu nemá smysl. Já to beru jako průměrný zombie film. Očekával jsem mnohem více, protože jsem od Wrighta viděl dřív Jednotku příliš rychlého nasezení a to byla jinačí pecka. ()

Blue.Cat

Typicky britská odpověď na žánr zombie hororů. Proto nečekejte žádnou akční podívanou a prvoplánové vtípky, ale jemný a svérázný britský humor (který nemusí sedět každému). Hrdinové jsou vlastně takoví antihrdinové a ne všechno se jim podaří, ale to je na tom právě to skvělé. Jen na konci se to zvrhává v brutální vyvražďovačku a některé dialogy jsou jen takové tlachání. Jinak palce nahoru pro tenhle film. ()

+sfinx+

Pro mne zatím nejlepší zombie řezačka všech dob. Není potřeba diváka neustále strašit. Scénka, kdy řežou zombíka do rytmu Queenů, patří k mým nejoblíbenějším vůbec. ()

fcapab

Britský humor mám rád, ale tuhle rádoby komedii fakt nelze pobrat. Pousmál jsem se asi dvakrát a už ani nevím čemu. Akční to není, neni to ani rádoby "cool" parodie, ani komedie a horor už vůbec ne. Ztráta času - Delete. ()

pan Spock

Nechápu jak se mi jako fanouškovi zombie filmů mohl tenhle kousek tak dlouho vyhýbat. Chyba bude zřejmě na mojí straně. Tudíž se všem zůčastněním omlouvám s konstatováním, že si to mrtváci zasloužili. Už je to pěkná řádka let, co nám prostřednictvím filmových pláten a tv obrazovek ohlodávají kosti. A teď konečně víme, co na ně platí. Žádná kulka do hlavy. Suchý a hlavně černý anglický humor:) Nebýt pár slabších míst a trochu moc akčního finále, bylo by to takřka dokonalé. Místy to totiž dokonalé je. ()

klukcz

velmi britská černější komedie o hordě zombíků v Londýně. Bez nějakých očekávání to byl příjemný filmeček na večer. Ovšem opravdu jen asi pro příznivce britského humoru. ()

JimmyMcNulty

Nevím, jestli to bylo přehnaným očekáváním, ale pro mě je film těžkým zklamáním. Bohužel na rozdíl od takového Zombieland jsem se nebavil. Sympaťáci Pegg s Frostem to bohužel celý sami neutáhnou, takže horko těžko 60-65%. ()

zemon

Za prvú trištvrte hodinku by som dal bez váhania 5 hviezdičiek. Potom však film začal strácať tempo a švih- a koniec, no neviem. Určite odporúčam, ja som sa bavil, len tá druhá polka bola oproti prvej slabá. ()

lineker

První zkušenost s "naprostým" hůmorem Edgara Wright určitě nezklamala. Ale jsme teprve ve fázi oťukávací, kde zjišťuji za jakou hranici by Wright už nebyl schopen jít. Pomalu však nabývám dojmu, že žádná hranice neexistuje..a to je dobře. ()

mad.dog

Další ze snímků, kdy lituji, že nemůžu dát 3,5* protože čtyři jsou moc, ale tři zase málo. Komedie je to typicky britská, Simona Pegga mám rád, ale celkově film byl chvílemi opravdu nudný, zároveň ale dokázal být v určitých momentech jak urvaný ze řetězu. Opravdu nevím, co si o tom mám myslet. A když o tom přemýšlím, tři * tomuhle skutečně sluší. ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (více)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)